20 tipů na nejlepší dárek pro puberťáka v roce 2024

Vybíráte dárek pro puberťáka a nevíte si rady? Přinášíme tipy, jak to udělat, abyste i náročného teenagera opravdu potěšili.


Výběr redakce

Adrenalin v metrech za sekundu

Orientační cena: od 1 900 Kč


Hodiny zábavy

Hodiny zábavy ve vlastním světě

Orientační cena: od 2 490 Kč


Trefa do černého

Když miluje čokoládu

Orientační cena: 2 399 Kč


Oblíbená volba

Dárek, který ocení opravdu každý

Orientační cena: od 1 000 Kč

Darky Pro Pubertaky

Kupovat dárky pro malé děti je radost. Jen trochu povyrostou, stane se z toho nemožný úkol. Pro puberťáky jsou dospěláci bytostmi cizího, nudného vesmíru. Cokoliv, co jim dáme, bude posuzováno tímto metrem. Pokud ale zvolíte správně, můžete i v náctiletých očích zazářit. Pamatujte, že v tomto věku chtějí mladí lidé především oslnit své přátele, chtějí se odlišit (ale ne moc). Jejich image křičí do světa, že už nejsou děti. Ale dospělí jsou pro ně trapní. Jak vidíte, zavděčit se jim není nic lehkého. Naše rady vám pomohou.

Průzkum trhu a vybírání těch nejdůležitějších střípků informací pro výběr produktu či služby: to je naše! Naši redaktoři tráví nad průzkumem článku desítky hodin a celá naše redakce se řídí naším redakčním kodexem

Nejlepší tipy na dárky pro puberťáka

 1. Větrný tunel
 2. Virtuální realita k vám domů
 3. Dárková bedna plná čokolády
 4. Bezdrátová sluchátka
 5. Dárkový poukaz na oblečení
 6. Flyboarding
 7. Bezdrátový reproduktor
 8. Indoor surfing
 9. Stolní fotbálek
 10. Úniková hra na doma
 11. Paddleboard
 12. Natočení vlastního CD
 13. Nafukovací vak
 14. Kino jen pro vás
 15. Selfie kruhové světlo se stativem
 16. Desková hra
 17. Fitness náramek
 18. Dřevěné hodinky
 19. Letecký simulátor
 20. Kosmetické zrcadlo s LED osvětlením

Adrenalin v metrech za sekundu

Větrný tunel patří k nejméně tradičním zážitkům na adrenalinovém trhu. Toto zařízení v pražských Letňanech je totiž jediné svého druhu u nás. Zážitkem u puberťáka nikdy nic nezkazíte. Čím víc se bude vymykat běžné nabídce, tím lépe. Větrný tunel se hodí hlavně pro milovníky adrenalinu. Ti si naplno prožijí, jaké to je nechat se unášet větrem o rychlosti 270 km/h. Ochutnají tak pocit, který lze jinak zažít jen při seskoku z letadla. A nebojte se, operátor proud vzduchu upravuje na míru každému letci. Takže na své si přijdou pánové a dámy všech výšek a vah. Seance je rozdělena do dvou částí po 1,5 min. Zdá se vám to málo? Zkuste si to a uvidíte.

Orientační cena: od 1 900 Kč

Hodiny zábavy ve vlastním světě

Možná nevíte, zda adresát vašeho dárku touží po adrenalinu, nebo s ním cloumají umělecké sklony. Nevadí. Darujte mu několik hodin v jeho vlastní realitě. S tímto dárkem si zarezervujete vybavení pro pobyt ve virtuální realitě – brýle, vše pro propojení s TV a oblíbené hry. Společnost doručí vše až na předem určenou adresu. Potom už může oslavenec řešit detektivní případy, malovat 3D obrazy, bojovat s nepřáteli nebo zlézat skály.

Orientační cena: od 2 490 Kč

Když miluje čokoládu

Každá puberťačka si nehlídá linii. Některé slečny rády mlsají s kamarádkami. Jak jinak svou partu kámošek potěšit než plnou krabicí nejrůznějších exkluzivních čokoládových tabulek, rozpustných čokolád a kupy dalších originálních sladkostí? Pokud má v partě taky nějakého toho mladého pána, ten dostane příležitost se ukázat. Do bedny se totiž lze dostat pouze páčidlem.

Orientační cena: 2 399 Kč

Dárek, který ocení opravdu každý

Říká se, že kdo bezdrátová sluchátka nikdy nevyzkoušel, tak jen neví, že je nutně potřebuje. Není nad ten pocit telefonovat a mít volné ruce, poslouchat podcasty a hudbu a nemotat se přitom do kabelů. Jistě je vám jasné, že dnešní mládež tráví s mobilem v ruce a sluchátky na uších většinu svého dne, často i noci. Sluchátka patří k těm předmětům, které se často ničí či ztrácí. Takže chybu neuděláte ani v případě, že si nejste jistí, zda už bezdrátová sluchátka má, nebo ne.

Orientační cena: od 1 000 Kč

Mládí chce být šik

Puberťáci se chtějí líbit. Je jedno, jestli holky nebo kluci. Chtějí být módní, být cool. A poslední, co by chtěli, je, aby jim oblečení vybíral dospělák. Poukazem na oblečení jasně dáváte najevo, že si můžou vybrat, co chtějí, a vy jim do toho nebudete mluvit. Ideálně vyberte poukaz u velkého online obchodního domu, který nabízí mnoho značek. Teenageři bývají svým značkám věrní. Velké e-shopy ale kromě pohodlí při výběru nebo výměny nepadnoucího zboží nabízí taky mobilní aplikaci. Nebojte, váš puberťák s ní už pravděpodobně umí zacházet lépe než vy.

Orientační cena: od 500 Kč

Létejte nad vodou

Zážitek, o kterém budou vyprávět spolužákům. Ti budou jen valit oči, protože to cizí slovo ještě neslyšeli. Váš puberťák bude za hvězdu. A vás třeba aspoň na chvíli vezme na milost jako cool osobu, přestože jste dospělák. Flyboard je prkno poháněné proudem vody, které vás vynese nad vodní hladinu. A když spadnete, nic se nestane, jen se vykoupete. Zážitek se hodí hlavně pro divoké hochy, kteří se moc nebojí. Ale o ty mezi puberťáky rozhodně není nouze.

Orientační cena: od 1 699 Kč

Když repráček na mobilu nestačí

Mladí lidé poslouchají hudbu nejčastěji na mobilu. Chtějí ji ale spolu sdílet. Někdy by ji nejraději sdíleli i se sousedy ve vedlejší městské čtvrti. Pořiďte jim bezdrátový reproduktor. Jedná se o zařízení, které se přes Bluetooth jednoduše připojí k mobilu. Dárek se hodí nejen pro milovníky hudby, použít se dá i ke společnému sledování filmů nebo videí. Na trhu je mnoho druhů. S ohledem na sousedy můžete volit dle hlasitosti. Ale také se zamyslete nad tím, kam bude váš teenager s repráčkem cestovat. Prodávané velikosti se také výrazně liší.

Orientační cena: od 1 000 Kč

Projeďte se na vlnách uprostřed velkoměsta

Zážitkový dárek pro milovníky adrenalinu, vody a plavání. Každý si nemůže dovolit vzít svou ratolest k moři, které omývá australské břehy. Můžete ji ale vzít do arény, kde si vyzkouší surfování na umělých vlnách. Bez žraloků. Surfovat lze samostatně nebo ve skupině. Aby skvělý pocit neupadl v zapomnění a váš puberťák se mohl patřičně pochlubit na sociálních sítích, dostane v ceně surfování video.

Orientační cena: od 2 750 Kč

Šampionem v oblíbené hře se může stát ve vlastním pokojíku.

U puberťáků doufáme, že na hospody a hospodské hry mají ještě čas. Stolní fotbálek se už ale dávno přesunul z hospod na chodby škol, do kluboven a heren pro teenagery. Pořiďte ho vašemu mladíkovi domů a bude moct trénovat. Darujete mu možnost být nejlepší v oblíbené hře dnešních kluků. Ale zajímejte se, stolní fotbálky jsou sice tradiční dominantou chlapců, ale hranice se dnes v klubovnách stírají. Třeba zabodujete i u náctiletého děvčete.

Orientační cena: 869 Kč

Přichystejte unikátní zábavu pro celou partu

Únikové hry jsou hitem současnosti. Jejich řešení totiž nevyžaduje nudné školní znalosti, nýbrž logické uvažování a kreativní myšlení. Stmelí partu, dá společný pocit vítězství. Nadělte vašemu teenagerovi mobilní únikovku. Organizátoři ji dopraví až na místo a on si k jejímu řešení může pozvat, kohokoliv bude chtít. Hrát může až deset hráčů. Dárek zaujme především ty mladé lidi, kteří si rádi užívají smysluplnou zábavu s bandou kamarádů.

Orientační cena: od 8 350 Kč

Tak trochu jiná vodní zábava

Milovníky a milovnice outdooru a vody nadchnete paddleboardem. Pádlování ve stoje dnes spatříte na všech českých řekách. Je to populární, je to trendy a je to něco nového. Pro puberťáky se jedná tudíž o mnohem lákavější zábavu než tradiční kánoe, kajak nebo raft. Na paddleboardu navíc mohou jezdit jen tak s kamarády v podstatě kdekoliv. Je poměrně skladný a lehce přenosný. Můžete ho sbalit i na rodinnou dovolenou, aby si od vás vaše ratolest na chvíli odpočinula. 

Orientační cena: od 6 000 Kč

V kůži hudební hvězdy na pár hodin

Především dívky v tomto věku sní o tom, že se stanou slavnými zpěvačkami. Zapomeňte na nudné hodiny zpěvu. Nabídněte jí možnost vyzkoušet si práci pěvecké hvězdy. Ona si vybere oblíbenou skladbu a profesionální hudebník během týdne nacvičí doprovod. Potom spolu v průběhu čtyřhodinového sezení píseň natočí a vyladí k dokonalosti. Mladá hudebnice si odnese nejen CD s vlastní písní, ale také profesionální nahrávku doprovodu, kterou může použít při živém vystoupení.

Orientační cena: od 3 999 Kč

Nejlepší lenoška kdykoliv po ruce

Všichni známe odpočívací pytle, do kterých se zaboříte a už byste nikdy nevstali. Pro pubertální dítko představují lákavý dárek už proto, že ta často tráví čas zabořená očima ve svých mobilních telefonech. Představa pohodlí, které navíc mohou sdílet s kamarády, je určitě osloví. Co teprve pohodlný lenošící vak, který si mohou vzít kamkoliv s sebou. Tento vak se složí a nosí se na zádech jako batoh. A když parta dorazí na místo, hodí pytel na zem a ten se sám nafoukne vzduchem.

Orientační cena: 279 Kč

Jakýkoliv film máte jen pro sebe a srkejte, jak chcete nahlas

Návštěva kina láká v každém věku. Pubertální mládež ale filmy miluje nejvíc. Především dívky sledují nejradši své idoly v partě kamarádek. Ale musí u filmu šeptat. A poslouchat, jak je matróny vedle nich okřikují, když srkají kolu moc nahlas. Dopřejte jim ten zážitek být v kině úplně samy. Pražské kino Lucerna nabízí možnost pronajmout si malý sál a pustit si v něm úplně libovolný film. Nabídka platí pro 5-20 lidí. A pro zájemce je k dispozici i prohlídka promítací kabiny.

Orientační cena: od 7 999 Kč

Profi vybavení pro selfie a videa

Bez selfíček si dnešní puberťáci nedovedou představit svět. Pokud zároveň také natáčí videa, potřebují k tomu vhodné vybavení. U selfie s pomocí telefonu bývá občas problém s osvícením obličeje. Profíci dobře vědí, že správné osvětlení tváře nesmí oslňovat, a přitom musí mít dostatečný výkon. Když natáčíte na mobil, tak zároveň řešíte problém, kam diodu umístit. Obyčejný stativ nestačí. Můžete ale koupit stativ se světelným kruhem, který celý problém elegantně vyřeší za vás. Navíc je vybaven dálkovým ovladačem.

Orientační cena: 569 Kč

Zábava na každou party

Puberťáci dnes nehrají zdaleka jen počítačové hry. Deskové hry nikdy nevyjdou z módy, protože poskytují zábavu větší skupině hráčů. Užijete si při nich spoustu legrace, a přitom nechybí soutěžní prvek. Pořiďte svému teenagerovi například strategickou hru Equilibrix Combact. Hra je skladná a pěkně provedená. Její pravidla jsou hlavně jednoduchá, takže každý, kdo se bude chtít přidat, je rychle pochopí. Dárek se hodí hlavně pro hvězdy večírků nebo také nadšené hráče.

Orientační cena: 1 951 Kč

Pro milovníky výzev

Fitness náramek využije nadšený sportovec stejně jako příznivec technologií. Tyto elegantní náramky bývají většinou vybaveny krokoměrem, monitorem spánku a dechu a měří tělesné funkce při různých aktivitách. Stejně tak vás ale upozorní na příchozí hovor nebo zprávu. Jejich hlavní funkcí ale zůstává sport. Jak jinak motivovat puberťáka do pohybové aktivity než výzvou? Pomocí aplikace může parta soutěžit a posílat si originální výzvy. Budou se hýbat s radostí.

Orientační cena: od 1 000 Kč

Když se chce odlišit

Obdarováváte puberťáka, který netouží plout s davem? Dejte mu něco, co má každý, ale to jeho bude úplně jiné. Každý dnes kouká na chytré hodinky. Ale dřevěný ciferník. Elegantní náramek. To je něco úplně jiného. Je jedno, zda dáváte hodinky chlapci nebo dívce. Hlavní je, aby jim ladily ke stylu oblékání. A aby pomohly jejich snaze odlišit se.

Orientační cena: 1 899 Kč

Pilotování Boeingu 737

Realistický zážitek při pilotování Boeingu 737 si může vyzkoušet každý. Simulátor vyvolává pocit, že skutečně pilotujete letadlo, používá proměnlivé síly v řízení a Boeing vám pod rukama reaguje, jako kdybyste byli nad mraky. Trenažér slouží dokonce i k výcviku pilotů. Zážitek se dá pořídit pro jednu nebo dvě osoby a jeho délka je od 30 do 90 minut. Nemáte se čeho bát, v simulátoru nikoho nezraníte a záda vám bude krýt profi pilot.

Zážitek, díky kterému možná budete mít doma budoucího pilota. S tímto dárkem nasadíte laťku skutečně vysoko.

Orientační cena: od 2 090 Kč

Každá královna potřebuje zrcadlo

Říká se, že kosmetikou u náctiletých slečen nic nepokazíte. Proto jim také líčidla a krémy dává každý. Odlište se od davu ostatních dárců. Dejte jí tu nejpraktičtější pomůcku na světě. Skládací a otočné zrcadlo nabízí různé možnosti zvětšení a zároveň obličej osvětlí. Při líčení vaše teenagerka ocení také podstavec, kam odloží štětec a pinzetu. 

Orientační cena: 649 Kč

DESET tipů, jak vybrat dárek pro puberťáka

Stále tápete, jakým dárkem se trefíte do černého? Zamyslete se nad následujícími tipy. 

1) Sledujte trendy

Mladí lidé hodně dbají na módu ve všech směrech. V tomto věku tráví hodně času se svými vrstevníky a jedou na stejné vlně. Trendy mohou být nadčasové, mohou se vracet, ale na něco bychom asi na základě zkušeností z našich mladých let nepřišli. Ptejte se a sledujte, co právě letí u dnešních puberťáků. Co by si přáli spolužáci ze stejné školy nebo ze stejného sídliště.


2) Hranice holčičího a klučičího světa

Malé děti si hrají s panenkami a s autíčky, ale nakonec všichni se stejným legem. V pubertě se holčičí a klučičí svět začne rozcházet mnohem drastičtěji. Dívky si za zdmi svých pokojíků sdělují klukům nepřístupná tajemství. Chlapecká zábava se stává drsnější a divočejší. Hranice se třeba v klubovnách nebo na táborech v přírodě stírají, ale obecně platí, že dárek pro kluka a pro holku bude z jiného světa.


3) Poznejte jejich zájmy a koníčky

Neexistuje univerzální pravidlo. Jako u každého dárku také u puberťáků je potřeba vědět, jaké má adresát zájmy. Co dělá a co ho baví.


4) Věci, kterými se budou moct pochlubit

Už jsme zmínili, že pro pubertální dítka jsou jejich vrstevníci důležití. Za zásadní považují, aby je jejich kamarádi brali. S nimi chtějí dárky sdílet. Představte si tedy při výběru, zda se budou chtít s vaším dárkem pochlubit, a co na to jejich vrstevníci řeknou.


5) Mobily a technologie

Dnešní mládež sedí stále u mobilů a fandí technologiím. Určitě tedy neuděláte chybu, když vyberete dárek, který mohou připojit k mobilu. Něco, co jim pomůže s tvorbou fotek a videí. Nástroj, který z nich udělá hvězdu sociálních sítí. To platí pro kluky i pro holky.


6) Něco, k čemu vás nepotřebují

Svět dospělých je pro puberťáky nudný. Chtějí svobodu. Možná neuděláte parádu s dárkem, ke kterému potřebují vaši pomoc nebo doprovod. Ideální dárek je ten, který mohou sdílet se svými kamarády.


7) Mají své sny – splňte jim je

Zjistěte si, o čem váš puberťák sní. V tomto věku už nemůžete spoléhat na jejich dětské představy. Mění se. Ale stále ještě svým snům věří. Dostávají se do věku, kdy se budou na svou ideální kariéru připravovat. Mají elán a chtějí prorazit a být slavní. Adresát vašeho dárku se možná chystá na dráhu pěvecké hvězdy nebo plánuje kariéru youtubera. Vaše dárky mu mohou pomoct si tyto sny plnit.


8) Něco, co mají všichni, ale to jejich je lepší

Úplně nejlepší dárek je právě něco, co mají všichni, ale to jejich bude nejlepší. Zároveň zapadnou do davu, a přitom partu oslní. Pokud vymyslíte dárek, který splní oba požadavky, budete v jejich očích za hvězdu. Zjistěte si, co letí, co chce každý. Můžou to být sluchátka, hodinky nebo příslušenství k mobilu. Dejte si práci a najděte pro ně obal na mobil nebo sluchátka, jaká nikdo nemá. Třeba taky v jeho partě letí téma konkrétní kapely, filmu nebo hry. Potom se podívejte na netradiční předměty s touto tematikou. Najděte něco, co se těžko shání, takže váš dárek bude ve škole dlouho jediný svého druhu.


9) Zeptejte se kamarádů

Nespoléhejte na to, že děti v tomto věku dobře znáte. V pubertě mají mladí lidé svůj vlastní svět, do kterého dospěláky jen tak nepustí. Je možné, že jejich vrstevníci je znají mnohem lépe než vy. Alespoň v některých ohledech. Zeptejte se tedy jich, co by si sami přáli. Také to vám napoví.


10) Zapomeňte na to, co chcete vy

Asi není třeba připomínat, že dárkem, jaký my sami pro naše dítě chceme, moc radosti neuděláme. V tomto věku to platí dvojnásob, protože mladí lidé v pubertě se chtějí vůči rodičům co nejvíce vymezit. Zapomeňte také na to, co jste chtěli vy v jejich věku. Některé trendy se třeba vrací, ale většina nikoliv. Navíc věkové hranice různých aktivit se v různých dobách posouvají. Přemýšlejte o současné mládeži. Vaše generace měla zcela jiné lásky a strasti.

Často kladené otázky

V následujících bodech ještě upřesníme několik nejčastějších otázek, které padají na téma dárků pro puberťáka.

Hledejte na oblíbených YouTube kanálech pro mladé. Přečtěte si komentáře. Použijte techniky, které vám dnešní digitální svět nabízí. Podívejte se, koho váš puberťák sleduje na Instagramu a přečtěte si, co píše na sociálních sítích. Ponořte se do světa dnešní mládeže, po chvíli v jejich digitálním světě budete mít jasno.

V tomto článku se bavíme o dětech, které už odrostly typickým dětským zábavám, ale ještě nejsou dospělé. Těžko určit věk puberťáka. Řekli bychom, že zde vybíráme dárek pro ty děti, kterým jsme jako mávnutím kouzelného proutku před krátkou dobou přestali rozumět. Věková hranice se pohybuje mezi 12 a 16 lety. Přesněji řečeno od páté třídy přes druhý stupeň základní školy nebo nižší třídy víceletého gymnázia.

Videa

Autor článku:

Zajímá vás něco o nás a jak vybíráme produkty? Garant článku: Daniel Hanuš

Podobné články

Napsat komentář

4.9/5 - (102 votes)