Výběr 20 nejlepších dárků k výročí svatby či vztahu v roce 2024

Hledáte vhodný dárek pro někoho, kdo slaví výročí svatby? Plánujete dát dárek svým blízkým, kteří slaví výročí vztahu? Nebo chcete darovat ten nejlepší dárek pod sluncem své drahé polovičce?


Výběr redakce

Noc plná dobrodružství, které jen tak nezažijete

Orientační cena: od 4 969 Kč


Pro chvíle relaxace

Každodenní odpočinek doma na zahradě

Orientační cena: 10 000 Kč


Na oslavu

Klasika pro stylovou oslavu

Orientační cena: 3 399 Kč


Adrenalinový zážitek

Zážitek pro odvážné páry

Orientační cena: 2 599 Kč

Darky K Vyroci

Výročí svatby nebo vztahu je velká věc, která by se měla náležitě oslavit a samozřejmě i odměnit. Blíží se výročí vašich rodičů, přátel a nebo rovnou to vaše? Udělejte radost promyšleným dárkem, který sklidí úspěch. V seznamu 20 nejlepších dárků k výročí svatby či vztahu si vybere úplně každý.

Průzkum trhu a vybírání těch nejdůležitějších střípků informací pro výběr produktu či služby: to je naše! Naši redaktoři tráví nad průzkumem článku desítky hodin a celá naše redakce se řídí naším redakčním kodexem

Nejlepší tipy na dárky k výročí

 1. Noc v zážitkovém hotelu
 2. Vířivka pro dva
 3. Dárková truhla se šampaňským
 4. Bungee jumping ve dvou
 5. Romantický let v balónu
 6. Degustace francouzských vín
 7. Čokoládová fontána
 8. Infrasauna
 9. Vyjížďka na koni
 10. Thajská masáž pro dva
 11. Kniha Co na tobě miluji
 12. Stolek na snídaně do postele
 13. Jízda na gondole Pražskými Benátkami
 14. Lechtivá hra
 15. Vtipné párové tričko
 16. Jazzový koncert s degustací
 17. Stírací plakát 100 věcí, co zažít v páru
 18. Fotokniha
 19. Fotoobraz na dřevě
 20. Postel plná růží

Noc plná dobrodružství, které jen tak nezažijete

Darujte noc v zážitkovém hotelu, ve kterém se hosté nudit nebudou, ani kdyby chtěli. Pár se může těšit na 16hodinový pobyt, kde na něj čekají tematické příběhy, do kterých se vžije. Okusí zakázanou lásku v Indii, nebo odhalí tajemství japonských klanů? Při té příležitosti páry ochutnají speciality z dané kultury a třeba si namíchají drinky v baru, který bude pouze pro ně dva.

Orientační cena: od 4 969 Kč

Každodenní odpočinek doma na zahradě

Slaví pár výročí vztahu, ale stále jim na zahradě nestojí vířivka? Chyba! To je totiž jeden z nejlepších způsobů, jak se odreagovat. A když máte vířivku doma na zahradě nebo terase, pak je zkrátka život o dost jednodušší. Jen si to představte: každý den po příchodu z práce se pár naloží do horké vířivky, kde se to hemží bublinkami a tryskami, které pořádně namasírují namožené svaly. Tento dárek prostě nemá konkurenci.

Orientační cena: 10 000 Kč

Klasika pro stylovou oslavu

Co na oslavě výročí nesmí chybět? Šampaňské! Symbol luxusních bublinek v podobě lahve Moët & Chandon Brut Imperial a k tomu kupu pochutin, na nichž si smlsne každý zamilovaný pár, najdete v této stylové dřevěné bedně. A vedle šampaňského mají punc exkluzivity i samotné dobroty. Obdarovaní budou mít šanci ochutnat popcorn s příchutí prosecca, sýrové vafle s příchutí goudy, italské sušenky nebo kachní terinu s Armaňakem. U bedny navíc najdou také číselný zámek a pilku, takže už samotné otevírání bude zábavou i výzvou. 

Orientační cena: 3 399 Kč  

Zážitek pro odvážné páry

Každé dobrodružství doprovázené pořádnou dávkou adrenalinu si oba musí hned vyzkoušet? Pak je bungee jumping určitě na jejich seznamu přání, který jim můžete splnit i vy. Tento zážitek se totiž koná skutečně ve dvou, oba skočí do hluboké propasti současně a přivázáni k sobě. Skáče se v Chomutově a na Zvíkově, a to za každého počasí. V Chomutově je most o výšce 62 metrů, na Zvíkově 48 metrů. Nechte pár nebo manžele zažít si stav beztíže při skoku na pružném laně, při kterém se jejich každodenní problémy najednou budou zdát tááák malé a nepodstatné! 

Orientační cena: 2 599 Kč

Ideální dárek pro milovníky výšek

Letět balónem a pozorovat svět pod sebou je vskutku romantický zážitek. Tento let bude výjimečný především tím, že bude celý jen pro dvě osoby, a kromě pilota v koši nikdo nebude a tak je jisté, že si pár užije romantický a nezapomenutelný vzlet do oblak, který trvá zhruba hodinu a celkový zážitek tři hodiny. Lze si vybrat také lokalitu letu, což je perfektní vzhledem k tomu, že se sami rozhodnete, kde se chcete kochat přírodou. Co třeba Karlštejn?

Orientační cena: 15 980 Kč

To nejlepší ze světa vín

Milovníků vína máme v Česku spoustu a tak je na místě otázka, jestli i ten pár, který plánujete obdarovat, má rád víno. Pokud ano, darujte jim poukaz na degustaci výtečných francouzských vín, která patří mezi jedna z nejlepších na světě. V rámci degustace z osmi vybraných vín se pár dozví zajímavé informace ze světa vína a po úžasně stráveném večeru v dobré společnosti si odnese jednu láhev i s sebou.

Orientační cena: od 1 100 Kč

Zpestření mlsání pro milovníky sladkého

Každý milovník sladkého musí mít doma čokoládovou fontánu. Slaví výročí a vy pořád nevíte, co jim dát? Mají rádi hořkou, mléčnou či bílou čokoládu? Tu si v ní mohou rozpustit a namáčet si do ní ovoce, sušenky a nebo cokoliv jiného, co je napadne. Fontánka sama o sobě vypadá hezky a tak bude čistá radost si doma dopřát sladký večer.

Orientační cena: od 449 Kč

Podpoří tělo i ducha

I pro náročné páry dárek vždy vymyslíte. Důkazem je infrasauna, která neprohřívá vzduch, ale tělo zevnitř, podporuje zdraví a uvolňuje tělo i mysl. Je ideální pro páry, které potřebují dostatek odpočinku (nebo třeba odpočívat až tolik neumí) a také pro ty, které potřebují posílit imunitu. Patří mezi dražší dárky, do kterých se vyplatí investovat. 

Orientační cena: 40 000 Kč

Poznávání krás přírody z koňského sedla

Pro milovníky zvířat a přírody je jasnou volbou uklidňující vyjížďka na koni pro dvě osoby, která je na dvě nebo čtyři hodiny. Je vhodná i pro úplné začátečníky, kteří v koňském sedle ještě nikdy neseděli zkušený instruktor vše vysvětlí a zajistí, že si vyjížďku užijí naplno. Koná se v Polici nad Metují a v rámci výletu nechybí ani přestávky v lokálních hospůdkách, kde ochutnáte třeba místní speciality a posilníte se na zbytek cesty.

Orientační cena: 2 980 Kč

Pořádná masáž, díky které budou bolesti minulostí

Thajská masáž je efektivní a výborná na ztuhlé a bolavé svaly, posílení nervového systému a zlepšení pohyblivosti kloubů. Při masáži může mít člověk pocit, že má spíše opačný účinek, jakmile však bude odcházet, zaručeně se bude cítit zcela znovuzrozeně. Pořiďte poukaz na thajskou masáž páru, který si ji může užít společně.

Orientační cena: 2 890 Kč

Neobyčejná kniha, která čeká na vyplnění stránek

I knihou můžete udělat radost. Tato je totiž velmi speciální. Člověk díky ní svému protějšku dá najevo, co všechno pro něj znamená. Až si pak bude pročítat vyplněné stránky, nejspíš ho výsledek dostane, i kdyby to byl ten největší tvrďák. Darujte klidně každému jednu a nechte je, ať tuto knihu, která je napůl deníkem, vyplní a pak si vzájemně připomenou svou lásku k sobě. 

Orientační cena: 250 Kč

Královská snídaně v posteli bez nechtěných nehod

Každý občas ráno potřebuje pár minut v posteli navíc a k tomu skvělou snídani. Ta se však neobejde bez kvalitního stolku, díky kterému nehrozí rozlití ranní kávy a ani se neodkutálí cherry rajčátka z talíře s vajíčky. Díky rozkládacím nožičkám se stolek dá jednoduše postavit do postele a perfektní ráno je na světě. Darujte stolek páru, který si bude moct vzájemně dopřávat ještě krásnější ráno, které stráví vždy s úsměvem na tváři.

Orientační cena: 549 Kč

Poetická plavba ve dvou

Nasedněte společně do historické gondoly Eleanor a nechte gondoliéra, aby vám ukázal krásy Prahy. Karlův most, kanál Čertovka ani tajemné podzemí Staré Prahy při jízdě neminete a vy si perfektní výjevy budete užívat se sklenkou sektu v ruce. Je to perfektní dárek pro pár k výročí svatby či vztahu nebo jen tak pro radost. 

Orientační cena: od 4 500 Kč

Zábavné zpestření intimního života

Ideální dárek, u kterého se společně zasmějete, ale obdarovanému páru může skutečně zpestřit intimní chvilky, a to hlavně v případě, že jsou spolu už spoustu let. Tato erotická hra začíná jednoduchými úkoly, které se poté stupňují. Má 300 úkolů, takže se jen tak nestane, že by pár začala nudit. 

Orientační cena: 699 Kč

Tričko, které vás rozesměje

Triček není nikdy dost a u těch vtipných to platí dvojnásob. Nevíte, jaký dárek vymyslet pro pár k výročí? Můžete si být jisti, že vtipným párovým tričkem nic nezkazíte. Pokud je pár nebude chtít nosit ven, může s nimi dělat parádu doma. Jsou ideální také jako pyžamo.

Orientační cena: 600 Kč

Pohodový večer se sklenkou dobrého alkoholu

Sháníte dárek pro pár, který si rád poslechne dobrou hudbu a u toho si dá sklenku kvalitního alkoholu? Darujte jim poukaz na jazzový koncert v centru Prahy, během kterého si dopřejí neřízenou degustaci různého alkoholu, od whisky přes kvalitní rum až po míchané koktejly. Tohle zní jako pořádný odpočinek!

Orientační cena: od 850 Kč

Nejzábavnější plakát, jaký kdy uvidíte

Stírací plakát je zábavný způsob, jak zažít plno nových věcí a zážitků, které by daný pár jinak třeba ani nenapadlo absolvovat. Navštívit wellness, připravit adventní kalendář pro toho druhého nebo si koupit párová trička. Najdete tam ale i odvážnější úkol, jako je třeba použití erotické pomůcky. S tímto plakátem prostě není šance na nudu. 

Orientační cena: 229 Kč

Všechny vzpomínky pěkně pohromadě

Vzpomínky jsou často to nejcennější, co máme, a proto je škoda nechat si fotografie ve složce v počítači nebo poválené v šuplíku. Ve fotoknize jsou všechny fotky pěkně pohromadě, navíc můžete mít jednu orientovanou na svatbu, druhou na dovolenou a tak dále. Do fotoknihy lze přidat nápisy, vzory a různé barvy, aby byla přesně taková, jak si to představujete. Máte plno fotek páru, který slaví výročí? Pak už nejspíš víte, co máte udělat. 

Orientační cena: od 89 Kč

Originální fotoobraz s libovolnou fotkou podle přání

Mají dřevěnou stavbu nebo se jim do ní perfektně hodí dřevěné prvky? Pak jim k výročí vztahu darujte originální fotoobraz, který je vyroben právě ze dřeva. Fotku si můžete vybrat podle svého přání, proto vyberte třeba jejich společnou fotografii ze svatby nebo z dovolené.

Orientační cena: od 800 Kč 

Základní kámen pro romantický večer

Dáváte dohromady dárkový balíček pro pár, který bude slavit výročí a nebo rovnou sháníte dárek pro svou polovičku? Nezapomeňte na okvětní lístky růží, které stojí pár korun a přesto jsou základním kamenem pro romantický večer. 

Orientační cena: 50 Kč

PĚT tipů, jak vybrat dárek k výročí svatby či vztahu

Stále si nejste jisti, jaký dárek nakonec vyberete? Třeba vám pomohou naše tipy.

1) Při výběru dárku se poraďte s ostatními

Sháníte dárek pro pár, který slaví výročí? Nemusíte si hrát na hrdiny, kteří všechno zvládnou sami. Určitě máte kolem sebe víc lidí, kteří dárek shání také, a pokud společně spojíte síly, bude jako šitý na míru.


2) Nic nenechávejte na poslední chvíli

Často se stává, že kvůli povinnostem necháte výběr dárku až na poslední chvíli. To se však většinou nevyplácí. Za prvé vás to podvědomě stresuje a za druhé se může stát, že ani v posledních chvílích nic nevymyslíte. Dárek, který vyberete, pak může působit poněkud odflákle. Proto si vyhraďte dostatek času a raději vše vyřešte hned.


3) Určete si svůj rozpočet

Může se vám to zdát jako banalita, ale skutečně určení rozpočtu ještě před tím, než dárek začnete vybírat, vám může pomoci s jeho výběrem. Je to proto, že budete mít jistou částku, kterou můžete utratit. Je to mnohem lepší, než se marně plácat v různých cenových kategoriích, a vlastně ani nevědět, kolik za dárek chcete zaplatit.


4) Nebojte se dárkových poukazů

Přijde vám, že dárkový poukaz v obyčejné obálce nenadělá tolik parády? Omyl! Vždyť darujete zážitek a ty má snad každý nejraději. Vybírat můžete z wellness pobytů, pobytů v přírodě nebo třeba z různých hodinových masáží či adrenalinového zážitku. Stačí jen vědět, co má daný pár nejraději a co mu učiní výročí nezapomenutelným.


5) Zamyslete se, jaké jsou zájmy daného páru

Nezáleží na tom, jestli dárek sháníte pro jiný pár nebo svou polovičku. Je důležité zamyslet se, jaké mají zájmy. Podle toho už si poměrně jednoduše odvodíte, co by se jim mohlo líbit.

Často kladené otázky

V následujících bodech ještě upřesníme několik nejčastějších otázek, které padají na téma dárků k výročí.

Pár, který všechno má, určitě ještě všechno nezažil, a proto vybírejte spíše poukazy na zážitky, dovolenou nebo třeba letenky. Je jich nespočet a navíc můžete jen nabít poukaz penězi a nechat obdarované, aby si přesný zážitek vybrali sami. Vyvarujte se však přímého darování peněz kromě případů, kdy si to pár vyloženě přeje, protože například šetří na novou střechu.

Mezi oblíbené univerzální dárky k výročí vztahu či svatby patří například kvalitní víno nebo jiný alkohol, dále vtipné předměty jako hrníčky nebo trička a balíčky s různými dobrotami.

To záleží na každém páru i člověku individuálně. I vy sami byste měli tušit, který dárek je nevhodný. Bohužel není možné jednoduše odpovědět některý pár by se mohl cítit trapně při rozbalování lechtivé hry, jiný zase u svých nepovedených fotografií, které měly původně působit jako vtip. Snažte se, aby dárek v žádném případě neurazil.

Videa

Autor článku:

Zajímá vás něco o nás a jak vybíráme produkty? Garant článku: Daniel Hanuš

Podobné články

Napsat komentář

4.9/5 - (102 votes)