Nejlepší kurzy angličtiny v Praze 2024 - recenze, zkušenosti


Zajímavá alternativa

Vysoce kvalitní a zábavné kurzy se zaměřením i na různé profese


Oblíbená volba

Jazyková škola s 15 typy kurzůOblíbená volba

Originální metoda & ukázková lekce zdarma


Oblíbená volba

Kurzy skvělé (nejen) jako příprava na zkoušky

Nejlepsi Kurzy Anglictiny V Praze

Možná patříte k úplným začátečníkům, možná k těm věčným, kteří se do tajů anglického jazyka pokoušeli proniknout už mnohokrát, možná vás k touze vylepšit své jazykové dovednosti přimělo zaměstnání. Ať už je vaším hnacím motorem cokoliv, kurzy angličtiny jsou místem, kde svůj cíl můžete splnit. Jak ale vybrat takový, který nezklame vaše očekávání? S tím vám poradíme v tomto článku. 

Průzkum trhu a vybírání těch nejdůležitějších střípků informací pro výběr produktu či služby: to je naše! Naši redaktoři tráví nad průzkumem článku desítky hodin a celá naše redakce se řídí naším redakčním kodexem

Pestrá škála jazykových škol znamená nejen bohaté možnosti výběru, ale také širokou nabídku typů kurzů. V první řadě se můžete samozřejmě rozhodovat mezi kurzy prezenčními a online, kdy každá z variant skýtá určité výhody a nevýhody.

Online kurz si mnohem snadněji přizpůsobíte svým možnostem, jednoduše se učení věnujete kdy a kde chcete. Spousta z nich je dnes navíc koncipována tak, abyste i zde procvičovali všechny oblasti, tedy psaní, čtení, mluvení i poslech. Prezenční kurzy pak mají výhodu ve fyzické přítomnosti lektora, který je schopen ihned zodpovědět veškeré dotazy a nejasnosti. Zároveň si tak o něco lépe natrénujete například mluvení před cizími lidmi, z něhož má řada studentů obavy. Některé školy pak nabízejí i kurzy s lektorem například přes Skype, které jsou jakousi kombinací klasických prezenčních a online kurzů.

Dále můžete volit mezi tím, zda se rozhodnete pro kurz skupinový či individuální, vybírat si můžete z kurzů zaměřených na určité aspekty výuky, jako je třeba konverzace, či se specializovat na určité profese. Samozřejmostí je i výběr podle úrovně a také délky a intenzity kurzu.

Vysoce kvalitní a zábavné kurzy se zaměřením i na různé profese

Pokud vám prezenční výuka z nějakého důvodu nevyhovuje, řešením mohou být online kurzy. Do detailu propracované a promyšlené kurzy angličtiny na skutečně vysoké úrovni nabízí Onlinejazyky.cz. Jedná o kurzy placené (s cenou okolo 2 490 Kč za kurz), je však možné si systém výuky předem vyzkoušet na lekcích zdarma.

Kurzy jsou určené pro studenty různých úrovní, pro jednotlivce, školy a také firmy. Pokud si chcete znalosti angličtiny vylepšit kvůli svému zaměstnání, přijdete si tu na své. K dostání jsou tu totiž lekce zaměřené na nejrůznější profese a oblasti a to také na různých levelech. Naučit se tak můžete angličtinu pro právníky, zdravotníky, designéry či strojaře.

Pro výuku je používáno neuvěřitelné množství různých interaktivních metod, takže rozhodně nehrozí, že by vás začalo učení nudit. Trénovat budete výslovnost, procvičovat slovíčka, čeká vás zde velké množství her jako křížovky či doplňovačky, nechybí poslech a diktáty, nahrávání vlastní řeči, motivující videa a spousta tipů ke studiu. A po úspěšném (i neúspěšném) splnění úkolu jste odměněni vtipným videem, třeba s Pavlem Liškou.
Pokud se pro tento kurz rozhodnete, stačí si vybrat požadovanou lekci (pomoci může i vstupní jazykový test zdarma), zaplatit a následně můžete vylepšovat své znalosti buď v počítačovém prohlížeči, nebo i na mobilu.

VÝHODY

NEVÝHODY

Jazyková škola s 15 typy kurzů

Už od roku 1998 učí angličtinu (ale i desítky dalších cizích jazyků) své studenty škola Jipka. Jedná se o školu skutečně pro každého, jak sami uvádějí, jejich studenti mají 5, ale i více než 90 let. Navíc si tu můžete vybrat nejen z bohatého rozvrhu, ale dokonce hned 15 různých typů kurzů. Samozřejmostí jsou skupinové i individuální lekce, anglické tábory pro děti či kurzy pro pedagogy, vybrat si můžete samozřejmě podle úrovně, ale také podle bližšího zaměření kurzu. K dispozici jsou kurzy obecné, opakovací, konverzační (některé jsou pak speciálně určené pro konverzace nad pivem, vínem či v kavárnách), nechybí kurzy obchodní angličtiny či ty, které vás připraví na konverzaci na dovolené. Ať už se chcete zkrátka naučit angličtinu z jakéhokoliv důvodu, najdete tu kurz šitý téměř na míru.

Výuka probíhá tak, abyste do ní byli co nejvíce zapojeni. Střídají se různé formy učení, nechybí diskuze ani hry a vše běží podle metodických plánů. Přímo na webu je dostupný aktuální rozvrh včetně cen, takže se ihned můžete podívat, zda vám vybraný kurz časově vyhovuje.

Jediné drobné negativum zde vidíme v chybějících recenzích účastníků, kterých najdeme jen pomálu.

VÝHODY

NEVÝHODY

Originální metoda & ukázková lekce zdarma

Dalším z dlouholetých hráčů na poli kurzů angličtiny je Jazyková škola Lite, která působí už od roku 1997. Od té doby se nejen rozrostla, ale získala také řadu ocenění. Soustředí se výhradně na anglický jazyk, který vyučuje dokonce originální metodou. Ta spočívá v tom, že se jazyk učíte podobně jako jazyk mateřský – přirozeně, bez učebnic a s největším důrazem na komunikaci. Na hodinách budete mluvit 80 % času. Nepřijdete ani o gramatiku, její výuka je však pojata jinak. Pokud vás zajímá, jak celý proces učení vypadá v praxi, můžete to zjistit velmi snadno. Stačí se přihlásit na ukázkovou hodinu zdarma.

I zde najdete hned několik typů kurzů. Vzdělávat se můžete ve skupinách, individuálně, nebo intenzivněji v letních kurzech a nechybí ani letní tábory pro děti.

Přesvědčit vás může i velké množství recenzí spokojených účastníků, kteří si chválí způsob výuky a rychlost, jakou zvládli začít v cizím jazyce komunikovat.

VÝHODY

NEVÝHODY

Kurzy skvělé (nejen) jako příprava na zkoušky

Tak trochu jinou jazykovou školou je British Council. Jedná se o mezinárodní organizaci Spojeného království, jejímž hlavním cílem je budovat vzájemné kulturní vztahy. Nejen, že se věnuje výuce angličtiny, ale působí také v oblastech kultury či vědy.

O kvalitě výuky zde nemusíte pochybovat. Všichni učitelé za sebou mají alespoň dvouletou praxi, mají vysokoškolský titul z oboru vzdělávání, mezinárodně uznávanou kvalifikaci a splňují i další přísná kritéria. Naučit se zde anglicky mohou děti i dospělí, skvělou volbou bude British Council i při přípravě na nejrůznější druhy zkoušek, jako jsou ty profesní, IELTS nebo Cambridge English. Vybírat můžete také podle své jazykové úrovně nebo typů kurzů – všeobecný, komunikační nebo Business Breakfast. U každého vidíte aktuální rozvrh na dané období.

Jako minus zde můžeme uvést malé množství recenzí od účastníků kurzů, někteří z nich navíc uvádějí, že jsou kurzy o něco dražší.

VÝHODY

NEVÝHODY

Jazyková škola s garancí spokojenosti

Spoustu let už u nás působí jazyková škola Glossa, konkrétně od roku 1993. Hlavní důraz klade na výsledky, a tak nabízí svým klientům garanci spokojenosti. Pokud kurz nesplní vaše očekávání, jednoduše vám vrátí peníze zpět. Pořádají kurzy pro veřejnost, firemní kurzy, pomohou i s přípravou na zkoušky a nabízejí i pomaturitní studium. Ke každé variantě je na webu uvedena řada užitečných informací, takže si uděláte přesný obrázek o tom, co vás čeká.

Vedle široké nabídky a kvalitních lektorů se tu můžete těšit i na malý počet studentů ve skupinových lekcích, nikdy jich nebude více než 8. Mají také svou vlastní výukovou metodu Teaching for Life, která spojuje osvědčené metodické postupy, unikátní didaktické techniky a také moderní technologie, které vedou k přirozené komunikaci a zároveň studenty baví.

V recenzích lidé oceňují především jejich vysoké zapojení do výuky, profesionalitu a právě i malé skupinky. Mimo samotný web však referencí najdeme jen málo.

VÝHODY

NEVÝHODY

Škola i s nabídkou kurzů pro lékaře či právníky

Více než 5 000 studentů navštíví každý rok některý z kurzů IJV, tedy Institutu jazykového vzdělávání. Ale jak sami tvrdí na svých stránkách, cílem není být největší společností tohoto druhu, ale tou nejlepší. O to se snaží prostřednictvím vysoce kvalitních a funkčních kurzů, osobního a přátelského přístupu a také full-servisu, kdy dokáží zajistit také kurzy v zahraničí, překlady nebo prodej učebnic.

Co se týče podoby kurzů, najdeme zde vcelku základní nabídku, která je však ozvláštněná dvěma kurzy zaměřenými na konkrétní profese – angličtinu pro právníky a pro lékaře a zdravotní sestry. Jinak zde nechybí možnost studovat angličtinu obecně, v rámci letního kurzu nebo se soustředit na konverzaci. Vybírat můžete mezi skupinovými a individuálními lekcemi. Nemusíte se bát, že by se vás při skupinových lekcích tísnilo v učebně příliš, skupinky jsou menší, po 6 až 8 lidech. Bohužel se však na webu nedočteme mnoho o tom, jak probíhá výuka.

Recenzí sice ke kurzům IJV nenajdeme mnoho, ale za to jim účastníci dávají hodnocení vesměs kladná.

VÝHODY

NEVÝHODY

Pro fanoušky intenzivní výuky

Jazyková škola Elvis funguje už od roku 1990 a od té doby pilují svůj způsob výuky. Ten je založen především na intenzivním učení, kdy bude váš pokrok patrný za poměrně krátkou dobu. Výuka je proto vedena už od začátku v angličtině, kurzy jsou navíc koncipovány tak, aby při jedné návštěvě studenti absolvovali 3-4 hodiny výuky. Díky tomu se látku naučí a ihned si zkusí také její praktické využití. Vhodné je to i pro ty, kdo se stydí mluvit, učit se totiž budete komunikativní metodou a svého ostychu se tak brzy zbavíte. Vše je na webu velmi přehledně a podrobně popsáno.

Kurzy zde začínají každých 6 týdnů, takže nemusíte čekat dlouhou dobu. Vzdělávat se zde můžete v oblasti obecné angličtiny, Elvis vás připraví také na nejrůznější zkoušky, nechybí zde kurzy obchodní, ty pro různé věkové kategorie a vybírat můžete i podle denní doby, kdy vám výuka nejvíce vyhovuje.

S touto jazykovou školou jsou studenti podle všeho velmi spokojeni. Podle údajů na webových stránkách pokračuje 80-100 % z nich v navazujících kurzech. Doporučují ji však i lidé v recenzích mimo samotný web společnosti, a to pro jejich profesionální, ale zároveň přátelský přístup. 

VÝHODY

NEVÝHODY

Učte se anglicky v opravdu malých skupinách

Výuku v malých skupinách lidí už preferuje řada jazykových škol, u Empire vás však ve skupince bude maximálně 6, možná také jen 3. Těšit se zde můžete na dynamické hodiny, rychlé zapojení do komunikace (mluvit budete dokonce více než lektor) a také brzy viditelné výsledky. K tomu dopomáhá i licencovaný systém výuky Direct Method for English, který slibuje jednoduchou, rychlou, přirozenou a zábavnou výuku.

Co se týče nabídky kurzů, najdeme zde spíše standardní seznam. Vzdělávat se můžete ve skupinách i individuálně, nechybí zde kurzy zaměřené na konverzaci, výuku dětí, připraví vás také na pohovor či různé zkoušky. I zde se můžete podívat, jak lekce vypadá, a to zcela bezplatně a nezávazně.

Další plus této jazykové školy najdeme v recenzích studentů, které jsou z velké části pochvalné a oceňují skvělé lektory i přístup. Bohužel jich však nenajdeme mnoho.

VÝHODY

NEVÝHODY

7 tipů, jak vybrat kurz angličtiny

Jak vidíte, možností je v oblasti kurzů angličtiny mnoho. Jak vybrat takový, který vás bude bavit a zároveň bude efektivní? Zamyslete se nad následujícími body.

1) Účel

Výběr vám velmi usnadní, pokud si odpovíte na otázku, proč se vlastně chcete anglicky naučit. Jde vám o obecnou znalost, kdy chcete angličtinu využívat při nejrůznějších situacích, nebo se potřebujete přiučit pojmům ze své profese? A nebo se jen toužíte cítit jistěji při komunikaci na dovolené? Pro všechny tyto případy najdete vhodný kurz.


2) Dosavadní znalosti

Vzít v úvahu musíte samozřejmě také své dosavadní znalosti angličtiny. Vybírat můžete z mnoha variant, od kurzů pro začátečníky až po vysoce pokročilé studenty. U mnoha kurzů najdete přímo rozpis toho, jaká látka se v kterých z nich probírá, určitě se vyplatí se na obsah podívat.


3) Intenzita

Někomu z nejrůznějších důvodů vyhovuje výuka jednou či dvakrát týdně v kratších lekcích, další by ocenil spíše intenzivnější lekce, které trvají déle, třeba i několik hodin. Zvažte, jaký typ studenta jste vy.


4) Individuálně, nebo ve skupině?

Obě varianty mají své plusy a mínusy. Při individuální výuce se lektor věnuje pouze vám, zaměřit se můžete na oblasti, které vám činí potíže a podobně. Ve skupinách však můžete trénovat například konverzaci i s dalšími lidmi, trochu lépe se zbavíte ostychu při mluvení a navíc samozřejmě ušetříte.


5) Cena

Roli bude hrát u většiny studentů i cena. Ta se u několikatýdenních kurzů pohybuje většinou v řádu tisíců. Některé jazykové školy však nabízejí slevy například pro nové studenty či za odběr novinek.


6) Délka

Pokud sledujete ceny jednotlivých kurzů, nezapomeňte vzít v potaz i jejich délku, a to jak celého kurzu, tak i jednotlivých lekcí. Podívejte se i na to, zda má kurz pokračování.


7) Recenze

Výhodou digitální doby jsou recenze dostupné na internetu téměř na všechno, anglické kurzy nevyjímaje. Podívejte se, co se na dané škole ostatním studentům líbilo či nelíbilo. V některých případech můžete navštívit i ukázkovou lekci zdarma a udělat si obrázek sami.

Často kladené otázky

Někdy vám s určením vaší úrovně pokročilosti pomohou přímo v dané škole, jindy se budete spoléhat na rozřazovací testy dostupné na webu. Ty si můžete vyzkoušet i jen tak ze zvědavosti a k ničemu vás nezavazují.

Na druhou stranu menší a lokální realitky využívají perfektní znalosti daného prostředí, což může hrát také podstatnou roli.

Obecně můžeme říct, že se cena anglických kurzů pohybuje v řádech nižších tisíců. Vždy ale záleží na dané jazykové škole, délce kurzu i jednotlivých lekcích, intenzitě a samozřejmě je i velký rozdíl v tom, zda se chcete vzdělávat individuálně, nebo ve skupinách. Pokud chcete ušetřit, můžete se poohlédnout i po online kurzech (některé jsou dokonce k dispozici i zdarma), avšak tento způsob nemusí vyhovovat každému.

Doporučujeme si předem ujasnit, co od kurzu očekáváte, a dobře si projít informace o něm. Pomoci mohou také recenze ostatních účastníků. V některých případech je možné navštívit ukázkovou lekci zdarma, některé školy pak nabízejí i garanci spokojenosti a vrácení peněz v případě, že kurz nesplní vaše očekávání.

Autor článku:

Zajímá vás něco o nás a jak vybíráme produkty? Garant článku: Daniel Hanuš

Podobné články

Napsat komentář

4.9/5 - (14 votes)