20 zajímavých tipů na nejlepší dárek pro tátu v roce 2024

Trápíte se s výběrem dárku pro tátu? Máme pro vás dvacet skvělých tipů na parádní dárky. Jako bonus vám nabízíme několik rad, které zaručí, že dárkem svého otce oslníte.


Výběr redakce

Kapitánem nejen na hřišti.

Orientační cena: od 4 988 Kč


Pro gurmány

Maso je prostě maso.

Orientační cena: 999 Kč


Originální zážitek

Ten nejlepší víkend v jeho životě.

Orientační cena: od 5 200 Kč


Praktický dárek

Griluje jen pravý chlap.

Orientační cena: od 1 199 Kč

Darky Pro Tatu

Váš táta patří k nejdůležitějším mužům ve vašem životě. Ať už je váš současný vztah s otcem jakýkoliv, výběr dárků nikdy nebývá snadný. Dospělým mužům se s dárky těžko zavděčíte obecně, zvlášť pokud jste žena a neznáte tak dobře mužský svět. Táta navíc už dost možná všechno má. Všechno dostal a tvrdí, že nic nechce. Protože co chtěl, to už si sám koupil. A co si nekoupil, to asi tolik nechtěl. Nebojte, poradíme vám.

Průzkum trhu a vybírání těch nejdůležitějších střípků informací pro výběr produktu či služby: to je naše! Naši redaktoři tráví nad průzkumem článku desítky hodin a celá naše redakce se řídí naším redakčním kodexem

Kapitánem nejen na hřišti.

Vůdce plavidla, to je prostě kapitán. Možná jste to nevěděli, ale k řízení motorového člunu i té nejmenší jachty potřebujete také řidičák. Pokud váš táta miluje vodu nebo rád jezdí k moři, zaručeně mu uděláte radost tímto poukazem na přípravný kurz ke zkouškám na vůdce malého plavidla za výhodnou cenu.

Orientační cena: od 4 988 Kč

Maso je prostě maso.

Jaký je nejlepší snack? Přece maso. Počkat, maso se jí k obědu, k večeři a tak. Kdepak, dávno ne. Jerky, tedy sušené maso, je ta nejlepší svačina. Využijí ji sportovci, protože je plná proteinů, i peciválové, protože se skvěle hodí k pivu. Radost udělá turistům, protože se hodí do batohu na cesty, a lenochům, protože vydrží dlouho mimo lednici a zásoby se kupují jen občas. Dárkové balení s flanelovou texturou ukrývá sušené maso v mnoha podobách. Oslavenec ochutná maso kořeněné, pálivé, vepřové, krůtí i hovězí. A protože můžete přidat i vlastní vzkaz, získá dárek osobní ráz.

Orientační cena: 999 Kč

Ten nejlepší víkend v jeho životě.

Truhlařina patří k nejstarším řemeslům a znají ji všechny kultury. Dnes už roli truhlářů stejně jako mnoho jiných řemesel převzaly stroje, ale umění práce se dřevem se stále za umění považuje. Truhlařit může váš táta také doma v garáži nebo v dílně, potřebuje jen minimum nářadí a materiál se dá snadno sehnat. Darujte mu nového koníčka. Darujte mu truhlářský kurz. Víkendový kurz s ubytováním v Rychlebských horách ho naučí základy práce se dřevem, a ještě si odveze stylovou hračku dle svého výběru, kterou může darovat vnoučatům. Součástí kurzu je dřevařská teorie, občerstvení, ubytování a pak práce, práce a zase práce.

Orientační cena: od 5 200 Kč

Griluje jen pravý chlap.

Jak si představujete ideální grilovačku vašeho táty? On postává u grilu, vnoučata pobíhají kolem a maminka se válí na lehátku s Aperolem v ruce. Jeho steaky všichni obdivují a pochutnávají si. Alespoň s touto kompletní sadou grilovacího nářadí to tak bude. Najdete v něm všechno od nástrojů k přípravě skvělého masa po pomůcky k čištění grilu. A až se zakousnete do šťavnatého steaku, bude to dárek tak trochu i pro vás.

Orientační cena: od 1 199 Kč

Když ho nepustí do hospody.

Není to tak dávno, co vláda nepustila lidi do hospody. Pandemie je snad pryč, ale manželky máme doma stále. Takže se stále může stát, že ho na čerstvé, točené a skvěle vychlazené pivo někdo nepustí. Co lepšího si může váš otec přát než vyzrát na všechny vlády i manželky a skvělé pivo si uvařit sám doma? A že nechce nikam chodit se něco učit? Ani to nebude na překážku, protože profesionální sládek přijde až k němu domů. V průběhu 3-4 hodin ho v jeho vlastní kuchyni seznámí s technikou vaření piva, s nejčastějšími chybami, jakých se začátečníci dopouštějí, a spolu si první desetilitrovou várku uvaří.

Orientační cena: od 4 829 Kč

Celý táta hezky v teple.

Pořádné termoprádlo se nehodí jen pro polárníky. Zima umí štípat i v české kotlině. Vašeho tátu ale trápit nemusí. Kvalitní termoprádlo, jehož součástí bývá nejčastěji vlna ovcí merino, udrží v teple i toho největšího zmrzlíka. Vybrat můžete podvlíkačky, trenky, tílko, triko s dlouhým nebo krátkým rukávem. Termoprádlo se nosí pod jakýmkoliv oblečením, ale vypadá stylově a funkční termotrika budou i slušet.

Orientační cena: od 400 Kč

Konečně wellness pro chlapy.

Na wellness jste asi všichni společně loni posílali maminku. Aby si odpočinula. Tatínek si posteskl, že by si přeci taky potřeboval odpočinout, copak na něj nikdo nemyslí? Ale válet se ve vířivce, to není nic pro chlapy, přece. Máme odpověď. Golfový wellness pobyt uspokojí touhu po odpočinku, luxusu i pravé pánské zábavě. Protože golf je sport gentlemanů. Kupte tátovi pobyt pro dva ve wellness hotelu v Karlových Varech. Čekají ho masáže, spa, plavání v bazénu, skvělé jídlo, a hlavně golf na luxusním greenu.

Orientační cena: od 9 890 Kč

Svět jako na dlani v moderním hávu.

Vyhlídkový let se nikdy neomrzí. Spatřit krásnou českou krajinu z výšky představuje nejeden klukovský sen. Můžete si vybrat z předem naplánovaných tras na Příbramsku nebo si vymyslet vlastní. Každopádně si váš táta manévry v hbitém malém letounu v komorní atmosféře užije. Z výšky se všechno zdá menší. I problémy a starosti. Proto jsou tyto zážitky tak oblíbené. 

Orientační cena: od 3 170 Kč

Na ryby i ke grilu, chladnou láhev Pilsneru.

Každý chlap, který má rád vychlazenou lahvinku piva, řeší problém, jak zařídit, aby zůstala vychlazená. Je jedno, jestli váš táta prosedí odpoledne u řeky s prutem v ruce, hraje s kamarády plážový volejbal, griluje na zahradě nebo jezdí s rodinkou na dovolené. Chladicí box využije vždy. Na výběr máte takové, které skvěle slouží venku i v autě. Můžete zvolit vhodnou velikost i technologii. Vždy si ale můžete být jisti, že dáváte to nejpraktičtější, co můžete nabídnout.

Orientační cena: od 600 Kč

Pro kuchaře i gurmány.

Darujte kurz vaření, ale ne ledajakého vaření. Křidýlka a žebírka patří ke kulinářským skvostům na pravou chlapskou party. Na tomto kurzu se pod vedením zkušeného profesionálního kuchaře naučí připravovat skvělá křídla a žebra. Maso, které se odloupne od kosti, sotva ho strávník vezme do ruky, a pak se rozplyne na jazyku. Maso skvěle ochucené a k němu výborné marinády, do kterých ho budou na party namáčet. S tímto kurzem bude váš táta za hvězdu.

Orientační cena: od 2 990 Kč

Ať si konečně vystřelí.

Možná byl na vojně a tam si z kalašnikova zastřílel. Ale tím spíš si rád na časy svého mládí vzpomene. Střelba je zážitek. Ohlušující výstřel, vůně střelného prachu a ten pocit moci s bouchačkou v ruce. Nemusí mít zbrojní průkaz. Může si jít zastřílet pod vedením instruktora na venkovní střelnici v Milovicích u Nymburka. Můžete vybrat tátovi zážitek v jedné ze tří variant. Varianta 1 se soustředí na střelbu z dlouhých zbraní. Zastřílí si z klasické brokovnice typu “pumpa,” ikonické útočné pušky AK-47 známé jako kalašnikov a útočné pušky M16. Druhá varianta nabízí navíc ještě dvě krátké zbraně – legendární revolver Magnum a hvězdu současných služebních zbraní Glocka. A pro ty největší fajnšmekry je tu ještě balíček třetí, kde k tomu všemu dostane do ruky ještě slavný samopal Uzi a vystřelí si 5 ran z ostřelovací pušky.

Orientační cena: od 1 899 Kč

12) Chytré hodinky

Hodinky dělají gentlemana.

Hodinky se dávaly k významným výročím vždy. Ale doba pokročila. Hodinky nemusí pouze ukazovat čas. Chytré hodinky toho ukazují mnohem víc. Srdeční tep nebo třeba počasí. Pomáhají hlídat vlastní zdraví, ale také organizovat práci, přijímat hovory a ovládat chytrý telefon. Vybrat si můžete z nekonečného množství designů a funkcí. Vždy se ale můžete spolehnout, že přinesete skvělý, praktický, a přitom krásný dárek.

Orientační cena: od 2 000 Kč

Hamiltonem na jeden den.

Je váš táta nadšeným řidičem? Pošlete ho ukázat své řidičské dovednosti na okruh. Nadupaná formule F4 Mygale se se svými jízdními vlastnostmi směle srovnává se špičkovými stroji, jaké táta sleduje v televizi. S výkonem 205 koní se z nuly na stovku dostane za úžasných 3,5 sekundy. Dosáhne rychlosti až 235 km/h. Ale nebojte, zážitek bude probíhat na letišti, takže pro manévrování je zde dostatek prostoru. První jízda navíc bude instruktážní, takže bude dost času sžít se s hbitým strojem, který se pod kapotou skrývá.

Orientační cena: od 4 380 Kč

Tátův auťák bude jako ze žurnálu.

Má váš tatínek rád své auto? Možná až moc. Určitě mu ale chce věnovat patřičnou péči. Můžete zabodovat dárkem, který není ani tak pro něj, jako spíš pro jeho miláčka na čtyřech kolech. Řeč je o autokosmetice. V této sadě najde všechno, co pro nablýskání své kapoty potřebuje. Čistič disků, čistič vnějších plastů, vonný závěs a speciální vlhčené ubrousky. To vše v dárkové průhledné krabičce.

Orientační cena: od 350 Kč

Ten nejpraktičtější dárek ze všech.

Při současných cenách pohonných hmot by nikoho nepřekvapilo, kdyby se z kanystru benzínu stal luxusní dárek. To si možná váš táta bude myslet a bude se pobaveně usmívat, až dárek rozbalí. Ale úsměv se změní v rozzářený výraz, když kanystr otevře. Uvnitř se totiž nachází přenosný bar, kde si dokonce může rozsvítit. Vejde se tam láhev oblíbeného alkoholu, skleničky a další propriety. Otec si ho může vozit s sebou na výlety autem, na dovolené, na ryby nebo ho mít schovaný vedle nočního stolku a tvrdit manželce, že uvnitř je jen železná zásoba nafty. Kanystr bar s osvětlením se hodí také jako pravý bar do menších domácností.

Orientační cena: od 3 799 Kč

Udělejte mu v tom konečně pořádek.

Ať vyhází všechny ty krabice a kufříky s nářadím. Stejně z nich vždycky šroubovák vyndá, strčí ho do kapsy a už ho nikdy nenajde. Protože v druhé ruce má třeba kbelík. Vy pro něj máte něco úplně jiného. Látkový organizér na nářadí, do jehož kapes se vejde vše potřebné. Unikátní tvar kapsáře umožňuje nasadit ho na jakýkoli obyčejný kyblík. Ideální pro práci na zahradě nebo práci se dřevem. Materiál do kyblíku a nářadí na něm. Už nikdy nebude muset nosit nářadí po kapsách a druhou rukou bude mít volnou na cokoliv jiného.

Orientační cena: od 349 Kč

Vitamíny jsou kus zdraví.

Darujte kus zdraví, ale ne ledajakého. Vitamíny a minerály potěší každého, v každém věku. Ale pozor, muži a ženy mají různé požadavky na složení vitamínových doplňků. Co víc, někdo se musí srovnat se stresem, někdo s fyzickou námahou. Speciálně vyvážené složení balíčků od značky Vianatura se přizpůsobí právě na míru potřebám vašeho otce. Unikátní obsah účinných látek, jaké společnost vyvinula, nikde jinde nenajdete.

Orientační cena: od 800 Kč

Osobní nůž pro každého.

Zavírací nožík potřeboval každý kluk. Multifunkční zavírací nůž potřebuje každý muž. Do lesa, na houby, do kempu, na zahradu, ale také na dovolenou k moři. I tam si potřebujete odkrojit kokos nebo otevřít láhev grenadiny. Nůž se hodí vždycky. Zároveň z něj gravírováním a originálním dřevěným provedením snadno uděláte luxusní a osobní dárek pro pravého gentlemana.

Orientační cena: od 1 290 Kč

19) Reproduktory

Ať má ten zvuk grády.

Možná je váš táta sportovní fanoušek a chce si užít naplno zvuk hučících tribun při sledování přenosu ze zápasu svého oblíbeného týmu. Loni si koupil novou skvělou televizi s 4K obrazem, ale ten zvuk mu kazí zážitek. Předplácí si streamovací službu v té nejlepší kvalitě, ale špatně slyší výstřely z děla a dunění blížících se tanků vůbec neotřásá celým barákem. Tak to je asi něco špatně a je potřeba to napravit. Správný filmový nebo sportovní zážitek má rozvibrovat postele i u sousedů o tři patra nad námi. Ale také máme při sledování romantické scény rozumět každému šeptanému slovu. Kvalitní zvuk tvoří základ diváckého zážitku. Pořiďte tatínkovi kvalitní reproduktory k jeho televizi. Bude nadšen. 

Orientační cena: od 800 Kč

Boty jako vizitka každého gentlemana.

Nablýskané boty nikdy nevyjdou z módy. Ať už se jedná o společenské lakýrky nebo zimní koženkové kotníkové botky, vždy musí být čisté a skvěle se lesknout. Váš táta asi není pan vévoda, nemá na to lidi, musí si boty čistit sám. Zpříjemněte mu tuto povinnost skvělou sadou. V elegantním pouzdře z imitace kůže se nachází vše potřebné. Leštidlo na boty, hadřík a kartáček. A v neposlední řadě skvěle výtvarně řešená lžíce, aby se i ty nejelegantnější boty snadno obouvaly.

Orientační cena: od 299 Kč

PĚT tipů, jak vybrat dárek pro tátu

Nevybrali jste si z našich tipů? Nevadí, máme pro vás několik rad, které vám s výběrem pomohou.

1) Zeptejte se mámy.

Ženy většinou nejlépe vědí, co jejich manžel potřebuje, a také, co chce. Budou taky vědět, co určitě nechce. Zatímco vy jste viděli předstíranou radost nad loňským dárkem, ona doma slyšela, co si o tom loňském dárku skutečně myslel. Taky určitě ví, který kus oblečení už je tak na dračku, že ho ani ona nezašije, a které nářadí zase ztratil. V neposlední řadě jen ona sama řekne, zda ho na ten víkend, který mu chcete darovat, pustí nebo ne.


2) Poraďte se se zbytkem rodiny.

Nechcete, aby se mu mezi dárky sešlo deset stejných poukazů. Jestli se vašemu tátovi hůř vybírá dárek, pravděpodobně nebudete sami s tím nejlepším nápadem. Poraďte se s ostatními. Zjistěte, co mají už koupeno, oznamte, co kupujete vy. Koneckonců komunikační kanály v dnešní době umožňují to nejrychlejší spojení.


3) Spojte síly.

Otcům se hodí darovat hodnotné dárky. Ale co když je jeho vysněný zážitek nad vaše finanční možnosti? Než darovat deset drobností, je lepší se finančně spojit s dalšími členy rodiny nebo s kamarády a darovat totéž. Především od sourozenců jsou společné dárky pro rodiče nejlepší.


4) Uspořádejte rodinnou oslavu.

Váš táta by to možná nepřiznal, ale to, že se všichni kvůli němu sejdete na jedné oslavě, pro něj bude ten největší dárek ze všech. Uspořádejte oslavu v jeho oblíbeném stylu. Sama oslava může být zážitkem, který darujete.


5) S nostalgií opatrně.

Tatínkové nebývají tak sentimentální jako maminky. Přemýšlejte, zda to fotoalbum s vašimi fotkami od miminka nedáte raději jako společný dárek pro oba rodiče k Vánocům a tatínka nepošlete radši vařit pivo a učit se truhlařit.

Často kladené otázky

V následujících bodech ještě upřesníme několik nejčastějších otázek, které padají na téma dárků pro tátu.

Každý prodejce má pravidla nastavená trochu jinak, ale většinou to funguje následujícím způsobem. Vy si vyberete zážitek, zaplatíte a dostanete e-mailem poukaz. Ten spolu se všemi nutnými informacemi vytisknete a darujete. Váš otec si potom na uvedené adrese nebo telefonu zarezervuje termín. V daný den se při placení prokáže poukazem nebo jeho kódem v tištěné nebo elektronické podobě.

To záleží na prodejci. U námi nabízených poukazů je většinou doba platnosti 12 měsíců, tedy dostatečná. Vždy si ale tuto skutečnost včas ověřte a oslavence na ni upozorněte. Přeci jen nechcete nadělat víc starostí než radosti.

Videa

Autor článku:

Zajímá vás něco o nás a jak vybíráme produkty? Garant článku: Daniel Hanuš

Podobné články

Napsat komentář

4.9/5 - (102 votes)