20 tipů na perfektní dárek pro manžela v roce 2024

Lámete si hlavu, jaký dárek zvolit pro manžela? Uvažujete, jak ho potěšit a překvapit zároveň? Přečtěte si naše tipy a už neuděláte chybu.


Výběr redakce

Tak trochu jiné závodní auto.

Orientační cena: 14 500 Kč


Oblíbená volba

Chilli, kam se podíváš.

Orientační cena: 2 299 Kč


Pro náročné

Toto není degustace, to je univerzita.

Orientační cena: 9 299 Kč


Originální dárek

Kuličková dráha pro dospělé.

Orientační cena: 1 089 Kč

Darky Pro Manzela

Dárek pro manžela může být někdy tak trochu oříšek. Jistě, můžete se zeptat, máte ho doma pořád na očích. Ale pokud ho chcete překvapit, tak si většinou hlavu zavaříte. Očekává se, že budete mít ten nejlepší nápad a uděláte radost. Vždyť ho přeci znáte ze všech nejlépe. Jenže to je právě to. Znáte ho, a tak na rozdíl od ostatních víte, čím mu určitě radost neuděláte. Víte, jaké má k dárkům námitky. Navíc máte většinou společný rozpočet. Dárkem, který je zbytečně drahý, tak velkou radost neuděláte. Přečtěte si našich 20 tipů a očekávejte také praktické rady v závěru článku.

Průzkum trhu a vybírání těch nejdůležitějších střípků informací pro výběr produktu či služby: to je naše! Naši redaktoři tráví nad průzkumem článku desítky hodin a celá naše redakce se řídí naším redakčním kodexem

Nejlepší tipy na dárky pro manžela

 1. Rallycrossový den
 2. Dárková bedna s chilli
 3. Whisky univerzita
 4. Dráha SpaceRail
 5. Kurz přežití
 6. Wellness pobyt s golfem
 7. Sada pánské kosmetiky
 8. Kovářem na zkoušku
 9. Souprava pomůcek na grilování
 10. Jetpack – tryskový batoh
 11. Stylový župan
 12. Škola smyku s odpočtem bodů
 13. Holicí strojek
 14. Chytré hodinky
 15. Funkční prádlo
 16. Sada nářadí
 17. Kanystr bar s LED osvětlením
 18. Stolní fotbálek
 19. Parfém
 20. Tričko, na kterém není vidět pot

Tak trochu jiné závodní auto.

Každý muž chce být automobilovým závodníkem. Závodní bugina je něco naprosto netradičního. S výkonem 120 koní, šestistupňovým řazením, závodní sedačkou a úžasným zrychlením si váš choť projede celkem 20 kol na speciálně upraveném okruhu. Závodní den začíná ráno, když se oblékne do výstroje, a končí, když má odjetých 20 kol. Teď se ukáže, jak skvělý je řidič.

Orientační cena: 14 500 Kč

Chilli, kam se podíváš.

Má váš manžel rád pálivé jídlo? Nedivíme se. Hodně chlapů si na chilli potrpí. Dárkový gurmánský box ho tedy určitě potěší. Obsahuje samé lahůdky, které uspokojí jeho touhu po pikantním jídle. Ochutná spoustu pálivých omáček, pikantní sušené maso, pálivé arašídy a nechybí ani sladké chilli dobroty. Navíc se do bedny bude muset nejdřív dostat silou, takže o zábavu je skutečně postaráno. 

Orientační cena: 2 299 Kč

Toto není degustace, to je univerzita.

Degustace vína, whiskey, rumu, to už je klasika. Ale co takhle několik degustací. Nabízený zážitek obsahuje celkem 8 ochutnávek, které váš manžel absolvuje v průběhu dvou let. Na každé z nich ochutná ty nejlepší skotské whiskey. Celkem se dostane k 50–60 vzorkům whiskey různého stáří ze všech koutů Skotska, některé dokonce z dnes už uzavřených palíren. Na začátku dostane index, na konci kurzu skládá zkoušku, na které mu bude udělen titul Znalec whiskey. Na památku si z této zábavné výuky odnese láhev se jménem.

Orientační cena: 9 299 Kč

Kuličková dráha pro dospělé.

Jako dítě možná rád stavěl kuličkové dráhy. Bývaly prosté, sestava různých žlábků a kostiček, které se pospojovaly podle fantazie a pak jimi probíhala malá kulička. Dráha SpaceRail posouvá tuto zábavu na novou úroveň. Kuličky po dojezdu motorek vyveze nahoru a jedou znovu. Sestavení kuličkodráhy také není tak snadné jako u té dětské, je přece velký chlap. Stavění a vytváření věcí patří k relaxačním činnostem. Stejně tak pozorování kuliček, jak běhají v námi vytvořené dráze, působí na náš mozek zvlášť uspokojujícím dojmem. Darujte kus klidu pro uspěchanou dobu.

Orientační cena: 1 089 Kč

Udělejte z něj tvrďáka.

Chodil váš manžel jako kluk do Skauta? Ne? Tak je na čase, aby si osvojil nějaké ty zálesácké schopnosti. A nejen to. V kurzu přežití vedeném profesionálním armádním instruktorem se naučí všechny dovednosti nutné k přežití v přírodě. Od rozdělání ohně po vyhledání pitné vody. Také se naučí, jak hospodařit se svými fyzickými, ale hlavně psychickými silami. Tak či onak vystoupí ze své komfortní zóny a na víkend si vyzkouší něco úplně nového. Až se vám vrátí domů, možná ho nepoznáte, jaký z něj bude chlap.

Orientační cena: 4 299 Kč

Luxus pro pány.

Wellness se na první pohled pro muže příliš nehodí. Co když ale postavíte wellness víkend jako pánský pobyt. Golf patří k luxusním mužským kratochvílím. Vyšlete manžela s nejlepším kamarádem na pozlacený výlet pro dva. Wellness hotel Astoria v Karlových Varech nabízí ubytování v luxusním pokoji s výhledem na Mlýnskou kolonádu, celodenní pobyt v golfovém resortu, vstup do wellness centra s masáží. A co vy víte, třeba se bez vás neobejde a bude vás chtít za každou cenu vzít s sebou.

Orientační cena: 9 890 Kč

I muži o sebe pečují.

Značka Angry Beards nabízí kosmetiku, která má koule. Žádné dámské olejíčky a sprejíčky. Můžete vybrat hodnotnou sadu toho nejlepšího pro muže. Kosmetika v tomto e-shopu je vyvinuta s ohledem na specifické problémy mužského těla. Přihlíží k problémovým partiím, které běžné kosmetické značky opomíjejí, protože se zaměřují primárně na ženy.

Orientační cena: od 399 Kč

Kdo by si nechtěl hrát s roztaveným železem.

Kovář platil už od středověku za toho nejmužnějšího chlapa ve vesnici. Jeho práce v sobě spojuje všechno: oheň, žhavé železo, hrubou sílu a zručnost. Vykovat podkovu, hřebík nebo třeba sekeru, to bylo vždy to pravé umění. Dnes kovářské řemeslo není tak v kurzu. Většinu práce převzaly stroje. Kovář je stále potřeba u jezdeckého sportu a také se uplatní při tradiční výrobě nebo jako umělecký kovář. Váš manžel ale může dostat příležitost si práci kováře zkusit. Ráno se seznámí s teorií řemesla a se všemi nástroji. Poté následuje praktická část. Zážitek je zakončen kovářskou grilovačkou. Od ohně může odejít až tehdy, když se mu bude chtít. 

Orientační cena: od 1 999 Kč

Když je grilovačka, vaří muž.

Jak si představujete ideální grilovačku? Slunce svítí, dámy se povalují po lehátkách a usrkávají Aperol či sekt. Pánové s pivem v ruce stojí okolo grilu a znalecky diskutují o tom, jak je steak propečený. Ten váš bude mezi nimi za toho největšího mistra. Pokud od vás dostane tento set, který obsahuje všechny pomůcky, které k přípravě dokonalého masa potřebuje.

Orientační cena: 829 Kč

Nad rybníkem astronautem.

Jetpack používají astronauti, když musí ve vesmíru vystoupit z modulu. Je to velmi zvláštní pocit. Jsou totiž poháněni batohem na zádech pomocí trysek. Nohy plandají ve vzduchu a člověk má pocit, že letí. Nemusí být Armstrong, může použít vodu. Tryskový batoh v našem zážitkovém balíčku vynese vašeho manžela až 4 metry vysoko pomocí proudu vody. A když spadne, dopadne do vody. Hned může začít znovu.

Orientační cena: 1 699 Kč

V čem chcete, aby vyšel z koupelny?

Měkký a příjemný župan, do kterého se zabalí po společné koupeli. Nebo kdykoliv jindy. To není doména pouze nás žen. Také pánové si umí libovat v pohodlí. Župan se hodí také do zimních měsíců. Když vyskočí z vyhřáté postele, rád si něco obleče přes pyžamo, než si vypije ranní kávu. Myslete na to.

Orientační cena: 1 000 Kč

Víc než jen autoškola.

Pokud váš manžel už ztratil za dopravní přestupky nějaké ty body, můžete se stát jeho dobrou vílou. Darujte mu kurz bezpečné jízdy, který posune jeho řidičské schopnosti o kousek dál, a ještě mu umožní ztracené body získat zpět. A to se vyplatí mnohem víc než o řidičák přijít.

Orientační cena: 5 890 Kč

13) Holicí strojek

Protože strniště neletí.

Holicí strojek používá váš manžel jistě téměř každé ráno. Kdy naposledy si kupoval nový? Není to už dávno? Kvalitní holicí strojek je nutnost. Můžete si vybrat z rozsáhlé škály. Zjistěte si jen, jaký způsob holení preferuje.

Orientační cena: 800-4000 Kč

14) Chytré hodinky

Elegance se všemi funkcemi.

Dřív vypadaly chytré hodinky pouze jako fitness náramek. Mezi fitness náramkem a slušivými kvalitními chytrými hodinkami je velký rozdíl. Můžete totiž sehnat hodinky, které ozdobí pánské zápěstí, a přitom hýří funkcemi. Jsou to například: měřič tepu, akcelerometr, gyroskop, kompas, dotykový displej nebo vestavěný mikrofon. Kromě sportovních aktivit s nimi můžete sledovat také spánek. Samozřejmostí je propojení s chytrým telefonem, ve kterém z naměřených hodnot můžete vytvářet analýzy a plánovat další cíle.

Orientační cena: od 2 000 Kč

V suchu a teple i při sportu.

Proč funkční prádlo? Má totiž tu vlastnost, že odvádí pot dovnitř tkaniny a na těle tak zůstane pocit sucha. Navíc funkční materiály eliminují nepříjemné pachy. Zimní funkční prádlo bývá vyrobené z merino a jiné funkční vlny, která hřeje, aniž by se člověk potil. Funkční oblečení se většinou chlubí dalšími vychytávkami. Plochými švy pro maximální pohodlí nebo příjemně měkkou látkou. Vybrat si můžete z triček, tílek, mikin nebo kalhot. Dárek se hodí pro lyžaře, horala, ale také pro každého, kdo rád sportuje.

Orientační cena: od 399 Kč

16) Sada nářadí

To, co každý chlap potřebuje.

Co dělá chlapa chlapem v domácnosti? Že spravuje věci. Ale bez správného nářadí se pracovat nedá. Navíc není nic horšího než hledat šroubováky po různých krabicích. Nejlepší je vybavit manžela sadou úhledně uspořádanou v jedné bedně. Šroubováky i imbusy podle velikosti. Když je potřeba něco opravit, prostě popadne kufřík, přinese ho na místo a může splnit svou výsostnou roli.

Orientační cena: od 1 000 Kč

Ten nejpraktičtější kanystr.

Darujte kanystr. Možná se zasměje a bude očekávat kanystr s benzínem. Při dnešních cenách pohonných hmot by se jeden nedivil. Nicméně, když kanystr otevře, smích ho přejde. Po tváři se mu rozlije blažený výraz. Tento kanystr je totiž vlastně přenosný bar. Uvnitř najde láhev oblíbeného alkoholu, skleničky, otvírák a další propriety. To vše osvětluje LED žárovka. Takže kanystr může sloužit v autě nebo v kempu. Hodí se také jako domácí bar v malých bytech.

Orientační cena: 3 799 Kč

Hospodu bude mít doma.

Chodí manžel do hospody na fotbálek? Pořiďte mu fotbálek domů a už nebude muset chodit do hospody. Bude hrát fotbálek doma s vámi. A co víc, až do hospody půjde, bude za mistra, protože bude každý den pilně trénovat. Co teprve vy, vy se fotbálek naučíte a na každé party se z vás stane dokonale sehraná fotbálková dvojice.

Orientační cena: od 1 490 Kč

Protože parfém musí dostat od vás.

Má váš manžel parfém? Ne? Buďte ráda. Muži se dle některých psychologických studií voní jen tehdy, když jsou na lovu. Proto si nepořizoval parfém, má přeci vás. Ale vy byste asi byla ráda, kdyby přeci jen zaváněl svůdným odérem. Když mu darujete parfém, dáte jasně najevo, že si přejete být zase chvíli lovena a sváděna svým vysněným mužem. Parfém je dárek, kterým si říkáte o špetku koření do vztahu.

Orientační cena: od 890 Kč

Tohle triko prostě chce.

Triko CityZen je dokonalý zázrak české výroby. Unikátní technologie zajišťuje, že mokré skvrny od potu nejsou zvenku vidět. Ale je toho víc. Díky povrchové úpravě fleky nebudou ani na vnější straně. Tekutiny totiž po triku stékají a nezanechají po sobě stopy. Přesto je toto triko dokonale příjemné na nošení, jedná se o tu nejkvalitnější bavlnu. Nabízí se v několika barvách.

Orientační cena: 890 Kč

OSM tipů, jak vybrat dárek pro manžela

Nevybrala jste si z našich nápadů? Třeba vám pomůžou následující rady.

1) Darujte, co chce on, ne to, co chcete vy.

Dejte si velký pozor, abyste svému manželovi darovala skutečně to, co chce on. Ženy mají někdy sklon „vědět, co potřebuje,” ale opomíjet to, „co skutečně chce.” Pozor si dejte taky na různé romantické dárky, které udělají radost spíš vám než jemu.


2) Darujte kus svobody.

Nejmilovanější je vždy ta manželka, která nechává manželovi volný rozlet. Dárkem možná zabodujete tehdy, když mu věnujete volný čas s kamarády. Když vyberete zážitek, který si nejlépe užije bez vás. Dokážete, že mu věříte a že respektujete jeho potřebu svobody.


3) Pozor na rodinný rozpočet.

Pokud máte společné finance, dejte si pozor, abyste nepřekročila jeho představu o útratě za dárek. Můžete mu věnovat něco naprosto skvělého, co by si sám nekoupil. Ale co když důvod, proč si to nekoupí, je právě to, že si to rodina nemůže dovolit? Přemýšlejte dvakrát, než utratíte společné peníze za dárek pro něj.


4) Sentimentalita stranou.

On vás miluje, vy milujete jeho. Máte společné vzpomínky. Chcete je s ním oslavit. Ale nezapomeňte, že muži až na výjimky nejsou příliš sentimentální bytosti. Především na oslavě s kamarády nechtějí rozbalovat romantické fotoknihy plné zamilovaných společných fotek. Pokud už chcete dát nostalgický a zamilovaný dárek, dejte ho doma v soukromí a přidejte k němu také něco zajímavého a zábavného.


5) Rozlišujte příležitosti.

Je velký rozdíl, pokud hledáte dárek k svátku nebo k padesátinám. Přemýšlejte, jestli je právě teď vhodná chvíle pro ten skvělý, ale drahý dárek, jestli si ho raději nechcete schovat na příští rok, kdy bude slavit jubileum.


6) Dohodněte se s ostatními.

Určitě nejste sama, kdo mu chce k narozeninám věnovat něco pěkného. Domluvte se s ostatními členy rodiny, ale také s dobrými kamarády. Zamezíte tak tomu, aby se mu sešlo víc stejných nebo podobných dárků. Navíc můžete rodinné finance pošetřit tím, že se na velký dárek složíte.


7) Zapojte děti.

Pokud máte děti a tatínek slaví větší jubileum, není vůbec od věci děti zapojit. V první řadě můžou pomoct s výběrem, to je bude bavit. Můžou přispět také finančně malou částkou nebo třeba dárkovou krabici dozdobit.


8) Uspořádejte zážitkovou oslavu.

Možná lepší než jakýkoliv dárek bude oslava, kterou mu uspořádáte. Pozvete na ni jeho nejlepší kamarády, zarezervujete podnik a dáte si práci s výběrem netradičního programu. Zážitkový dárek může být rovnou součástí oslavy. Dáte mu zážitek, ušetříte práci se sháněním parťáků a s organizací, a ještě budete u toho s ním.

Často kladené otázky

V následujících bodech ještě upřesníme několik nejčastějších otázek, které padají na téma dárků pro manžela.

Záleží na tom, co dáváte. Romantické a erotické dárky vždycky dávejte raději v soukromí. Také jakékoliv osobní dárky. Vždycky si představte, jak by mu bylo, kdyby váš dárek rozbalil před partou přiopilých kamarádů. Nikdy navíc není na škodu udělat velkou party pro dospělé spojenou třeba i s nějakým zážitkem a potom malou rodinnou oslavu, kde budete jen vy a děti nebo třeba babičky a dědečkové.

Pokud nemáte osvědčenou skrýš, možná tápete. Přemýšlejte, kam se váš manžel určitě nikdy nepodívá. Nabízí se vaše skříň s oblečením nebo třeba skříň, ve které skladujete vložky a tampony.

Záleží na tom, jaký máte vztah a co by si přál. Pokud víte, že touží po společně stráveném víkendu, jděte do toho. Pokud si myslíte, že větší radost mu udělá, když ho pošlete s kamarády užít si víkend, tak zvolte tuto variantu. Nebo zvolte šalamounské řešení. Darujte zážitek, kterého se můžete účastnit také, a nechte na něm, aby si zvolil, zda vás s sebou vezme nebo nikoliv. Předem ho ale upozorněte, že si může vybrat, aby neměl trapný pocit, že vás musí pozvat, i když nechce.

Každý prodejce má vlastní podmínky. Většina námi vybraných poukazů funguje tak, že oslavenec dostane poukaz, vybere si termín a ten si online nebo telefonicky zarezervuje. Veškeré podmínky pro využití poukazu najde na stránkách prodejce.

Platnost poukazu je vždy uvedena na poukazu samotném nebo na stránkách prodejce. U námi nabízených poukazů to bývá většinou 12 měsíců. Vždy si ale platnost poukazu předem pečlivě ověřte, než ho zakoupíte.

Videa

Autor článku:

Zajímá vás něco o nás a jak vybíráme produkty? Garant článku: Daniel Hanuš

Podobné články

Napsat komentář

4.9/5 - (102 votes)