20 nejlepších tipů na dárky pro páry a zamilované v roce 2024

Často marně řešíte, jaký dárek bude ideální pro pár mezi vašimi známými? Nebaví vás obyčejné dárky a chcete připravit danému páru nevšední zážitek? Nebo hledáte dárek pro partnera, který si užijete spolu?


Výběr redakce

Načerpání energie u dechberoucího výhledu

Orientační cena: od 6 800 Kč


Sázka na jistotu

Pro romantické večery

Orientační cena: od 3 399 Kč


Relaxační zážitek

Postaví na nohy a povzbudí duši

Orientační cena: od 2 899 Kč


Originální nápad

Všechny zážitky pohromadě v deníku

Orientační cena: 499 Kč

Darky Pro Pary

Vybrat dárek pro zamilovaný pár může být skutečný oříšek. Snažíte se vybrat novomanželům, kamarádům k výročí nebo třeba i svému protějšku perfektní dárek a jednoduše vás nic nenapadá? Nebaví vás neustále zajímavé dárky vymýšlet? Pak si projděte náš seznam 20 nejlepších tipů na dárky pro páry a zamilované, díky kterým budete mít nápady na dlouhou dobu.

Průzkum trhu a vybírání těch nejdůležitějších střípků informací pro výběr produktu či služby: to je naše! Naši redaktoři tráví nad průzkumem článku desítky hodin a celá naše redakce se řídí naším redakčním kodexem

Nejlepší tipy na dárky pro páry a zamilované

 1. Glamping v Beskydech
 2. Dárková truhla se šampaňským
 3. Thajská masáž pro dva
 4. Zážitkový deník
 5. Lampiony štěstí
 6. Let balónem
 7. Houpací síť pro dva
 8. Wellness pobyt v ráji
 9. Tričko pro pár
 10. Domácí degustace sektu
 11. Projížďka na koni
 12. Dřevěný stolek do postele
 13. Sklenice na víno Mr. a Mrs.
 14. Plavba na gondole
 15. Erotická hra
 16. Pojmenuj si hvězdu
 17. Dřevěná krabička s fotkou
 18. Dárková sada do koupele
 19. Stírací plakát 100 věcí, co zažít v páru
 20. Povlečení pro zamilované

Načerpání energie u dechberoucího výhledu

Znáte zamilovaný pár, který je blázen do přírody? Pak máme ideální tip na dárek, na který obdarovaní nikdy nezapomenou glamping uprostřed nádherné přírody v Beskydech. Luxusně vybavený stan s podlahovou plochou 40 m2 v nadmořské výšce 900 m nabídne dechberoucí výhled uvidí až na Tatry! A to z křesílka, z postele a klidně i z vany. Kromě lahve sektu, večeře a snídaně v piknikovém koši je v ceně i neomezený vstup do termálního bazénu a uklidňující wellness. Je možnost si v mezičase klidně dát náročnou túru po Beskydech nebo si prostě jen užívat zasloužený relax.

Orientační cena: od 6 800 Kč

Pro romantické večery

Symbol luxusního šampaňského v podobě lahve Moët & Chandon Brut Imperial a k tomu kupa pochutin (nejen) k bublinkám. Tak vypadá obsah této dárkové bedny. A nejedná se o jen tak ledajaké dobroty. Obdarovaní budou mít šanci ochutnat popcorn s příchutí prosecca, sýrové vafle s příchutí goudy, italské sušenky nebo kachní terinu s Armaňakem. Až si bude chtít pár udělat romantický večer, stačí bednu otevřít. Tady ale přichází malý háček. U bedny najdou také číselný zámek a pilku, takže její otevírání bude zábavou i výzvou. 

Orientační cena: 3 399 Kč  

Postaví na nohy a povzbudí duši

Znáte sportovně založený pár, který si rád užije jakýkoliv relax nebo rovnou wellness, které je zase zaručeně postaví na nohy? Možná je nejvyšší čas spojit příjemné s užitečným a pořídit tomuto páru poukaz na společnou thajskou masáž. Ta jim pomůže s bolestmi, se ztuhlými svaly, potížemi s klouby nebo celkovým nervovým systémem. Jen si představte, jak znovuzrození se budou po masáži cítit! Navíc bude mít pozitivní nálada po masáži perfektní účinky kromě zdraví také na vztah zamilovaných. Darujte společnou thajskou masáž někomu, kdo miluje wellness, sportovci nebo zkrátka tomu, kdo by si zasloužil pořádnou regeneraci.

Orientační cena: od 2 899 Kč

Všechny zážitky pohromadě v deníku

Některé zážitky jednoduše nechcete zapomenout. To je nejspíš hlavní důvod toho, proč tak rádi fotografujeme každou maličkost. Je však velká škoda nechat fotografie ležet ladem v telefonu, nemyslíte? Mnohem lepší by bylo vytvořit jim speciální místo, kam se k nim budete moct vždy s úsměvem vracet. A přesně k tomuto účelu byl stvořen zážitkový deník. Shromážděte si nejlepší fotografie páru, který se chystáte obdarovat, vytiskněte je a vložte je do prázdných stránek, které čekají na zaplnění společnými vzpomínkami. Můžete je vyzdobit samolepkami, popsat barevnými fixami a jednoduše si je vyšperkovat nejlíp, jak dokážete. Milovníci fotografií a vzpomínek v jiné než digitální podobě vám rozhodně budou vděční. Navíc, co je víc, než když do dárku dáte kus sebe a své práce?

Orientační cena: 499 Kč

Vyšlete všechna svá přání k nebesům

Ať už plánujete oslavu pro svou druhou polovičku, chcete darovat něco jedinečného novomanželům nebo prostě jen chcete někomu udělat radost a vyslat jeho přání k nebesům, vyzkoušejte lampiony štěstí, které potěší každou romantickou duši. Svítící lampiony ve tvaru srdce vznášející se k oblakům zahřejí na duši i toho největšího tvrďáka. 

Orientační cena: od 179 Kč

Ohromný výhled pro milovníky výšek 

Vznášet se nad krajinou a celý svět mít u nohou, to je jedinečný a nezapomenutelný let balónem. Ten ocení zejména milovníci výhledů, výšek a přírody. Místo hodinového letu si můžete vybrat, takže buď zvolíte své město, a nebo se vydáte za výhledem do města, které vás láká navštívit. Co takhle Český ráj? Můžete si vybrat, jestli chcete vidět východ nebo západ slunce. Před pořízením tohoto dárku se však ujistěte, že obdarovaní nemají strach z výšek to by nejspíš příliš nadšení nebyli.

Orientační cena: od 3 980 Kč

Houpání na zahradě i na výletě

Hledáte vhodný dárek pro někoho, kdo miluje válení se a zkrátka odpočinek? Pak určitě ocení, když bude odpočívat společně s někým dalším k tomu je jako dělaná houpací síť pro dva, která zajistí pohodu třeba na celé léto. Její výhoda? Není nutné mít ani zahradu, jelikož se hravě vejde do batohu, takže si ji klidně můžete vzít s sebou na výlet, a navíc se dá využít i jako deka nebo stínítko před sluníčkem.

Orientační cena: od 1 000 Kč

Spousta bublinek a masáží 

Má pár, který plánujete obdarovat, plné zuby povinností a touží si dopřát chvíli klidu, kdy nebude muset dělat vůbec nic? Pořiďte jim jako dárek pobyt ve wellness resortu v Sedleci. Pobyt se totiž koná na krásném statku, na který je už jen pouhý pohled nesmírně uvolňující. Vybírat můžete z relaxačního a romantického balíčku nebude chybět dostatek jídla, masáže nebo privátní wellness. Není to přesně to, co tento zamilovaný pár právě teď potřebuje?

Orientační cena: od 6 999 Kč

Vtipný dárek na doma i na ven

Dárky nemusí stát desítky tisíc, aby darovaného zahřály u srdce. Klidně můžete zamilovanému páru pořídit tematická trička, která můžete vybírat podle toho, na co máte zrovna náladu. Mají buď romantické nápisy, a nebo třeba takové, u kterých se zaručeně všichni přítomní zasmějí. 

Orientační cena: 600 Kč

Zážitek jako z restaurace

Znáte zamilovaný pár, který si při každé vhodné příležitosti dopřeje skleničku bublinek, ale vlastně se ve víně moc nevyzná? Nebo snad mají rádi víno, ale povinnosti jim bohužel nedovolují zajít si do vyhlášeného vinařství? Ničeho se nebojte, máme jednoduché řešení. Nechte je naplánovat si degustaci sektu u sebe doma. Vyzkouší rovnou celou bedýnku šesti skvělých sektů. Není to však jen o zkoušení dobrých vín, obdarovaný pár bude proveden světem vína prostřednictvím videa, ve kterém sommeliér Jiří Humpolík poví všechny zajímavosti o jednotlivých vínech a odrůdách. No řekněte, není to ideální nápad pro zamilované, které spojuje láska k vínu?

Orientační cena: od 2 799 Kč

Klidný pobyt v přírodě se zvířaty

Láká vás romantická projížďka na koních v krásné české přírodě? Je pár, který plánujete obdarovat, mezi zvířaty jako doma? Pošlete je na úžasný statek v Náchodě, kde se seznámí s rozkošnými čtyřnohými kamarády, kteří je vyvedou na nezapomenutelnou projížďku, která může trvat dvě nebo čtyři hodiny. V mezičase se podívají do místní hospůdky a po celou dobu s sebou budou mít instruktora, který bude dohlížet na bezpečnost. To, že jezdit na koni ještě neumí, vůbec nevadí. Instruktor přítomné vše naučí na místě. 

Orientační cena: od 2 980 Kč

Na ty nejlepší snídaně do postele

Plánujete obdarovat zamilovaný pár, který je zastánce chutných a bohatých snídaní? Pořiďte jim kvalitní dřevěný stolek, na který si mohou třeba každý víkend chystat ty nejlepší snídaně, jaké vůbec dovedou připravit. Vašim oblíbeným lidem zajistíte nespočet perfektní rán, díky kterým budou celé dny pokračovat v podobném duchu. Tušili jste, jak velkou radost dokáže udělat dřevěný stolek?

Orientační cena: 549 Kč

Roztomilé sklenice pro společné večery

Pokud znáte pár, který si s oblibou otevírá láhev dobrého vína (klidně i nealko), pak na vás čekají tyto párové sklenice na víno s originálními motivy Mr. a Mrs., abyste jim je pořídili. Potěší každého, kdo má rád roztomilé věci. Každý bude mít svou vlastní sklenici, kterou si hravě pozná. 

Orientační cena: 469 Kč

Kousek Benátek v centru Prahy

Chtěli byste si ve dvou užít romantickou plavbu po Vltavě, na kterou budete vzpomínat ještě dlouho, nebo takovou plavbu věnovat třeba novomanželům? A co byste řekli na plavbu na gondole po pražských Benátkách? Věřte tomu, že si jako v Benátkách skutečně budete připadat. Uvelebíte se v dechberoucí desetimetrové benátské gondole Eleanor, která je sama o sobě historickým pokladem, do ruky dostanete sklenku šampaňského a budete se kochat nádherou kolem sebe. Gondoliér vás proveze kolem Karlova mostu, kanálem Čertovka, ale také tajemným podzemím staré Prahy. Tento tip je perfektní dárek pro všechny zamilované!

Orientační cena: od 4 500 Kč

Pro zpestření společných chvilek

Pokud si chcete z někoho tak trochu vystřelit zajímavým dárkem a nebo sobě a svému partnerovi zpestřit společné chvilky, vyzkoušejte erotickou hru Nikdy neříkej nikdy. V této hře není vítěz ani poražený, jediným cílem je to, aby se hráči společně skvěle bavili. U hry si můžete dokonce připít sklenkou libovolného alkoholu, není to však podmínkou. 

Orientační cena: 399 Kč

Přivlastněte si kousek vesmíru

Dárek pro páry, který je skutečně originální, každého potěší a vydrží navěky? Jednoznačně možnost pojmenovat si svou hvězdu. Vámi vybrané jméno hvězdy bude oficiálně registrováno a zapsáno Britskou knihovnou, která jméno zveřejní. Obdarovaný obdrží také certifikát, který si může klidně zarámovat a mít svou hvězdu stále na očích. Kromě toho se může také podívat na oblohu a svou hvězdu sledovat třeba celou noc. Už jste někdy viděli originálnější dárek?

Orientační cena: 499 Kč

Fotografie pěkně pohromadě ve stylové krabičce

Každý máme ve svém životě někoho, kdo jednoduše zbožňuje tištěné fotografie a nedá na ně dopustit. A divíte se? Papírové fotografie jsou nenahraditelnou vzpomínkou, kterou jen tak něco nepřekoná. Pokud někoho takového znáte, darujte mu dřevěnou krabičku s fotkou, která bude vyšperkovaná přesně podle vašich představ. Do krabičky se vejde až 200 snímků a nechybí ani pásek umožňující jednoduché vyjmutí snímků z krabičky.

Orientační cena: od 249 Kč

Když nemůžete za odpočinkem, odpočinek musí za vámi

Když potřebujete dát zamilovanému páru dárek, ale nejste si tak úplně jistí, co mají vlastně rádi, nemůžete šlápnout vedle s dárkovou kazetou do koupele, která se nese v zamilovaném stylu. Složení může být různé, od koupelových solí po populární šumivé bomby různých vůní a tvarů. Jen se raději přesvědčte, že nemá zamilovaný pár sprchový kout, pak by sadu do koupele nejspíš moc neocenil.

Orientační cena: 349 Kč

Aby se už nikdy nemuseli nudit

Přesně sto zážitků můžete někomu darovat, aby je se svým partnerem zažil díky stíracímu plakátu, který dodá všem zamilovaným plno inspirace. Na tom, že se někdo v páru tak trochu nudí, není nic zvláštního přece jen, kdo má mít energii na to neustále něco vymýšlet? Stírací plakát to udělá za ně. Jediným úkolem zamilovaného páru bude stírání zážitků, které společně díky plakátů podniknou. S každým setřením se bude plakát zbarvovat, a tak bude jednoznačné, které zážitky již absolvovali a které ještě zbývají. Jdete do toho?

Orientační cena: 229 Kč

Povlečení plné srdíček pro pohodlný spánek

Co v ložnici (nejen) zamilovaných vynikne lépe, než povlečení plné srdíček? Ať už jej chcete darovat svému protějšku, nebo nějakému jinému páru jako dárek, v žádném případě nešlápnete vedle. Existuje snad někdo, kdo by neměl rád spánek? Navíc v letním období obdarovaní jistě ocení chladivý materiál, díky kterému už nebudou letní noci noční můrou.

Orientační cena: od 249 Kč

PĚT tipů, jak vybrat dárek pro páry a zamilované

Ne každý je přeborník ve vybírání perfektních dárků, s trochou snahy se tomu můžete alespoň přiblížit. Jak na to? Prozkoumejte naše tipy, jak vybrat dárek pro páry a zamilované.

1) Zaměřte se na zájmy obdarovaného

Ať už dáváte dárek zamilovanému páru, nebo svému příteli či přítelkyni, měli byste znát jeho zájmy. Pak už je celkem jednoduché odvodit si, jaké dárky by daný člověk ocenil, a jestli je spíše materialista, nebo víc uvítá nemateriální zážitek. Jestliže plánujete dárek dávat páru, pak si zkuste vybavit jejich společné zájmy. V tomto případě nevybírejte dárek podle zájmu jednoho partnera, protože ten druhý může mít na daný dárek úplně jiný názor.


2) Obdarované dobře poslouchejte ještě před tím, než začnete dárek vymýšlet

Dost často lidé v průběhu konverzace vlastně řeknou úplně sami od sebe, co by si přáli. Někdo si třeba postěžuje na bolavá záda z práce určitě by ocenil pořádnou masáž. Jiný si zase může přát výlet do přírody, aby nebyl pořád zavřený doma. Proto vždy člověka poslouchejte a ve finále nebudete muset ani dárek vymýšlet a přesto bude perfektní.


3) Rozhodněte se, jakou hodnotu bude dárek mít

Když už zhruba tušíte, jaký dárek byste měli obdarovanému pořídit, nezapomeňte se rozhodnout, kolik do něj chcete nebo můžete investovat. Bude se vám lépe vybírat, jelikož budete mít poměrně jasno v základních věcech a nebudou vás zbytečně rozptylovat dárky, které jsou přes čáru vašeho rozpočtu.


4) Přemýšlejte i nad tím, jak dárek zabalíte

Pokud se rozhodnete pro materiální dárek, jeho dárkové balení je velmi důležité. Obdarovaní lidé si při rozbalování užijí chvilky napětí a bude to mnohem větší zábava, než kdybyste dárek pouze hodili do dárkové tašky. Proto si s balením dárku dělejte starost stejnou jako se samotným výběrem dárku a jednoduchému balení se zkrátka vyhýbejte.


5) Volte kvalitní dárky

Dárek nemusí být předražený, aby udělal obdarovanému radost, jen si dejte pozor na jeho kvalitu. I drahý dárek může být nekvalitní a to by zkazilo celkový dojem a radost z dárku. Proto pokud dárek kupujete online, zaměřte se na kvalitu e-shopu klidně si i přečtěte recenze. Pokud si stále nevíte rady, pokuste se vybírat takové věci, se kterými již máte zkušenost třeba vy osobně, a víte, že s kvalitou nešlápnete vedle.

Často kladené otázky

V následujících bodech ještě upřesníme několik nejčastějších otázek, které padají na téma dárků pro páry a zamilované.

Určitě ano. Dárek můžete dokonce i vlastnoručně vyrobit. Do 100 Kč koupíte například ponožky s roztomilým či vtipným motivem, zápisník nebo čajovou kazetu. Možností je skutečně spousta, stačí zapojit fantazii a uplatnit naše tipy na výběr nejlepšího dárku.

Muži často ocení praktické dárky, které mohou využívat denně a nemusí se sami trápit s otravnou koupí ušetříte jim tak čas i nervy. Spousta mužů ocení společenskou hru (kterou budete hrát společně) a nebo nějakou hračku přímo pro něj, jako je například dron.

Pokud opravdu netušíte, co má daný člověk nebo pár rád, ale stejně mu chcete udělat radost něčím lepším, než je otřepaná bonboniera, vsaďte na dárkové poukazy. Vybírejte raději univerzálně, například dárkový poukaz na nákup do drogerie nebo do obchodu s potravinami tam přece chodí každý. Potěší také masáž nebo pobyt ve wellness.

Videa

Autor článku:

Zajímá vás něco o nás a jak vybíráme produkty? Garant článku: Daniel Hanuš

Podobné články

Napsat komentář

4.9/5 - (102 votes)