20 tipů na skvělý dárek pro sestru 2024 – k narozeninám i na Vánoce

Přemýšlíte, jakým dárkem překvapit svou sestru, ale nic užitečného vás nenapadá? Potřebujete poradit s výběrem nejlepšího dárku?


Výběr
redakce

Užitečné vzdělávání, které může i zachránit život

Orientační cena: 3 864 Kč


Pro milovnice
bublinek

Originální vinařsko-gastronomický zážitek

Orientační cena: 2 599 Kč


Adrenalinový
zážitek

Na pár hodin pravou horolezkyní

Orientační cena: 2 390 Kč


Sázka
na jistotu

Barevný dárek, který vždy potěší

Orientační cena: 500 Kč

Darky Pro Sestru

Sestra je celoživotní parťačka, která si rozhodně zaslouží trochu rozmazlování. A pokud má zrovna narozeniny nebo přemýšlíte nad dárkem k Vánocům, může být správný výběr tak trochu oříšek. Ačkoliv vás teď možná nic perfektního nenapadá, vy svou sestru znáte nejlépe a díky 20 tipům na skvělý dárek pro sestru si rozhodně vyberete ten nejlepší.

Průzkum trhu a vybírání těch nejdůležitějších střípků informací pro výběr produktu či služby: to je naše! Naši redaktoři tráví nad průzkumem článku desítky hodin a celá naše redakce se řídí naším redakčním kodexem

Nejlepší tipy na dárky pro sestru

 1. Škola smyku pro ženy
 2. Truhla s Proseccem
 3. Via Ferrata
 4. Dokonalá kytice
 5. Mořský kolagen
 6. Noc v design pokoji
 7. Termoska se jménem
 8. Smoothie mixér
 9. Podložka na cvičení
 10. Veselé ponožky
 11. Venkovní úniková hra Tour de wine
 12. Sada nářadí pro dámy
 13. Ošetřovatelem v ZOO
 14. Bezdrátový mini reproduktor
 15. Gurmánský kurz vaření
 16. CBD kosmetika
 17. Tričko CityZen, na kterém není vidět pot
 18. Selfie kruhové světlo se stativem
 19. Taška na cvičení
 20. Relaxační masáž

Užitečné vzdělávání, které může i zachránit život

Ať už vaše sestra řídí teprve pár měsíců, nebo už je zkušená řidička, nikdy není na škodu naučit se zvládat všechny situace za volantem. Škola smyku pro ženy vaši sestru připraví na všechny neočekávané příhody, a to jí může možná i zachránit život. Čeká ji 5 hodin jízdy na speciálně upraveném polygonu, který simuluje třeba mokrou nebo namrzlou vozovku. Zkušený instruktor vše naučí, poradí a vysvětlí. Za absolvování kurzu účastnice obdrží certifikát. Jediné, co bude vaše sestra k absolvování kurzu potřebovat, je vlastní vozidlo a pevné nervy.

Orientační cena: 3 864 Kč

Originální vinařsko-gastronomický zážitek

Dárkové balíčky se zrnkovou kávou a bonbonierou jsou už pasé. Proč ale těm, kdo rádi mlsají, nedopřát dárek podle jejich gusta? Stačí jen vše pojmout originálněji. Truhla Damboxeo prvek originality splňuje do puntíku. Prim v ní hraje populární prosecco, které tu obdarovaná objeví nejen v tekuté podobě. Součástí je totiž i džem nebo popcorn s příchutí tohoto šumivého nápoje. A vedle nich zde nechybí ani celá řada dalších pochutin, které přijdou při popíjení vhod, jako jsou sýrové vafle nebo italské sušenky. Ale to stále není vše. Bedna je opatřena zámkem a součástí je i šifra a pilka. Otevření tak bude pro vaši sestru představovat pořádnou výzvu.

Orientační cena: 2 599 Kč 

Na pár hodin pravou horolezkyní

Adrenalinový zážitek pro všechny sestry, které nesnáší nudu? Via Ferrata. Nechte svou sestru vyrazit vstříc horskému terénu, ve kterém si zhruba na dvě hodiny zahraje na horolezkyni, ale zcela bezpečně, zajištěna lany a profesionálním instruktorem. Cesta vzhůru se neobejde bez spousty chytů, stupaček a různých tvarů, které skály nabízí. Tento dobrodružný výstup jí vyčistí hlavu, užije si pořádnou dávku pohybu a za odměnu bude moct sledovat krásnou krajinu pod sebou.

Orientační cena: od 2 390 Kč

Barevný dárek, který vždy potěší

Růže, lilie, tulipány nebo snad luční kvítí? Každá žena má tu svou květinu, která jí svou krásou a vůní podlomí kolena. Stačí jen vybrat, kterou kytici zbožňuje vaše sestra. Můžete ji nechat doručit až ke dveřím. Představte si ten úžas, když sestra otevře dveře a tam bude kurýr s dechberoucí kyticí, která patří jen a jen jí. Pokud je mlsná, můžete ke kytici přidat i výbornou bonboniéru, pak bude perfektní dárek v mžiku na světě.

Orientační cena: 500 Kč

Darujte dárek, který podporuje zdraví kloubů i pleti

Zdraví je to nejcennější, co máme, a pokud bychom mohli, darujeme jej každému blízkému. Částečně jej darovat však můžete, a to ve formě doplňků stravy. Kvalitní mořský kolagen je skvělá varianta zdraví, kterou můžete své sestře dopřát. Produkce kolagenu v lidském těle po 25. roku života začíná klesat a je důležité jej doplňovat, aby mohl podporovat jak krásnou a pružnou pleť, tak i zdraví kloubů, ale i podporu trávení, pevnost šlach a rychlejší regeneraci po zátěži.

Orientační cena: 599 Kč

Odpočinkový zážitek pro všechny smysly

Je vaše sestra nadšenec do designu nebo má zkrátka jen ráda pěkné věci? Pak jí dopřejte noc v design pokoji, která se odehraje ve čtyřhvězdičkovém hotelu v Liberci. Každý pokoj je zcela jiný a to z hotelu dělá netradiční místo na ubytování sloužící spíše jako galerie současného interiérového designu. Kromě očí potěší pobyt i chuťové buňky, jelikož v ceně pobytu je zdarma občerstvení v restauraci Zlatý Kohout. Ubytování v Liberci svádí také k poznávání tohoto města, zejména pokud vaše sestra není místní.

Orientační cena: od 2 999 Kč

Jedinečná termoska, kterou si vždy pozná

Bambusová termoska je vhodná jak pro milovnice kávy, tak i pro ty, které nedají dopustit na kvalitní a horký šálek čaje. Termoska totiž obsahuje sítko, a tak není problém si připravit sypaný čaj. Na termosku lze nechat vyrýt jméno nebo cokoliv jiného, co si přejete. Je vhodná dokonce i pro nešiky, kterým všechno neustále padá, jelikož je termoska vyrobena z vysoce kvalitního materiálu, který toho hodně vydrží. A právě díky kvalitnímu materiálu a dvojité stěně zůstane nápoj dlouho teplý, nebo studený.

Orientační cena: 890 Kč

Zdravý životní styl bude od teď ještě zdravější

Ať už vaše sestra cvičí, běhá nebo zkrátka jenom zbožňuje zdravou stravu, neobejde se bez pořádného smoothie mixéru. Samozřejmě není pouze na smoothie, ale i na všechno možné, co lze rozmixovat. Lidé v dnešní době spěchají a často své jídlo nedokážou pořádně rozžvýkat, což má negativní dopad na náš trávicí systém. Mixér zajišťuje díky pořádnému rozmixování vstřebání všech potřebných živin. Proto pokud vaše sestra často spěchá, může si do mixéru hodit třeba zeleninu, ovoce a různá semínka a oříšky, mixér vše perfektně rozmixuje a pak už zbývá jen popíjet smoothie a užívat si zdravotní benefity na maximum.

Orientační cena: 2 690 Kč

Jednodušší cesta za zdravým životním stylem

Věčné zdraví a celkově zdravý životní styl se neobejde bez trochy cvičení, které se vždy zvládá mnohem lépe, když k tomu člověk má všechno potřebné vybavení. Ulehčete své sestře snahu o perfektní postavu podložkou na cvičení, která je základ všeho – a přesně proto musí být kvalitní. Vybírejte podle druhu cvičení a nebo jí pořiďte rovnou jednu na doma a druhou na ven (pokud ráda cvičí na čerstvém vzduchu).

Orientační cena: od 200 Kč

Veselé ponožky, které dělají veselejší život

Ponožky s veselým nebo vtipným potiskem jsou velice častý dárek, kterým svým blízkým vykouzlíme úsměv na tváři. Každá žena má ráda růžové plameňáky a vaše sestra je určitě mezi nimi. Nikdo neříká, že je musí nosit do práce, takové veselé ponožky spolehlivě zahřejí i doma u televize!

Orientační cena: 159 Kč

Zábavná hra pro milovnice vína

Spojit pití dobrého vína s hrou je perfektní nápad, který se naštěstí už zrodil a může si jej vyzkoušet i vaše sestra. Hra je až pro 6 členů a zavede vás do těch nejkrásnějších vináren v Praze, Pardubicích nebo v Brně. Záleží, na jaké místo si zážitek zarezervujete. Součástí hry bude řešení různých záhad a pití skvělého vína v různých vinárnách během 3,5 hodiny.

Orientační cena: od 1 299 Kč

Praktický dárek pro šikovné ženy

Šikovným a nezávislým ženám ve výbavě nesmí chybět sada nářadí, díky které si řadu věcí bez problému opraví samy. Nemusí se tak spoléhat na manžela, bratra nebo kamaráda, který stejně neudělá vše hned. Sada je ve stylové růžové barvě, což jen perfektně dokazuje, že skutečně patří šikovné ženě. Pokud je i vaše sestra pilná a ráda si spoustu věcí opraví sama, pak neváhejte a udělejte jí radost praktickým dárkem, který se rozhodně neztratí.

Orientační cena: 499 Kč

Pravá hrdinka pro zvířata

Každý z nás má v životě někoho, kdo zkrátka zbožňuje všechna zvířata a klidně by se pro ně rozdal. Přesně pro takového člověka je jako dělaný zážitek, během kterého se na 5 hodin stane ošetřovatelem v ZOO a navíc tam i přenocuje. Běžný návštěvník ZOO nemá šanci tuhle parádu zažít. Samozřejmostí je krmení zvířat i čištění jejich výběhů a pořádná dávka vzdělání o zvířatech přímo v terénu. Pokud máte pocit, že se vaše sestra zblázní radostí, máte vybráno! Může s sebou vzít až 7 dalších osob, aby se měla s kým podělit o svůj zážitek i spoustu práce, která ji čeká. Nocleh bude v komfortním ubytování ve čtyř nebo osmi lůžkovém apartmánu. V ceně je neomezený vstup do ZOO na dva dny a kniha o záchraně ZOO Tábor s podpisem od autora.

Orientační cena: 5 900 Kč

Poslech hudby, telefonování i jednoduché fotografování

Neumí si představit svůj den bez poslechu hudby? Všude s sebou tahá sluchátka a při každé příležitosti pustí dobrou muziku? Pak je pro ni jako dělaný bezdrátový mini reproduktor, který je skutečně malinký a skladný, ale dokáže udělat plno parády. Kromě přehrávání hudby je skvělý také na telefonování a na fotografování, protože funguje jako dálkový ovladač. Může se tedy klidně vyfotit pěkně z dálky pomocí reproduktoru schovaného v ruce. Samozřejmostí je zabudovaný mikrofon a funkce handsfree.

Orientační cena: 439 Kč

Kurz pro opravdové nadšenkyně do vaření

Není divu, že tolik lidí baví vaření, když je odměnou za něj skvělé jídlo. Patří i vaše sestra do klubu nadšených kuchařů? Pořiďte jí poukaz na gurmánský kurz vaření. Vybírat můžete ze dvou balíčků. Záleží, jestli se chce zlepšovat v přípravě omáček, pizzy, lasagní a třeba se naučit perfektně připravit věnečky, nebo se cítí na něco těžšího, jako jsou různé světové kuchyně – od japonské, přes mexickou, až po tu italskou.

Orientační cena: od 2 999 Kč

Hýčká pokožku a zabraňuje vzniku vrásek

Kosmetika s kanabinoidy je skutečně pečující a dokáže pomoci tam, kde klasická kosmetika nepomáhá. Například uleví od akné, ekzémů či od příznaků lupénky. Kromě zklidnění pomáhají k regeneraci a ochraně pokožky. CBD je silný antioxidant, který zpomaluje stárnutí pleti. Má vaše sestra některé z těchto potíží, nebo si jen přeje mít co nejdéle zdravě vypadající pleť bez vrásek? Dopřejte jí poctivou kosmetiku, která to umí.

Orientační cena: od 290 Kč

Materiál, který nedá šanci potu ani špíně

Ať už je na vině stres a nebo jeho příčinu pořád vůbec nezná, nadměrné pocení může být skutečně život omezující a ve finále ještě víc stresující. Naštěstí už dávno existují různé vychytávky, které člověka zachrání. Třeba tričko CityZen, na kterém v žádném případě není vidět pot. A aby toho náhodou nebylo málo, tak materiál doslova odpuzuje špínu, což se bude vaší sestře hodit třeba v případě, že je tak trochu nešika a každý den si dokáže tričko zašpinit. Nečekejte jen samé nudné barvy, vybírat můžete i ze zářivě růžové, červené nebo modré.

Orientační cena: od 890 Kč

Domácí fotografování jako od profíka

Fotí si ráda selfíčka, točí videa nebo zkrátka ráda fotografuje různé věci na své sociální sítě nebo blog? K tomu nutně potřebuje pořádné světlo. Zejména v zimních měsících je sluníčko slabé a občas není vidět vůbec, tak by se čekání na světlo mohlo pěkně prodloužit. Kruhové světlo se stativem a ovladačem je tak pohodlný pomocník, jak jen může být. Díky otočné hlavici nabízí možnost nastavit si světlo přesně podle představ, nechybí ani volba ze tří teplot světla, držák na telefon či fotoaparát a dálkový ovladač, který se hodí v případě, že fotí z dálky sama sebe. Výsledkem jsou fotografie či videa na profesionální úrovni.

Orientační cena: 569 Kč

Pořádná taška pro pořádně aktivní ženy

Ať už chodí do fitka, často cestuje nebo chodí na túry v přírodě, taška na cvičení dokáže podržet ve všech případech. Pokud i vaše sestra je nadšenec do cvičení nebo věčný dobrodruh, pořiďte jí kvalitní sportovní tašku, která toho hodně vydrží. 

Orientační cena: od 400 Kč

Jedinečná masáž s horkou lázní 

Každodenní povinnosti se podepíšou na každém a je jedno jestli pracuje v továrně nebo u počítače. Bolesti krku, ramen a šíje způsobují únavu a ubírají na dobré náladě. Dopřejte své sestře relaxační masáž s horkou lázní, díky které se bude během 90 minut cítit jako znovuzrozená. Masáž je inspirována ostrovem Bali a skládá se z jemné, ale účinné masáže doprovázené vůní kokosového oleje. Po masáži následuje ještě odpočinková koupel ve vaně plné bylinek a olejů, ve které si ještě pořádně odpočine a zrelaxuje tělo i mysl. Vše má na starost zkušená masérka z Bali, která se postará i o občerstvení ve formě ovoce a zeleného čaje.

Orientační cena: 2 740 Kč

PĚT tipů, jak vybrat nejlepší dárek pro sestru

Stále tápete, jaký dárek bude pro vaši sestru trefou do černého? Zamyslete se nad těmito body. 

1) Rozhodněte se, jestli dáte přednost praktickému dárku, nebo zážitku

Jaký typ dárku byste si pro svou sestru přáli? Praktickou věc do domácnosti nebo raději pořádné dobrodružství? Dost záleží na okolnostech. Pokud má zrovna hodně práce a stresu, pak by se jí nejspíš líbil zážitek, který dokáže skvěle vyčistit hlavu.


2) Nezapomínejte na její zájmy

Zájmy, koníčky, hobby. Každý z nás nějaké má. Pokud vás nenapadá žádný dárek, zkuste se odrazit právě od toho, co už má dávno ráda. Nadšenkyně do cvičení ocení novou sportovní tašku, zapálené zahradnice zase velkou sadu zahradního náčiní.


3) Pokud zážitek, tak s kým?

Zážitky se mohou často podniknout ve více osobách, někdy až v osmi. Pokud takový dárek chcete sestře dát, předem se rozmyslete, s kým by mohla jít. Tím předejdete trapnému tichu, když sestře dojde, že nemá s kým zážitek absolvovat. Raději volte zážitky ve dvou a nebo klidně jen pro sestru, pokud je věčný samotář.


4) Dárek zabalte pečlivě

Ať už je váš dárek velká mikrovlnka nebo malinká obálka, dejte si záležet na vyšperkování každého detailu. Sestra uvidí, že jste si s dárkem dali opravdu práci a snažili jste se na maximum.


5) Pořizujte dárek s předstihem

Platí to pro narozeninové dárky, dárky k Vánocům a zkrátka všechny dárky. Vždy pořizujte dárky s předstihem! Raději si jej připravte měsíc předem, než abyste pár dnů před oslavou sháněli dárek na poslední chvíli a museli se spokojit s tím, co situace nabídne.

Často kladené otázky

V následujících bodech ještě upřesníme několik nejčastějších otázek, které padají na téma výběru dárku pro sestru.

Pokud jste ideální dárek pořád nenašli, můžete sestře pořídit třeba dárkový poukaz. Ten může být buď v určité hodnotě na nákup v daném obchodě, nebo nabízet zážitek – v tomto případě můžete do obálky třeba ještě přihodit pár korun navíc.

Kulatiny si vyžadují velkou oslavu a chybu neuděláte velkou kyticí s kvalitní bonbonierou, které udělají radost hned při vašem příchodu na oslavu. Hlavní dárek je na vás a měl by být zkrátka šitý na míru vaší sestře. A tu vy znáte přece nejlépe.

Pokud je pořádná labužnice, jen do toho! Sestavte jej na míru z dobrot, které má ráda. Jestli si však na nějaké dobroty zrovna nepotrpí nebo se netrefíte do jejích chutí, mohl by koš působit trochu neosobně. Víte, co ráda mlsá?

Videa

Autor článku:

Zajímá vás něco o nás a jak vybíráme produkty? Garant článku: Daniel Hanuš

Podobné články

Napsat komentář

4.9/5 - (102 votes)