20 skvělých tipů na dárek pro babičku v roce 2024

Jaké dárky pro babičku budou trefou do černého? Podle čeho je vybírat a jak najít ideální dárek na míru jejím zálibám i potřebám?


Výběr redakce

Romantika hlavního města na palubě.

Orientační cena: od 1 500 Kč


Pro náročné

Luxusní dárek pro náročné babičky cestovatelky.

Orientační cena: od 5 999 Kč


Trefa do černého

Věnujte babičce domácí wellness

Orientační cena: 3 099 Kč


Sázka na jistotu

Klasika, která nikdy nezklame. 

Orientační cena: 500 Kč

Darky Pro Babicku

Také si opět lámete hlavu s tím, jaký dárek koupit babičce? V tomto článku jsme se rozhodli vám výběr trochu usnadnit. Přinášíme vám konkrétní tipy i obecné rady, jak vybrat. Ať už je vaše babička romantická duše, praktická žena, milovnice pletení a četby nebo dobrodružka a turistka, alespoň jeden dárek si ze seznamu jistě vybere každý! 

Průzkum trhu a vybírání těch nejdůležitějších střípků informací pro výběr produktu či služby: to je naše! Naši redaktoři tráví nad průzkumem článku desítky hodin a celá naše redakce se řídí naším redakčním kodexem

Nejlepší tipy na dárky pro babičku

 1. Plavba lodí po Vltavě
 2. Relaxační pobyt v Itálii
 3. Dárková wellness truhla
 4. Dokonalá kytice
 5. Robotický vysavač
 6. Fotokniha
 7. Zážitkové předplatné vína
 8. Namluvení vlastní pohádky
 9. Hra Jak to tenkrát bylo?
 10. Trekingové hole
 11. Kurz pro radost
 12. Vitamíny
 13. Snový víkend s degustací
 14. Multifunkční zahradní stolička
 15. Vyhlídkový let balonem
 16. Královská masáž
 17. Kurz přípravy makronek
 18. Vyhřívací podkrývka
 19. Káva s věnováním
 20. Váleček na těsto se vzorem

Romantika hlavního města na palubě.

Praha je romantická sama o sobě. co pak teprve z hladiny Vltavy? Bez velké fyzické námahy uvidíte nejkrásnější pražské památky, užijete si občerstvení a pokocháte se hezkým prostředím na čerstvém vzduchu. Vybírat můžete mezi variantou přes den s obědem, nebo večerní romantikou. Zážitek je určený pro dvě osoby, takže buď může obdarovaná babička vzít svého partnera, kamarádku, nebo ji můžete doprovodit přímo vy. Poukaz je platný po dobu jednoho roku a přijde do e-mailu, je to tedy skvělá volba, pokud hledáte dárek na poslední chvíli. 

Orientační cena: od 1 500 Kč

Luxusní dárek pro náročné babičky cestovatelky.

Jestliže chcete babičku opravdu luxusně rozmazlit a překvapit dražším dárkem, možná zvažte darování celé dovolené – co takhle relaxační pobyt v Itálii? Tento dárek obsahuje ubytování pro 2 osoby na 2 noci, snídaně a poukázku do hotelové restaurace v hodnotě 80 EUR. A to vše hned v několika lokalitách. Z těch už si pak může volit každý obdarovaný samostatně. Pokud tak vaše babička ráda cestuje a ráda by si užila trochu wellness a má s kým vyrazit, zvažte Itálii.

Orientační cena: od 5 999 Kč

Věnujte babičce domácí wellness

Rádi byste babičce dopřáli pořádný odpočinek, ale víte, že do wellness centra ji nedostanete? Přineste jí relax až domů. V dárkové bedně objeví vše, co pro chvilky plné pohody potřebuje. Během koupele ve vaně okořeněné koupelovou makronkou s vůní frézie a s plátýnkovou maskou na obličeji bude moci babička usrkávat lahodné prosecco, uždibovat malinovou čokoládu a užívat si mihotavý plamínek svíčky. Pak vyzkouší peeling vonící po slaném karamelu a vybere si, na jaké ručně vyráběné mýdlo má zrovna náladu. Nezní to skvěle? Celý box má ale i přidanou hodnotu. Součástí je totiž také zámek s šifrou a pilkou a čeká ji tak zábava při otevírání truhly.

Orientační cena: 3 099 Kč

Klasika, která nikdy nezklame. 

Každá žena touží dostat čas od času květinu. Ta největší krása je ale v tom, že si o ni neřekne, a tak se jí také nemusí dlouho dočkat. Pokud proto chcete vsadit na jistotu, dejte vaší babičce kytici. V podstatě nemůžete sáhnout vedle. K dokonalosti pak dárek přivedete, pokud zvážíte, jakou ženu obdarováváte. Květinami se dá totiž krásně komunikovat, vyjádřit lásku, poděkování, pogratulovat… V dnešní nepřeberné nabídce kombinací si stačí jen vybrat! 

Orientační cena: 500 Kč

Praktický dárek, který bude sloužit každý den.

Robotické vysavače ve spoustě domácnostech způsobily doslova revoluci. Šetří čas i energii a přitom uklidí opravdu dobře. S rostoucím věkem už většinou energie trochu ubývá, tak proč jí plýtvat zrovna na luxování a vytírání? Tento dárek bude dělat radost dlouhodobě, a pokud máte praktickou babičku, pak tohoto robota jistě ocení. Na trhu už je mnoho typů a některé z nich už nejsou finančně tolik náročné, takže i když je to dárek dražší, je rozhodně dostupnější než v začátcích, když byly tyto vysavače úplnou novinkou. 

Orientační cena: 8 000 Kč

Pro babičky, které rády vzpomínají.

Mnoho babiček rádo vzpomíná nad fotkami, vytváří si fotoalba, skladují štosy fotografií v krabičkách… Není to vždy úplně organizované a přehledné řešení. Hezky sentimentálním, rodinným a emotivním dárkem tak může být profesionálně zpracovaná fotokniha plná hezkých zážitků a tváří těch nejbližších. Výrobce vám navíc pomůže s grafikou, takže se nemusíte bát formátování či kompozice. Fotokniha zároveň není výrazně nákladná, takže to může být dobrá volba, pokud se snažíte vyjít s menším rozpočtem. 

Orientační cena: od 89 Kč

Gurmánský zážitek pro milovnice dobrého pití.

Pokud víte, že si vaše babička občas ráda dopřeje sklenku dobrého vína, pak by mohla ocenit gurmánský zážitek v podobě předplatného. Tento dárek trvá po dobu 3 měsíců a každý měsíc obdrží 4 až 6 výběrových vín, která se hodí k danému období. Dárek je poněkud nákladnější, na druhou stranu bude ale dělat radost ještě dlouho po předání, a navíc láká k dalšímu společnému setkávání, protože víno určitě chutná lépe s ostatními. 

Orientační cena: od 4 790 Kč

Ideální pro babičky, které žijí svými vnoučaty.

Čte vaše babička ráda pohádky (nejen) vnoučatům? Díky zážitku v podobě namluvení vlastní pohádky si mohou vnoučata poslechnout její příběhy i ve chvílích, kdy spolu nejsou. K dispozici je v rámci zážitku zkušený profesionál a nahrávací studio, aby byl výsledek opravdu kvalitní. Přečíst můžete něco již napsaného, nebo vymyslet zcela originální příběh stačí, když se vejde do deseti minut. Nahrávání se koná v Praze, je proto dobré zvážit bydliště vaší babičky, pokud vás tento dárek zaujal. 

Orientační cena: 3 199 Kč

Zábava pro celou rodinu.

Tato společenská hra ve finále udělá radost celé rodině. Motivuje totiž k tomu, abyste se všichni sešli, vzpomínali a nechali si od babičky vyprávět. Hra obsahuje karty a retro fotografie, které vás společně navedou k dávno zapomenutým vzpomínkám a veselým historkám. Dárek není drahý a radost bude dělat opakovaně. Každá hra zabere asi hodinu a je určena pro 2 až 12 hráčů všeho věku. I dle recenzí má hra skvělé ohlasy a určitě se u ní společně pobavíte. 

Orientační cena: 590 Kč

Praktický dárek, který usnadní pohyb aktivním babičkám.

Trekingové hole mohou potěšit jak babičky, které se rády vydávají na výlety do přírody, tak i ty více městské, kterým třeba už dělá pohyb trochu problém. Tyto hole usnadňují pohyb, ulevují namáhaným kloubům a pohlcují otřesy. Výhodou je, že v nabídce najdete opravdu široký výběr, a tak můžete sáhnout po různě drahé variantě jen nezapomínejte, že cena se pak samozřejmě projeví i na kvalitě. Další důležitý parametr, který byste měli zvážit, je délka holí samozřejmě v souvislosti s výškou obdarovávané. 

Orientační cena: od 500 Kč

Pro ty, co se rády neustále učí něco nového.

Pokud je vaše babička činorodá a ráda se učí novým dovednostem, pak by se jí mohl líbit jeden z kurzů na stránkách Kurzy pro radost. Může se tak z pohodlí domova naučit například kreslit, paličkovat, ale taky používat Excel nebo mluvit anglicky. Fantazii se meze opravdu nekladou a každý si nalezne to své. A pokud bude mít první kurz úspěch, tak máte vystaráno při dalších příležitostech můžete darovat nějaký další. 

Orientační cena: od 800 Kč

Dárek, který bude o vaši babičku pečovat.

Co darovat lepšího než zdraví? Vitamíny jej samozřejmě nezaručí stoprocentně. Rozhodně ale mohou pomoci. A vybírat můžete z různých balíčků dle různých účelů a účinků. Pokud víte, že babička má konkrétní problém, můžete zvolit variantu přímo na míru, případně vybrat kombinaci pro ženy, na imunitu, pro regeneraci, na klouby či na vlasy a nehty tam se trefíte vždy. Jednotlivé možnosti se pak liší i cenově, dárek vás může vyjít jen na několik stovek, ale také na více než tři tisíce, pokud zvolíte balíček s více produkty. 

Orientační cena: 800 Kč

Pro babičky, které si rády užijí trochu luxusu.

Chcete babičce dopřát luxusní relaxaci během dovolené, ale zároveň víte, že už se nebude plahočit nikam do zahraničí? Pak by mohla ocenit víkend s degustací přímo v hlavním městě, v Praze. Víkend s pětichodovou večeří se odehrává na honosném venkovském sídle, Dvoře Hoffmeister. V ceně je také welcome drink, snídaně formou bufetu a zmíněná večeře. Poukaz je platný jeden rok, takže si babička může bez problémů vybrat, jaký termín se jí hodí. Nemusí se ani bát samoty, pobyt je určen pro dvě osoby. 

Orientační cena: od 7 990 Kč

Praktický dárek nejen pro zahrádkáře.

Pokud vaše babička miluje zahradu a tráví na ní spoustu času, tak si jistě čas od času posteskne nad bolavými zády či koleny. Tyto starosti byste jí mohli usnadnit multifunkční zahradní stoličkou, kterou po rozložení může používat buď jako sedátko, nebo jako pohodlné klekátko. Když se stolička nepoužívá, tak ji lze opět snadno a rychle složit. Většina babiček tento praktický dárek ocení nejen na zahradě, ale jistě pro něj najde i další využití v domácnosti. Není navíc moc drahý, takže je to dobrá varianta pro napjatější rozpočet.

Orientační cena: od 599 Kč

Zážitek s trochou adrenalinu.

Některé babičky se nebojí nových zážitků a čas od času nepohrdnou ani trochou adrenalinu. Pokud doma takovou máte, pak by jí možná mohl udělat radost vyhlídkový let balonem. Stačí, aby se nebála výšek není potřeba žádná velká fyzička a celý zážitek není nijak náročný. Balíček celkem obsahuje hodinu letu, přičemž praktické je, že tento poukaz lze uplatnit na mnoha místech po celé ČR nebude vás tedy brzdit dojezdová vzdálenost. Je však potřeba počítat s většími pořizovacími náklady.

Orientační cena: od 4 190 Kč

Ideální relaxace pro bolavá záda.

Potřebovala by vaše babička trochu odpočinku, relaxace, úlevy od bolesti zad, ale pořád si na něco takového nedokáže najít čas? Zkuste jí darovat zážitek v podobě královské thajské masáže. Ta má kořeny v dobách asi 2000 let před naším letopočtem a mnoha lidem účinně pomáhá od různých bolestí a neduhů. Poukaz je platný až 18 měsíců a pro uskutečnění zážitku můžete vybírat z více lokalit, takže si pak babička může sama zvolit, která varianta a termín jí nejvíce vyhovují. 

Orientační cena: 1 990 Kč

Pro všechny kuchařky a pekařky.

Babičkovská kuchyně bývá jen málokdy něčím překonána. Pokud je zrovna ta vaše babička nadšenou kuchařkou či pekařkou a ráda zkouší nové a zahraniční recepty, mohli byste ji nadchnout kurzem pečení makronek, které jsou s ohledem na techniku opravdu vyšší dívčí. Celý kurz trvá zhruba tři hodiny a kromě naučení se pečení makronek a přípravy krému pak každý účastník dostane výslužku v podobě svého výtvoru domů. Zážitek se koná v Praze, při koupi je tedy dobré myslet na to, zda je tento kurz v dobré dojezdové vzdálenosti. 

Orientační cena: 2 990 Kč

Pro babičky, které se chtějí v noci příjemně vyspat.

Stěžuje si babička, že je jí neustále zima a celkově je zkrátka zimomřivá? Pak by jistě ocenila vyhřívací podkrývku, která spolehlivě zahřeje a dodá potřebné teplo. Dle informací od výrobce je deka velikosti 150×80 cm z příjemného a měkkého fleecu a lze ji prát v pračce na 30 stupňů. Na výběr jsou celkem tři stupně teploty a v rozích jsou praktické elastické úchyty, díky kterým se podkrývka nebude na posteli příliš hýbat. Tento dárek navíc není moc drahý, takže se hodí v případě, že se potřebujete vejít do tisícovky.  

Orientační cena: 899 Kč

Osobní dárek s kvalitním a voňavým obsahem.

Kdo by nemiloval vůni čerstvé kávy, zvláště po ránu… Pokud chcete babičku potěšit něčím dobrým a lahodným, může to být právě balení kávy. V tomto případě je pak dárek ještě promyšlenější, protože jej můžete doplnit o osobní věnování. Fantazii se meze nekladou na e-shopu si vyberete kávu, zadáte velikost balení, rozhodnete se pro zrnkovou nebo mletou a můžete zadat název s věnováním, které bude vytisknuto na přední etiketu. Cena se pak pohybuje v řádu stovky až několika stovek. 

Orientační cena: od 149 Kč

Praktický dárek pro kreativní pekařky.

Umí se vaše babička ohánět v kuchyni? Zvláště pokud ráda peče sladké a není jí cizí pečení sušenek, dortů a koláčů, pak by mohla ocenit váleček na těsto se vzorem. Velmi rychle a snadno s jeho pomocí vytvoří efektní vzory a pozdvihne tak každý dezert na novou úroveň. Je to praktický dárek, který je levný, a klidně můžete koupit více typů válečků s různými vzory. 

Orientační cena: 119 Kč

SEDM tipů, jak vybrat dárek pro babičku

Máte několik nápadů, ale pořád nevíte, jak vybrat ten pravý dárek? Držte se našich jednoduchých tipů. 

1) Zvažte, jaký máte rozpočet.

Buďme upřímní to, jaký rozpočet na dárek máte, výrazně ovlivní možnosti, ze kterých můžete vybírat. Pokud si stanovíte alespoň přibližný rozpočet hned na začátku, bude se vám mnohem snadněji rozhodovat.


2) Vzpomeňte, co má vaše babička ráda.

Je babička aktivní a stále ještě chodí po horách, nebo spíše vysedává v kavárnách s kamarádkami? Plete po večerech, čte knížky, chodí do divadla, nebo je nejšťastnější na zahradě? Ráda zajde na kosmetiku? Většině lidem uděláte radost, pokud jim koupíte něco související s jejich koníčkem.


3) Nebojte se babičce ukázat něco nového.

Babičky často říkají, že byste si s nimi neměli dělat těžkou hlavu a že je zbytečné za ně utrácet peníze. Nebojte se občas, v mezích, neposlechnout a babičku překvapit něčím, co by ji ani nenapadlo. Bude mít nové zážitky, nové zkušenosti a třeba objeví novou vášeň!


4) Sáhněte po zážitku, jestliže kupujete dárek na poslední chvíli.

Pokud jste zapomněli na babiččiny narozeniny a za pár hodin vás čeká oslava, pak již máte trochu omezenější možnosti. V takovém případě je dobré sáhnout třeba po zážitku, jelikož poukaz vám přijde obratem do e-mailu.


5) Vezměte v potaz babiččin věk a kondici. 

Některé dárky vyžadují lepší fyzičku nebo dobrodružného ducha, případně alespoň ochotu za dárkem cestovat. Pokud už to není nic, co by vaše babička chtěla nebo mohla udělat, zvolte spíše dárek, se kterým bude moci relaxovat doma. Zdraví je v pokročilejším věku velké téma, často proto uděláte radost dárkem, který léčí, uzdravuje, nebo třeba v případě vitamínů pomáhá prevenci.


6) Neřešte, zda je dárek dost drahý.

Málokterá babička si potrpí na drahé a přepychové dárky. Pro většinu z nich je nejpodstatnější to, že jste si vůbec vzpomněli. Nelámejte si proto hlavu s tím, že dárek není dostatečně luxusní.


7) Narovinu se zeptejte.

Spousta babiček ví naprosto přesně, co by potřebovala. Praktické dárky bez překvapení nejsou žádná ostuda, často naopak udělají tu největší radost a vyhnete se trapnému okamžiku, kdy jste s volbou dárku sáhli úplně vedle. Pokud tedy opravdu tápete, napřímo se babičky zeptejte, co by zrovna potřebovala.

Často kladené otázky

V následujících bodech ještě upřesníme několik nejčastějších otázek, které padají na téma dárků pro babičku.

U zážitkových dárků darujete poukaz. Ten bývá standardně platný alespoň jeden rok. Babička pak bude mít za úkol kontaktovat poskytovatele konkrétního zážitku, domluvit si vhodný termín a v některých případech i lokalitu. Poté už se musí jen včas dostavit a užít si svůj den vše bude zaplaceno předem, vámi. 

Ne nutně. Někdo je již ve 30 letech zahořklý a unavený, někdo v 90 letech srší elánem. Mnohem důležitější jsou tak babiččiny koníčky, zájmy, její vkus a povaha. Ty vám napoví nejlépe.

Videa

Autor článku:

Zajímá vás něco o nás a jak vybíráme produkty? Garant článku: Daniel Hanuš

Podobné články

Napsat komentář

4.9/5 - (102 votes)