20 tipů na dárek pro paní učitelku a pana učitele v roce 2024

Chcete potěšit svého pana učitele na konci školního roku za jeho trpělivost? Poděkovat paní učitelce za pevné nervy? Přinášíme vám 20 tipů na skvělé dárky. A poradíme vám, na co dát při výběru pozor.


Výběr redakce

Pohled na Prahu z výšky – nejen pro dějepisáře.

Orientační cena: od 5 899 Kč


Dárek, který nezklame

Když je to dokonalé, tak to není klišé.

Orientační cena: od 500 Kč


Trefa do černého

Zábava i pochutnání na party.

Orientační cena: 2 099 Kč


Nevšední zážitek

Wellness, které bzučí.

Orientační cena: od 1 540 Kč

Darky Pro Ucitele A Ucitelky

Dřív se dávaly květiny ženám a láhve mužům. Ne, že byste nutně s jedním nebo s druhým šlápli vedle, ale proč nebýt trochu originální? Závěr školního roku přeci jen učitel slaví každý rok. Každý rok se nějaká třída s učiteli loučí. Vy dáváte dárek učiteli jednou. Pro něj je to každoroční záležitost, kterou si dopřeje vždy s více třídami najednou. Radost jemu nebo jí udělá jistě každé poděkování. Každého zahřeje, když někdo ocení jeho práci. Ale přeci jen je lepší, když se jim 30. června nesejde v kabinetu několik kytic a bonboniér. Ty si s kolegyněmi a kolegy ani nemůžou vyměňovat, protože jsou všechny jako přes kopírák.

Průzkum trhu a vybírání těch nejdůležitějších střípků informací pro výběr produktu či služby: to je naše! Naši redaktoři tráví nad průzkumem článku desítky hodin a celá naše redakce se řídí naším redakčním kodexem

Tradičně oceňujeme učitelské snažení na konci školního roku. Každý rok takto rodiče i děti děkují svým vyučujícím. Nejvíc si dáváme záležet na odměně pro třídního učitele. A o to víc, pokud školu opouštíme nebo nás zkrátka bude učit někdo jiný. Dále dáváme dárky paním učitelkám a pánům učitelům, když odchází ze školy. Buď na jiné pracoviště, na mateřskou nebo do důchodu. Dále oceňujeme učitele, že nás odvedl k maturitě. Děkujeme také malými dárky v pololetí. A nezapomínáme ocenit jiné úspěchy, ke kterým nás dovedl (školní turnaj, divadlo, literární soutěže). Samozřejmě nic nezkazíme, pokud poděkujeme malým dárkem učiteli ve zvláštním případě. Třeba když pro nás udělal něco navíc.

Nejlepší tipy na dárky pro učitele a učitelky

 1. Vyhlídkový let
 2. Dokonalá kytice
 3. Bedna plná specialit
 4. Včelí terapie
 5. Relaxační masáž
 6. Domácí degustace kávy
 7. Vtipné tričko
 8. Dárková sada čokolád
 9. Antistresové omalovánky
 10. Večer s koktejlem
 11. Houpací síť
 12. Hrnek nejlepší učitel/ka
 13. Plavba po Vltavě
 14. Dárkové víno „No Stress“
 15. Akupresurní podložka
 16. Fotka na dřevo
 17. Originální třídní kniha
 18. Vitamíny
 19. Čaj pro paní učitelku
 20. Dárkový košík s mýdlovými květy

Pohled na Prahu z výšky – nejen pro dějepisáře.

Pokud dáváte dárek učiteli či učitelce dějepisu, určitě se hodí ukázat jim z výšky Karlštejn. Ale vyhlídkový let není jen o památkách. Je to nádherný zážitek, který ocení každý. Startuje se z Letňan a v průběhu dalších 40 minut si obdarovaná osoba vychutná krásy hlavního města. Pro učitelské dárky se navíc hodí nějaký ten vtipný popisek jako: “z výšky vám naše známky budou připadat menší” nebo “už jsme vás nadzvedli, teď vás zvedneme ještě víc.” 

Orientační cena: od 5 899 Kč

Když je to dokonalé, tak to není klišé.

Darovat květiny na konci školního roku je tak trochu klišé. Paní učitelky koncem června kytice i rozdávají, protože všechny domů neunesou. Ta vaše může být ale ta, kterou si nechají. Se kterou se vyfotí a udělají si z toho červnovou profilovku na sociální sítě. V e-shopu fleurop.cz si můžete vybrat kytice za skvělé ceny a nechat si je čerstvé dovézt. Dokonale svázané, dokonale sladěné a s citem pro symboliku.

Orientační cena: od 500 Kč

Zábava i pochutnání na party.

Už jste viděli učitelský večírek ve sborovně na závěr roku? Možná ho ani nechcete vidět. A přesto můžete poskytnout osazenstvu skvělou zábavu, a ještě je nechat si pochutnat. Darujte panu učiteli tuto dárkovou bednu plnou slaných i sladkých specialit, které bude moci celá sborovna mlsat k vínku a sektu otevřenému na oslavu, že přežili. Pan učitel se před kolegyněmi blýskne svými mužnými schopnostmi, protože smlsnout si na obsahu bedny mohou až po jejím otevření páčidlem. A nebojte, páčidlo je k dárku přiloženo. To pak můžou schovat u školníka. Třeba se bude hodit, až někdo provede nějaký nevhodný kousek se školní skříňkou.

Orientační cena: 2 099 Kč

Wellness, které bzučí.

Včely nám dávají mnoho zdraví prospěšných produktů. Nejen med a mateří kašičku. Alternativní medicína používá k tzv. apiterapii také samotnou přítomnost včel nebo ovčelenou vodu. Při pobytu v apidomku sice bzukot včel uslyšíte a budete si užívat jejich vřelou a léčivou přítomnost, ale budete před jejich žihadly dostatečně chránění. Při návštěvě apiterapie také obdarovaný využije saunu nebo masáž. Jak lépe poděkovat paní učitelce. Dáte jí najevo, že chápete, že nervy, které jste jí pocuchali vy, zhojí pouze balzám sladký jako med.

Orientační cena: od 1 540 Kč

Tropická masáž v luxusním centru.

Chtěli byste své paní učitelce dopřát dovolenou v Karibiku, protože po tom roce s vámi by si to zasloužila? Karibik je drahý. Ale s tímto dárkem se bude moci přenést do tropů a relaxovat pod rukama profesionálního terapeuta. Může se zcela odevzdat příjemným a relaxačním dotekům, nechat se oživit sílou masáže, užít si relaxaci všemi smysly. K masáži se používají tropické oleje a relaxační hudba. Ano, masáž možná je trochu tradiční dárek pro učitelku. Ale nikdo si nebude stěžovat, když se mu na konci roku sejde poukazů třeba třicet. Vsaďte se, že do září už jí nezbude ani jeden.

Orientační cena: od 2 230 Kč

Luxusní domácí zážitek s nejlepším přítelem.

Nejlepším přítelem každého učitele nebo učitelky je káva. Možná se vám nikdy nedostala do ruky písemná práce obarvená kávovým nálevem, když paní učitelka padla o půlnoci vyčerpáním na vaše slohovky. Ale určitě jste si všimli, jak voní kabinet i sborovna. Po kávě. Káva není jen instantní a turecká. O tom šťastného majitele nebo majitelku poukazu přesvědčí pražiči z kavárny Doubleshot. Ta připravuje špičkovou zrnkovou kávu už od roku 2009. Na degustaci nemusí paní učitelka nebo pan učitel nikam chodit. Vychutná si ji z pohodlí domova. Což je dobře, protože 30. června učitelé přísahají, že minimálně měsíc z postele nevylezou. 

Orientační cena: 999 Kč

Ať o prázdninách nezapomene, kým je.

Darujte vtipné oblečení. Když si během července a srpna oblékne tričko od vás, blaženě se usměje. Uvědomí si, že jsou prázdniny a že vás až do září neuvidí. Uvědomí si, že se jemu nebo jí po vás a po škole vlastně docela stýská. Může hrdě ukázat okolí, čím se živí. A sklízet slova obdivu i slitování. Obchod Bezvatriko vyrábí z kvalitních materiálů trička různých střihů a barev. Pro učitele si můžete vybrat z několika hotových potisků. Můžete ale také navrhnout své vlastní originální heslo.

Orientační cena: od 349 Kč

Degustovat nemusíte jen víno.

Nemusíte darovat paní učitelce jen bonboniéru ze supermarketu. Za tu poděkuje a potom ji otevře s kolegyněmi v kabinetu. Ale zaručujeme vám, že tuto čokoládovou laskominu pečlivě schová, aby si jí na závěrečném kabinetním dýchánku nikdo nevšiml. Potom si ji vychutná doma a ani s manželem nebo s dětmi se nepodělí. Protože propadne kouzlu čokoládového nadělení, ve kterém každý kousek chutná tak trochu jinak. Vybrat si může ze sady šesti ručně vyrobených čokolád. Kakao v nich obsažené je vyrobeno z bobů vzácné odrůdy Trinitario a Forastero. Jednotlivé tabulky pochází z Venezuely, Madagaskaru a Brazílie a liší se mezi sebou také obsahem kakaa.

Orientační cena: 505 Kč

Drobný dárek pro pevné nervy.

V našem výběru najdete i malé dárky. Vymalovávání už dávno není jen pro děti. Je dokázáno, že vybarvování odbourává stres a pomáhá aktivovat v mozku relaxační vlny. Lidé, kteří si pravidelně malují, jsou klidnější a kreativnější. Co víc učitel ve volné hodině ke kávě potřebuje než pořádně se zrelaxovat a naskočit do další hodiny veselejší, odpočatější a tvořivější. Pomozte jemu nebo jí vybavit se už teď na další školní rok.

Orientační cena: od 29 Kč

Ať si konečně pořádně odpočine.

Celý rok proseděla paní učitelka nebo pan učitel většinu večerů nad vašimi písemkami. Celý rok po večerech přemýšleli, jak vám udělat výuku zábavnější. Teď je čekají prázdniny. Pošlete je do baru. A ne do ledajakého baru. S tímto poukazem si budou moci vybrat ze dvou podniků – latinskoamerického Casa Havana nebo prvorepublikového Baker´s Bar – oboje v srdci hlavního města. Zde se nebudou muset probírat řádky cizích slov v sotva čitelných nápojových lístcích. Vždyť si luštěním vašeho krasopisu namáhali oči celý rok. Tady se o ně postarají profesionální míchači koktejlů, kteří patří k těm nejlepším u nás a pyšní se úspěchy i ve světě. Drinky připraví panu učiteli nebo paní učitelce na míru třeba jen podle nálady.

Orientační cena: od 1 299 Kč

Může prospat klidně celé prázdniny.

Učitelé 30. června přísahají, že následující dva měsíce budou jenom lenošit. Buďte tedy tak hodní, že jim umožníte lenošit stylově jako za mlada. Prospí třeba celý první červencový týden v houpací síti. A když to nevydrží a přece jen o prázdninách někam vyrazí, houpací síť sbalí jednoduše s sebou a užijí si odpočinek v přírodě. Kdy jindy než teď. Když nepotřebuje postel ani stůl, na který by ty stohy vašich písemek a osnov pro přípravu hodin umístila nebo umístil.

Orientační cena: od 599 Kč

Je nejlepší, tak ať to všichni vědí.

Hrnek, kterým se bude moci pan učitel pyšnit, až poběží po chodbě s kávou do hodiny, potěší vždy. Protože hrnek na kávu patří k té nejdůležitější ikonické výbavě kabinetu, hned vedle červené propisky. Často s ním navíc pobíhá po chodbě, zapomíná ho ve sborovně a dobíhá hodinu. Proto se každý hrneček navíc hodí. Tento hrnek je navíc velmi praktického tvaru s originálním nápisem.

Orientační cena: 240 Kč

Kdo nepoznal, nepochopí.

Každý, kdo se kdy procházel podél Vltavy, někdy zatoužil projet se na parníku či menší lodi, které řeku v hlavním městě brázdí. Turisté berou tuto atrakci útokem, leč z domorodců ji vyzkoušel málokdo. Pošlete paní učitelku na stylový výlet. Plavba po Vltavě s rautem nebo s kávičkou má neopakovatelné kouzlo. Lodě nabízejí krytou a vyhřívanou palubu pro případ chladného počasí, takže si může vybrat, kdy poukaz využije. Zda na letní slunění nebo na nasávání vánoční mrazivé atmosféry. Platnost poukazu je totiž 12 měsíců.

Orientační cena: od 145 Kč

Originální víno, nad kterým nemusíte moc přemýšlet.

Chcete darovat panu učiteli nebo paní učitelce lahvinku, ale moc se ve víně nevyznáte. A přesto chcete být originální. Tak vycházejte z toho, co víte. Že je pod neustálým stresem. Dejte víno s originální etiketou, která ji nebo jeho stresu zbaví. V lahvi se skrývá suché Chardonnay ze slunného Španělska, které si vychutná třeba hned 30. června večer.

Orientační cena: 245 Kč

Jděte na stres od podlahy.

Akupresura patří k tisíciletou praxí prověřeným léčebným a relaxačním technikám. Na našich chodidlech se nachází hned několik relaxačních a akupresurních bodů. Navíc je masáž chodidel velmi příjemná a uvolňující. Pravidelná chůze po nerovné ploše také prospívá lepšímu držení děla a je prevencí proti bolesti zad. Akupresurní podložku může mít paní učitelka nebo pan učitel v kabinetě. Když se nad opravou písemek příliš rozčílí, zahodí červenou propisku, odhodí pantofle a projde se po podložce. Stres a bolest zad se rozplynou.

Orientační cena: 390 Kč

Dřevoryt pro moderní dobu.

V raném novověku vynikli výtvarníci tzv. dřevoryty. Dnes za tvůrce odvede práci laser a digitální technologie. O to víc ale můžete popustit uzdu fantazii při výběru fotky. Jakákoliv fotografie se skvěle hodí jako památka na třídu, kterou právě učitel či učitelka odvádí k maturitě nebo na závěr deváté třídy. Můžete ale přidat něco originálnějšího. Nemusíte přeci používat pouze tradiční záběry ze školního focení, na kterých způsobně stojí celá třída. Navíc stejně určitě někdo chyběl. Vezměte fotky ze školních akcí. Sestavte koláž, na které nikdo chybět nebude. A přidejte fotky z první třídy, ať paní učitelce vženete do očí slzy dojetí. Měla vás jako své děti. A žádný rodič se vlhkým očím neubrání, když na vlastní oči vidí, jak se měníte v dospěláky.

Orientační cena: 790 Kč

Na obalu Komenský, pod obalem Jelínek.

Jistě chcete, aby váš pan učitel mohl v kabinetu občas zapít vaše příšerné známky. Ale nemůže jen tak nechat stát láhev slivovice na poličce. To třídní kniha, ze které se mračí na návštěvníky učitel národů, to je jiná. Ta bude kabinet vkusně doplňovat a příchozí rodiče na konzultacích budou uznale pokyvovat hlavami. V obalu se ale neskrývá nic jiného než láhev kvalitní slivovice, která zahřeje a vyloudí úsměv na rtech i po té nejhorší třídní schůzce.

Orientační cena: od 649 Kč

Opravdový dárek na nervy.

Víte, jak stres vysává z paní učitelky nebo pana učitele nejen energii, ale také zdraví. Darujte kus imunity. Jsou to právě vitamíny a minerály, které pomáhají tělu zvládat náročné situace. Dejte jim najevo, jak vám záleží na tom, abyste se s ní nebo s ním na chodbách potkávali co nejdéle. Darujte jí nebo jemu vhodné doplňky stravy.

Orientační cena: od 299 Kč

Ten správný čaj pro její nervy.

Spíš v zimním období se hodí darovat tento hřejivý a sladký pečený čaj. Stylová piksla s nápisem dává tušit, pro koho je čaj určen. Voňavé přísady uvnitř provoní celou školu. Vaše paní učitelka s tímto čajem přežije dokonce i třídní schůzky, aniž by se přestala usmívat.

Orientační cena: 139 Kč

Tak trochu jiná kytice.

Paní učitelka dostává na konci školního roku spoustu květin. Ty ale uschnou dřív, než je stačí všechny umístit do vázy. Tato kytice zůstane krásná ještě dlouho poté. A až paní učitelku pohled na její krásu omrzí, použije ji jako voňavé mýdlo nebo jako přísadu do relaxační koupele.

Orientační cena: 499 Kč

DEVĚT tipů, jak vybrat dárek pro učitele a učitelky

Stále váháte, co panu učiteli nebo paní učitelce dát? Přečtěte si naše tipy, jak dárky vybírat a na co si dát pozor.

1) Buďte originální.

Myslete na to, že nejste jediní žáci a studenti, se kterými se vaše vyučující v životě potkala a kteří ji na konci školního roku či u jiné příležitosti obdarovali. Dokonce ani na závěr tohoto školního roku patrně nebudete jediní, kdo přispěchají před kabinet s dárkem. Bonboniéra nebo kytice možná nic nezkazí, ale také nevyvolá blažený úsměv ani nerozzáří oči. Protože jich dostane spoustu letos, dostala jich mraky loni a pro příští rok neočekává nic jiného. Nebojte se odlišit a vystoupit z davu s něčím originálnějším.


2) Složte se se zbytkem třídy.

Než 20 kytek a 10 čokolád může být lepší jeden hodnotný dar, na který se složila celá třída. Pokud se jako kolektiv složíte na dárek, můžete přinést něco skutečně zajímavého. Mnohem spíš tak potěšíte a darujete něco, co nečekal nebo nečekala.


3) Něco jiného na konci prváku a něco jiného před maturitou.

Rozlišujte, k jaké příležitosti dárek dáváte. Hodnotnější dárek se očekává, pokud školu opouštíte. Naopak na konci běžného školního roku si vystačíte s něčím obyčejnějším.


4) Buďte osobní.

Paní učitelce nebo panu učiteli projde “rukama” za život přes tisíc žáků a studentů. Pokud darujete něco, co si může schovat, dbejte na to, aby si vás pamatovala. Darujte něco, co se hodí pouze jí nebo jemu osobně, nebuďte univerzální.


5) Připojte osobní poděkování.

Víte, jak to vypadá v kabinetu na konci školního roku? Mraky květin a čokolády, spousta učebnic, na odvoz všeho před prázdninami není v rukou místo. Snadno se tak v tomto chaosu popletou dárky mezi sebou. Připojte k dárku osobní poděkování, aby i doma v klidu paní učitelka nebo pan učitel věděli, od koho dárek dostali. A za co.


6) Odevzdejte osobně.

Někdy je lepší zaklepat na dveře kabinetu a dárek donést osobně než se ztratit v záplavě gratulantů na poslední hodině před prázdninami. Pokud navíc paní učitelka nebo pan učitel nejsou třídní, možná je ani toho dne neuvidíte. Dojděte si za nimi, poděkujte osobně, nenechávejte dárek u kolegyně v kabinetu. Ztratí své kouzlo.


7) Oceňujte hlavně trpělivost a pevné nervy.

Pamatujte na to, co nejvíc učitele trápí a co na nich nejvíc společnost oceňuje. To, jak zvládají stresové situace. To, jak trpělivě vysvětlují už tolikrát zopakovanou látku. Ukažte, že si to uvědomujete. Vaše dárky by měly odrážet právě toto. Nebojte, možná je to klišé, ale učitel v červnu se jinak necítí.


8) Nepřidělávejte starosti navíc.

Učitel v červnu si chce už hlavně odpočinout. Nepřidělávejte mu starosti například poukazem, který musí vyčerpat hned tento týden. Nebo pochutinou, která se musí hned spotřebovat. Nebo obrovským darem, který nebude mít jak ze školy odvézt.


9) Pozor na květiny na konci roku.

Květin paní učitelky na konci roku obecně dostávají moc až příliš. Mnoho z nich navíc hned v červenci vyráží na dovolenou. Proto bychom obecně tradiční květiny na konci roku doporučovali omezit na minimum. Nebo darujte kytice jedlé či jinak využitelné nebo květiny v květináči. Zde si ale dejte pozor na jedovaté druhy, pokud má doma děti nebo domácí zvířata.

Často kladené otázky

V následujících bodech ještě upřesníme několik nejčastějších otázek, které padají na téma dárků pro učitele a učitelky.

Ano, bude. Platí nepsané pravidlo, že právě ti zlobiči bývají nejoblíbenější. Na náročné třídy učitelé s láskou vzpomínají. A upřímně, čím víc problémů jste během školního roku natropili, tím sladší balzám na nervy byste v červnu měli věnovat.

Pokud chcete obdarovat učitele jako poděkování za práci, jakou s vámi měl, vždy dávejte dárky až po poslední závěrečné zkoušce. Pokud samozřejmě nemáte jiné úmysly.

Učitelé jsou zvyklí na to, že děti a rodiče oceňují jejich práci. Neexistuje učitel, který by vás za pěkný dárek označil za šplhouna.

Videa

Autor článku:

Zajímá vás něco o nás a jak vybíráme produkty? Garant článku: Daniel Hanuš

Podobné články

1 komentář u „20 tipů na dárek pro paní učitelku a pana učitele v roce 2024“

Napsat komentář

4.9/5 - (102 votes)