Nejlepší kurzy angličtiny v Brně 2024 - recenze, zkušenosti


Zajímavá alternativa

Vysoce kvalitní a zábavné kurzy se zaměřením i na různé profese


Oblíbená volba

Naučte se anglicky třeba už za 5 týdnů 

 


Oblíbená volba

Originální metoda & ukázková lekce zdarma


Oblíbená volba

Vlastní netradiční metoda a garance vrácení peněz

Nejlepsi Kurzy Anglictiny V Brne

Možná patříte k úplným začátečníkům, možná k těm věčným, kteří se do tajů anglického jazyka pokoušeli proniknout už mnohokrát, možná vás k touze vylepšit své jazykové dovednosti přimělo zaměstnání. Ať už je vaším hnacím motorem cokoliv, kurzy angličtiny jsou místem, kde svůj cíl můžete splnit. Jak ale vybrat takový, který nezklame vaše očekávání? S tím vám poradíme v tomto článku. 

Průzkum trhu a vybírání těch nejdůležitějších střípků informací pro výběr produktu či služby: to je naše! Naši redaktoři tráví nad průzkumem článku desítky hodin a celá naše redakce se řídí naším redakčním kodexem

Pestrá škála jazykových škol znamená nejen bohaté možnosti výběru, ale také širokou nabídku typů kurzů. V první řadě se můžete samozřejmě rozhodovat mezi kurzy prezenčními a online, kdy každá z variant skýtá určité výhody a nevýhody.

Online kurz si mnohem snadněji přizpůsobíte svým možnostem, jednoduše se učení věnujete kdy a kde chcete. Spousta z nich je dnes navíc koncipována tak, abyste i zde procvičovali všechny oblasti, tedy psaní, čtení, mluvení i poslech. Prezenční kurzy pak mají výhodu ve fyzické přítomnosti lektora, který je schopen ihned zodpovědět veškeré dotazy a nejasnosti. Zároveň si tak o něco lépe natrénujete například mluvení před cizími lidmi, z něhož má řada studentů obavy. Některé školy pak nabízejí i kurzy s lektorem například přes Skype, které jsou jakousi kombinací klasických prezenčních a online kurzů.

Dále můžete volit mezi tím, zda se rozhodnete pro kurz skupinový či individuální, vybírat si můžete z kurzů zaměřených na určité aspekty výuky, jako je třeba konverzace, či se specializovat na určité profese. Samozřejmostí je i výběr podle úrovně a také délky a intenzity kurzu.

Vysoce kvalitní a zábavné kurzy se zaměřením i na různé profese

Pokud vám prezenční výuka z nějakého důvodu nevyhovuje, řešením mohou být online kurzy. Do detailu propracované a promyšlené kurzy angličtiny na skutečně vysoké úrovni nabízí Onlinejazyky.cz. Jedná o kurzy placené (s cenou okolo 2 490 Kč za kurz), je však možné si systém výuky předem vyzkoušet na lekcích zdarma.

Kurzy jsou určené pro studenty různých úrovní, pro jednotlivce, školy a také firmy. Pokud si chcete znalosti angličtiny vylepšit kvůli svému zaměstnání, přijdete si tu na své. K dostání jsou tu totiž lekce zaměřené na nejrůznější profese a oblasti a to také na různých levelech. Naučit se tak můžete angličtinu pro právníky, zdravotníky, designéry či strojaře.

Pro výuku je používáno neuvěřitelné množství různých interaktivních metod, takže rozhodně nehrozí, že by vás začalo učení nudit. Trénovat budete výslovnost, procvičovat slovíčka, čeká vás zde velké množství her jako křížovky či doplňovačky, nechybí poslech a diktáty, nahrávání vlastní řeči, motivující videa a spousta tipů ke studiu. A po úspěšném (i neúspěšném) splnění úkolu jste odměněni vtipným videem, třeba s Pavlem Liškou.
Pokud se pro tento kurz rozhodnete, stačí si vybrat požadovanou lekci (pomoci může i vstupní jazykový test zdarma), zaplatit a následně můžete vylepšovat své znalosti buď v počítačovém prohlížeči, nebo i na mobilu.

VÝHODY

NEVÝHODY

Naučte se anglicky třeba už za 5 týdnů

Už od roku 1990 se věnuje výuce cizích jazyků Lingua Centrum. Na své si zde přijdou zastánci tradiční a osvědčené formy výuky a o tom, že tato metoda zkrátka funguje, vás v tomto případě mohou přesvědčit čísla, kdy 75 % studentů do školy přichází na osobní doporučení.

Pokud se podíváme na nabídku kurzů, najdeme zde standardní výčet doplněný o pár zajímavých specialit. Anglicky se tu můžete učit individuálně i ve skupinách, nechybí možnost doučování, pomaturitního studia, a dokonce zde můžete absolvovat zkoušky Cambridge English. A teď ke slíbeným zajímavostem. Najdeme tu kurz Fast Track určený pro ty, kdo se potřebují anglicky naučit rychle. Díky němu to zvládnete už za 5 týdnů, jedná se totiž o velmi intenzivní kurz. Další zajímavou alternativou je zde výuka přes Skype.

Když se podíváme na recenze účastníků, přestože jich není mnoho, jsou vesměs velmi kladné a vyzdvihována je především úroveň a přístup lektorů.

VÝHODY

NEVÝHODY

Originální metoda & ukázková lekce zdarma

Dalším z dlouholetých hráčů na poli kurzů angličtiny je Jazyková škola Lite, která působí už od roku 1997. Od té doby se nejen rozrostla, ale získala také řadu ocenění. Soustředí se výhradně na anglický jazyk, který vyučuje dokonce originální metodou. Ta spočívá v tom, že se jazyk učíte podobně jako jazyk mateřský – přirozeně, bez učebnic a s největším důrazem na komunikaci. Na hodinách budete mluvit 80 % času. Nepřijdete ani o gramatiku, její výuka je však pojata jinak. Pokud vás zajímá, jak celý proces učení vypadá v praxi, můžete to zjistit velmi snadno. Stačí se přihlásit na ukázkovou hodinu zdarma.

I zde najdete hned několik typů kurzů. Vzdělávat se můžete ve skupinách, individuálně, nebo intenzivněji v letních kurzech a nechybí ani letní tábory pro děti.

Přesvědčit vás může i velké množství recenzí spokojených účastníků, kteří si chválí způsob výuky a rychlost, jakou zvládli začít v cizím jazyce komunikovat.

VÝHODY

NEVÝHODY

Vlastní netradiční metoda a garance vrácení peněz

Tato jazyková škola nese svůj název podle Vladimíra Nepustila, brněnského psychologa a pedagoga, který vyvinul vlastní metodu výuky cizího jazyka. Ta využívá především logické myšlení a spočívá v podrobném vysvětlení gramatiky a následném aktivním drilu. Zajímavostí je, že se tu právě kvůli specifické metodě nesetkáte s rodilými mluvčími, ale jen s českými lektory. Pracovat budete také s jejich vlastními učebními materiály.

Nabídka kurzů zahrnuje dělení dle pokročilosti od úplných začátečníků po více pokročilé, podle délky trvání (dvouměsíční, čtyřměsíční a týdenní intenzivní kurzy) a také podle typu, kdy se můžete rozhodnout mezi kurzy obecnými, konverzačními, nebo zvolit jejich kombinaci.

Lidé si v recenzích pochvalují především přehlednost výuky, skvělé lektory a mnohým kurz pomohl přenést se konečně přes úroveň “chronický začátečník” o krok dál.

VÝHODY

NEVÝHODY

Škola s cizojazyčnou knihovnou a ukázkovým kurzem zdarma

Jazykové centrum Correct o sobě samo uvádí, že není pouhou školou, ale svým studentům se snaží nabízet přidanou hodnotu. Vedle toho, že se tu kromě angličtiny můžete naučit i dvacet dalších jazyků, přináší i pár zajímavých bonusů navíc. Jako student budete mít možnost zapůjčit si zdarma některý z cizojazyčných titulů z místní knihovny, pokud se nebudete moci na některou z lekcí dostavit, dozvíte se od lektora i tak informace o tom, jak hodina probíhala, a vše o zadaných úkolech. Navštívit můžete také některou z již probíhajících lekcí a podívat se, jak výuka probíhá. To nejspíš spousta potenciálních studentů ocení, o samotné metodě výuky se toho totiž z webu mnoho nedozvíme.

Nabídka kurzů zahrnuje skupinové lekce (maximálně ve skupinách po 8 lidech), individuální výuku, firemní lekce i ty zaměřené na děti. Nechybí ani letní intenzivní kurzy nebo online výuka s lektorem přes nejrůznější platformy.

K Jazykovému centru Correct najdeme také celou řadu recenzí, většina z nich si pochvaluje z mnoha různých důvodů především samotné lektory.

VÝHODY

NEVÝHODY

Pro ty, co to s angličtinou myslí vážně

Pokud jsou vaše cíle s anglickým jazykem vyšší, než jen domluvit se s cizinci na zahraniční dovolené, mohla by vaše očekávání naplnit škola ILC Brno. Je členem nejstarší a největší sítě jazykových škol na světě International House World Organisation, která působí ve více než 52 zemích světa. Těšit se tak můžete na opravdu vysokou úroveň, hlavní vizí je zde totiž jazyková příprava pro studenty, kteří chtějí studovat na zahraničních školách či pracovat v mezinárodních firmách. Vysokou úroveň výuky i lektorů potvrzují i studenti ve svých referencích.

K výuce je použitá specifická komunikační metoda, kdy je 80 % aktivity na straně studenta. V rámci kurzu se většinou střídá český lektor se zahraničním, což nebývá běžné. Kurz podle svých požadavků tu najdou ti se zájmem o obecnou angličtinu, konverzační hodiny, letní kurzy, přípravu ke zkouškám, denní intenzivní výuku i obchodní angličtinu. Nechybí ani kurzy pro děti a individuální lekce. Výuka probíhá ve skupinách po 3 až 12 účastnících, což je přeci jen ve srovnání s dalšími školami o něco vyšší číslo.

VÝHODY

NEVÝHODY

7 tipů, jak vybrat kurz angličtiny

Jak vidíte, možností je v oblasti kurzů angličtiny mnoho. Jak vybrat takový, který vás bude bavit a zároveň bude efektivní? Zamyslete se nad následujícími body.

1) Účel

Výběr vám velmi usnadní, pokud si odpovíte na otázku, proč se vlastně chcete anglicky naučit. Jde vám o obecnou znalost, kdy chcete angličtinu využívat při nejrůznějších situacích, nebo se potřebujete přiučit pojmům ze své profese? A nebo se jen toužíte cítit jistěji při komunikaci na dovolené? Pro všechny tyto případy najdete vhodný kurz.


2) Dosavadní znalosti

Vzít v úvahu musíte samozřejmě také své dosavadní znalosti angličtiny. Vybírat můžete z mnoha variant, od kurzů pro začátečníky až po vysoce pokročilé studenty. U mnoha kurzů najdete přímo rozpis toho, jaká látka se v kterých z nich probírá, určitě se vyplatí se na obsah podívat.


3) Intenzita

Někomu z nejrůznějších důvodů vyhovuje výuka jednou či dvakrát týdně v kratších lekcích, další by ocenil spíše intenzivnější lekce, které trvají déle, třeba i několik hodin. Zvažte, jaký typ studenta jste vy.


4) Individuálně, nebo ve skupině?

Obě varianty mají své plusy a mínusy. Při individuální výuce se lektor věnuje pouze vám, zaměřit se můžete na oblasti, které vám činí potíže a podobně. Ve skupinách však můžete trénovat například konverzaci i s dalšími lidmi, trochu lépe se zbavíte ostychu při mluvení a navíc samozřejmě ušetříte.


5) Cena

Roli bude hrát u většiny studentů i cena. Ta se u několikatýdenních kurzů pohybuje většinou v řádu tisíců. Některé jazykové školy však nabízejí slevy například pro nové studenty či za odběr novinek.


6) Délka

Pokud sledujete ceny jednotlivých kurzů, nezapomeňte vzít v potaz i jejich délku, a to jak celého kurzu, tak i jednotlivých lekcí. Podívejte se i na to, zda má kurz pokračování.


7) Recenze

Výhodou digitální doby jsou recenze dostupné na internetu téměř na všechno, anglické kurzy nevyjímaje. Podívejte se, co se na dané škole ostatním studentům líbilo či nelíbilo. V některých případech můžete navštívit i ukázkovou lekci zdarma a udělat si obrázek sami.

Často kladené otázky

Někdy vám s určením vaší úrovně pokročilosti pomohou přímo v dané škole, jindy se budete spoléhat na rozřazovací testy dostupné na webu. Ty si můžete vyzkoušet i jen tak ze zvědavosti a k ničemu vás nezavazují.

Na druhou stranu menší a lokální realitky využívají perfektní znalosti daného prostředí, což může hrát také podstatnou roli.

Obecně můžeme říct, že se cena anglických kurzů pohybuje v řádech nižších tisíců. Vždy ale záleží na dané jazykové škole, délce kurzu i jednotlivých lekcích, intenzitě a samozřejmě je i velký rozdíl v tom, zda se chcete vzdělávat individuálně, nebo ve skupinách. Pokud chcete ušetřit, můžete se poohlédnout i po online kurzech (některé jsou dokonce k dispozici i zdarma), avšak tento způsob nemusí vyhovovat každému.

Doporučujeme si předem ujasnit, co od kurzu očekáváte, a dobře si projít informace o něm. Pomoci mohou také recenze ostatních účastníků. V některých případech je možné navštívit ukázkovou lekci zdarma, některé školy pak nabízejí i garanci spokojenosti a vrácení peněz v případě, že kurz nesplní vaše očekávání.

Autor článku:

Zajímá vás něco o nás a jak vybíráme produkty? Garant článku: Daniel Hanuš

Podobné články

Napsat komentář

4.9/5 - (14 votes)