Nejlepší kurzy líčení online 2024 - recenze (jak na make-up)


Nejlepší kurz
v češtině

Základní kurz vhodný pro ženy každého věku


Kurz líčení pro
normální holky

Praktický kurz líčení za pár minut


Kurz Make-Up
Artist

Naučte se líčit sebe i své okolí jako profesionál


Profesní kurz
líčení

Profesionální kurzy podle pokročilosti s certifikátem
Kurzy Liceni

Sociální sítě jsou plné tutoriálů věnujících se líčení, ale většinou nejdou do hloubky a ukazují pro většinu žen spíše nedosažitelný “make-up look”, k němuž je třeba spousta tréninku a propriet. Pokud se chcete naučit základy, šikovné triky profesionálů, poznat svůj typ pleti a zjistit, jaká péče, barvy a líčidla pro vás budou tím pravým, jsou online kurzy skvělou cestou. Jaké stojí za pozornost?

Průzkum trhu a vybírání těch nejdůležitějších střípků informací pro výběr produktu či služby: to je naše! Naši redaktoři tráví nad průzkumem článku desítky hodin a celá naše redakce se řídí naším redakčním kodexem

Líčení není o tom proměnit se kompletně v někoho jiného, ale podtrhnout svou přirozenou krásu a osobnost. Mnohdy stačí k tomu působit upraveně a rozzářeně jen naprosté maličkosti, jako nanesení řasenky, pudru či jemné rtěnky. Líčení dokáže dodat sebevědomí, je však třeba použít ty správné produkty a umět s nimi zacházet. Díky tomu dosáhnete výsledku, o kterém jste snili.

Kurzy líčení se svým pojetím a přístupem trochu mění, ale základní kostra bývá u všech podobná. Na začátek vás seznámí s trochou teorie a dozvíte se o barevné typologii, potřebných pomůckách, způsobech nanášení make-upu a podobně. Následně přejdete do praxe. Podíváte se, jak vybrat ideální produkty a jak s nimi zacházet, vyzkoušíte si líčení pro různé příležitosti a podobně.

Některé kurzy pak přidávají lekce o hygienických zásadách či práci s klientelou.

Základní kurz vhodný pro ženy každého věku

Tento kurz patří k těm jednodušším a kratším, nevynechává však žádný z podstatných základů správného líčení a užitečné tipy zde najdou nejen začátečníci, ale pár nových triků může naučit i ty zkušenější.

Lektorka v něm představuje líčení pro různé příležitosti jako večerní, denní či líčení na pohovor, vysvětluje rozdíly mezi druhy make-upů a způsoby jejich nanášení, naučí vás vytvořit si perfektní obočí a nechybí ani kapitoly věnované péči o pleť, v nichž se dozvíte, jak se starat o tu svou, a také tipy na to, jak zakrýt případné nedokonalosti. Kurz má celkem 9 lekcí, které trvají něco přes hodinu, a pořídit si jej můžete za příjemných 1 190 Kč.

Spokojení účastníci kurzu si chválí užitečné profesionální vychytávky, které zjednodušují práci, oceňují srozumitelné vysvětlování lektorky a uvádějí, že kurz je vhodný pro ženy každého věku.

Praktický kurz líčení za pár minut

Jak vytvořit perfektní kouřové oči, čím se od sebe liší štětce na líčení a jak rychle udělat z denního looku večerní? To všechno se spolu s dalšími užitečnými tipy naučíte v tomto kurzu v angličtině.

V hodině a půl v něm lektorka zvládne poradit, jak vytvořit perfektní základ pro líčení, spolu s ní si vykouzlíte denní, večerní i party líčení, představí vám časté omyly, kterých se ženy dopouštějí a naučí vás, jak zvládnout perfektní look i ve chvílích, kdy nemáte příliš času. K tomu vám doporučí vhodné barvy rtěnek a také své oblíbené produkty. Kurz je rozdělen do 6 sekcí s 30 lekcemi, takže snadno najdete kapitolu, která vás aktuálně zajímá. Jeho cena je 59,99 €.

V hodnocení lidí najdeme často zmínky o tom, že kurz je velmi přehledný a je snadné kroky lektorky sledovat a zapojit je do své rutiny. Svým pojetím je vhodný spíše pro začátečníky, některé zkušenější účastnice uvádějí, že zde mnoho nových tipů nenašly.

Naučte se líčit sebe i své okolí jako profesionál

Tento anglicky mluvený kurz za cenu 149,99 € je delší, podrobnější a zahrnuje spoustu praktických, ale i teoretických znalostí. Díky tomu je vhodný nejen pro všechny, kteří se chtějí zdokonalit v líčení sebe sama, ale i pro ty, kdo rádi líčí ostatní a přemýšlí i nad kariérou vizážisty či make-up artisty.

Líčení zde ve více než šesti hodinách proberete od A do Z. Začnete základy, kdy se dozvíte vše potřebné o hygieně a péči o kosmetický arzenál, podíváte se na barevnou typologii, přípravu pleti na líčení i typy make-upů a štětců. Poté se přesunete k nejrůznějším technikám – vytvarujete si obočí, nasadíte umělé řasy a objevíte kouzlo contouringu. V další fázi na tyto znalosti navážete a dozvíte se, jak líčit různé typy a odstíny pleti či tvary očí. Jedna z 29 sekcí je pak věnována i kosmetické praxi a prozrazuje, jak na konzultace s klienty či nastavení cen.

Hodnotící účastníci oceňují skutečně široký záběr kurzu, rozmanitost představovaných technik líčení a zmiňují, že jim kurz přinesl také spoustu inspirace. Vše je navíc vysvětleno velmi jednoduše a detailně zároveň.

Profesionální kurzy podle pokročilosti s certifikátem

Tato americká platforma patří make-up akademii Vizio a její doménou je vysoce kvalitní nabízené vzdělání, technologická pokročilost a také jednoduchost registrace, kdy se profi kurzů může zúčastnit každý. Web jich nabízí hned několik a dělené jsou podle pokročilosti na Introductory, Master, Premier a Elite.

Kurz Introductory je spíše úvodní a zaměřuje se na naprosté základy, na něž můžete navazovat dalšími znalostmi. Dozvíte se něco málo o historii, projdete si výběr správného make-upu, dozvíte se, jak na přirozené či kouřové líčení i jak čistit štětce. S kurzem Master rovnou sadu profesionálních štětců i získáte a dozvíte se více o jednotlivých typech líčení. Premier se pak zaměřuje na pokročilejší techniky a spolu s ním získáte i make-up sadu. Kurz Elite má pak celých 220 hodin, zahrnuje vše, co předchozí kurzy, a k tomu spoustu bonusů navíc, jako třeba triky hollywoodských maskérů nebo návod, jak vytvořit zombie líčení. Po dokončení získáte ke každému kurzu profesionální certifikát. Cenově se kurzy pohybují od 99$(Introductory) až po 799$(Elite).

V nabídce je pak také kurz prodlužování řas a lekce věnující se líčení nevěst.

Účastníci v recenzích jsou nadšeni z profesionality lektorů a zmiňují, že jim kurz dodal v líčení potřebnou sebejistotu.

Živé i online kurzy na špičkové úrovni

Make-Up Institute je jako jediná česká make-up škola součástí International Union for makeup and hairstylist education, takže nabízí kurzy skutečně mezinárodní úrovně. Zároveň s jejich absolvováním získáte nejvyšší možné formy certifikátů, které jsou vydávány jak v češtině, tak angličtině.

V jejich nabídce najdeme kurzy pro začátečníky (Basic Pro, Master Beauty a Master Pro A-Z), které zpravidla probíhají prezenčně a trvají 4-20 dní. Jsou určené pro ty, kdo v oboru vizážistiky začínají, ale využít je mohou třeba i fotografové, stylisté, kosmetičky a kadeřníci, kteří chtějí nabídnout svým klientům další služby. Cena těchto kurzů je 7 900 Kč až 47 000 Kč.

Absolvování některého z těchto kurzů nebo znalost základních technik vám pak otevře možnost zúčastnit se některého z kurzů pro pokročilé, které se zaměřují na různá témata, jako jsou contouring, svatební líčení, TV a video make-up či zralá pleť. Tyto kurzy bývají kratší a tím pádem i levnější.

V nabídce jsou také kurzy zaměřené na kariéru vizážisty obecně a věnují se marketingu pro tento obor či EET. Některé z nich je možné studovat i online.

Účastníci oceňují profesionalitu, ochotu a vstřícnost lektorů a uvádějí, že po absolvování kurzů se mohli vydat na vysněnou profesionální dráhu a získali díky nim spoustu motivace a zkušeností.

JEDENÁCT tipů, jak se dokonale nalíčit

Ani sebelepší líčidla vám nepomohou k perfektnímu vzhledu, pokud nebude znát základní techniky a pravidla líčení. Přinášíme proto pár praktických rad.

1) Krásná pleť jako základ

Aby byl výsledek skutečně dokonalý, je třeba na líčení pleť nejprve připravit. Začněte tedy aplikací hydratačního krému a nechte jej vstřebat. Zároveň je důležité o pleť každý den pečovat, odličovat ji a čistit pomocí vhodných přípravků.   


2) Správné pomůcky

Krásné líčení nemusí být otázkou peněz, ale bez pár kvalitních pomůcek se neobejdete. Vyplatí se například investice do kvalitních štětců, případně houbiček na nanášení make-upu. 


3) Použijte primer

Jestliže chcete, aby vám perfektní vzhled vydržel co nejdéle, před nanesením make-upu použijte primer. Vyhladí veškeré nerovnosti, make-up k němu krásně přilne a vydrží déle.  


4) Správný typ a odstín make-upu

Dalším krokem bývá obvykle nanesení make-upu. Dejte si pozor na to, abyste zvolili správný typ a odstín. Vybírat můžete z krycích, které se hodí pro problematickou pleť s nedokonalostmi, lehkých, jež se hodí například na léto či pro pleť, která je sama o sobě hezká a pěstěná, v nabídce jsou však i anti-age make-upy či matující varianty. Co se týče odstínu, zkoušejte jej nejlépe na linii brady. Jestliže se rozhodujete mezi dvěma odstíny, zvolte raději ten světlejší, výsledek bude přirozenější.


5) Zakryjte nedokonalosti

Pokud se vaše pleť potýká s pupínky, kruhy pod očima či jinými nedokonalostmi, pomozte si korektorem. Ten nanášejte na make-up a do pleti jej pouze vklepejte, třeba prsty či houbičkou. 


6) Zapudrujte výsledek

Nedokonalosti jsou zakryté, make-up správně rozetřený, přichází tedy čas na pudr. K jeho nanesení použijte ideálně velký štětec a zapracujte jej do pleti. Pudr by měl korespondovat s odstínem make-upu, případně je dobrou variantou i transparentní pudr. 


7) Tvářenka pro přirozenost

Aby výsledek působil co nejpřirozeněji, nezapomeňte na líčka směrem od spánků nanést tvářenku či bronzer. Dodají tváři svěží a zdravý vzhled. 


8) Perfektní oblouky

Současné trendy kladou velký důraz na obočí. Zvýraznit jej můžete tužkou a vyplnit s její pomocí místa, kde jsou chloupky řidší či úplně chybí. Pokud chcete jen trochu upravit tvar, zvolte řasenku na obočí.


9) Peeling rtů

Před nanesením rtěnky dopřejte rtům peeling. Zbavíte je tím odumřelých buněk, jejich povrch bude hladší a nanášení rtěnky snazší a rovnoměrnější. 


10) Kouzlo konturovací tužky

Skvělým pomocníkem pro líčení rtů je konturovací tužka v barvě rtěnky. Nejprve s ní rty obtáhněte a následně vyplňte. Poté přidejte rtěnku. A v čem je trik? Rtěnka bude v průběhu hodin ze rtů mizet, ale díky konturovací tužce ve vrstvě pod ní to nebude patrné a vy budete mít dost času na opravu. 


11) Oči, nebo rty? 

Před líčením si vždy ujasněte, na jakou partii chcete klást důraz. Pokud se rozhodnete pro kouřové líčení, rtům bude slušet spíše nude vzhled. Jestliže se chystáte nalíčit rudou rtěnkou, nechte zase líčení očí jemnější a decentnější.

Často kladené otázky

V následujících bodech ještě upřesníme několik nejčastějších otázek, které padají na téma kurzů líčení.

U většiny online kurzů se neobejdete bez základní výbavy, tedy produktů dekorativní kosmetiky jako make-up, pudr, korektor, rtěnka, oční tužka a oční stíny či tvářenka, hodit se vám budou i kosmetické štětce. Díky tomu si budete moci tipy a postupy ihned vyzkoušet.

Některé kurzy však mají tuto výbavu v ceně, u prezenčních kurzů pak často budete mít make-up kit k dispozici v místě konání.

Mezi námi recenzovanými kurzy najdete obě varianty. Některé jsou určené spíše pro začátečníky, další pro nadšence, kteří se už v líčení vyznají, chtějí se zlepšovat a přemýšlí i nad líčením druhých, některé kurzy jsou však určeny přímo profesionálům v oboru.

Kosmetiku vybírejte u ověřených prodejců, kde máte zaručenou originalitu produktů i správné skladování. Raději se vyhněte podezřele levným e-shopům se zbožím nejasného původu. Dekorativní kosmetiku si vybírejte s ohledem na svůj druh pleti a také svůj barevný typ. Ideální je, pokud vám s novými produkty může kompetentní osoba poradit a doporučit ty nejvhodnější.

Autor článku:

Zajímá vás něco o nás a jak vybíráme produkty? Garant článku: Daniel Hanuš

Podobné články

Napsat komentář

4.9/5 - (14 votes)