20 skvělých tipů na dárek pro přítele v roce 2024 (nejen k výročí)

Přemýšlíte, jakým dárkem uděláte příteli radost u příležitosti výročí, narozenin nebo třeba Vánoc? Nevíte, jakým směrem se při výběru vydat? Ať už hledáte originální tip, nebo sázku na jistotu, poradíme vám. 


Výběr redakce

Originální zážitek s přespáním pro vás oba. 

Orientační cena: od 4 999 Kč


Nevšední zážitek

Opravdový adrenalin se zkušeným instruktorem.

Orientační cena: od 3 180 Kč


Pro požitkáře

Darujte alkohol jinak.

Orientační cena: 3 199 Kč


Populární volba

Zábava a umění propojeny v jednom.

Orientační cena: od 39 Kč

Darky Pro Pritele

Přicházet pořád dokola s originálními, zábavnými a přitom praktickými dárky, to není vůbec jednoduchý úkol. Své partnery sice většinou známe jako své boty, přesto při výběru dárků jako by najednou byli zcela nevyzpytatelní. Přítel vám navíc situaci často vůbec neusnadní, a pokud se ho zeptáte napřímo, odpoví frázemi jako “To je jedno…”, “Já nic nepotřebuju…” a podobně. Věřte, že v tom nejste sami. Právě pro takové situace jsme připravili tento článek, ve kterém se dozvíte nejen jak dárek vybírat, ale rovnou i konkrétní tipy (nejen) pro dobrodruhy, gurmány i kutily.

Průzkum trhu a vybírání těch nejdůležitějších střípků informací pro výběr produktu či služby: to je naše! Naši redaktoři tráví nad průzkumem článku desítky hodin a celá naše redakce se řídí naším redakčním kodexem

Nejlepší tipy na dárky pro přítele

 1. Ubytování v tree house s vlastní saunou
 2. S.W.A.T. trénink
 3. Bedna s DIY setem na výrobu ginu
 4. Oblíbený komiks
 5. Multifunkční nůž s věnováním
 6. Virtuální realita až domů
 7. Kosmetika na vousy
 8. Kurz přípravy steaků a masa
 9. Playstation
 10. Set dřevěných doplňků pro gentlemany
 11. Surf Arena s videozáznamem
 12. Rumové či whisky předplatné
 13. Aktivní pobyt v Beskydech
 14. Dárky v barvách oblíbeného týmu
 15. Jízda v divokém Hummeru
 16. Systém na domácí posilování
 17. Vaření vlastního piva
 18. Organizér na nářadí
 19. Sportovní výživa
 20. Parfém

Originální zážitek s přespáním pro vás oba.

Kdo si nikdy nepřál přespat v domku na stromě? Nyní se k tomu konečně naskýtá příležitost. Pokud má váš přítel alespoň trochu dobrodružného ducha, tímto dárkem jej potěšíte. A nejen jeho, zážitek je určen až pro 4 osoby. Tree house je vybavený vlastní cedrovou saunou, vinotékou, vařičem i kamínky, nechybí ani houpací síť a svítilna. Venku navíc najdete gril s posezením. Zkrátka vše, co pro relaxační pobyt bez spěchu, stresu a moderních technologií potřebujete. Pobyt koupíte formou poukazu, který je platný jeden rok, a přítel si pak může bez problémů vybrat termín, který by mu vyhovoval. 

Orientační cena: od 4 999 Kč

Opravdový adrenalin se zkušeným instruktorem.

Tento dárek určitě není pro citlivé a jemné charaktery. Naopak milovníci adrenalinu, pohybu a military tematiky si přijdou na své. Díky dárkovému poukazu si váš přítel může vyzkoušet, jaké by to bylo být součástí S.W.A.T. speciální jednotky americké policie. Pokud chcete, k zážitku lze navíc přikoupit i střelbu. V rámci služby je zapůjčení výstroje, instruktáž a kompletní podpora instruktorem. Poukaz je platný po dobu 18 měsíců, takže není problém najít ten nejideálnější termín. Samotná akce se pak děje v okrese Nymburk, což je dobré zvážit kvůli dojezdové vzdálenosti. Dárek je dražší, ale zážitek to bude jistě nezapomenutelný.

Orientační cena: od 3 180 Kč

Darujte alkohol jinak.

Věnovat příteli lahev alkoholu zavání tím, že jste si s dárkem nevěděli rady. Pokud však víte, že si na kvalitním pití pochutná rád, klidně mu jej dejte, jen na to jděte od lesa. V této bedně na něj čeká příležitost vytvořit si gin podle svého gusta. Součástí jsou všechny potřebné ingredience (včetně tonicu) a sám si tak umíchá naprosto originální pití. A nechybí ani pár delikates, které může k popíjení svého vlastnoručního veledíla zakusovat. Kromě toho navíc bedna přinese i porci zábavy. Dostane se totiž do ní jen přiloženým páčidlem!

Orientační cena: 3 199 Kč

Zábava a umění propojeny v jednom. 

Komiksy naštěstí už dávno nejsou považovány za něco, co je určeno pro děti. Příběhy vyprávěné formou obrázků jsou poutavou kombinací umění a zábavy a díky širokému výběru žánrů a témat si vybere opravdu každý. Pokud je váš partner již vášnivým sběratelem, bude nejlepší se ho zeptat, co by mu udělalo radost. A pokud naopak ještě žádný nemá, zkuste najít komiksovou verzi jeho oblíbeného filmu, seriálu, videohry,… Komiksy (pokud nebudete hledat vyloženě nějaký sběratelský kousek) navíc nebývají tolik drahé, a tak je to skvělá volba pro menší rozpočet.

Orientační cena: od 39 Kč

Praktický pomocník do kapsy.

Kvalitní nůž se nikdy neztratí. Nemusíte mít doma nutně skauta nebo táborníka, aby ocenil tento multifunkční nástroj. Jednotlivé nástroje uvnitř totiž najdou využití v každodenním životě v podstatě neustále. V tomto případě můžete posunout dárek ještě o úroveň výše, a to díky osobnímu věnování v podobě gravírování. Vyryto může být jméno, logo, znak oblíbeného sportovního týmu nebo zkrátka obrázek něčeho, co má rád. S ohledem na kvalitu provedení a úpravu na míru je nůž trochu dražší, zato však bude opravdu originální a dlouho vydrží.

Orientační cena: od 1 490 Kč

Originální zážitek nejen pro přítele.

Nejednoho počítačového nadšence zaujala poměrně nová koncepce virtuální reality. Zatím není tolik dostupná a ne každý měl možnost si ji vyzkoušet. Kupovat celé zařízení je poměrně drahé a vlastně asi i trochu zbytečné. Proto je tu možnost nechat si dovézt zařízení na virtuální realitu až domů a pak jej zase vrátit. K brýlím je poskytnuto celkem 20 populárních her, takže si jistě užijete spoustu zábavy. Dárek navíc nemusí využít jen váš partner můžete z celé akce udělat setkání s přáteli a vyzkoušet virtuální realitu najednou! 

Orientační cena: od 2 490 Kč

Nejen pro vousáče, ale pro všechny, kterým není jejich vzhled lhostejný.

Jestli je váš partner hrdým majitelem plnovousu, tak určitě nesáhnete vedle s kosmetikou na vousy. A pokud uspějete, tak máte dárek, který je možné dávat znovu a znovu, jelikož je to spotřební zboží. Variant a balíčků je spousta, což vám dává možnost vytvořit kombinaci na míru nejen potřebám vašeho partnera, ale i vaší peněženky. A pokud si nejste jistí, co přesně by partner ocenil, můžete mu darovat poukaz, aby si vybral sám. A pokud máte doma muže, který se pravidelně holí? Ten zase může ocenit různé vody po holení, gely a pěny nebo kvalitní břitvu. 

Orientační cena: od 289 Kč

Zážitek pro milovníky grilování a vaření.

Další z řady zážitků udělá radost hlavně fajnšmekrům a gurmánům. Pokud jedí maso, jistě je potěší, když se ho naučí kvalitně připravovat. A právě na to jim můžete darovat zážitkový poukaz, v rámci něhož se během tří hodin naučí, jak zvládnout i náročnější typy úprav, jak maso servírovat a s čím. Kurz se odehrává v Praze a kromě nabytých vědomostí je zážitek zajímavý samozřejmě i konzumací uvařených jídel. Poukaz je platný 12 měsíců, jistě se tedy najde ideální termín.

Orientační cena: od 2 990 Kč

9) Playstation

Pro všechny hráče a milovníky konzolí.

Máte doma pařmena, který si čas od času rád zahraje videohru? Pokud tuto konzoli ještě nemá, možná byste mu mohli pořídit Playstation. Pravda, je to nákladnější dárek, pokud to ale finance dovolí, tak věřte, že zabodujete. Aktuálně je nejvíce v kurzu Sony Playstation 5, jedná se o poslední model, na který vychází nové hry. Tato konzole je opravdovým výdobytkem moderních technologií a zábavního průmyslu, a pokud má váš partner videohry rád, tak u tohoto dárku stráví hodiny a hodiny. 

Orientační cena: od 13 000 Kč

Elegantní dárek, ve kterém bude dělat parádu.

Pro klasiky, kteří se nebojí kreativních a originálních detailů, by mohl být zajímavým dárkem set dřevěných doplňků k obleku. A že je z čeho vybírat motýlky, manžetové knoflíčky, kšandy, peněženky,… Snadno tak zvolíte kombinaci, která se bude líbit jak vám, tak partnerovi. Pokud často vyrážíte na společenské akce, plesy, svatby a podobně, pak tento dárek určitě přijde vhod. Konkrétně značka BeWooden vyrábí vše poctivě a ručně, vše je proto opravdu kvalitní a tomu pak i odpovídá cena. 

Orientační cena: od 600 Kč

Aby si přítel užil moře i v zimě.

Česká republika není úplně ideální zemí pro milovníky surfingu, moře bohužel nemáme… I tak ale můžete vašemu partnerovi obdobný zážitek dopřát. A to konkrétně v Surf Areně, která takovou mořskou vlnu imituje a simuluje tak pořádný surfařský zážitek. Aréna je v Praze, poukaz je platný až 18 měsíců. Celá akce trvá hodinu a konkrétní termín si pak obdarovaný sám zarezervuje. Aby mohl přítel na zážitek vzpomínat, dostane po skončení akce videozáznam se svým sportovním výkonem.

Orientační cena: od 2 790 Kč

Degustační sada, která bude přicházet ještě dlouho po předání dárku. 

Dopřeje si váš partner čas od času sklenku kvalitního alkoholu? Zvláště pokud má rád rum nebo whisky, tak byste mu možná mohla udělat radost alkoholovým předplatným. Tento dárek ocení amatéři i odborníci, každý měsíc jim přijdou tři pečlivě vybrané vzorky. Na kolik měsíců bude předplatné platit, to záleží jen na vás a vašich finančních možnostech. Dárek každopádně bude dělat radost dlouho a pravidelně. Je však nutno počítat s tím, že je to dárek poněkud dražší vybrané lahve jsou totiž opravdu lepší kvality. 

Orientační cena: od 899 Kč

Společná dovolená v nádherné přírodě.

Hledáte dárek pro muže, který je srdcem tak trochu dobrodruh, miluje pohyb a volný čas rád tráví v přírodě, lesích, horách? Vyražte společně do Beskyd. Tento dárek je pro 2 až 4 osoby, takže si jej užijete společně. Balíček je na dvě noci, ubytováni budete v roubence ve Štramberku a v ceně je půjčení elektrokol, která jsou skvělým způsobem, jak prozkoumat rozlehlé cyklotrasy a aktivně si odpočinout. Dárek je ve formě poukazu, přičemž konkrétní termín je pak možné si dodatečně rezervovat. Poukaz má platnost 12 měsíců. 

Orientační cena: od 9 990 Kč

Ideální varianta, jestliže doma máte sportovního fanouška.

Každý sportovní fanoušek má své oblíbené týmy a hráče. A každý, kdo má svůj oblíbený tým, by chtěl jistě mít doma něco, co jej reprezentuje. Pokud i váš přítel rád chodí na zápasy, případně je alespoň doma sleduje a má své favority, pak není nic snazšího než mu pořídit dárek v těch správných barvách, se správným znakem. Výběr je velký trička, hrníčky, lahve, kšiltovky, klíčenky a mnohé další… Můžete tak klidně poskládat nějaký větší balíček, kde bude fanouškovských předmětů více. 

Orientační cena: od 100 Kč

Pro fanoušky silných motorů a adrenalinu.

Správně nadupané auto zvládne i ten nejnáročnější terén. Sleduje váš partner novinky v automobilovém průmyslu? Fascinují ho offroady a nebojí se ani trochy adrenalinu za volantem? Pak byste mu mohli udělat radost poukazem na jízdu v divokém Hummeru. Pro jízdu je připraven speciální překážkový okruh, který vyzkouší jeho řidičské schopnosti v náročných podmínkách s mnoha brody, náklony a dalšími zákeřnostmi. Celkem si zajezdí na 20 minut a pokud o to stojíte, můžete ho doprovodit jako pasažér. Zážitek se koná na Praze 9 a termín je možné si zarezervovat až do 18 měsíců po zakoupení. 

Orientační cena: od 3 199 Kč

Ideální způsob, jak přítele motivovat ke cvičení!

Zlepšit si kondici a nabrat svaly lze i bez velkých strojů a těžkých činek. Velmi efektivním způsobem, jak si zacvičit i v pohodlí domova, může být pořízení multifunkčního závěsného systému, který je znám také jako TRX. S trochou kreativity zapojíte celé tělo a dáte mu pořádně zabrat. Pokud tak máte doma sportovce, možná právě tohle bude ten pravý dárek. Doma se určitě neztratí, je to praktická pomůcka, která bude dělat radost dlouhodobě. 

Orientační cena: 1 500 Kč

Gurmánský zážitek s nahlédnutím k řemeslu.

Málokterý Čech by odmítl dobré pivo. A co teprve když si ho může nejdříve sám vyrobit! V prostorách litoměřického pivovaru, pod dozorem zkušeného sládka, si to může vyzkoušet i váš přítel stačí zakoupit tento zážitek formou poukazu. Dárek udělá radost dvakrát. Nejprve aktivitou a učením se nové dovednosti a poté, po sedmi týdnech, kdy pivo zraje, také pochutnáním si na výsledku, který si samozřejmě můžete odvézt domů. Poukaz má platnost 18 měsíců a pokud vám nevadí si připlatit, tak můžete koupit variantu pro dvě osoby a zážitek si užít společně. 

Orientační cena: od 4 899 Kč

Ideální a levný dárek pro domácí kutily.

Každý kutil, opravář, zahradník nebo stavitel si jistě už někdy posteskl, že má málo rukou a že opět neví, kam zašantročil ten šroubovák. Všem takovým by mohl udělat radost kbelíkový organizér na nářadí, díky kterému bude mít každý nástroj své jasné místo Organizér lze připnout na jakýkoliv kbelík a ten pak snadno vzít tam, kde potřebuje pracovat. Dárek navíc není nijak nákladný, a tak je to vhodná volba i v případě, že potřebujete šetřit. 

Orientační cena: od 349 Kč

Pro aktivní partnery, nejen ty, co budují svaly.

Pro partnery, kteří pravidelně cvičí a dbají o svou fyzičku, je dobrý nápad koupit sportovní výživu. Buď můžete sáhnout po produktech, které přímo souvisí se cvičením a rychle zvyšují výkonnost (kreatin, BCAA,…), nebo vybrat dlouhodobější podporu organismu v podobě vitamínů, minerálů či proteinu. A nebo, pokud to finance dovolí, namíchat vlastní balíček více produktů. Tímto dárkem v podstatě nejde moc sáhnout vedle, a pokud se dárek osvědčí, tak ho můžete opakovat ve chvíli, kdy příteli dojdou zásoby. 

Orientační cena: od 299 Kč

Luxusní dárek pro každodenní používání.

Parfém je v podstatě dárkem jak pro přítele, tak pro vás, protože vám pak bude příjemně vonět. Pokud má svou oblíbenou značku, máte vyhráno a nejlepší bude sáhnout na jistotu. Pokud ne, zkuste zjistit, jestli preferuje vůně svěží, dřevité nebo třeba citrusové. Tento dárek působí luxusně, elegantně a radost udělá nejen pravým gentlemanům. Je to věc, kterou bude váš partner používat denně. Řada vůní bývá navíc doplněna i sprchovým gelem, deodorantem či kosmetikou na holení, takže můžete koupit i tyto doplňkové produkty a vytvořit tak nádherný balíček. 

Orientační cena: od 890 Kč

SEDM tipů, jak vybrat dárek pro přítele

Pořád se nedokážete v nepřeberném množství možností zorientovat? Třeba vám pomohou následující tipy! 

1) Berte v potaz svůj rozpočet.

Prvním parametrem, který vám může značně zúžit výběr, je určitě rozpočet. Pokud si hned na začátku řeknete alespoň přibližnou sumu, kterou za dárek necháte, bude se vám mnohem snadněji rozhodovat.


2) Vybírejte dárek s dostatečným předstihem.

Pokud budete dárek objednávat online, určitě je potřeba nechat si určitou rezervu na doručení. Zapomněli jste a teď potřebujete sehnat něco na poslední chvíli? Zkuste sáhnout po zážitku výběr je veliký a obratem jej budete mít v e-mailu v podobě poukazu.


3) Zeptejte se přítele napřímo.

Ne každý muž potřebuje nutně velká a dramatická překvapení. Občas je nejlepší se zkrátka na rovinu zeptat, co by zrovna potřeboval. Třeba přijde s více nápady a vy ho pak můžete alespoň částečně překvapit tím, že mu neprozradíte, který vyberete.


4) Vsaďte na jistotu s jeho koníčky.

Pokud se váš partner pravidelně věnuje nějakému sportu, oboru, má nějaký specifický koníček, pak ho jistě potěší dárek s relevantní tématikou. Jen pozor na to, aby tyto věci již dávno neměl doma když se něčemu pravidelně věnujete, tak většinou veškeré potřebné věci již vlastníte.


5) Nebojte se překvapit.

Opačný přístup také není na škodu. Možná je pravý čas vašeho přítele dostat z komfortní zóny a pořídit mu dárek zcela mimo jeho obor zájmů. Můžete mu tak zprostředkovat zkušenosti, ke kterým by se sám nikdy nedostal.


6) Berte v potaz jeho povahu.

Při výběru dárku myslete nejen na zájmy, ale i na povahu. Ocení oblečení s vtipným potiskem, nebo je to spíše elegán a přednost dá luxusní košili? Je to dobrodruh, nebo v horách dává přednost wellnessu?


7) Hlavní je, že jste si vzpomněli! 

Ve finále je stejně nejdůležitější to, že jste si s výběrem a koupí dárku dali práci, konkrétní věc je už vedlejší. A tak neztrácejte hlavu, nezoufejte, tak jako tak přítele jistě potěšíte!

Často kladené otázky

V následujících bodech ještě upřesníme několik nejčastějších otázek, které padají na téma dárků pro přítele.

Většinou alespoň po dobu 12 měsíců, výjimkou nejsou ani 18měsíční platnosti. Vždy si však tuto informaci ověřte u jednotlivých nabídek. 

Pokud to myslí doopravdy, tak ho možná opravdu poslechněte. Chcete mu i tak udělat radost? Vymyslete rande, udělejte dobrou večeři s vínem a svíčkami, dopřejte mu masáž,… 

Oběhávat kamenné obchody může stát hodně času. Většinu dárků bez problémů a mnohem praktičtěji seženete online. Pokud tedy máte rezervu pár dní na doručení.

Videa

Autor článku:

Zajímá vás něco o nás a jak vybíráme produkty? Garant článku: Daniel Hanuš

Podobné články

Napsat komentář

4.9/5 - (102 votes)