20 skvělých tipů na dárek pro bratra v roce 2024

Trápíte se s výběrem dárku pro bratra? Chcete ho okouzlit a lámete si hlavu? Máme pro vás 20 skvělých tipů na dárek. Navíc poradíme, jak to udělat, abyste pro něj byli ten nejlepší brácha nebo nejlepší ségra.


Výběr redakce

Hamiltonem na jeden den.

Orientační cena: od 4 290 Kč


Originální zážitek

Terapie ničením.

Orientační cena: od 4 490 Kč


Populární volba

Chilli, kam se podíváš.

Orientační cena: 2 299 Kč


Pro náročné

Letadélko pro dospělé.

Orientační cena: 10 000 až 40 000 Kč

Darky Pro Bratra

Pokud máte bratra, tak víte, jak moc dokáže výběr dárku pro něj potrápit. Bratři bratrům ještě občas zvládnou něco vymyslet. Sestry ale trpí. Sourozenci by si přece měli rozumět, ale ono to vždy stoprocentně neplatí. Nejtěžší chvíle nastává, když je mezi námi větší věkový rozdíl. Potíže přichází v pozdějším věku, hlavně, když už žijeme od sebe. Každý má svou partnerku či partnera a vlastní život a toho druhého už tak dobře nezná. Nemusíme mít ani společné zájmy. Na rozdíl od rodičů u bratra příliš nezabodujeme s nostalgií. Žádný dárek není univerzální, ale máme pro vás tipy, ze kterých si vyberete. Najdete tu pro každého něco.

Průzkum trhu a vybírání těch nejdůležitějších střípků informací pro výběr produktu či služby: to je naše! Naši redaktoři tráví nad průzkumem článku desítky hodin a celá naše redakce se řídí naším redakčním kodexem

Nejlepší dárky pro bratra

 1. Zážitková jízda ve formuli
 2. Destruktoterapie
 3. Dárková bedna s chilli
 4. Dron
 5. S.W.A.T. trénink
 6. Kurz přípravy masa a steaků
 7. Hrnek s oblíbeným superhrdinou
 8. Flyboarding
 9. Bezdrátový reproduktor
 10. Dárky v barvách oblíbeného týmu
 11. Strategická desková hra
 12. Kosmetika na vousy
 13. Výživa pro sportovce
 14. Multifunkční nářadí 10 v 1
 15. Originální manžetové knoflíčky
 16. Akční střelba
 17. 3D dřevěné mechanické puzzle
 18. Prohlídka ukrytých minipivovarů
 19. Placatka s vlastním motivem
 20. Kniha pro mého bratra

Hamiltonem na jeden den.

Každý muž si touží vyzkoušet jízdu ve formuli. Můžete mu svým dárkem právě tento zážitek zprostředkovat. V bezpečném prostoru závodního okruhu si bude moci váš bratr vyzkoušet, jak se cítí závodník Formule 1. Posadí se do formule F4 Mygale – nadupaného stroje, který dokáže zrychlit z 0 na 100 km/h za 3,8 sekundy. Její maximálka se pohybuje okolo 240 km/h. S řazením pod volantem si bude připadat jako skutečný závodník. Tento vůz je svými jízdními vlastnostmi srovnatelný se závodními auty na okruhu Formule 1.

Orientační cena: od 4 290 Kč

Terapie ničením.

Když se dlouho v člověku hromadí stres a negativní energie, musí nějak ven. Není nic příjemnějšího než si zdravě všechen stres vybít. Doslova. Váš bratr je drsňák, který nechce na gauč k terapeutce povídat si o svých bolístkách. Když je pod tlakem, touží ničit, mlátit a křičet. Náš zážitek mu přesně toto umožní. Může rozmlátit vybavení kanceláře nebo vzít krumpáč a rozbít celé auto. Organizátoři mu kromě vraku k rozbití poskytnou všechna možná kladiva, krumpáče, pily a také nutné ochranné pomůcky. Nejlepší dárek pro chlapa, který je stále pod stresem.

Orientační cena: od 4 490 Kč

Chilli, kam se podíváš.

Má brácha rád pálivé jídlo? Nedivíme se. Hodně chlapů si na chilli potrpí. Náš dárkový gurmánský box ho tedy určitě potěší. Obsahuje samé lahůdky, které uspokojí jeho touhu po pikantním jídle. Ochutná spoustu pálivých omáček, pikantní sušené maso, pálivé arašídy a nechybí ani sladké chilli dobroty. Navíc se do bedny bude muset nejdřív dostat silou, takže o zábavu je skutečně postaráno. 

Orientační cena: 2 299 Kč

Letadélko pro dospělé.

Dron je prostě letadélko na dálkové ovládání. Který chlap by se nechtěl stát na chvíli klukem, který v ruce svírá ovladač a hraje si s letadýlkem. Dron ale zní mnohem víc sexy. Navíc umí mnohem víc než jen létat. Ovládat takový dron není vůbec snadné. A když tomu propadne, může využívat dron na natáčení nebo se účastnit závodů dronů. Na trhu najdete různé druhy dronů. Všechny mají ale čtyři vrtule, které jim umožní mnohem lépe manévrovat nebo vznášet se na jednom místě. Ovládání je ale velmi jemné, musíte získat cit. Už se těšíte, jak budete trénovat společně?

Orientační cena: 10 000 až 40 000 Kč

Dětský sen o policejní akci.

Hrál si váš bratr už odmala na policajty a zloděje? Miluje akční filmy? Dejte mu možnost jeden takový akční film prožít. Pomocí poukazu na S.W.A.T. trénink se stane na jeden den součástí jednotky rychlého nasazení – těch největších drsňáků mezi americkými policisty. Nejprve přijde drsný trénink. Potom nabyté znalosti a dovednosti otestuje při fingovaném zásahu. Zábava, fyzická námaha a nové dovednosti v jednom.

Orientační cena: od 3 180 Kč

Když nejlepší zelenina je kráva.

Vaří váš bratr rád? Věnujte kurz vaření. Ale nejen ledajakého vaření. Pravé steaky pro pravého chlapa. Na kurzu přípravy masa a steaků se naučí udělat ten nejlepší steak. Kurz probíhá ve stylovém kuchyňském studiu a vedou ho profesionální kuchaři. K dispozici jsou jen ty nejlepší suroviny. Protože maso je super, ale k večeři se taky musí něco pít, pomůžou odborníci vašemu bráchovi také s výběrem vhodného vína k výslednému pokrmu.

Orientační cena: od 3 399 Kč

Kafe z toho nejstylovějšího hrnku.

Miluje váš brácha komiksové a filmové superhrdiny? Zpříjemněte mu každé ráno stylovým hrnkem. Obchod Imago nabízí hrnky s motivy (nejen) marvelovských hrdinů. Ale nejsou to ledajaké hrnky. 3D hrnky, které vypadají přímo jako hlava hrdiny. Nebo kouzelné hrnky, které mění barvu a motiv podle teploty nápoje uvnitř. Hrnky s krásnými obrázky a kultovními hláškami. Při výběru můžete pohodlně filtrovat výrobky podle filmů. K hrnku můžete v obchodě navíc vybrat ještě něco dalšího s motivem oblíbeného hrdiny. Výběr je veliký.

Orientační cena: od 99 Kč

Nepoznaný adrenalin.

Flyboarding se hodí pro adrenalinové nadšence, kteří mají pocit, že už zažili všechno a ničím je nemůžete překvapit. Toto je totiž něco docela jiného než všechno ostatní. Při flyboardingu se bude prohánět ve speciálních botách připevněných k prknu nad vodou jako vznášedlo. Proud vody prkno vynese v jedné chvíli do výšky až 4 metry. Vznášející se vozítko ovládá sám naklápěním a přenášením váhy podobně jako skateboard. Stejně jako všechna jiná prkna také toto vyzve na souboj jeho cit pro rovnováhu. Pád nebolí, ale zato pěkně studí.

Orientační cena: od 1 699 Kč

9) Bezdrátový reproduktor

Hudba všude s sebou.

Bezdrátový reproduktor se stal hitem všech generací. Pryč jsou časy, kdy jsme s sebou tahali veliké magnetofony nebo CD přehrávače. Dnes už nám stačí mobil. Reproduktory mobilu ale často nedostačují při poslechu venku nebo ve větší skupině lidí. Bezdrátový reproduktor toto vyřeší za vás. Přes Bluetooth se snadno připojí ke každému mobilu a můžete společně poslouchat hudbu nebo sledovat film. Pokud je váš počítač vybaven Bluetooth technologií, může právě bezdrátový reproduktor pomoci při společném sledování filmů. I pokud váš laptop Bluetooth nemá. Adaptéry do USB, které ho tímto druhem připojení vybaví, totiž nejsou vůbec drahé.

Orientační cena: od 1 000 Kč

Všechno pro sportovní fanoušky.

Je váš brácha šílenec do sportu? Nedokáže bez sportovních výsledků zamhouřit oka? Nedivili bychom se. Určitě v mužské populaci není za exota. Muži sport milují. Věrnost svým sportovním klubům dokáží prokazovat až extrémními cestami. Pro vás jeho vášeň představuje skvělou příležitost, protože právě zde se otevírá cesta pro ty nejzajímavější dárky. Jistě se vám nechce obhlížet všechny obchody a hledat dárky právě s motivem toho jeho klubu. Internetový obchod Sportega toto řeší za vás. Nabízí totiž možnost filtrovat podle různých parametrů, mimo jiné podle týmu. Zvolíte bráchův oblíbený tým a už můžete vybírat konkrétní dárky.

Orientační cena: od 100 Kč

Zábava na dlouhé večery.

Deskovky potěší každého. Obdarovaného, ale i ty, kdo dostanou šanci s ním hry hrát. Na trhu se nachází spousta her. Strategické patří k těm nejoblíbenějším, protože vyzývají na souboj naši logiku, schopnost plánování a to, jak si dokážeme jít za svým cílem. Strategická deskovka je dárkem pro pravého chlapa. Můžete si vybrat různé hry podle stupně obtížnosti. Pokud je váš bratr zarytým fanouškem deskovek, vyberte mu tu těžkou a ptejte se kamarádů a spoluhráčů, co má rád. Pokud vybíráte něco pro nováčka, kupte jednodušší hru s méně náročnými pravidly a hracími principy.

Orientační cena: od 224 Kč

Nejlepší dárek pro vousáče.

Vousy jsou odznakem drsného chlapa. Pěkný, pěstěný vous ale není zadarmo. Je třeba se o něj pečlivě starat. Běžný šampon opravdu nestačí. Pořiďte vašemu vousáčovi speciální kosmetiku na vousy a kníry. Obchod Angry Beards vás při výběru navede.

Orientační cena: od 289 Kč

To pravé, co sportovec potřebuje.

Sportovně založení bráchové se obdarovávají těžko. Vybavení na sport si vybírají pečlivě sami, oblečení zase těžko odhadnete. Ale i pro ně máme tip. Zvolte sportovní výživu. Tu ocení každý od nadšeného amatéra po profesionála. Kolagen pro klouby, omega 3, protein, kreatin a další patří nejen do stravy fitness nadšenců a kulturistů. Pomáhají tělu srovnat se s námahou obecně a dostat z těla to nejlepší. V Paleomarketu navíc najdete pouze produkty stoprocentně přírodní.

Orientační cena: 299 Kč

Pro kutila na cestách.

Určitě se vám někdy stalo, že jste na dovolené zatoužili mít s sebou svůj dílenský kufřík. Protože jeden šroubovák nestačí. Tento elegantní multifunkční krasavec v sobě obsahuje 10 druhů nářadí, a přitom se snadno vejde i do menšího batohu. Najdete v něm: štípačky, kleště, pilník, pilku, výstružník, otvírák na lahve, křížový šroubovák, šroubovák a kladívko. Už nikdy nebude na dovolené nouze o nářadí.

Orientační cena: 249 Kč

Osobitá elegance

Manžetové knoflíčky patří k doplňkům těch nejelegantnějších a nejluxusnějších obleků. Pokud váš bratr často nosí oblek, ve kterém má zapůsobit na obchodní partnery, manžetové knoflíčky ho jistě potěší. Originální manžetový knoflíček totiž přitáhne pozornost a udělá dojem. Kdykoliv podá někomu ruku, dostane se mu v mysli oponenta nebo partnera uznání.

Orientační cena: 1 299 Kč

Jaké je to být odstřelovačem.

Všichni sledujeme akční hrdiny s puškou v ruce. Ale zkusili jste si někdy, jaké to je? Nemáme na mysli vzduchovku na pouti, ale skutečnou pušku. Ten pocit, když se zpětným rázem pažba zaboří do ramene. Zvuk a energie výstřelu. To je neopakovatelný zážitek, který ocení každý muž. S naším zážitkem si může zkusit několik střeleckých balíčků. Kromě útočné pušky a brokovnice také třeba legendární revolver Magnum. To vše v prostoru venkovní střelnice pod dohledem profesionálních střeleckých instruktorů.

Orientační cena: 1 899 Kč

Složte si své auto snů.

Ideální zábava na dlouhé zimní večery pro muže mechaniky. Pro každého, kdo miluje skládání věcí. Kdo si užívá ten pocit, kdy dílky zapadají do sebe a postupně se tak vynořuje z ničeho silueta něčeho. S tímto dárkem věnujete 3D dřevěné puzzle, ze kterého si váš bratr sestaví legendární automobil – Shelby Cobra.

Orientační cena: 1 190 Kč

Nejlepší dárek pro pivaře.

Jak si brácha představuje ideálně strávený večer? S pivem před televizí? Nebo v hospodě s kamarády? Ať tak či onak, pivo v tom s velkou pravděpodobností hraje jistou roli. Pivo ale nemusí být jen světlé výčepní a uniformní europivo. Poslední dobou vyrostly minipivovary, kde ctí pivařské řemeslo, snaží se zachovat ráz a osobitost svého zlatavého moku. Každé pivo od těchto výrobců chutná trochu jinak. Darujte pouť po třech ukrytých minipivovarech s ochutnávkou toho nejlepšího.

Orientační cena: od 1 050 Kč

Co schovává pod sakem?

Vzpomínáte, jak jste si tajně půjčovali tátovu placatku, abyste ji na plese nebo v tanečních mohli schovat pod sakem? Že už dnes nechodíte na plesy? Placatka patří k důležité výbavě také výletníků a horalů. Placatý tvar nemá náhodou. Ten ji totiž umožní zapadnout do každé kapsy. Dřevěné placatky ale můžete ozdobit motivem dle výběru a dárek se tak stane ještě osobnějším.

Orientační cena: 449 Kč

Knížka od srdce.

Pokud chcete trochu nostalgie, můžete darovat tuto knížku. Hodí se zejména při příležitostech větších výročí nebo jako doplněk jiného dárku, který není tak osobní (například láhev alkoholu). Knihu si koupíte a doplníte do ní osobní vzkazy. Pokud je vás víc sourozenců, můžete každý připojit vlastní nápady. Knížka se tak stane ještě zajímavější.

 Orientační cena: 149 Kč

DEVĚT tipů, jak vybrat dárek pro bratra

Nevybrali jste si z našich tipů? Nevadí. Přečtěte si rady, které vám napoví s výběrem i tak.

1)   Rozlišujte příležitost.

Je velký rozdíl, pokud slavíte svátek nebo osmnáctiny. Ke každé příležitosti se hodí něco jiného. Speciálně Vánoce jsou specifické. O Vánocích rozbalujeme dárky společně pod stromečkem před zraky celé rodiny. Myslete tak na to, zda váš dárek rozbalený pod dohledem babičky, dědečka, rodičů nebo naopak vlastních dětí neuvede vašeho bráchu spíše do rozpaků.


2) Dbejte na věk a zkušenosti.

Vybírejte dárky, které odpovídají věku a životním zkušenostem vašeho bratra. To platí především, pokud máte mladšího bráchu. Starší sourozenci mají občas tendenci zapomínat, že ten mladší už není jejich malý bratříček a že se pro něj hodí dospělácké dárky.


3) Buďte osobní.

Váš bratr je rodina. Stále by dárky měly odrážet váš vzájemný vztah a to, co o něm víte. Vyrůstali jste spolu, určitě se znáte. Dárek by to měl ukázat.


4) Ptejte se partnerky.

Ve většině rodin vědí ženy o dárcích a oslavách více než muži. Není vůbec nic zvláštního, že partnerka vašeho bratra bude vědět víc o tom, co si přeje, ale také o tom, co se mu hodí. Partnerka je tou nejvhodnější osobou, se kterou musíte dárky zkonzultovat.


5) Ptejte se zbytku rodiny.

Neriskujte, že budete mít v rodině stejný nápad. Není větší trapas, než že se pod stromečkem nebo na hromadě dárků sejdou stejné položky. Oslavenec se pak snaží tvářit, jako že mu to nevadí, všem je trapně. Přitom dnes už k tomu není důvod. Můžete využít výdobytku digitálních technologií. Založte si společnou e-mailovou konverzaci nebo online dokument Google Doc či Google Sheet. Jen z konverzace nezapomeňte vymazat oslavence!


6) Složte se v rodině.

Co více oslavenec ocení? Čtvery ponožky nebo jeden velký hodnotný dar? Obzvlášť pokud máte malý rozpočet, můžete využít spojenců v rodině. Domluvte se s ostatními sourozenci, strýčkem, tetou nebo třeba i s rodiči a dětmi.


7) Zeptejte se přímo.

Váš bratr od vás neočekává překvapení. Pokud mu není pět a neslavíte Vánoce. Nebojte se zeptat přímo jeho, co by si k narozeninám přál. Vyhnete se nepříjemným momentům.


8) Spojte se s kamarády.

Možná to budou právě jeho kamarádi, kteří budou mít největší přehled o tom, co by si váš bratr přál dostat k narozeninám nebo pod stromeček. Také s nimi se můžete spojit a dát dohromady jeden hodnotný dárek.


9) Co ho baví teď, ne co ho bavilo před lety.

Vyrůstali jste spolu, takže víte, co bratr rád dělá a co si přeje dostat. Ale je tomu skutečně tak? Možná jste už delší dobu od sebe a žijete každý své životy. Je možné, že už ho zdaleka neznáte tak dobře, jak si myslíte. Máte dát něco, co ho potěší dnes. Ne to, co by potěšilo to jeho já, které si pamatujete ze společně stráveného dětství.

Často kladené otázky

V následujících bodech ještě upřesníme několik nejčastějších otázek, které padají na téma dárků pro bratra.

Každý prodejce zážitku si může stanovit podmínky po svém. Ale většina poukazů funguje tak, že si ho koupíte a darujete. Obdarovaná osoba si potom zarezervuje datum, kdy chce zážitek absolvovat. Veškeré podmínky, včetně vhodného oblečení a vybavení, najdete na stránkách prodejce.

U většiny námi nabízených poukazů je platnost 12 měsíců od zakoupení. Ve všech případech ale prodejce datum nejzazšího možného využití poukazu uvádí. Včas si tuto skutečnost zjistěte a nezapomeňte ji oslavenci sdělit.

Pokud je vám trapné přímo se zeptat, můžete využít moderní technologie. Oslavenec jednoduše rozešle celé rodině e-mail nebo rovnou excelovou tabulku a rodina si dárky rozebere. Jen nezapomeňte oslavence z vzniklé konverzace vymazat a pozor na tlačítko „odpovědět všem.” Jinak ho připravíte i o to nejmenší překvapení.

Záleží na vás, na vašem vztahu a na příležitosti, jaká se oslavuje. Určitě se nepočítá, že do bratra budeme investovat tolik jako do partnera nebo do dětí. Nejhodnotnější dárky dostane váš sourozenec právě od rodičů nebo od partnerky. Ale vše je individuální a spíš než obecné rady zohledněte váš vzájemný vztah.

Videa

Autor článku:

Zajímá vás něco o nás a jak vybíráme produkty? Garant článku: Daniel Hanuš

Podobné články

Napsat komentář

4.9/5 - (102 votes)