Nejlepší kurzy Excelu online 2024 - recenze (začátečníci i pokročilí)


Výběr redakce

Přehledný, jasný a srozumitelný kurz vhodný pro naprosté laiky


Oblíbená volba

Pokročilým Excel uživatelem za 11 hodin


Kontingenční tabulky

Excelujte s kontingenčními tabulkami


Google Sheets

Rady pro práci s Google Sheets pro začátečníky i pokročilé
Kurzy Excelu Uvod

Možná se Excelu a všech jeho funkcí trochu děsíte, možná cítíte, že byste do jeho tajů potřebovali nahlédnout trochu hlouběji. Ať tak či tak, online kurzy vám s tím pomohou. A to bez stresu z toho, že nebudete stíhat tempo ostatních. Vše budete zkoušet u svého počítače a video zastavíte, kdykoliv budete potřebovat. Co tyto kurzy nabízejí a proč se vyplatí?

Průzkum trhu a vybírání těch nejdůležitějších střípků informací pro výběr produktu či služby: to je naše! Naši redaktoři tráví nad průzkumem článku desítky hodin a celá naše redakce se řídí naším redakčním kodexem

Excel se stal synonymem pro tvorbu tabulek a nejrůznějších grafů, ale umí toho mnohem více. Jeho znalost využijete především v pracovním životě. Někteří jej otevírají denně, ale občasné uplatnění najde vlastně u většiny profesí. U mnoha pracovních inzerátů najdete jeho ovládání mezi běžnými požadavky. Užitek ale Excel přináší i do běžného života. Pomoci může při sestavování výdajů, organizování rodinné dovolené a mnoha dalších věcech.

Kurzy Excelu pomohou naprostým začátečníkům, kteří doposud program například ještě ani neotevřeli, provedou je potřebnými základy a naváží pokročilejšími úlohami. Spoustu užitečných a v praxi využitelných rad a tipů v něm ale najde každý běžný uživatel, který se neřadí mezi naprosté profíky. Můžete zde zjistit, že některé operace lze dělat jednodušeji a rychleji, což vám usnadní každodenní práci.

Přehledný, jasný a srozumitelný kurz vhodný pro naprosté laiky

Jestliže je pro vás Excel zatím velkou neznámou, po absolvování kurzu od IT experta Josefa Cvrčka už určitě ztraceni nebudete. V devíti jednotlivých lekcích, které jsou spíše kratší, takže se nebudete cítit přehnaně zahlceni novými informacemi, se dozvíte naprosté základy, na kterých můžete dále stavět své schopnosti.

Začnete nezbytnou orientací v programu, naučíte se vytvářet a upravovat tabulky, formátovat buňky, tvořit přehledné grafy a ochuzeni nebudete ani o práci s nejrůznějšími funkcemi. Vše je představeno názorně, díváte se přímo na obrazovku počítače a můžete tak pracovat souběžně s lektorem.

Kurz si získal od svých účastníků skvělé hodnocení. I naprosto nezkušení uživatelé zde pochopili základy práce s Excelem, chválí si srozumitelný výklad lektora a někteří dokonce zmiňovali, že i když absolvovali i jiné lekce k tomuto tématu, tento kurz považují za nejlepší. S povděkem kvitují i příznivou cenu kurzu, která je 1 490 Kč, a o oblíbenosti svědčí i fakt, že řada lidí volá po pokračování.

Pokročilým Excel uživatelem za 11 hodin

Tento kurz kombinuje hned čtyři různé kurzy, takže se během 18 hodin výuky můžete posunout z pozice naprostého začátečníka až do úrovně pokročilého uživatele. Objevíte funkce, které vám pomohou při každodenní práci s tímto programem, a naučíte se s nimi pracovat rychle a efektivně.

Začínáte od úplných základů. V prvních částech si program s lektorem představíte, zapracujete na tvorbě tabulek, ukážete si nejoblíbenější a nejběžnější funkce, naučíte se importovat a exportovat data a pak už se můžete posunout na úroveň středně pokročilých uživatelů. Zde si osvojíte používání náročnějších funkcí, až se dostanete na úroveň pokročilých uživatelů. V této části se pustíte například i do vytváření makra (tato část je však podle některých uživatelů složitá a zasloužila by si trochu podrobnější výklad) a vše si zkoušíte na projektech.

Kurz je účastníky hodnocen výborně, někteří dokonce uvádějí, že za vynaložené peníze (cena je 129,99 €) získali mnohem více informací, než očekávali. Potěšil nejen začátečníky, ale spoustu nových informací zde našli i ti, kteří už Excel dříve používali. Abyste si však výhody tohoto kurzu mohli užít také, je třeba ovládat angličtinu.

Excelujte s kontingenčními tabulkami

Kontingenční, nebo také z originálu “pivot” tabulky, patří k těm nejvyužívanějším funkcím v Excelu vůbec. Řadě lidí však také činí potíže a často jejich potenciál není využíván naplno. Pokud si myslíte, že máte v tomto ohledu také jisté rezervy, nebo jste zatím jejich používání neobjevili vůbec, je tento kurz jako stvořený pro vás. Naučí vás s tabulkami pracovat od nuly a v průběhu více než šesti hodin interaktivních a efektivních lekcí z vás udělá profíka.

Kurz začíná naprostými základy práce s tabulkami a daty, pokračuje nejrůznějšími možnostmi úprav a formátování, zjistíte, jak data filtrovat či vizualizovat podle potřeb a poté si své schopnosti otestujete na konkrétních případech.

Účastníci jsou nadšeni z přístupu lektora, oceňují praktické příklady a domácí úlohy a zmiňují také naprosto optimální tempo výuky. Cena kurzu je v plné výši 149,99 €, ale určitě nebudete litovat, získané znalosti totiž můžete využívat každý den. Musíme však upozornit, že kurz probíhá v angličtině a bez znalostí tohoto jazyka se tak neobejdete.

Rady pro práci s Google Sheets pro začátečníky i pokročilé

Na první pohled jsou programy Excel a Google Sheets velmi podobné, ale při bližším používání řadu rozdílů odhalíte. Pokud vás tedy zajímá spíše právě verze od Googlu, bude tento kurz tím pravým (spoustu poznatků z něj však můžete využít i při práci s Excelem).

Naučí vás potřebné základy, ale třeba také používání řady oblíbených a jednoduchých funkcí. Dostanete se také k funkcím pokročilým, naučíte se upravovat tabulky do co nejpřívětivější podoby a nepřijdete ani o práci s kontingenčními tabulkami. Během osmi hodin kurzu toho zvládnete skutečně hodně a vše budete nejen vstřebávat prostřednictvím videí, ale čekají vás i praktická cvičení a úkoly.

Kurz je určen nejen pro začátečníky, ale i další uživatele různých úrovní, kteří se chtějí naučit tabulky využívat naplno. Podle hodnotících uživatelů je skutečně obsáhlý, vše je velmi dobře vysvětleno a podle všeho tak za 169,99 € stojí. Je však nutné se vybavit znalostí angličtiny.

Excelem od tabulek po makra

Jednoduché vytváření a úpravy tabulek a grafů, výpočty a funkce, ale i řadu složitějších úkonů, jako je práce s makry či pokročilé vizualizace, to vše nabídne tento kurz, který vás, alespoň podle oficiálního popisu, naučí celý Excel. Od úplného začátku.

Co je na tomto kurzu zajímavé a pro mnoho lidí jistě užitečné, je velmi detailní členění do lekcí, kterých je hned 158. Je tak snadnější si najít přesně to téma, které vás aktuálně zajímá, a během pár minutek prostřednictvím videa zjistíte, co a jak. Tohoto členění můžete využít i kdykoliv v budoucnu díky neomezenému přístupu k lekcím.

Poznatky z kurzu využijí jak začátečníci, tak i pokročilí uživatelé, kteří zde, i podle hodnocení účastníků, najdou spoustu užitečných tipů. Lidé oceňují také komplexnost kurzu a zaměření na praktické činnosti, s nimiž se setkávají téměř denně. Vynaložených 2 490 Kč tak nejspíš nebudete litovat.

PĚT tipů, jak se naučit v Excelu

Funkcí, které Excel nabízí, je tolik, že se v nich nejen začátečníci mohou orientovat trochu hůře. Zde je pár tipů, jak začít.

1) Využijte internet

Na Youtube a na internetu obecně najdete celou řadu praktických tipů pro práci s tímto programem zcela zdarma. Někomu budou více vyhovovat články, jiným zase videa, kde vše uvidíte přímo v praxi.


2) Najděte si vhodný kurz

Pokud potřebujete služby Excelu ke svému zaměstnání či podnikání, nejspíš se vám bude hodit komplexnější postup při vzdělávání. Vše potřebné se naučíte díky speciálním kurzům. Využít můžete varianty zmíněné v našem článku, svůj kurz má však například přímo i Microsoft. 


3) Zkoušejte základní funkce

A nyní pár praktických tipů pro učení. Abyste mohli využít složitější funkce, je nejprve potřeba ovládat základy. Trénujte proto třeba na jednoduchých matematických funkcích, jako je sčítání či násobení. 


4) Naučte se tabulky

Po ovládnutí funkcí se můžete pustit do tvorby tabulek, které jsou nejspíš hlavním důvodem, proč se chcete v Excelu naučit. Následně zkuste data upravovat, filtrovat a podobně.


5) Přejděte ke grafům

Jakmile zvládnete tabulky, nebudou vám dělat problémy ani grafy. Vyberte si, jaká podoba bude nejvhodnější, a zkoušejte různé varianty zobrazení.

Často kladené otázky

V následujících bodech ještě upřesníme několik nejčastějších otázek, které padají na téma kurzů Excelu.

Ke kurzům není potřeba nic zvláštního, ale neobejdete se samozřejmě bez počítače či tabletu a také programu Excel, který můžete zakoupit například v Microsoft Store.

Kurzy Excelu jsou pojaty tak, aby korespondovaly s většinou běžně používaných verzí. V některých případech se však mohou vyskytnou menší odlišnosti, pokud máte verzi starší, například Excel 2007. 

Svým účelem jsou si tyto dva programy velmi podobné, ale rozdíly zde jsou. Google Sheets běží přímo v prohlížeči, není tedy třeba program instalovat, využívat jej můžete zdarma a je oblíbený pro sdílení s dalšími uživateli. Excel je programem placeným, je třeba jej nainstalovat, ale je bohatší na pokročilé funkce.

Autor článku:

Zajímá vás něco o nás a jak vybíráme produkty? Garant článku: Daniel Hanuš

Podobné články

Napsat komentář

4.9/5 - (14 votes)