20 nejlepších tipů na dárky pro dceru v roce 2024

Jakým dárkem u dcery zabodujete? Podle čeho vybírat? Přinášíme tipy na originální dárky i takové, s nimiž nešlápnete vedle nikdy.


Výběr redakce

Originální zážitek pro focení nejen na sociální sítě.

Orientační cena: od 2 220 Kč


Trefa do černého

Darujte kosmetiku trochu jinak.

Orientační cena: 3 499 Kč


Originální zážitek

Dárek, který se může rovnou přeměnit v oslavu narozenin.

Orientační cena: od 7 999 Kč


Sázka na jistotu

Sázka na jistotu pro jakoukoliv ženu.

Orientační cena: od 500 Kč

Darky Pro Dceru

V průběhu roku musíte hned několikrát řešit, čím udělat vaší dceři radost a co jí koupit za dárek k svátku, k narozeninám, na Vánoce,… Každému se dřív nebo později stane, že originální nápady dojdou. Pokud jste právě v takovéto situaci, pak jistě oceníte následující řádky. Přinášíme vám nejen všeobecné tipy na to, jak se ve velké nabídce vyznat a snadněji rozhodnout, ale i konkrétní kousky, které udělají radost dcerám mladším i starším, sportovně i kulturně založeným.

Průzkum trhu a vybírání těch nejdůležitějších střípků informací pro výběr produktu či služby: to je naše! Naši redaktoři tráví nad průzkumem článku desítky hodin a celá naše redakce se řídí naším redakčním kodexem

Nejlepší tipy na dárky pro dceru

 1. Kurz fotografování mobilem
 2. Truhla s DIY setem na výrobu kosmetiky
 3. Dámská filmová jízda
 4. Dokonalá kytice
 5. Bezdrátová sluchátka
 6. Kurz latte art
 7. Originální šperk
 8. Domácí degustace čokolády
 9. Tandemový paragliding
 10. Parfém
 11. Zážitková prohlídka tržnice Sapa
 12. Noční košilka
 13. Škola smyku pro ženy
 14. Fujifilm Instax
 15. Lapač snů se jménem
 16. Zamilovaný román
 17. Šperkovnice
 18. Podložka na cvičení
 19. Stírací mapa světa
 20. Selfie držák s LED přisvícením

Originální zážitek pro focení nejen na sociální sítě.

Že se mohou kvalitní a umělecké fotky pořizovat jen na drahou zrcadlovku? Po absolvování tohoto kurzu zvládne vaše dcera skvělé fotky i s pomocí svého mobilního telefonu. To pak může uplatnit jak v rámci rozvoje své kreativní stránky a umění, tak samozřejmě i na sociálních sítích! Kurz je darován formou poukazu a celá akce pak zabere čtyři hodiny. Dobré je, že kurz je možné absolvovat v Praze, Brně, Ostravě či Hradci Králové, takže by neměla tolik omezovat dojezdová vzdálenost. Poukaz má platnost až 18 měsíců. 

Orientační cena: od 2 220 Kč

Darujte kosmetiku trochu jinak.

Klasický kosmetický set jste už dceři možná dávali mnohokrát. Co to tentokrát pojmout trochu jinak? Tato voňavá truhla v sobě ukrývá několik svíček, difuzér, ale především ingredience na výrobu vlastního tělového oleje. Zábavu si však užije nejen při míchání všech složek dohromady, ale už při samotném otevírání boxu. Ten je totiž opatřen číselným zámkem, a protože je k truhle přiložená i pilka, je jasné, že jeho dobytí nebude jen tak. Při rozbalování se tak rozhodně zasmějete. Po vynaloženém úsilí ale na dceru čekají už jen příjemné chvilky plné relaxace a hýčkání. 

Orientační cena: 3 499 Kč

Dárek, který se může rovnou přeměnit v oslavu narozenin.

Tento dárek je skvělý rovnou jako originální způsob, jak uspořádat oslavu narozenin. Jedná se o zážitek v podobě soukromého promítání vámi zvoleného filmu. Nejlevnější varianta počítá s pěti osobami, ale prostor můžete pronajmout až pro dvacet lidí. Za příplatek lze navíc objednat také skleničky sektu a popcorn. A pak už si jen užívat ničím nerušený film a zároveň jej bez rozpaků rušit, jak je libo, v sále budete jenom vy! Platnost poukazu je 18 měsíců a zážitek trvá asi dvě hodiny, v závislosti na zvoleném filmu. Jedinou drobnou nevýhodou je, že tento zážitek nabízí kino Lucerna, je tedy nutné docestovat do Prahy.

Orientační cena: od 7 999 Kč

Sázka na jistotu pro jakoukoliv ženu.

Ať už je vaše dcera jakkoliv stará či mladá, darováním kytice nikdy nic nezkazíte. Hodí se hlavně k svátku, úspěch bude mít i na narozeniny a úplně perfektní volba je to u významných životních událostí třeba k maturitě či promoci. A pokud chcete kyticí zároveň říct něco konkrétního, pak právě zde si vyberete perfektně třídit můžete podle barev, příležitosti, druhu i ceny. Pravda, nejde o žádný trvalý dárek, květina po určité době uvadne. Přesto však touto volbou nemůžete udělat chybu, protože je to dárek něžný, krásný a klasický. 

Orientační cena: od 500 Kč

5) Bezdrátová sluchátka

Praktický dárek, který najde využití každý den.

Sluchátkům s neustále se zamotávajícími kabely odzvonilo! Pokud vaše dcera ta bezdrátová ještě nemá, pak ji touto moderní variantou rozhodně potěšíte. Jsou praktická, skladná, nikde nepřekáží a dávají mnohem větší svobodu pohybu. Sluchátka volte dle toho, zda má dcera Android nebo iPhone, jak kvalitní zvuk budete chtít, jak silnou mají baterii a také s ohledem na další drobné vychytávky (mikrofon, voděodolnost a podobně). Cena se pak může opravdu hodně lišit od několika stovek až po několik tisíc korun. Tento dárek bude jistě dělat radost ještě dlouho poté, co jej darujete, a patří k těm praktičtějším. 

Orientační cena: 1 000 Kč

Pro milovnice kvalitní kávy.

Pokud máte doma dceru starší (a možná už ji ani nemáte doma), pak je dost pravděpodobné, že již objevila kouzlo výborné kávy. Pokud si nedovede představit ráno bez tohoto horkého nápoje, pak by jí mohl udělat radost kurz přípravy kávy v kombinaci s latte art. To je disciplína, díky níž na hladině vznikají krásné ornamenty a obrázky, vše s pomocí mléka pomalu litého do hrníčku s kávou. Kurz lze absolvovat v Praze nebo v Liberci a poukaz platí 12 měsíců. 

Orientační cena: od 2 500 Kč

Osobní dárek, který nikdy nezklame.

Žádnou ženu neurazíte vkusným šperkem. Pokud tedy chcete vybírat z kategorie “sázka na jistotu”, pak určitě zvažte tuto možnost. Výběr je obrovský jak typem šperku (náušnice, řetízek, náramek,…), tak i konkrétním designem a stylem. Tady je dobré vzít v úvahu charakter a vkus vaší dcery. Jiný šperk ocení minimalistka, jiný dcera, která miluje přírodní materiály, jiný milovnice extravagance. Stejně tak cena se potom může diametrálně lišit v závislosti na zvoleném kousku. U šperku je dobré, pokud je nějakým způsobem spojený s budoucí majitelkou, pokud k ní ladí a něco o ní vypovídá. Pokud se nad tím takto zamyslíte, jistě vyberete originální, vkusný a osobní dárek. 

Orientační cena: od 800 Kč

Pro dcery, které milují sladké a kvalitní čokoládu.

Čokoláda patří k nejoblíbenějším sladkostem, zvláště mezi ženami. A právem ta kvalitní je zdravá, výborně chutná, zlepšuje náladu a zvyšuje energii. Díky degustačnímu balíčku různých druhů čokolád si může vaše dcera (nebo i vy společně) vyzkoušet variabilitu chutí v podobě pralinek, čokolád či krému. To vše v doprovodu videa od zkušeného čokolatiéra, který uvede všechny prožitky do kontextu. Degustace se prodává jako zážitek, ale nikam chodit nemusíte do poznámky stačí napsat, kdy preferujete doručení, a degustační balíček dorazí k vám domů. 

Orientační cena: od 1 459 Kč

Adrenalinový zážitek pro dcery, které se nebojí výšek.

Pro milovnice pohybu, adrenalinu a výšek může být skvělým dárkem zážitek v podobě tandemového paraglidingu. K této disciplíně se totiž málokdo dostane po vlastní ose takto však bude vaše dcera pod dohledem zkušeného instruktora. Před samotným letem je samozřejmostí základní instruktáž, dle informací o zážitku pak samotný let trvá zhruba čtvrt hodiny. Paragliding se koná v Beskydech, poukaz platí až osmnáct měsíců a na akci je možné přizvat diváky či pořídit si videozáznam. Limitem je podmínka, že účastníci musí být starší deseti let. 

Orientační cena: od 2 199 Kč

Luxusní volba dárek, který vydrží ještě dlouho po darování.

Parfém je vkusný dárek, se kterým nemůžete nic pokazit. Snad jen vybrat vůni, která nebude vaší dceři příliš příjemná, ale tomu se dá předejít, pokud zjistíte, co ráda používá doteď, jaká je, co za vůně preferuje. Obecně se k mladším slečnám hodí sladší, květinové či ovocné vůně a s přibývajícím věkem působí dobře vůně orientální a více kořeněné. Jelikož kvalitní parfémy nejsou úplně levnou záležitostí, tak s nimi uspějete i u významných událostí, Vánoc, narozenin. 

Orientační cena: od 800 Kč

Pro milovnice asijské kuchyně.

Oblíbila si vaše dcera chuť asijské kuchyně? Jistě proto slyšela o zajímavém místě v Praze s názvem Sapa. Sapa je tržnice, město ve městě, kde seženete nespočet autentických vietnamských surovin a pokrmů. Je to opravdu rozlehlý areál, a proto v rámci tohoto dárku získáte zkušeného průvodce, který vám ukáže to nejlepší a ještě vám poví něco o historii tohoto místa. Součástí zážitku je samozřejmě degustace. Balíček lze zakoupit i pro dvě, případně pro čtyři osoby, takže si prohlídku můžete vychutnat spolu s dcerou.

Orientační cena: od 1 499 Kč

Praktický dárek, který využije každá dcera.

Noční košilka je praktickým a klasickým dárkem pro každý věk, ač samozřejmě tento typ dárků ocení spíše starší dcery. Vybírat můžete z mnoha provedení od dlouhých a hřejivých na zimu až po luxusní a příjemné saténové. Košilka je pro ženy na spaní ideální je dostatečně vzdušná a nijak neomezuje v pohybu. Při výběru je dobré zvážit také styl vaší dcery někdo ocení vtipné potisky, někdo má raději eleganci a krajky. Tento dárek je poměrně dobrý i cenově, většinou se pohybuje v řádu několika stovek. 

Orientační cena: od 500 Kč

Zážitek, díky kterému bude vaše dcera řídit bezpečněji.

Pokud se dostanete do smyku, tak už většinou nestihnete vymýšlet, jak točit volantem, jestli brzdit nebo nebrzdit a jak situaci co nejlépe ustát. Proto je dobré si tuto situaci nacvičit předem. Jenže mnoho žen je vyloženě odrazeno z různých autoškol, není jim příjemný přístup instruktorů a celková atmosféra. Proto můžete dceři darovat školu smyku, která je určena přímo pro ženy. Kromě teorie zažije celých pět hodin praktického tréninku ideálně s vlastním autem. Poukaz má platnost 12 měsíců a kurz se odehrává v Mostě. 

Orientační cena: od 3 864 Kč

14) Fujifilm Instax

Veselý dárek pro společenské povahy.

Tento praktický fotoaparát nejen fotí, ale rovnou i vytiskne pořízené fotky. Hodí se na společenské akce, oslavy, večírky, ale i výlety. Výsledkem jsou fyzické vzpomínky s retro nádechem. Existuje hned několik modelů a liší se kvalitou, velikostí i detaily jako selfie zrcátko nebo close up čočka. To pak samozřejmě souvisí i s cenou. Nejedna dcera navíc ocení i líbivý design, fotoaparáty jsou k dostání i v krásných pastelových barvách. 

Orientační cena: 2 000 Kč

Originální lapač, který zpestří každý pokoj.

Lapače snů mají pro domorodé obyvatele v Americe velký význam. Ty autentické, s magickými vlastnostmi, samozřejmě dál zůstávají pouze jejich. Jako vkusná dekorace interiéru však může být třeba těmito lapači inspirovaná dřevěná verze, která navíc zobrazuje konkrétní znamení horoskopu a jméno vaší dcery. Dárek je proto originální, dle recenzí je komunikace obchodu i doručení na jedničku a navíc ani nejde o příliš drahý dárek. 

Orientační cena: od 990 Kč

Protože knihou nikdy nic nezkazíte.

Nejen vášnivé knihomolky ocení dobrou knihu. Ta udělá radost opakovaně, její přečtení zpříjemní večery, cesty veřejnou dopravou i chvilky strávené na dovolené. Pokud neznáte přesný titul, o který by dcera stála, nevadí. Velmi pravděpodobně neuděláte chybu, pokud sáhnete po románu pro ženy, po romantice. Není to kýč, není to nic hloupého vždyť o čem jiném bychom měli číst, než o lásce a vztazích, když právě vztahy s ostatními lidmi jsou tím nejdůležitějším faktorem spokojenosti v našich životech? Na výběr je mnoho titulů, pokud se v nich příliš nevyznáte, zvolte jeden z bestsellerů, bude “ověřen” ostatními čtenáři. 

Orientační cena: od 300 Kč

Pro dcery, které se rády zdobí.

Jestliže vaše dcera vlastní poměrně slušnou sbírku šperků, prstenů a řetízků, pak by jí mohla udělat radost šperkovnice, která jí pomůže vše přehledně zorganizovat a každé ráno usnadnit výběr toho pravého kousku. Konkrétně tato šperkovnice má dokonce dvě patra a pro lepší bezpečí je uzamykatelná. Na výběr jsou hned dvě barevné varianty, černá a růžová obě koženkové. S touto šperkovnicí bude mít ranní zdobení úplně nový a elegantní rozměr. Navzdory kvalitnímu zpracování navíc není příliš drahá. 

Orientační cena: od 449 Kč

Ocení ji milovnice pohybu, cvičení i meditace.

Podložka na cvičení je multifunkční dárek pro všechny milovnice pohybu a sportu. Dá se na ní cvičit silově, ale také ji využít na pilates nebo velmi oblíbenou jógu a meditaci. Nevíte, jak vybrat konkrétní kousek? Kromě výběru dle líbivého designu se podívejte také na materiál a s tím související měkkost a velikost. Od podložky chcete, aby se dobře čistila a myla. Dále je dobré řídit se druhem cvičení. Ta zpocenější a dynamičtější budou vyžadovat hlavně protiskluzovou podložku, naopak pomalejší typy jogy nebo zmíněná meditace vyžadují vyšší komfort a tím pádem měkčí typ. 

Orientační cena: od 200 Kč

Ideální a levný dárek pro cestovatelky.

Tato stírací mapa je skvělý a originální dárek pro všechny dcery cestovatelky, které rády objevují nové země a kultury. Podstatou dárku je, že si mapu pověsí jako plakát, a postupně stírají země, které navštívily. Je to zároveň skvělá motivace pro další a další výlety a cestování. Výhodou tohoto dárku je navíc nízká pořizovací cena. Mapa má rozměry 45×27 cm. 

Orientační cena: 190 Kč

Zajímavá vychytávka pro lepší natáčení sebe sama.

Pokud vaše dcera tráví hodně času na internetu, sociálních sítích a dokonce i sama tvoří originální obsah a videa, pak by možná ocenila profesionální držák s LED přisvícením. Tento gadget posune její tvorbu ještě o úroveň výše, světlo výrazně zlepšuje kvalitu záběru a většinou i vyloženě lichotí. Teplota a intenzita světla se navíc dá měnit. Zařízení se připojuje přes USB. Světlo se navíc dá využít i jako úplně běžná lampička třeba pro čtení! 

Orientační cena: od 329 Kč

SEDM tipů, jak vybrat dárek pro dceru

Jak v tak široké nabídce vybrat? Na co se zaměřit, co při koupi zvážit a na co nezapomenout? Chceme vám výběr dárku pro dceru co nejvíce usnadnit, a tak přidáváme ještě několik praktických tipů k dobru. 

1) Promyslete rozpočet.

Vybírat se vám bude snadněji, pokud si předem ujasníte, jaký rozpočet na dárek máte. Vkusný dárek, který udělá radost, se dá najít v každé cenové kategorii a v tomto článku určitě naleznete variantu pro všechny případy.


2) Záleží na tom, k jaké příležitosti dárek pořizujete.

Dárek je dobré volit také dle toho, zda budete slavit svátek, narozeniny, Vánoce nebo třeba maturitu. Každá z příležitostí je jinak významná a má jiné tradice. Třeba ke zmiňované maturitě či svátku se vyloženě hodí kytice, naopak na Vánoce by mohla působit trochu zvláštně.


3) Berte ohled na vkus vaší dcery.

Pokud budete volit dárek typu oblečení, šperků, kosmetiky či dekorací, tak byste měli vybírat spíše podle vkusu dcery než toho vlastního. To může být někdy trochu výzva, samozřejmě, ale dá se to vyřešit – jistě přeci vidíte, jak se obléká, jak má vyzdobený pokoj nebo již vlastní bydlení, čím se voní,… Stačí být pozornější a hned získáte inspiraci.


4) Inspirujte se jejími koníčky.

Ráda si čte, cestuje po horách nebo zkouší nové kombinace chutí v kuchyni? Koníčky vám mohou napovědět, co pořídit, jakou tematiku vybrat. Takový dárek pak bude nejen praktický, ale navíc udělá radost, protože bude vidět, že se o ni zajímáte a že vnímáte, co má ráda.


5) Zeptejte se přímo, co by si přála.

Překvapení jsou samozřejmě dobrá a zábavná, ale pokud opravdu nevíte, tak je nejlepší se zkrátka na rovinu zeptat. Často jí tím uděláte největší radost, protože dárek určitě využije, a třeba tak dostane i něco, co by si sama ještě dovolit nemohla – pokud si ještě nevydělává.


6) Vybírejte podle věku vaší dcery.

I věk může hrát velkou roli při výběru dárku. Všeobecně by se dalo říct, že u mladších dcer volte něco, co opravdu udělá radost a co se týká jejích koníčků. Naopak s rostoucím věkem už můžete více přemýšlet i nad praktickými dárky, protože ty v dospělosti oceníme mnohem více.


7) Máte na koupi dárku dostatek času?

Pokud jste včasný nákup dárku z jakéhokoliv důvodu tak trochu prošvihli, nezoufejte. V takovou chvíli jsou vhodnou variantou poukázky a zážitky – dorazí totiž do e-mailu obratem a konkrétní termín si pak vybere dcera sama.

Často kladené otázky

V následujících bodech ještě upřesníme několik nejčastějších otázek, které padají na téma dárků pro dceru.

Velmi jednoduše – dceři darujete voucher, který vám dorazí do e-mailu, a ona sama si pak může rezervovat konkrétní termín (a někdy i lokalitu) přímo s organizátorem zážitku. V některých případech může jít i doprovod nebo je dárek určen pro více osob, v takovou chvíli můžete jít společně!

Prvním a nejsnažším způsobem je samozřejmě to, když ji průběžně posloucháte, když ji znáte, vnímáte, čemu se věnuje a co má ráda. Pokud ale přeci jen potřebujete konkrétnější tip, zkuste se zeptat třeba jejích kamarádek.

Videa

Autor článku:

Zajímá vás něco o nás a jak vybíráme produkty? Garant článku: Daniel Hanuš

Podobné články

Napsat komentář

4.9/5 - (102 votes)