20 skvělých tipů na dárek pro motorkáře v roce 2024

Lámete si hlavu, co nadělit oslavenci, kterého zajímají jen motorky? Sami se v motorkách nevyznáte, a tak netušíte, co mu dát? Přečtěte si naše tipy a hned budete vědět, kam se vydat.


Výběr redakce

Jízda terénem s mistrem po boku.

Orientační cena: 5 079 Kč


Zážitek, který ocení

Ideální (nejen) pro motorkáře začátečníky

Orientační cena: od 2 699 Kč


Originální dárek

Zábava na zimu.

Orientační cena: od 629 Kč


Pro náročné

Bezpečnost i zábava v jednom.

Orientační cena: 2 000 Kč

Darky Pro Motorkare

Motorka to není jen dopravní prostředek jako třeba auto. Kdo jezdí na motorce, věnuje jí svůj čas, lásku a vášeň. Protože srdce motorkáře musí pro jeho stroj bít, jinak by raději sáhnul po něčem pohodlnějším. Pro ty, kdo nikdy jízdu na motocyklu nezkusili, může být obtížné pochopit ten adrenalin pulzující v žilách a vítr svištící v uších krytých helmou. Motorkář pro svou vášeň přetrpí i soukání se do koženého oděvu a nepohodlí. A překoná strach. Protože marná sláva, motorkář je vedle aut a kamionů na silnici vždy trochu zranitelný. Pokud nevíte, co takovému oslavenci nadělit za dárek, podívejte se na našich 20 tipů. A na závěr vás čekají rady, na co si dát pozor a jak vybírat.

Průzkum trhu a vybírání těch nejdůležitějších střípků informací pro výběr produktu či služby: to je naše! Naši redaktoři tráví nad průzkumem článku desítky hodin a celá naše redakce se řídí naším redakčním kodexem

Nejlepší tipy na dárky pro motorkáře

 1. Motorky na trialové trati s mistrem ČR
 2. Kurz bezpečné jízdy na motorce
 3. Dřevěný model motorky Cruiser
 4. Kamera na motorku
 5. Chránič páteře
 6. Originální motorkářské triko
 7. Knížka plná inspirace
 8. Kosmetika na motorku
 9. Relaxační masáž
 10. Termohrnek z pneumatik
 11. Navigace na motorku
 12. Jízda na motorce na závodním okruhu
 13. Alkohol tester
 14. Batoh nebo taška na motorku
 15. Časopis pro motorkáře
 16. Motorka na enduro trati
 17. Držák na mobil na motorku
 18. Motocyklové rukavice
 19. Jízda na čtyřkolkách
 20. Kráječ na pizzu motorka

Jízda terénem s mistrem po boku.

Trial je královna disciplín terénních motorek. Když svému motorkáři zakoupíte tento zážitek, bude si moci vyzkoušet tři motorky: GAS GAS TXT 300, hobby variantu GAS GAS Contact a ta třetí je překvapení. Trať se přizpůsobí schopnostem jezdce, takže dárek je vhodný pro začátečníka i pokročilého. A kdo že bude na trati s ním? Mistr České republiky Martin Matějíček. Ten mu dodá cenné rady a pochlubí se třeba i nějakými triky. A kdo ví, třeba vašeho oslavence nechá i vyhrát.

Orientační cena: 5 079 Kč

Ideální (nejen) pro motorkáře začátečníky

Hledáte dárek pro někoho, kdo rychlé jízdě na dvou kolech propadnul teprve nedávno? Nebo váš adresát motorku v garáži už nějakou dobu má, ale kvůli nejistotě při řízení ji osedlá jen málokdy? Kurz bezpečné jízdy na motorce bude tou správnou volbou. A to i v případě, pokud jej věnujete i zkušenějšímu jezdci, protože trénink dělá mistra. V kurzu jej čeká trocha teorie a hodně praxe, kdy si vyzkouší krizové brzdění za sucha i za mokra, procvičí stabilitu a vyladí najíždění do zatáček. 

Orientační cena: od 2 699 Kč

Zábava na zimu.

Darujte mu unikátní dřevěnou skládačku o 152 dílcích. Výsledkem je krásná motorka, která se díky gumičkovému pohonu dokonce pohybuje. Otáčet lze i řidítky, stejně jako u opravdové motorky. Motorkáři občas mohou v zimě strádat nudou, protože s motorkou to na silnici při špatném počasí není žádné potěšení. Tak mu darujte potěšení na doma. Potrápí mozkové závity, procvičí jemnou motoriku a třeba prožije hezké chvíle s rodinou. 

Orientační cena: 629 Kč

Bezpečnost i zábava v jednom.

S kamerou na motorku si bude moct váš oslavenec pořídit skvělé záběry a ty pak promítat rodině a kamarádům. Až je uvidíte, možná lépe pochopíte, jak ho tento koníček uchvátil. Kameru využije také na další adrenalinové zábavy, ale dokonce i na natáčení radovánek s dětmi nebo firemních večírků. Dobrá kamera se neztratí. V dopravě má ale kamera ještě jedno důležité uplatnění. V případě dopravní nehody mohou být natočené záběry jediným důkazem pro řidičovu nevinu. A to se vyplatí.

Orientační cena: 2 000 Kč

5) Chránič páteře

Chraňte to nejdůležitější.

Chrániče páteře už dnes patří k běžnému vybavení, ale ne každý ho má. Pokud váš oslavenec ještě žádný nenosí, je na řadě to změnit. Chrániče páteře nebo celé horní poloviny těla mu mohou zachránit život nebo zamezit poškození míchy a vážným následkům dopravní nehody. Jízda na motorce je vždy tak trochu riziko, protože následky nehody jsou v tomto případě násobně vážnější než v automobilu. Motorkář je vystaven obrovským tlakům a ranám i při malém ťuknutí, které v autě ani nespustí airbag. Darujte mu chránič páteře a třeba mu jednou zachráníte život. A když ho nebude muset podrobit zkoušce ohněm, protože jezdí bez nehod, tím lépe. Budete klidně spát.

Orientační cena: od 499 Kč

Ať všichni vědí, kdo je jeho láska.

Obchod Bezvatriko prodává krásná trika v mnoha barvách a střizích s originálními nápisy pro různé příležitosti. Také pro motorkáře nabízí několik možností. Ať už je děda, táta nebo třeba máma, najde se zde triko pro něj. Pro každého najdete originální design a nápis. Ať hrdě ukáže celému světu, kterému stroji odevzdal své srdce.

Orientační cena: od 389 Kč

Tipy na výlety po Evropě.

Chcete nadělit knihu a máte obdarovat motorkáře? Tak zůstaňte u jeho nejoblíbenějšího tématu. Můžete mu darovat knihu, která představuje v krásné grafické podobě ty nejhezčí motorkářské trasy v celé Evropě. V knize najde mapy a fotografie. Ideální čtení pro nadšeného motorkáře na dlouhé zimní a deštivé večery.

Orientační cena: od 700 Kč

Dárek pro jeho lásku.

Také jeho milovaný stroj potřebuje péči. Jistě se o svou motorku skvěle stará, ale možná neví, jak bohatý výběr z kosmetiky pro ni existuje. Poraďte mu vlastním dárkem. Ukažte, že vám záleží na objektu jeho lásky, ušetřete peníze a starost se sháněním potřebných preparátů.

Orientační cena: od 300 Kč

Pro bolavá záda a krk.

I ten nejlepší motorkář si občas potřebuje od jízdy na nadupaném stroji odpočinout. Protože poloha zad není úplně ideální a po dlouhé jízdě může tělo bolet. Kupte mu jako dárek relaxační masáž, kterou využije právě po dlouhé cestě. Nebo na závěr náročné motorkářské sezóny při přípravě na klidnou zimu.

Orientační cena: od 1 390 Kč

Káva s láskou. S jeho láskou.

Termohrnek patří k povinné výbavě každé domácnosti, kde obyvatelé holdují teplým nápojům. Žádná kupovaná káva z automatu, s termohrnkem můžete mít neustále s sebou svou vlastní domácí luxusní kávu nebo ten nejlepší čaj. Nejen řidiči, ale i motorkáři ocení tento skvělý hrnek. Kávu nebo čaj udrží dokonale teplé a v tašce se nerozlijí. Zároveň se pogumovaný povrch skvěle drží v ruce. Především ale design upomíná na to, co je na každé motorce nejvýraznější. Na její výkonné pneumatiky.

Orientační cena: 499 Kč

11) Navigace na motorku

Cestou necestou, už se neztratí.

Také na motorku potřebuje řidič GPS navigaci, aby se neztratil. Možná ještě více než v autě, protože znamení o změně směru jízdy musí dávat řidičům okolo s větším předstihem a musí víc dávat pozor na jízdu. Nemůže tedy přemýšlet o trase. Pokud navíc motorku používá jako společníka na výlety, tak právě navigací mu výlety zjednodušíte a zpříjemníte.

Orientační cena: od 3 000 Kč

Závodníkem na jeden den.

Je váš nadšený motorkář zároveň milovníkem motocyklového sportu? Rychlosti, skřípění brzd a pachu spálených gum? Tak si určitě rád vyzkouší, jak se cítí závodník. Ne na silnici, ale bezpečně na závodním okruhu. Na dráze ve Vysokém Mýtě bude mít možnost vyzkoušet si několik nadupaných závodních motorek značky BMW. Kdoví, která se mu zalíbí nejvíc? A nebojte, k dispozici bude po celou dobu zážitku profesionální instruktor, který vysvětlí vše potřebné před jízdou i v jejím průběhu.

Orientační cena: od 5 079 Kč

13) Alkohol tester

Ať ví, jestli může…

Stejně jako řidiči by měli vozit v kufru alkohol tester, také motorkář by si po propařené noci měl vždy ověřit, zda mu zbytkový alkohol nebude kazit úsudek. Motorkář také více riskuje. Nedovolte mu riskovat. Mnoho řidičů za volant nebo za řídítka sedne s alkoholem v krvi pouze proto, že si myslí, že může, a ono ne. Když už jednou alkohol tester bude mít, jistě ho bude i používat. Pro sebe i pro kamarády.

Orientační cena: od 500 Kč

Protože motorka nemá kufr.

Motocykly nejsou určeny na převážení většího množství věcí jako automobily. Ale když s nimi chce vyrazit na delší výlet nebo jen ujet cestu a vzít si s sebou potřebné věci, musí je mít kam dát. Batoh na motorku musí držet na zádech pevně, aby odolal silám větru, které na něj působí. Nesmí překážet, nesmí narušovat rovnováhu. Kupte jeden takový a rozhodně uděláte radost.

Orientační cena: od 1 290 Kč

Pro motorkáře, který chce být v obraze.

Tematické magazíny nabízejí pro své čtenáře aktuální informace, tipy a triky a zajímavé čtení. Také jsou vždy vybaveny názornými a krásnými fotografiemi. Vyberte si z nabídky a darujte právě časopis. Ať už zvolíte jednotlivá čísla nebo předplatné, zaručeně zaplníte svému oslavenci nudné zimní dny, kdy motorka trčí v garáži.

Orientační cena: od 40 Kč

Do terénu jako profík.

Motokrosová nebo enduro trať prověří řidičské schopnosti i toho nejlepšího motorkáře. Kupte mu možnost vyzkoušet si na této náročné trase různé nadupané stroje značky BMW a SWM. Trať prověří jeho dovednosti, jeho odvahu a především mu přinese úplně nový zážitek z jízdy na motocyklu. Už jste někdy zatáčeli na písku nebo brzdili na hlíně? V ceně je samozřejmě zapůjčení motokrosového vybavení a instruktáž od profesionála.

Orientační cena: od 5 079 Kč

Handsfree je pro motorku nutnost.

Jestli v autě musí zákon regulovat, kdy může řidič v autě používat mobil, aby nebyla rozptýlena jeho pozornost, pro motorkáře takový zákon není snad ani potřeba. Zkuste řídit motorku jednou rukou a druhou držet telefon u ucha. Taky byste toho moc neslyšeli. Držák na motorku není ani tak od toho, abyste s ním mohli telefonovat. Ale motorkář může mít na mobilu zobrazenou třeba navigaci nebo mít prostě mobil kam odložit, aby si alespoň při stání mohl napsat, že má zpoždění.

Orientační cena: 1 000 Kč

Chraňte jeho ruce.

Motocyklové rukavice využije každý motorkář. Bez nich totiž při případném pádu může dojít k rozedření rukou až na kost. Při rychlé jízdě navíc ruce doslova mrznou, musí být chráněny i před mrazem. A v neposlední řadě brání vzniku mozolů po delších trasách. A že nevíte, zda už nějaké rukavice má? Nevadí, pořiďte nové i tak. Může je střídat, ale hlavně bude mít záložní, protože bez tohoto vybavení skutečně není možné na motorku sednout. Rukavice jsou tak zásadní výbavou motorkáře, že je můžete bez přehánění darovat každý rok znovu. Nikdy neuděláte krok vedle.

Orientační cena: od 700 Kč

Tak trochu jiná projížďka.

Motorku už má, nu dobrá. Ale odváží se do terénu? Jízda v terénu na motorce není zdaleka tak jednoduchá. Umožněte mu tedy vydat se do terénu už dnes. Čtyřkolky jsou vozítka, která díky své stabilní konstrukci právě jízdu v členitém terénu umožňují. A co víc, váš oslavenec se může vydat na projížďku a tu srandu si užít s partou kamarádů.

Orientační cena: od 2 090 Kč

Jeho motorka se bude projíždět po havaji.

Stylový doplněk do kuchyně každého motorkáře. Kráječ na pizzu se hodí do každé domácnosti, protože běžným nožem se pizza krájí opravdu špatně. Tímto stylovým kráječem to půjde snadno. Jen se nedivte, když potom bude na malé dílky krájet i šunku nebo plátkový sýr. Bude ho to bavit.

Orientační cena: 259 Kč

JEDENÁCT tipů, jak vybrat dárek pro motorkáře

Nevybrali jste si z našich skvělých tipů? Nevadí. Máme pro vás ještě rady, které vám s výběrem pomohou. Především vám napoví, čeho se vyvarovat.

1) Je skutečně zapálený motorkář?

Ne každý, kdo má řidičák na motorku, je zapálený motorkář. Možná ji používá jen proto, že doprovází tatínka a bere to jako povinnost. Nebo považuje motorku za vhodný dopravní prostředek. Nebo ji potřebuje pro výkon zaměstnání. Pokud je to ten případ, zkuste jiný dárek, možná mu dárek pro motorkáře neudělá takovou radost, protože se sám za motorkáře nepovažuje.


2) Zjistěte si, co dělá ve svém volném čase.

Jasně, jezdí na motorce. Ale asi ne celý den a určitě ne každý den. Dárek s motocyklistickou tematikou je super, ale jaký dárek vyberete, o tom rozhodují právě jeho koníčky nebo prostě to, jak žije a co dělá rád, když zrovna řídítka v ruce nedrží.


3) Zjistěte si, co už má.

Jsou dárky (jako třeba motorkářské rukavice), které můžete dávat klidně každý rok a nespletete se. Pak jsou ale dary jako zážitky nebo vybavení na motorku, které nechcete dávat, pokud už ho dávno používá. Nebo ještě hůře, má a vůbec nepoužívá.


4) Ptejte se zbytku rodiny.

Jelikož dárků pro motorkáře není zase tak velký výběr, může se stát, že vás v rodině dostane víc podobný nápad. To nechcete. Rukavice užije třeba troje, ale navigaci jen jednu a napodruhé už ani ten nejlepší zážitek nebude tak skvělý.


5) Složte se v rodině.

Pokud vaše finanční možnosti nedosahují na hodnotný dar, zkuste se složit s jinými členy rodiny. Lepší než několik drobností je jeden velký hodnotný dar, který dáte společně.


6) Pozor na věková omezení.

Některé malé motorky může mladík řídit už od šestnácti, jiné až od osmnácti. Když koupíte poukaz na nějaký zážitek, zjistěte si, zda se váš oslavenec do věkového limitu vejde. Na druhé straně možná je váš motorkář muž v nejlepších letech ve vašich očích, ale třeba už se necítí na drandění po motokrosové dráze tak jako zamlada. Dbejte na věková omezení vašeho oslavence.


7) Věnujte pozornost jeho jízdním dovednostem.

Některé zážitky si neužije naplno, pokud je na motorce začátečník. Naopak jiné mohou profíka nudit. Dbejte na jeho schopnosti a zkušenosti s motosportem.


8) Zjistěte si druh jeho motorky.

Motorky se od sebe liší stejně jako automobily. U některých dárků je to jedno, protože jsou univerzální. Jiné druhy výbavy ale využije pouze na konkrétním modelu. Je dobré tento model znát.


9) K čemu motorku používá?

Závodí? Na okruhu? V terénu? Jezdí po dálnici? Po městě? Do práce nebo jen tak pro zábavu? To, kdy a jak motorku využívá, je pro výběr správného dárku zásadní.


10) Jak často motorku používá?

Možná je nadšený motorkář, ale na motorku se nedostane tak často, jak by si přál. Potom ale všechno to vybavení možná ani nestihne využít. Je pravda, že třeba rukavice můžete dávat klidně každý rok, ale pokud je v průběhu roku oblékl dvakrát, tak už to tak úplně neplatí.


11) Neotálejte s darováním poukazu.

Doba platnosti poukazu začíná běžet okamžikem zakoupení. Pokud tedy čekáte na vhodnou příležitost, na osobní setkání nebo jste jen poukaz zakoupil ve slevě dřív, okrádáte oslavence o čas pro jeho využití. Dejte si na to pozor a poukaz kupte ideálně až těsně před oslavou.

Často kladené otázky

V následujících bodech ještě upřesníme několik nejčastějších otázek, které padají na téma dárků pro motorkáře.

Každý prodejce má jiný systém. Obecně lze ale říct, že vy zakoupíte a zaplatíte vybraný poukaz. Přijde vám na e-mail nebo ve fyzické podobě poštou v případě dárkové varianty. Oslavenec se poté na místě nebo už při rezervaci prokáže poukazem nebo kódem z poukazu. Rezervace konkrétního termínu už je na něm. Obecně se provádí telefonicky nebo online. Každý prodejce by ale měl podmínky mít uvedeny na svých webových stránkách. Tedy tam, kde jste poukaz zakoupili.

To se liší prodejce od prodejce, ale také dle typu zážitků. U námi nabízených zážitků to bývá zpravidla 12 měsíců. Vždy si ale tuto skutečnost ověřte na stránkách prodejce a oslavence na to upozorněte.

Videa

Autor článku:

Zajímá vás něco o nás a jak vybíráme produkty? Garant článku: Daniel Hanuš

Podobné články

Napsat komentář

4.9/5 - (102 votes)