20 tipů na nejlepší dárky pro muže v roce 2024

Jakým dárkem potěšit důležitého muže ve vašem životě? Který dárek ohromí originalitou a jaký bude sázkou na jistotu? 


Výběr redakce

Pro milovníky rychlosti a fanoušky elektromobilů.

Orientační cena: od 4 990 Kč


Pro gurmány

Pro gastronomické dobrodruhy.

Orientační cena: 2 299 Kč


Nevšední zážitek

I krev, pot a slzy mohou být skvělým dárkem!

Orientační cena: od 3 180 Kč


Pro náročné

Dražší volba – pro náročnější. 

Orientační cena: 10 000 až 40 000 Kč

Darky Pro Muze

Ať už si lámete hlavu s dárkem pro muže kvůli Vánocům, narozeninám nebo jiné příležitosti, věřte, že nejste sami. Možná hledáte něco praktického, vtipného, originálního, nebo naopak ještě vůbec netušíte. V každém případě tento článek vám poradí s konkrétními nápady. Připravili jsme pro vás spoustu nápadů na vhodné dárky i několik jednoduchých tipů, které vám pomohou správně vybrat.

Průzkum trhu a vybírání těch nejdůležitějších střípků informací pro výběr produktu či služby: to je naše! Naši redaktoři tráví nad průzkumem článku desítky hodin a celá naše redakce se řídí naším redakčním kodexem

Nejlepší tipy na dárky pro muže

 1. Jízda nejrychlejší Teslou
 2. Bedna s chilli
 3. S.W.A.T. trénink
 4. Dron
 5. Dárky v barvách oblíbeného týmu
 6. Uvařte si vlastní pivo
 7. Kytara (nebo jiný hudební nástroj)
 8. Sada pro úpravu vousů
 9. Pilotem na zkoušku
 10. Gril
 11. Stírací plakát závodních okruhů
 12. Střelba na venkovní střelnici
 13. Placatka s vlastním věnováním
 14. Extrémní kurz přežití
 15. Kurz přípravy steaků a masa
 16. Pokerová sada
 17. Sada nářadí
 18. Kostky na chlazení nápojů
 19. Stolní fotbálek
 20. Sada nožů

Pro milovníky rychlosti a fanoušky elektromobilů.

Na autech je zkrátka něco, čemu muži nemohou odolat. A to hlavně těch rychlých. Bohužel je to však koníček, který může být poměrně nákladný. Díky zážitkové jízdě nejrychlejší Teslou tak můžete splnit sny fanouškovi automobilů, který by si jinak takové auto nikdy koupit nemohl. 

Tento dárek je realizován hned v několika lokalitách a poukazy mají platnost minimálně 1 rok, takže je poměrně univerzální. Vzít s sebou navíc může obdarovaný i spolujezdce, takže si dárek ve finále můžete užít společně. Počítejte však s tím, že tento dárek bude poměrně nákladný. 

Orientační cena: od 4 990 Kč

Pro gastronomické dobrodruhy.

Potřebujete sehnat dárek pro gurmána, milovníka jídla, fajnšmekra, který rád ochutnává vše pikantní? S touto bednou zabodujete. Chilli papričky v ní hrají prim a ochutnat je bude moci v nespočtu různých podob. Vedle nejrůznějších chilli omáček tu čeká pikantní popcorn, habanero gumoví krokodýli či pikantní oříšky. A to, že je skutečný chlap, bude moci obdarovaný dokázat i jiným způsobem než testováním toho, kolik ostrého jídla jeho tělo zvládne. Do bedny se totiž bude muset dostat páčidlem.

Orientační cena: 2 299 Kč

I krev, pot a slzy mohou být skvělým dárkem!

Pro adrenalinové a armádní nadšence je tu možnost pořídit originální zážitek S.W.A.T. trénink. S.W.A.T. jsou zvláštní jednotky amerických policejních oddělení, součástí zážitkového dne je tak taktický a praktický výcvik, spousta pohybu a tvrdý výcvik v plné výbavě. Zážitek lze navíc rozšířit o střelbu. Dárek by tak měl být rozhodně dán někomu, kdo se nebojí akce, špíny a trochy křiku a drsného zacházení. 

Zážitkové dárky nebývají úplně levné a ani tento není výjimkou. Počítejte tak s vyššími náklady. Poukázky jsou ale jinak velmi oblíbené a praktické, konkrétně tato varianta má  navíc poukaz platný 18 měsíců. Zážitky jsou praktickým dárkem i v případě, že spěcháte obratem je máte na e-mailu a nemusíte se bát, že nedorazí včas. 

Orientační cena: od 3 180 Kč

Dražší volba pro náročnější. 

Pokud hledáte dárek pro někoho opravdu náročného a máte možnost “praštit se přes kapsu”, zkuste se podívat na nabídku dronů. Drony jsou poměrně novou technologií, která však rychle získává na popularitě. Radost udělá jak nadšencům do techniky a počítačů, tak i fotografům a umělcům. S dronem totiž můžete nejen bezcílně poletovat po okolí, ale hlavně pořizovat velmi působivé záběry z ptačí perspektivy. 

Existuje již mnoho druhů a modelů dronů a konkrétní varianta se pak může odrážet jak na kvalitě a výkonu přístroje, tak i na jeho ceně. 

Orientační cena: 10 000 až 40 000 Kč

Variabilní dárek, který udělá radost každému sportovnímu fanouškovi.

Budete obdarovávat sportovce? Zkuste zjistit, zda nemá oblíbený sportovní tým, kterému by pravidelně fandil. Pokud ano, tak mu jistě udělá radost cokoliv, co je nějak s daným týmem spojené. Fantazii se meze nekladou, prodávají se nejen dresy či normální oblečení, ale i doplňky, přívěsky, lahve, osušky, hrníčky,… Tento dárek může být navíc poměrně levný záleží jen na vás, jaký konkrétní produkt zvolíte. 

Orientační cena: od 100 Kč

Dárek, který udělá radost dvakrát zážitkem i chutí výsledku.

Češi jsou milovníci piva, o tom není pochyb. Pokud takového vášnivého pivaře znáte, možná byste mu mohli udělat radost příležitostí uvařit si své vlastní pivo. Vše se odehrává pod dozorem zkušeného sládka a kromě výroby vlastního piva je součástí zážitku i degustace dalších druhů. Pivo pak zraje po dobu 7 týdnů a následně si jej můžete odvézt domů. Konkrétně tento zážitek se odehrává v Litoměřicích, takže výhodu mají ti, kdo jsou z Ústeckého kraje. A samozřejmě je to dárek pro starší 18 let. Jako u jiných zážitkových poukazů, i tento má tu výhodu, že ho máte okamžitě na e-mailu a nemusíte se bát, že nepřijde včas, pokud hledáte dárek na poslední chvíli. 

Orientační cena: od 4 899 Kč

Pro milovníky hudby.

Chcete obdarovat někoho, kdo není nadšenec do adrenalinu ani sportu a spíš ho láká kultura, hudba či umění? Možná byste mu mohli udělat radost hudebním nástrojem. Velmi populární volbou je kytara, jelikož se na ni dá naučit hrát poměrně rychle, snadno se převáží a celkově láká představou táboráků, romantiky a pohody. Fantazii se ale meze určitě nekladou, klidně můžete sáhnout i po jiném nástroji!

Promyslete, zda koupit hudební nástroj někomu, kdo už na něj dlouhodobě hraje. V takovém případě již jistě svůj vlastní nástroj má a hlavně byste se nemuseli trefit do typu, který potřebuje. V takovém případě spíše zkuste pořídit nějaké doplňky nebo třeba přípravky na údržbu.

Orientační cena: od 2 500 Kč

Udělejte radost všem dřevorubcům, hipsterům, vousáčům.

Všem, kteří podlehli trendu dlouhých vousů, knírů a upraveného strniště, by se mohla zalíbit sada pro úpravu vousů. Na trhu najdete mnoho druhů, každá sada je jinak velká a obsahuje jiné doplňky. V základu tu ale vždy najdete nůžky, hřebínek, kosmetiku a někdy také břitvu na holení. Bonusem je pak krásné balení v podobě taštičky či krabičky.

Výhodou sady na vousy je, že ač působí luxusně, většinou nebývá finančně příliš nákladná, a tak to může být velmi vkusným dárkem v případě, že máte omezený rozpočet. 

Orientační cena: 899 Kč

Splněný sen pro milovníky letadel a adrenalinu. 

Proletět se letounem konkrétně čtyřmístným letounem Cessna 172 může být zážitek na celý život. A to hlavně pro někoho, kdo má rád trochu adrenalinu a akce. Kromě letu jako takového se obdarovaný zapojí i do plánování letu, zakreslení trasy, naprogramování palubních přístrojů a ověření meteorologických podmínek. To vše samozřejmě s pomocí zkušeného pilota. Výhodou tohoto dárku je, že poukaz lze využít ve více lokalitách Ostravě, Brně i Praze, takže vás nebude příliš omezovat dojezdová vzdálenost. Určitě je to ale finančně náročnější dárek. 

Orientační cena: od 8 850 Kč

Praktická volba, která poslouží ještě mnoho let.

Grilování je další mezi muži oblíbená aktivita. Pokud tedy víte, že muž, pro kterého hledáte dárek, ještě gril nemá, využijte toho a jeden mu pořiďte. Je to dárek originální a přitom praktický hlavně v létě najde jistě opakovaně využití. Grilů je celá řada a konkrétní model můžete přizpůsobit jak vašemu rozpočtu, tak i tomu, kde bude gril mít. Zahrada má jiné možnosti než malý balkon v bytě. 

A pokud muž jeden gril už má? Zkuste mu k němu pořídit další vybavení! 

Orientační cena: od 1 000 Kč

Originální dárek pro fanoušky rychlých aut. 

Jednoduchý, a přitom originální a zábavný dárek pro milovníky rychlých aut to je stírací plakát závodních okruhů. Tento dárek vás nezruinuje, je to dobrá varianta pro menší rozpočet. Plakát obsahuje 24 světově nejznámějších závodních okruhů a součástí balení je i kniha plná informací o historii okruhů a dalších zajímavostí. Stírání jednotlivých okruhů můžete vzít různým způsobem – buď je setřete jednorázově, abyste odkryli další informace, nebo si z plakátu můžete udělat výletní seznam a okruhy seškrabat poté, co je navštívíte. 

Orientační cena: 499 Kč

Zážitek v podobě dobrodružství se zbraněmi.

Další aktivitou, kterou by mohl muž ocenit, je střelba ze zbraně. Tento zážitkový poukaz zprostředkuje střelbu hned z několika typů zbraní, v různých lokalitách napříč Českou republikou je to proto poměrně univerzální dárek. Radost uděláte milovníkům dobrodružství, armády, kovbojek i stříleček. Poukaz má platnost celý rok a je to ideální záchrana při shánění dárku na poslední chvíli. 

Orientační cena: od 1 499 Kč

Jednoduchý designový dárek s praktickým využitím.

Člověk nemusí být hned alkoholik, aby ocenil kvalitní placatku. A zvlášť když je přímo s vlastním nápisem či věnováním! Konkrétně tato placatka je dřevěná a můžete do ní nechat vepsat cokoliv, co dárek více zosobní. Není nijak drahá, patří k dárkům vhodným i při omezeném rozpočtu. S objemem 230 ml pak udělá radost a prakticky poslouží na výletech, společenských akcích nebo v zimě. Pokud chcete sehnat dárek ve vyšší hodnotě, nic vám nebrání k placatce rovnou dokoupit i něco, čím ji naplnit! 

Orientační cena: 449 Kč

Adrenalin v přírodě pro ty, co se nebojí sáhnout si na dno.

Tento dárek určitě není pro každého a je dobré promyslet, zda se s ním trefíte do povahy obdarovaného muže. V rámci tohoto zážitku se totiž ocitnete v přírodě samozřejmě společně s instruktorem a budete se učit, jak vystačit jen s tím, co poskytuje okolí. Bez pohodlí, bez vymožeností moderní doby. Je to určitě skvělý a silný zážitek, vychutnají si ho však jen dobrodružné a silnější povahy. Celý kurz trvá tři dny, většinou od pátku do neděle. Poukaz je platný až 18 měsíců, konkrétně tato varianta se odehrává v Domažlicích. 

Orientační cena: od 5 150 Kč

Ideální varianta pro milovníky dobrého jídla.

Pro gurmány může být zajímavý zážitek jiného typu než jsou ty nejčastější adrenalinové třeba kurz přípravy steaků a masa. Název je poměrně přímočarý, v rámci této akce se naučíte, jak co nejlépe v kuchyni připravovat maso. Samozřejmě v průběhu také hodně sníte a ochutnáte. Tento kurz se odehrává v Praze, poukaz je platný po dobu jednoho roku. A pokud chcete udělat radost gurmánovi, který masu zrovna neholduje, nevadí existují i kuchařské kurzy zaměřené na jiné suroviny! 

Orientační cena: od 2 990 Kč

Dárek, který i v budoucnu pozdvihne každou party a oslavu.

Poker nemusí být nutně jen pro profesionální hráče nebo gamblery. Je to velmi zábavná hra, kterou lze vytáhnout pokaždé, když se sejde parta několika přátel. S touto pokerovou sadou bude hra ještě o něco lepší designové karty, žetony a dřevěná krabička budou celé hře dávat novou úroveň. Poker se dá velmi rychle naučit (tedy alespoň jeho základy), takže to může být skvělý dárek i pro někoho, kdo jej ještě nehraje, ale rád se ho s přáteli naučí. 

Orientační cena: 1 579 Kč

17) Sada nářadí

Praktický dárek, který se neztratí v žádné domácnosti. 

Kutilům, zahrádkářům, Patům a Matům, těm všem můžete pořídit sadu nářadí. Je to praktický dárek a takové většina mužů oceňuje nejvíce. Jelikož existují různě velké a kvalitní sady, je dobré se jejich výběru chvíli pověnovat a zvážit velikost vašeho rozpočtu. V těch levnějších jsou třeba základní šroubováky, kladívko, inbusy, klíče. Ty lepší mohou mít vrtačku, rázový utahovák a další. Tento dárek bude dělat radost opakovaně, ještě dlouho po jeho předání.

Orientační cena: od 700 Kč

Elegantní, poměrně levná a přitom efektní volba.

Pro milovníky chlazených nápojů, drinků a třeba takové kvalitní kouřové whisky může být dobrým a finančně poměrně nenáročným dárkem sada kostek na chlazení zmíněných nápojů. Chlazení se totiž dá samozřejmě řešit ledem, jenže ten při rozpouštění ředí původní tekutinu a mění její chuť. Tyto kovové kostky jsou nejen designovým kouskem líbivým na oko, ale i praktickým řešením, které ochladí nápoj, ale chuťově jej nijak neovlivní. 

Orientační cena: 749 Kč

Zábavný dárek pro chlapce i muže každého věku. 

Menší verze klasické hry pro dva hráče. Proč se honit s míčem po hřišti, když si můžete zahrát fotbal z pohodlí domova? Tento dárek jistě potěší nejen fanoušky fotbalu, ale i muže, kteří jsou stále trochu dětmi a občas si rádi hrají. Rozměry konkrétně této varianty jsou 71×36 cm, takže se nemusíte bát, že by hra zabrala příliš mnoho prostoru. Dárek patří k těm levnějším, takže je to dobrá alternativa i ve chvíli, kdy chcete ušetřit a přitom pořídit něco originálního.  

Orientační cena: 1 490 Kč

Ta správná volba pro kuchaře amatéry i profesionály. 

Tento dárek udělá radost mužům, kteří se rádi a často pohybují v kuchyni. Takoví muži moc dobře vědí, že bez kvalitních a ostrých nožů to zkrátka nejde. A právě takovou sadu byste jim mohli pořídit. Na výběr je jich více než dost, v tomto případě je však dobré příliš nešetřit, jinak nože moc dlouho nevydrží. Velmi hezky vypadá, když zvolíte sadu rovnou i s nějakým hezkým designovým blokem, do kterého se mohou ukládat, aby byly snadno po ruce.

Orientační cena: 2 000 Kč

SEDM tipů, jak vybrat nejlepší dárek muže

Každý muž je jiný a vybírání občas opravdu není snadné. Pokud si stále nevíte rady, zkuste se řídit těmito snadnými tipy. 

1) Stanovte si rozpočet. 

Prvním a nejjednodušším způsobem, jak vyselektovat jen konkrétní skupinu dárků, je dát si předem konkrétní rozpočet. Díky tomu se vám seznam poměrně zúží a rozhodování nebude tak komplikované. Pokud se obdarováváte navzájem, je dobré si rozpočet stanovit spolu, abyste se vyhnuli velkému rozdílu mezi dary.


2) Zvažte, kolik máte času.

Pokud plánujete dárek měsíce dopředu, určitě máte mnohem více možností, než když hasíte dárek na poslední chvíli. S časovou rezervou můžete popustit uzdu kreativitě.


3) Zeptejte se.

Muži většinou nepotřebují žádná velká překvapení. Zvláště ti, kteří jsou spíše praktičtí, ocení dárek, o který si sami řeknou, protože jej zkrátka potřebují nebo chtějí.


4) Poslouchejte, co potřebuje.

Pokud přeci jen chcete, aby byl dárek překvapením, zkuste jeho přání vyposlechnout nepřímo. Stěžuje si na odřenou a starou peněženku? Mluví neustále o rychlých autech, která si nemůže dovolit? Začal se věnovat novému sportu? Ideální příležitost pro vás!


5) Zaměřte se na koníčky.

Hodně mužů ocení, pokud jim koupíte vybavení k jejich koníčkům. Je však dobré zvážit, jak dlouho a jak moc se dané aktivitě věnuje. Pokud tím žije již roky, nejspíš již vše potřebné (i nepotřebné) má. A jestliže ho nějaký koníček vyloženě charakterizuje, pak nejspíš dostane dárky ve stejném duchu i od ostatních. V takovou chvíli možná naopak zabodujete, pokud pořídíte něco úplně jiného.


6) Jakou má obdarovávaný muž povahu?

Hodně může poradit i povaha. Je to vtipálek? Praktický typ? Dobrodruh? Kutil? Má rád kulturu? Ne každý ocení tričko s vtipným nápisem, pro někoho jiného to naopak může být trefa do černého.


7) Netřeba přehánět

Občas se dárkem zbytečně zabýváme, přemýšlíme, hloubáme a vymýšlíme. A přitom trochu zapomínáme, že dárek není o ceně nebo velikosti. Ale o tom, že jsme si na daného člověka vzpomněli.

Často kladené otázky

V následujících bodech ještě upřesníme několik nejčastějších otázek, které padají na téma dárků pro muže.

Pokud už vás opravdu tlačí čas, nikam se nedostanete a termínu doručení nedůvěřujete, vsaďte na zážitky nebo třeba předplatné různých časopisů. Ty vám totiž přijdou okamžitě do e-mailu a vy tak můžete mít dárek třeba do půl hodinky zařízený. 

Pokud jste narazili na člověka, který se nechce obklopovat dalšími materiálními věcmi, máte v podstatě tři možnosti – zážitky, kosmetika nebo jídlo. Tyto kategorie totiž nejsou trvalé a nikde nepřekáží, jakmile se “spotřebují”. Také myslete na to, že za takového muže nejspíš nemusíte utrácet miliony – naopak nějaká osobní drobnost jistě potěší nejvíc. 

Videa

Autor článku:

Zajímá vás něco o nás a jak vybíráme produkty? Garant článku: Daniel Hanuš

Podobné články

Napsat komentář

4.9/5 - (102 votes)