20 tipů na dokonalý dárek pro nejlepší kamarádku v roce 2024

Blíží se narozeniny, svátek nebo jiná oslava vaší kamarádky a chcete jí dát ten nejlepší dárek pod sluncem? Chcete darovat něco skutečně originálního, a pokud možno nezapomenutelného? Potřebujete trochu inspirace, aby byl výsledek perfektní?


Výběr redakce

Zasloužený relax ve dvou

Orientační cena: od 8 299 Kč


Pro mlsalky

Aby bylo pořád něco dobrého na zub v zásobě

Orientační cena: 1 999 Kč


Osobní dárek

Všechny vzpomínky pěkně po ruce

Orientační cena: od 89 Kč


Pro chvíle relaxace

Sladký odpočinek pro milovníky sladkého

Orientační cena: od 1 870 Kč

Darky Pro Nejlepsi Kamaradku

Nejlepší kamarádky jsou něco jako neplacení terapeuti. Vypovídáte se jim se svými trablemi, chodíte si za nimi pro radu a naopak, a hlavně spolu zažíváte ta nejlepší životní dobrodružství. A proto když nastane čas kamarádčiných narozenin či svátku, oslav ukončení školy nebo zahájení nové práce snů, je potřeba oslavovat spolu s ní – a nezapomenout na perfektní dárek! Přesně proto jsme si pro vás připravili seznam 20 tipů na dokonalý dárek pro nejlepší kamarádku.

Průzkum trhu a vybírání těch nejdůležitějších střípků informací pro výběr produktu či služby: to je naše! Naši redaktoři tráví nad průzkumem článku desítky hodin a celá naše redakce se řídí naším redakčním kodexem

Nejlepší tipy na dárky pro nejlepší kamarádku

 1. Wellness balíček pro vás dvě
 2. Bedna plná sladkostí
 3. Fotokniha s vašimi zážitky
 4. Masáž horkou čokoládou
 5. Fujifilm Instax
 6. Cukrářský kurz přípravy makronek
 7. Podložka na jógu
 8. Piknikový koš
 9. Kosmetická sada
 10. Domácí degustace čokolády
 11. Nářadí pro dámy
 12. Kosmetické ošetření pleti
 13. Šperkovnice
 14. Mini kanystr bar Prosecco
 15. Sada na malování a kreslení
 16. Škola smyku pro ženy
 17. Šejkr s recepty na koktejly
 18. Stírací mapa světa
 19. Luxusní svíčka
 20. Cestovní hrnek

Zasloužený relax ve dvou

Obě si se svou nejlepší kamarádkou zasloužíte trochu (hodně) relaxu a spoustu rozmazlování a k tomu je perfektní wellness pobyt přímo na zámku!  A jak lépe by si vaše kamarádka mohla užít tři nebo čtyři dny odpočinku než spolu s vámi? Čeká na vás neomezený pobyt v bazénu, vířivce, sauně a fitku, dobré jídlo a pití a několik relaxačních procedur. Kromě toho se zámek nachází v Karlových Varech, takže si budete moci projít lázeňské město, vyzkoušet léčivé prameny a třeba vyrazit na výlet do přírody, kochat se krásným výhledem z rozhleden nebo vyrazit na hrad Loket.

Orientační cena: od 8 299 Kč

Aby bylo pořád něco dobrého na zub v zásobě

Každé mlsné kamarádce nejspíš neudělá nic tak velkou radost jako bedna plná dobrot, která navíc dlouho vydrží. Jednoduchý dárek, který zahřeje u srdce, dostane vaše kamarádka v bedně s páčidlem čeká ji tak spousta zábavy už při otevírání. Tato dárková sada se bude hodit zejména v případě, pokud tak úplně nevíte, jaké dobroty má vaše kamarádka nejraději, ale víte, že zbožňuje sladké. A nebo také v případě, že má ráda úplně všechny dobroty světa!

Orientační cena: 1 999 Kč

Všechny vzpomínky pěkně po ruce

Máte se svou nejlepší kamarádkou tolik fotografií, až kvůli nim máte přeplněnou paměť v telefonu? Pak je nejspíš na čase vybrat ty nejkrásnější fotky, které poputují do vašeho perfektního dárku pro nejlepší kamarádku fotoknihy plné dojemných vzpomínek a zábavy, ke kterým můžete připsat i libovolný text, čímž kamarádku dojmete ještě víc. Vyberte si velikost i obálku fotoknihy a vyzdobte ji jak nejlépe umíte. Věřte tomu, že vaše spřízněná duše bude nadšená.

Orientační cena: od 89 Kč

Sladký odpočinek pro milovníky sladkého

Má vaše nejlepší kamarádka slabost pro čokoládu ve všech formách? Vsadíme se, že něco jako masáž horkou čokoládou by ji nenapadlo. A o to víc může ocenit, když jí dáte jako dárek poukaz na tuto sladkou masáž, která uvolní tělo a povzbudí smysly. Výsledkem je odpočatá pokožka, která působí jako znovuzrozená. Je tato masáž to, co vaše kamarádka potřebuje?

Orientační cena: od 1 870 Kč

5) Fujifilm Instax

Pro ty, co rády fotí každou maličkost

Je vaše kamarádka blázen do focení? Mít fotografii uchovanou pouze v telefonu nebo fotoaparátu, to zkrátka není ono. Jedinečná možnost, jak si uchovat všechny cenné vzpomínky, je fotografování pomocí instantního fotoaparátu Instax. Instax fotografii během minuty vytiskne a vaše kamarádka bude mít z daného okamžiku ještě větší radost. Vyberte své nejlepší kamarádce Fujifilm Instax třeba v oblíbené růžové barvě.

Orientační cena: 2 000 Kč

Kurz plný cukru pro milovnice pečení

Každý, kdo rád peče, zbožňuje makronky! Jsou maličké, barevné a hlavně naprosto výborné. Ne každý milovník pečení je však umí připravit, a to je škoda. Pokud i vaše nejlepší kamarádka ve volném čase s oblibou peče a makronky ještě připravit nevyzkoušela, darujte jí originální dárek ve formě cukrářského kurzu na jejich přípravu. Má to jednu obrovskou výhodu nejspíš vám bude makronky často péct a pochutnáte si na nich společně.

Orientační cena: od 2 990 Kč

Pro ještě lepší požitek ze cvičení

Pro všechny vášnivé sportovkyně a především pro ty, co si nedokážou představit den bez ranní jógy, je jako dělaný dárek v podobě kvalitní podložky na jógu, která se při cvičení nikam neposouvá a jednoduše drží na místě. Vaše nejlepší kamarádka však jógu cvičit nemusí podložky se hodí na všechny druhy cvičení. Vybírejte nejen podle designu, ale i vlastností a tloušťky. 

Orientační cena: od 200 Kč

Protože v létě je škoda jíst doma

Trávíte se svou nejlepší kamarádkou často čas v přírodě? Zpříjemněte si tyto chvilky piknikem! Jen si to představte: vaše nejoblíbenější dobroty pěkně pohromadě v piknikovém koši z vrbového proutí, ve kterém nebude chybět ani chladicí taška na něco dobrého k pití. Součástí piknikového koše je i nádobí a příbor. Třeba si z pikniků vytvoříte rituál, který vás bude doprovázet po celý život.

Orientační cena: od 1 000 Kč

Kvalitní kosmetika pro všechny účely

Ačkoliv se dárkové sady často považují za neosobní dárek, určitě dost záleží na tom, jak je budete vybírat. Pokud je vaše nejlepší kamarádka milovnice kosmetiky, pak ji určitě ocení a o to víc, pokud vyberete nějakou kvalitní značku, kterou si zamiluje hned na první vyzkoušení. Vy svou nejlepší kamarádku jistě znáte nejlíp, a pokud se v kosmetice vyžívá, pak jí dopřejte její oblíbenou a nebo takovou, kterou ještě nevyzkoušela. Vybírat můžete z levnějších, ale i z luxusnějších značek.

Orientační cena: od 500 Kč

Mlsání čokolády i se vzděláním

Čokoládu má rád nejspíš každý minimálně jednou za čas určitě. Dejte své nejlepší kamarádce dárek ve formě domácí degustace výborné, ručně vyráběné čokolády z čokoládovny Janek. Můžete si ji dopřát buď spolu, nebo kamarádku nechat, ať si svého společníka vybere sama. Dostane se vám balíček s těmi nejúžasnějšími dobrotami, nezapomnělo se ani na pravou horkou čokoládu, luxusní bonbonieru nebo proteinovou čokoládu. Čokoláda je vyrobena ručně z těch nejkvalitnějších surovin, takže vlastně ani není třeba mít výčitky z nezdravého mlsání. Velkou výhodou této degustace je to, že si ji vaše kamarádka může dopřát i přesto, že je třeba časově velmi vytížená. Stačí se totiž kdykoliv uvelebit doma na gauči, pustit video, na kterém ji čokolatiér provede celou degustací a začít ochutnávat.

Orientační cena: od 1 459 Kč

Pro silné a nezávislé ženy

Je vaše nejlepší kamarádka silná a nezávislá žena, která bydlí sama a vůbec se nebojí dělat vše sama? Pak její nezávislost ještě podpořte a darujte jí sadu nářadí pro ženy, což sice na první pohled nemusí vypadat jako ten nejlákavější dárek, ale na druhou stranu je dost praktický a rozhodněte se společně zasmějete, až kamarádka svůj drsný dárek laděný do růžové barvy rozbalí.

Orientační cena: 749 Kč

Dokonalé čištění, u kterého si odpočine

Každá žena by si jednou za čas měla dopřát jedinečný čas pouze pro sebe, nechat se hýčkat a rozmazlovat. Pokud to vaše nejlepší kamarádka nedělá, dopřejte jí tento relax jako správná kamarádka vy. Kosmetické ošetření pleti spočívá v hloubkovém čištění, pořádné hydrataci a masáži, která podpoří prokrvení a pružnost pokožky. Dočká se ale i barvení obočí, masky a nebo masáže rukou. Zkrátka kompletní odpočinek!

Orientační cena: od 1 750 Kč

Úschovna na všechny poklady

Pro milovnice šperků, zlata či bižuterie a zkrátka všeho třpytivého nemůže být nic lepšího, než mít všechny své poklady pěkně pohromadě, a to v sametově jemné šperkovnici z červené umělé kůže, která se pyšní stříbrnými detaily. Do šperkovnice se vejdou všechny cennosti vaší nejlepší kamarádky, od řetízků přes prstýnky až po brože. 

Orientační cena: 1 190 Kč

Překvapivý dárek ve formě prosecca

Chcete dát své nejlepší kamarádce originální dárek, u jehož rozbalování nebude do poslední chvíle tušit, o co se jedná? Pokud má navíc ráda alkohol, pak jste našli vítěze. Jaká by byla reakce vaší kamarádky, když by rozbalila bytelný armádní kanystr? Nejspíš plná překvapení. V kanystru vámi vybrané barvy se však skrývá pořádná zásoba výtečného prosecca. 

Orientační cena: od 2 299 Kč

Nejlepší způsob odreagování

Ideální dárek pro mladé talentované slečny: Jestliže si vaše kamarádka ráda dopřeje odpočinek od světa a raději zabrousí do svého kreativního koutku, podpořte ji sadou na malování a kreslení, ve které najde fixy, pastelky, vodovky i voskovky a k tomu navíc pravítko, gumu a ořezávátko. To vše je zabaleno v dřevěném kufříku, se kterým se jednoduše manipuluje.

Orientační cena: od 399 Kč

Užitečný dárek pro budoucí nejlepší řidičku

Sužuje vaši kamarádku strach z řízení, který sám o sobě může zapříčinit nebezpečnou situaci na silnici? Darujte jí poukaz na kurz Škola smyku pro ženy, který jí pomůže zvládnout naprosto každou nepředvídatelnou situaci na komunikaci naučí se správně reagovat v určitých situacích, a díky tomu už nebude mít strach. Navíc z ní bude ještě lepší řidička!

Orientační cena: 3 864 Kč

Domácí koktejly budou odteď hračka

Máte kamarádku, která nedá dopustit na perfektně namíchaný, vychlazený drink a je jí úplně jedno, jestli je zrovna zima nebo léto? Nenechte kamarádku utrácet velké peníze za drinky v baru a pořiďte jí nerezový šejkr, který v sobě skrývá několik receptů i spolu s měřítky na nejoblíbenější lahodné koktejly. Nechybí recept třeba na Cosmopolitan, Mojito nebo Margaritu.

Orientační cena: 589 Kč

Cestování bude ještě zábavnější

Perfektní dárek pro cestovatelky? Existuje a letenky to (díky bohu) nejsou! Pořiďte své kamarádce stírací mapu světa, díky které bude mít na očích to, co nejvíc miluje, a navíc s úžasným přehledem míst, která už navštívila, i těch, na která se brzy vydá. Nejspíš každý vášnivý cestoval si rád připomíná místa, na kterých již byl a s oblibou si je zaznamenává třeba do cestovatelského zápisníku. Díky vám bude mít vaše kamarádka svou největší vášeň přímo před očima a věřte, že bude nadšená!

Orientační cena: 589 Kč

Pro klidné letní noci i studené zimní večery

Věcí, kterou ocení naprosto každý člověk a rozhodně mezi ně patří i vaše nejlepší kamarádka, je luxusní vonná svíčka, která provoní celou místnost. Vonné svíčky zahřejí nejen na duši, a navíc i částečně vykompenzují nedostatek sluníčka. Můžete vybrat i svíčku s dřevěným knotem, která při hoření praská a připomíná hoření dřeva v krbu nebo příjemné posezení u ohniště. Pořiďte obrovskou svíčku vaší kamarádce a buďte důvodem, proč se jí při každém zapálení knotu rozzáří oči.

Orientační cena: 200 Kč

Udrží po dlouhou dobu nápoje teplé nebo studené

Je vaše kamarádka neustále v pohybu a přesto nedá dopustit na šálek své oblíbené kávy nebo horkého čaje? Nebo možná prostě jen nemá ráda plýtvání a jednorázové kelímky pro ni nepřipadají v úvahu? Pak jí pořiďte cestovní hrnek, který je vyroben z keramiky a má pořádně rozkošný vzor. Hrnek se dá přikrýt silikonovým víčkem, které udrží nápoj déle teplý, a navíc brání nežádoucímu vylití. A vzít si jej může naprosto kamkoliv a vždy si na vás vzpomene.

Orientační cena: 399 Kč

ŠEST tipů, jak vybrat dárek pro nejlepší kamarádku

Pořád si nejste jisti, jaký dárek bude trefou do černého? Zamyslete se nad následujícími body. 

1) Zaměřte se na její zájmy 

Detailně se zaměřte na zájmy své nejlepší kamarádky a možná vás napadnou věci, o kterých by ani ve snu nesnila. Například pokud je vaše kamarádka ve fitku jako doma, prozkoumejte trh a najděte obecně nejoblíbenější doplňky do fitka třeba najdete právě něco, co jí chybělo, a uděláte jí tak ještě větší radost, než jste původně doufali.


2) Vtipný, nebo raději praktický dárek?

Vy byste měli svou nejlepší kamarádku znát lépe než kdokoliv jiný a nejspíš tedy také budete vědět, jestli bude lepší nápad pořídit jí toaletní papír potisklý motivem peněz a nebo raději sadu nádobí do domácnosti. Víte, co by ocenila více? Tyto drobné detaily jsou skutečně důležité, protože se pak nemůže stát, že by váš dárek ležel zapadlý ve skříni pod vrstvou prachu.


3) Naslouchejte jí

Když sháníte perfektní dárek pro svou nejlepší kamarádku a nechcete se jí ptát, co by si přála a zničit tím překvapení, stačí jí naslouchat! Pak můžete udělat mnohonásobnou radost, jelikož díky naslouchání své kamarádce pořídíte něco, co si aktuálně velice přeje.


4) K jaké příležitosti dárek dáváte?

Při vymýšlení dárku také záleží na tom, k jaké příležitosti bude. K svátku stačí úplná drobnost jako oblíbená čokoláda nebo květiny, k narozeninám už to chce něco většího a k tomu se vám právě budou hodit naše tipy. Pokud dárek bude k promocím, pak kamarádka jistě ocení něco, díky čemu si po ukončení školy perfektně odpočine třeba masáž nebo pobyt ve wellness.


5) Pořizujte dárek s předstihem

Ať už váš dárek bude maličkost, nebo plánujete darovat obrovskou věc, nenechávejte nic na poslední chvíli. Mohlo by se vám to vymstít zpožděným balíčkem, rozbitou zásilkou nebo jinou nepříjemnou situací. Raději si vše v klidu naplánujte s předstihem a bez stresu.


6) Dejte jí něco, s čím chtěla už dávno začít

Asi každý z nás by chtěl začít nový koníček, o něco se zajímat nebo se něco nového naučit. Dejte své kamarádce najevo, že jí podporujete, a pořiďte jí něco na začátek třeba knihu, nebo online kurz na učení se nového jazyka.

Často kladené otázky

V následujících bodech ještě upřesníme několik nejčastějších otázek, které padají na téma dárků pro nejlepší kamarádku.

Nejvíc univerzální dárek, který můžete své kamarádce darovat a spolehlivě udělá radost, jsou květiny. Někteří lidé však nemají rádi květiny do vázy, které po pár dnech uhynou, takže v tom případě zvolte květinu v květináči. Ta alespoň dlouho vydrží.

Existuje několik dárků, které byste své kamarádce raději dávat neměli a nechat ji, ať si takovou věc koupí sama. Jedná se například o spodní prádlo, suvenýry z cest, prostředky na uklízení nebo třeba velmi drahé dárky, které vám nebude kamarádka moct oplatit, a mohla by se kvůli vysoké hodnotě cítit nekomfortně.

Pokud je vaše nejlepší kamarádka do jídla blázen, proč ne? Můžete jí vytvořit speciální dárkový koš, ve kterém budou všechny její oblíbené dobroty. Můžete přidat třeba poukázku do jejího oblíbeného fast foodu nebo jiného obchodu. Pokud si však nejste jistí, co by vaše kamarádka za dobroty ocenila, nevíte, jestli má ráda slané nebo sladké, pak možná raději zvažte jiný dárek.

Videa

Autor článku:

Zajímá vás něco o nás a jak vybíráme produkty? Garant článku: Daniel Hanuš

Podobné články

Napsat komentář

4.9/5 - (102 votes)