20 absolutně nejlepších dárků k třicetinám v roce 2024 – pro muže i ženy

Hledáte dárek pro oslavence k třicetinám? Nemáte dostatek fantazie na ideální dárek? Už vám jde hlava kolem z vymýšlení perfektních dárků a chtěli byste poradit?


Výběr redakce

Klid a odpočinek uprostřed přírody

Orientační cena: od 4 450 Kč


Pro gurmány

Zábava pro milovníky pálivého jídla

Orientační cena: od 1 669 Kč


Trefa do černého

Ideální na párty i jako schovka oblíbeného alkoholu

Orientační cena: 4 899 Kč


Osobní dárek

Všechny vzpomínky v jedné knize

Orientační cena: od 89 Kč

Darek K Tricetinam

Třicet let je zvláštní věk. Stále jste mladí, ale rozhodně už se tak necítíte. Třicátník má spoustu práce, málo času a s největší pravděpodobností také starosti o malé děti. Máte v okolí někoho, kdo bude v dohledné době slavit třicetiny, a potřebujete mít ten nejlepší dárek pod sluncem? Pak nejspíš ocení hlavně nezapomenutelný zážitek nebo pořádný relax, ale prozkoumejte všechny možnosti. Máte z čeho vybírat.

Průzkum trhu a vybírání těch nejdůležitějších střípků informací pro výběr produktu či služby: to je naše! Naši redaktoři tráví nad průzkumem článku desítky hodin a celá naše redakce se řídí naším redakčním kodexem

Nejlepší tipy na dárky k třicetinám

 1. Pobyt v korunách stromů
 2. Sada na přípravu domácích chilli omáček
 3. Kanystr bar s LED osvětlením
 4. Fotokniha
 5. Poukaz na dovolenou
 6. Potápěčem na zkoušku
 7. LED kbelík s reproduktorem
 8. Degustace gin&tonic
 9. Systém na domácí posilování
 10. Vtipné narozeninové tričko
 11. Kávovar
 12. Šestichodová degustace sushi
 13. USB lednička
 14. Stírací plakát 100 věcí, co musíte zažít
 15. Tandemový seskok padákem
 16. Houpací síť (hamaka)
 17. Karafa se skleničkami
 18. Exkurze do světa kávy
 19. Kniha 30 je super věk
 20. Chladicí box

Klid a odpočinek uprostřed přírody

Znáte nějakého fanouška filmu Robinson Crusoe nebo zkrátka někoho, kdo si potřebuje pořádně vyčistit hlavu a odpočinout si od uspěchaného města? Darujte mu zážitek ve formě pobytu v korunách stromů. Příroda je místo, kde se čerpá nová energie a odpočine si tam skutečně každý. Domeček v korunách stromů je vybavený, má terasu s výhledem na zelené stromy, kde se může oslavenec v klidu najíst a užívat si naprostého ticha. Nečeká na vás žádná televize a další rušivé elementy, jen ohniště před domečkem, venkovní sprcha a kladka, pomocí které si ráno přitáhnete na terasu svou snídani. Domeček se nachází v Proseči pod Ještědem, takže během dne můžete vyrazit na výlet a poznat okolí.

Orientační cena: od 4 450 Kč

Zábava pro milovníky pálivého jídla

Každý má ve svém životě někoho, kdo nade vše zbožňuje pálivé jídlo –⁠ a čím pálivější, tím je podle něj lepší. Pokud i vy máte oslavence zamilovaného do chilli papriček, pak mu darujte sadu na přípravu domácích chilli omáček. Nebude to však mít jednoduché. Bude se muset poprat s přípravou čtyř druhů papriček od těch nejméně pálivých až po ty nejpálivější, ze kterých ukápne slzička. Příprava všech omáček zabere asi šest hodin, radost z vlastní dobroty ale bude trvat mnohem déle.

Orientační cena: od 1 669 Kč

Ideální na párty i jako schovka oblíbeného alkoholu

Ideální dárek (nejen) pro muže k třicetinám je stylový dvacetilitrový kanystr, který slouží jako minibar. Jeho parádní výhoda? Pokud oslavenec o své kanystrové skrýši nikomu nepoví, pak má jedinečné místo, kam si může schovávat alkohol a další cennosti. Kanystr je vybaven LED osvětlením, takže může být využit i jako parádní kulisa na párty či oslavě a vytvoří tak jedinečnou atmosféru. Uvnitř kanystru nechybí dřevěné přihrádky ani úložný prostor ve dvířkách. A především v něm obdarovaný najde kvalitní rum dle vašeho výběru, originální skleničky a další doplňky a spoustu delikátních pochutin.

Orientační cena: 4 899 Kč

Všechny vzpomínky v jedné knize

Pokud máte s danou osobou plno zážitků, pak nejspíš máte i mnoho společných fotografií. Darujte vašemu oslavenci osobní dárek ve formě vámi vyšperkované fotoknihy, která zahřeje u srdce pokaždé, když ji otevře. Fotokniha je perfektní dárek, protože jej obdarovaný bude mít na celý život a často se k němu bude s radostí vracet. Při její tvorbě se můžete doslova vyřádit –⁠ vyberete si formát i druh papíru, upravíte úvodní obálku k dokonalosti a pak už jen přidáte fotografie, různá pozadí a třeba i text. 

Orientační cena: od 89 Kč

Dobrodružství podle vlastního výběru

V dnešní době snad není nikdo, kdo by neměl rád cestování, nebo alespoň pořádný odpočinek u moře s drinkem v ruce. A proto máme tip na perfektní dárek i pro zapálené cestovatele. Když darujete k třicetinám poukaz na dovolenou, tak si bude obdarovaný moct vybrat sám, kam by se rád podíval, a to je skvělé! Vaším úkolem bude pouze určit si hodnotu  a vzhled poukazu a odeslat objednávku. Poukaz můžete mít připraven v mžiku elektronicky nebo v papírové verzi, která může být i ve speciálním dárkovém balení.

Orientační cena: od 500 Kč

Kurz pro milovníky vody

Pro milovníky potápění, koupání a jednoduše všech aktivit, u kterých se nachází voda, bude skvělým dárkem k třicetinám poukaz na potápění. Kurz se bude líbit především začátečníkům, kteří s potápěním ještě nemají žádnou zkušenost a bude to jejich první zážitek, který se koná v bazénu. Oslavenec se obleče do potápěčské výstroje a bude se potápět nejdříve v menší hloubce. Pokud bude mít po zaučení dostatek odvahy, může se pustit do hluboké části bazénu.

Orientační cena: od 1 899 Kč

Pro ty, kteří rádi slaví 

Dárek, který své využití najde hned po rozbalení na oslavě třicetin? To je rozhodně svítící LED kbelík s reproduktorem. Tento svítící pomocník nejen vychladí všechny nápoje, ale navíc i rozzáří celou narozeninovou oslavu svými LED diodami, které svítí až sedmi barvami. Aby toho nebylo málo, kbelík má v sobě zabudovaný reproduktor, takže si oslavenec může zahrát na DJ a pouštět z telefonu své oblíbené hudební pecky. 

Orientační cena: 1 219 Kč

Odpočinek u sklenky dobrého ginu

Ten, kdo neodmítne sklenku dobrého alkoholu, si jistě naplno užije degustaci ginů s tonikem. K šesti vzorkům ginu a různých druhů toniku se přidá skvělá atmosféra v jednom z oblíbených pražských barů. Degustaci ocení jak páni, tak i dámy –⁠ a to proto, že se drinky míchají s tonicem a tím pádem nejsou jen pro tvrdé chlapáky, ale i pro křehké ženy. K samotné degustaci vám budou průvodci povídat o ginu a můžete si být jistí, že budete vědět naprosto všechno.

Orientační cena: od 1 499 Kč

Posilovna přímo v obýváku

Ať už je oslavenec nadšenec do všech druhů sportu, ale nemá čas na to, aby chodil do fitka, nebo jeho návštěvu jednoduše pořád odkládá, tak by se mu určitě líbil systém na domácí cvičení. Tato multifunkční sada se jednoduše zahákne za dveře a tím pádem si lze vytvořit dočasnou posilovnu přímo doma v obýváku. Tímto způsobem lze posilovat celé tělo a není nutné ztrácet peníze a čas dojížděním do posilovny. Jakmile dokončí svůj trénink, tak se vybavení sklidí třeba do skříně a je hotovo.

Orientační cena: 1 469 Kč

Levný a vtipný dárek na každodenní nošení

Pokud nemůžete vymýšlet drahé dárky nebo vás nic jednoduše nenapadá, pořiďte jako narozeninový dárek vtipné tričko, u kterého se zaručeně zasmějí všichni přítomní. Kvalitní potisk na tričku vyberete na míru všem mužům i ženám. 

Orientační cena: od 399 Kč

Každodenní dávka energie pro milovníky kávy

Znáte někoho, kdo po ránu neodmítne čerstvou kávu, ale svůj vlastní kávovar ještě nemá? Pořiďte mu kvalitní kávovar – kapslový, pákový nebo snad automatický? Výbornou kávu dokáže připravit i levný kávovar.

Orientační cena: 2 000-30 000 Kč

Japonská kuchyně v pražské restauraci

Sushi se těší čím dál větší popularitě a pro spoustu lidí je tím nejoblíbenějším jídlem. Divíte se? Je lehké, zdravé a neskutečně dobré. Je-li váš oslavenec třicetin zastáncem této japonské dobroty, udělejte mu radost šestichodovou degustací sushi, která se koná v pražské restauraci. Oslavenec spolu se svým doprovodem ochutná to nejlepší, co japonská kuchyně nabízí, a ještě si k tomu může vychutnat lahev lahodného šampaňského Taittinger.

Orientační cena: 2 180 Kč

Vychlazený nápoj pro lenochy

Všem lenochům nebo zaneprázdněným lidem pracujícím v kanceláři přijde vhod malá USB lednička. Vejdou se do ní akorát dvě malé plechovky dobré limonády nebo jedna půllitrová, vždy však budou skvěle vychlazené a připravené k vypití. Už není třeba chodit do ledničky, limonáda je připravena přímo vedle vás a vždy v perfektní teplotě.

Orientační cena: 1 100 Kč

Inspirace na nezapomenutelné zážitky

Skvělý dárek pro třicátníka? Stírací plakát, který napoví, jaké zážitky by měl člověk absolvovat. Parádní inspirace pro ty, kteří se často nudí, a ačkoliv by rádi něco podnikli, nikdy je téměř nic nenapadne. Tento plakát nabízí 100 věcí, co musí daný člověk zažít, a navíc si je může postupně stírat, což nabídne přehled o tom, jaké zážitky už absolvoval. 

Orientační cena: 249 Kč

Dárek pro nadšence do adrenalinu

Jak lépe oslavit třicítku než tím, že se znovu narodíte? Seskok padákem není dárek pro nikoho jiného, než nadšence do adrenalinu a milovníky výšek. Z výšky až 4 000 metrů nad zemí oslavenec společně s parašutistou skočí do neznáma, kde jej čeká minutový let rychlostí až 200 km/h. Poté, co se otevře padák, čeká oslavence ještě desetiminutové kochání okolím, při kterém si může sám vyzkoušet ovládání padáku. Tento jedinečný dárek zkrátka jen tak někdo netrumfne.

Orientační cena: 3 300 Kč

Odpočinek doma nebo na cestách

Není nad obyčejný, ale tolik žádaný odpočinek, kterého se nám v dnešní uspěchané době dostává skutečně málo. Ocenil by váš oslavenec třicetin houpací síť, ze které se nebude chtít hnout? Ať už se chce houpat v síti zavěšené na stromě, nebo pěkně na zemi v šikovném stojanu, houpací síť je jednoduchá na údržbu a může být na zahradě připravena po celé léto. Stačí do ní jen hupsnout, vzít oblíbenou knížku a užívat si klid a nicnedělání. Pořídit však můžete i takovou houpací síť, která nic neváží a hodí se na turistiku.

Orientační cena: od 599 Kč

Stylová karafa pro milovníky kvalitního alkoholu

Pro milovníka dobrého a kvalitního alkoholu bude karafa s jedinečným designem dárkem, který zahřeje u srdce. Karafa o objemu 850 ml je bezpečně uložena v dřevěném boxu spolu s dvěma skleničkami stejného designu, k nimž nesmí chybět kleště na led, nerezový trychtýř z oceli a sametový sáček s 9 kameny na chlazení nápojů. Ať už má oslavenec rád dobrou whisky, nebo jiný alkohol, originální karafa mu dodá pocit pohody a luxusu.

Orientační cena: od 1 739 Kč

Ideální dárek pro milovníky kávy, kteří si rádi rozšiřují obzory

Káva je pro mnoho lidí neodmyslitelnou částí dne a dost možná by bez ní někteří jedinci ani nedokázali fungovat. Kromě kofeinu má také lahodnou chuť a vůni, která mnohé uklidňuje. Je-li oslavenec také příznivec dobré kávy, dejte mu možnost přiučit se něco o kávě, kterou pije každý den.

Orientační cena: 1 259 Kč

Dárek, ze kterého potečou slzy smíchu

Není nad vtipný dárek, při němž se bude oslavenec neustále chechtat. Přesně taková je kniha 30 je super věk, která s humorem provází třicátníka ve 48 stránkách tím, co jej teprve v životě čeká. Pokud rádi rozesmíváte lidi, pak jste našli perfektní dárek.

Orientační cena: 200 Kč

Perfektní společník na cestování autem

Na časté cestování autem se hodí odolný chladicí box, který něco vydrží. Třeba udržet chlad až několik dnů bez nutnosti zapojovat jej v autě a zbytečně si vybíjet baterii. Některé chladicí boxy to skutečně zvládnou, stačí si vybrat ten, který se oslavenci bude nejvíc líbit.

Orientační cena: 2 000 Kč

PĚT tipů, jak vybrat dárek k třicetinám

Vybrat dárek nemusí být jednoduché, i když daného člověka dobře znáte. Potřebujete poradit, jak vybrat dárek k třicetinám? Přečtěte si naše tipy.

1) Zaměřte se na zájmy nebo to, co nejčastěji dělá ve volném čase

Lidé se v dnešní době soustředí hlavně na svou práci a na odpočinek po ní, ale na zájmy nezbývá tolik času. Zaměřte se právě na ty zájmy a snažte se oslavence podpořit v tom, co jim dokáže vyčistit hlavu. Např. pokud rád běhá, pořiďte mu jako dárek sportovní hodinky nebo poukaz na běžecké boty.


 2) Poraďte se s nejbližšími

Zeptejte se člověka, který je vašemu oslavenci nejbližší osobou. S největší pravděpodobností bude vědět úplně přesně, co si přeje nebo co aktuálně nejvíc potřebuje. Díky tomu, že se poradíte, budete mít jistotu, že pořídíte ten nejlepší dárek ze všech.


3) Místo peněz dejte dárkový poukaz

Peníze k narozeninám sice využije každý, je to však velice neosobní dárek a oslavenec si může myslet, že jste chtěli mít vymýšlení jeho dárku rychle z krku a nebo se jím vůbec nezabývat. Místo peněz si zjistěte, kde oslavenec rád nakupuje a pořiďte mu dárkový poukaz. Poukaz může být na masáž, pobyt a nebo oblíbený obchod s obuví. Záleží na tom, co vymyslíte.


4) Pokud oslavenec všechno má nebo nic nechce, darujte peníze na charitu

Občas se stává, že oslavenec všechno má a skutečně nic nepotřebuje. V takovém případě můžete darovat peníze třeba na charitu nebo na zvířata do zoo a nechat si vystavit certifikát na jméno obdarovaného. Ten bude vědět, že se díky jeho narozeninám přispělo na dobrou věc.


5) Zapomeňte na otřepané dárky

Snažte se nedávat dárky, které nejsou absolutně originální. Třeba ponožky –⁠ ty si každý dospělý člověk může koupit sám. To platí i pro klasické dárkové sady, které jsou příliš univerzální a nejsou příliš osobní. 

Často kladené otázky

V následujících bodech ještě upřesníme několik nejčastějších otázek, které padají na téma dárků k třicetinám.

Každý je jiný, takže je těžké radit všem jednotně. Je však dost možné, že každý třicátník ocení odpočinek –⁠ záleží na vás, jestli vyberete poukaz na masáž, dovolenou a nebo knihy. Další věcí, kterou nejspíš nikdo neodmítne, je jídlo. A to ve všech možných podobách.

Je jasné, že při vybírání dárku najdete spoustu věcí, které se vám osobně neskutečně líbí a určitě by se vám hodily. To však nemusí platit pro člověka, kterému dárek vybíráte. Proto se snažte vybírat dárky očima toho, komu jej chcete darovat. Pokud si nejste jisti, zeptejte se společného přítele nebo někoho, kdo je oslavenci také blízký.

Určitě ano, dárek nemusí být drahý, aby udělal radost. Důležité je, aby šlo vidět, že jste se snažili trefit oslavenci do vkusu.

Videa

Autor článku:

Zajímá vás něco o nás a jak vybíráme produkty? Garant článku: Daniel Hanuš

Podobné články

Napsat komentář

4.9/5 - (102 votes)