20 originálních tipů na dárek pro kluky 12-13 let v roce 2024

Nevíte, jak být originální při výběru dárků pro kluky v tomto složitém věku? Ušetřete čas a projděte si tyto tipy!


Výběr redakce

Adrenalinový let ve větrném tunelu

Orientační cena: od 1 900 Kč


Hodiny zábavy

Virtuální realita, která vás přenese, kam budete chtít

Orientační cena: od 2 490 Kč


Trefa do černého

Bedna Kidboxeo Minecraft s páčidlem

Orientační cena: 2 399 Kč


Oblíbená volba

Koloběžka

4 Darky Pro Kluky 12 13 Let

Dopravní prostředek i zdroj zábavy

Orientační cena: od 1 000 Kč

Darky Pro Kluky 12 13 Let

Kluci ve věku 12-13 let už nejsou úplně malé děti, které by ocenily plyšáka nebo autíčko. Už se chtějí chlubit kamarádům a něco zažít. Určitě nešlápnete vedle, když jim dáte něco originálního. Dárek vybírejte s ohledem na to, co dítě baví – něco jiného pořídíte milovníkům adrenalinu a jiný dárek zase ocení zarytý sportovec. Projděte si tyto tipy a nechte se inspirovat.

Průzkum trhu a vybírání těch nejdůležitějších střípků informací pro výběr produktu či služby: to je naše! Naši redaktoři tráví nad průzkumem článku desítky hodin a celá naše redakce se řídí naším redakčním kodexem

Nejlepší tipy na dárky pro kluky 12-13 let

 1. Větrný tunel
 2. Virtuální realita k vám domů
 3. Bedna Kidboxeo Minecraft s páčidlem
 4. Koloběžka
 5. Sada na výrobu koženého zápisníku
 6. Paintball pro děti
 7. Ukulele
 8. Mikroskop
 9. Letecký simulátor
 10. Trampolína
 11. Stolní fotbálek
 12. Úniková hra na doma
 13. Autodráha
 14. Stolní držák telefonu/tabletu
 15. Elektronický terč na šipky
 16. Kufřík s dřevěným nářadím
 17. Výcvik boje se světelným mečem
 18. Nafukovací vak
 19. Knížka ze světa fantasy
 20. Sportovní střelba pro děti

Adrenalinový let ve větrném tunelu

Máte doma milovníka adrenalinu, který ještě nedorostl do klasických adrenalinových zážitků? Dopřejte mu let ve větrném tunelu! Bát se o něj nemusíte, a přesto si užije dokonalý zážitek. Můžete ho poslat samotného, nebo pořídit zážitek pro dvě osoby (nebo klidně i více). Dokonalá simulace volného pádu se stane zážitkem na celý život. Jdete do toho? Adrenalinová zábava je skvělým dárkem pro malé dobrodruhy.

Orientační cena: od 1 900 Kč

Virtuální realita, která vás přenese, kam budete chtít

Nasaďte si VR brýle a můžete se podívat do nekonečného světa VR her. Darujte zážitek zapůjčení VR brýlí Oculus Quest a 20 oblíbených her. Stačí propojit s televizí nebo monitorem pomocí HDMI kabelu a zábava může začít. Můžete si zapůjčit i více kusů brýlí a pařit společně, nebo dobu půjčení protáhnout na týden. Zážitek je ideální pro mladé pařmeny, nabídka her je i žánrově široká a vybere si každý!

Orientační cena: od 2 490 Kč

Kupa radosti (nejen) z pixelového světa

I pokud vám svět počítačových her nic neříká, jestli máte doma kluka v tomto věku, pojem Minecraft vám pravděpodobně cizí není. Tento pixelový fenomén totiž baví miliony chlapců po celém světě. I vy máte doma malého hráče? Pak by mohl být tento box trefou do černého. Zahrnuje praktické licencované Minecraft produkty, jako je penál či hrnek, k tomu v něm objeví spoustu dobrot na zobání během hraní a chybět nemohou ani ponožky. Ale pozor, nebude to jen tak. Do bedny, která sama připomíná bloky ze hry, se bude muset nejdřív dostat páčidlem. Prostě zábavný box ve všech směrech. Vybírat můžete ze dvou velikostí bedny podle vašich finančních možností. 

Orientační cena: 2 399 Kč

4) Koloběžka

Dopravní prostředek i zdroj zábavy

Koloběžka je skvělý zdroj zábavy, který rozvíjí rovnováhu a koordinaci pohybu. Na výběr jsou dnes i různé druhy, freestyle koloběžky, skládací koloběžky i elektrické. Bez obav nějakou vyberte – podle věku, váhy a preferencí dítěte. Jízda na koloběžce je zábava v každém věku. 

Koloběžka potěší skoro každého – sportovce i kluka, který se na ní jen pohodlně sveze domů ze školy. 

Orientační cena: od 1 000 Kč

Originální zápisník během chvilky

Jednodušší to být už ani nemůže. Kreativní sada na výrobu zápisníku udělá radost každému šikovnému klukovi, co si občas něco vyrobí sám. Šikovný skaut má za 1,5 hodiny hotovo. Sada obsahuje šablonu, kůži, papírový zápisník i všechny další nezbytné pomůcky včetně návodu. Sada udělá radost šikovným kutilům, kteří raději tvoří v dílně než u počítače. 

Orientační cena: 1 699 Kč

Dětská střílečka v bezpečném prostředí s menší municí 

U dětského paintballu nehrozí zranění jako u klasického. Používá se menší munice, ale zároveň bude mít dítě plnou ochranu – masku kryjící celý povrch hlavy, kombinézu s chráničem krku a rukavice. Dostane odlehčenou zbraň a 100 ks kuliček. Společně s dalšími kamarády si pak užije dvouhodinový zážitek, při kterém zažije spoustu bezpečné zábavy.

Největší radost z této akce bude mít jakýkoliv kluk, který si někdy hrál na vojáky a rád by si to vyzkoušel s kamarády. 

Orientační cena: od 3 399

Havajský hudební nástroj

Hudební nástroj patří mezi dárky s přidanou hodnotou. Dítě, které je hudebně nadané, ho ocení. Pro začátečníky jsou ideální sopránová ukulele. Není těžké se na ně naučit, oproti kytaře mají jen 4 struny a jsou menší. Pokud váháte, jaký nástroj pořídit, ukulele by se mělo zařadit mezi favority. Navíc nabízí využití v různých žánrech. 

Dárek, který ocení především hudebně nadané děti.

Orientační cena: 2 000 Kč

8) Mikroskop

Optické zařízení, které umožňuje zkoumat okem neviditelné věci

Kdo jako dítě nechtěl vidět věci, které jsou běžným okem neviditelné. Prozkoumat části rostlin, maková zrnka nebo klidně pouhou kapku vody. Zajímavá může být i textilie nebo lidský vlas či zvířecí chlup. Mikroskop dokáže zabavit na dlouhé hodiny a zároveň se dítě dozví hodně nového o věcech kolem sebe. 

Vybírejte pečlivě, jde o dárek pro mladého vědce.  V tomto věku děti ocení více kvalitnější mikroskop než klasický dětský. Na druhou stranu ne vždy je nutné pořídit vědecký mikroskop do laboratoře. 

Orientační cena: 1 000 Kč

Pilotování Boeingu 737 NG

Realistický zážitek při pilotování Boeingu 737 si může vyzkoušet každý. Simulátor vyvolává pocit, že skutečně pilotujete letadlo, používá proměnlivé síly v řízení a Boeing vám pod rukama reaguje, jako kdybyste byli nad mraky. Trenažér slouží dokonce i k výcviku pilotů. Zážitek se dá pořídit pro jednu nebo dvě osoby a jeho délka je od 30 do 90 minut. Nemáte se čeho bát, v simulátoru nikoho nezraníte a záda vám bude krýt profi pilot.

Zážitek, díky kterému možná budete mít doma budoucího pilota. S tímto dárkem nasadíte laťku skutečně vysoko.

Orientační cena: od 2 090 Kč

Trampolína nabízí dětem zábavu a i nesportovcům sportovní vyžití

Pořiďte dětem trampolínu. Jde o super dárek, na kterém často tráví čas méně sportovně založené děti, které tak nenásilně zlepšují svou kondici, sílu a trénují rovnováhu. Ideální pro tuto věkovou kategorii je větší trampolína v průměru okolo 4 metrů. Jediným předpokladem je, že ji máte kam dát. 

Trampolína vytvoří úsměv na tváři každému dítěti, které má k pohybu aspoň minimální vztah. A ten má skoro každý kluk. 

Orientační cena: od 3 000 Kč

Stolní fotbálek ideální na zábavné odpoledne s kamarády

Zahrajte si doma fotbálek! Fotbalové hřiště máte sice daleko, ale stolní fotbálek máte po ruce kdykoliv. S fotbálkem se dá užít mnoho zábavy s kamarády nebo s rodinou a může být vítaným zpestřením oslavy narozenin. A třeba vám ho někdy také půjčí, abyste si zahráli!

Které dítě někdy nehrálo fotbálek s kamarády. A možnost zahrát si ho doma uvítá prakticky každý kluk, který si občas zve přátele domů. 

Orientační cena: 1 490 Kč

Únikovka až pro 10 hráčů k vám domů

Zpestřete dítěti narozeninovou oslavu a objednejte mu únikovou hru až do domu. Hra pro 4-10 hráčů bude trvat okolo 90 minut čistého herního času. Budete potřebovat místnost o rozloze 15-20 metrů, ale dá se hrát i na zahradě, pokud lze zajistit elektrickou zásuvku. Potřebujete velký stůl, kam se vejdou všichni hráči, menší stůl na počítač a chuť hrát. 

Poukaz na únikovou hru určitě potěší každou zvídavou hlavičku. 

Orientační cena: od 8 350 Kč

Vytuněná autodráha dlouhá 5,3 metru s auty F1 Mercedes a Red Bull

Který kluk by neocenil skvělou autodráhu s auty F1? Budete potřebovat hodně místa, trať je totiž dlouhá 5,3 metru. Po sestavení pak dráha zabere 176×68 cm. Užijete si looping i klopenou zatáčku, v balení najdete i počítadlo kol a dva ovladače rychlosti. A když budete chtít změnu, můžete si sestavit i jinou trať podle aktuální nálady – příklady máte na obalu. 

Autodráha potěší závodníky v jakémkoliv věku. Stačí jen chuť si hrát a touha vyhrát závod!

Orientační cena: 2 490 Kč

Univerzální držák na telefon nebo tablet

Telefon nebo tablet nemusíte držet neustále v ruce. Stačí ho díky držáku kamkoliv upevnit a nastavit si ho tak, jak zrovna potřebujete. Dá se otáčet o 360 stupňů, můžete mít puštěný film nebo videoklip horizontálně nebo vertikálně a zároveň máte volné ruce. Děti se nebudou k telefonu krčit, ale budou ho mít v poloze očí.

Bez elektroniky se dnes obejde jen málokdo. Tento dárek je vhodný skoro pro každého dospívajícího kluka, který používá mobil každý den.

Orientační cena: 379 Kč

Elektronický terč až pro 8 hráčů obsahující 27 her

Elektronický terč na šipky Harrows je určený pro 8 hráčů, obsahuje 27 her (202 herních variant) a můžete na něm nastavit různou obtížnost hry. Nechybí hlasové bodování, zvukové efekty, paměťové funkce a 2 LCD displeje. S terčem získáte i 12 softových šipek. Rozhodně si ho užije celá rodina. Stačí jen vymyslet, kde bude. 

Tímto dárkem zabodujete nejen u dětí, ale budou z něj mít radost i dospělí. 

Orientační cena: 2 790 Kč

Kufřík, který obsahuje 48 dílů nářadí pro malé kutily

Máte doma kutila, ale ještě nedorostl k velkému, těžkému nářadí? Pro začátek by možná stálo za to pořídit kufřík s dřevěným nářadím Deluxe, kde se nachází 48 kusů nářadí pro různé druhy oprav. Pila, nůžky, dláto, kladivo i šestihranný klíč. Rozměry kufříku jsou 37×29×8,6 cm. Kufřík je od německé firmy Legler, která se specializuje na dřevěné hračky prvotřídní kvality. 

Ideální dárek pro malé kutily. 

Orientační cena: 1 590 Kč

Až tři nezapomenutelné hodiny výcviku boje se světelným mečem

Frčí u vás Star Wars a světelné meče? Pak bude tento kurz to pravé. Účastník kurzu si může vybrat buď jednoruční, nebo obouruční meč, a také si může zvolit, zda bude rytířem Jedi, nebo temným Sithem. Kurz zahrnuje úvod, výuku základních pohybů a nakonec boj se světelným mečem se sparing partnerem. 

Zážitkem nejvíce potěšíte kluka, který je fanouškem kultovních Hvězdných válek. 

Orientační cena: od 1999 Kč

Vak, který můžete nosit jako batoh

Pohoda a relax, nafukovací vak se hodí na dovolenou v přírodě, ale i do dětského pokoje. Má nosnost až 150 kg a nafukuje se snadno i bez pumpičky. Užijete si i jeho plnění vzduchem – plní se jednoduše pohybem, případně pobíháním ze strany na stranu. Nakonec se sroluje a spojí sponou a máte hotovo. A oceníte i jeho skladnost, kdy se dá nosit na zádech jako batoh.

Nafukovací vak evokuje pohodu a klídek. Dáreček udělá radost aktivnímu klukovi, který si po náročném dni rád odpočine. 

Orientační cena: 279 Kč

Fantasy kniha, kterou přečtete jedním dechem

Jak potěšit malého čtenáře? Fantasy příběh Perryho Jacksona, který se jednoho dne dozví, že jeho otec je řecký bůh, zaujme nejen děti, ale i dospělé. Komplet pěti knih přečtete jedním dechem. Vyzkoušejte, jakmile se dítě začte, nějaký čas ho neuvidíte u mobilu.

Tato knižní série (ale i jakákoliv jiná, v níž o dobrodružství není nouze) je skvělým dárkem pro každého zapáleného čtenáře a fandu fantasy.

Orientační cena: 894 Kč

Sportovní střelba z 10 zbraní vhodná pro děti od 10 let

Zajímá se dítě o zbraně? Tím, že si vyzkouší sportovní střelbu, se z něj kriminálník nestane. Pod dohledem zkušeného instruktora si vyzkouší střelbu z 10 zbraní s menším zpětným rázem. K vyzkoušení bude mít kromě 10 zbraní 105 nábojů. Střelba s instruktorem je zcela bezpečná, ale pokud chcete, můžete zvolit variantu s doprovodem. V takovém případě je pro dospělý doprovod připraveno 25 nábojů pro střelbu z Glocku. 

Zážitek uvítá každý malý dobrodruh, který rád zkouší nové věci. 

Orientační cena: od 1 720  Kč

ŠEST tipů, jak vybrat dárek pro kluky ve věku 12-13 let

Ještě nemáte úplně jasno v tom, jak a především čím chlapce v tomto věku potěšit? Zamyslete se nad těmito body. 

1) Řiďte se zájmy dítěte

Sami víte nejlépe, zda je váš mladík spíše sportovec, technický typ, čtenář nebo tráví hodně času v přírodě. Pokud tráví celé dny u počítače a do přírody ho nedostanete, pořídíte mu něco jiného než zapálenému ekologovi.


2) Nastavte si rozpočet

Než začnete pátrat po vhodném dárku, nastavte si limit, do kterého by se měl vejít. Chcete investovat jen pár stovek, nebo hledáte dárek na zvláštní příležitost, u kterého vám nevadí utratit desítky tisíc? Podle toho pak vybírejte dál.


3) Zeptejte se

Zeptejte se teenagera. On sám ví, co aktuálně letí a co by ocenil. Pokud pořídíte dárek, který nikdy nepoužije, budete zklamaní vy i on. V tomto věku se vkus neustále mění. Když se nechcete ptát přímo dítěte, zeptejte se jeho kamaráda. On určitě ví, co má teenager rád a s čím si rád hraje nebo co rád zkouší třeba na návštěvě.


4) Vezměte ho do obchodu

Pravděpodobně tam s ním nic nenakoupíte, ale procházka po obchodním centru vám hodně napoví. U které výlohy se zastaví s obdivným pohledem, kde se kochá vystavenými výrobky? Od toho se můžete odrazit.


5) Zaměřte se na dárky, které může sdílet s ostatními dětmi

Dárky, které si děti neužijí o samotě, jim dají mnohem víc. Něco, co mohou sdílet s kamarády, čím se mohou pochlubit, společně si zahrát. Pro kluky v tomto věku je sdílení s kamarády důležité.


6) Vybírejte zábavné dárky, ale ne příliš dětinské

Sami znáte své dítě nejlépe a víte, o co stojí. Proto se zamyslete nad tím, zda na vybraný dárek už není moc „velké“. Děti už se v tomto věku cítí často jako dospělé a dárek pak nedocení. 

Často kladené otázky

V následujících bodech ještě upřesníme několik nejčastějších otázek, které padají na téma dárků pro kluky 12-13 let.

Pokud je dítě v citlivém věku, určitě ho nepotěšíte dětskými hračkami, které jsou vhodné spíš pro mladší děti. Chce se cítit dospělejší a ocení něco jiného. Nemusí přitom jít o okázalé a drahé dary. Stačí cokoliv, čím mu dáte najevo, že už ho neberete jako malé dítě. 

Velmi známé je pravidlo 4 dárků. Podle něj by děti měly dostat něco, co chtějí, něco, co potřebují, něco na sebe a něco ke čtení. Jinde se dává dárků tolik, že je obsypaný vánoční stromeček. Dítě by nemělo být dárečky přehlceno, ale zároveň nesmí být smutné, že je jich málo.

Určitě. Možná mu budete muset pomoci vše zařídit, rezervovat nebo obvolat. Ale poukaz na paintball nebo virtuální realitu ho určitě potěší víc než například pastelky. 

Videa

Autor článku:

Zajímá vás něco o nás a jak vybíráme produkty? Garant článku: Daniel Hanuš

Podobné články

Napsat komentář

4.9/5 - (102 votes)