20 tipů na dárek pro pivaře v roce 2024 – každý pivař tohle ocení

Jakým dárkem zaručeně potěšíte každého milovníka piva? Jak takový dárek vybrat? A jaké varianty se nabízejí, pokud hledáte zážitek, milou drobnost nebo třeba degustační sadu?


Výběr redakce

Pivní tour s ochutnávkou i výkladem.

Orientační cena: od 1 050 Kč


Oblíbená volba

Když chcete pivaři dát prostě pivo. 

Orientační cena: 1 999 Kč


Pro náročné

Když hledáte opravdu luxusní dárek.

Orientační cena: od 5 580 Kč


Originální nápad

Způsob, jak spojit pivo a cestování.

Orientační cena: 485 Kč

Darky Pro Pivare

Česká republika je s konzumací piva již navždy a neodmyslitelně spojena. A tak není divu, že mezi svými blízkými jistě najdete několik pivařů. Být pivařem není jen tak. S trochou nadsázky je to v podstatě životní styl, mindset, část jejich osobnosti. Jestliže se někomu z vašich známýchpivařů blíží narozeniny, výročí nebo jakákoliv další významná událost a vy mu chcete udělat radost dárkem, pak se spolehněte na náš seznam máme pro vás hned dvacet tipů na tematickou pozornost, která určitě sklidí úspěch. 

Průzkum trhu a vybírání těch nejdůležitějších střípků informací pro výběr produktu či služby: to je naše! Naši redaktoři tráví nad průzkumem článku desítky hodin a celá naše redakce se řídí naším redakčním kodexem

Nejlepší tipy na dárky pro pivaře

 1. Prohlídka ukrytých pražských minipivovarů
 2. Dárková bedna pro pivaře s páčidlem
 3. Pivní hotel a pípa na pokoji
 4. Pivní stírací mapa
 5. Venkovní únikovka Tour de beer
 6. Tričko s pivní tematikou
 7. Domácí degustace piva
 8. Půllitr s gravírováním
 9. Kniha o pivu
 10. Kurz čepování piva Pilsner Urquell s prohlídkou pivovaru
 11. Pivní sprchová kosmetika
 12. Kurz vaření piva u vás doma
 13. Chladicí pivní výčep
 14. Degustační menu na pivolodi
 15. Pivní ponožky
 16. Chladicí půllitr
 17. Pivní hra
 18. Sada pro přípravu domácího piva
 19. Pivní lázně v Praze
 20. Povlečení pro pivaře

Pivní tour s ochutnávkou i výkladem.

Zážitek v podobě ochutnávky méně známých a řemeslných piv přímo v prostorách tří méně známých pivovarů poctivý pivař určitě ještě dlouho nezapomene. Celá tato pivní tour se koná pod taktovkou zkušeného průvodce, který chuťový zážitek doplní o zajímavé informace. Celá akce trvá zhruba 3 hodiny a ve třech pivovarech bude čekat 6 pivních stylů a 1,5 litru zlatého moku k ochutnání. Dárek se pořizuje jako poukaz, termín si tak vybere obdarovaný sám. Měnit se nedá lokalita – dárek tedy bude ideální pro někoho, kdo je z Prahy, nebo ji má alespoň v rozumné vzdálenosti. 

Orientační cena: od 1 050 Kč

Když chcete pivaři dát prostě pivo. 

Při hledání dárku pro pivaře se odpověď tak trochu nabízí proč mu nedarovat prostě a jednoduše pivo. Jenže jaké koupit, abyste se trefili do chutě? A kolik lahví darovat, aby byl dárek tak trochu na úrovni? Originální a vtipné řešení může být darování pivařské bedny, která nabídne skvělý degustační zážitek. Součástí je kupa výborně hodnocených pivních speciálů z celého světa, nechybí chladicí půllitr a podtácky a také pochutiny k zakusování při popíjení hořkého moku. A kde se skrývá onen vtip? V samotném balení. Do bedny se totiž váš pivař dostane jen páčidlem. O zábavu tak bude na oslavě postaráno. 

Orientační cena: 1 999 Kč

Když hledáte opravdu luxusní dárek.

Pro náročné pivaře, kterým chcete udělat radost něčím opravdu výjimečným a na úrovni, by mohl být dobrou volbou pobyt v pivním hotelu s pípou přímo na pokoji. Poutní město Nepomuk skrývá hotel Zlatá kráva, který obdarovaného (a třeba i vás jako doprovod) přivítá wellness prostory, snídaní a samozřejmě již zmiňovaným výčepem. Pobyt je určen pro dvě osoby, na dvě noci a tři dny a na výběr je ze tří druhů pokojů. Poukaz je platný až 18 měsíců a termín si pak každý obdarovaný vybere sám. 

Orientační cena: od 5 580 Kč

Způsob, jak spojit pivo a cestování.

Pivní stírací mapa je ideální dárek pro někoho, kdo vedle pití piva také rád cestuje ideálně hlavně po České republice. Právě ta je totiž na této mapě zobrazena a je celá poseta padesáti tradičními českými pivovary. Nejen, že tato mapa může vypadat hezky jako plakát. Hlavně ale motivuje k objevování nových míst a propojení výletů a dovolených s návštěvami jednotlivých pivovarů a následným ochutnáváním zlatavého moku. Každé navštívené místo lze pak snadno setřít jako stírací los a přehledně tak postupně objevit všech padesát lokalit. 

Orientační cena: 485 Kč

Originální zážitek, kdy procvičíte chuťové i mozkové buňky.

Je možné spojit pivo s trochou akce, adrenalinu a netradiční zábavy? Akčním pivařům je možné pořídit poukaz na únikovku s všeříkajícím názvem Tour de beer. Na únikovku lze vytvořit skupinku až šesti hráčů, takže si pak navíc můžete dárek užít i společně. V rámci hry a řešení úkolů a hádanek navštívíte šest různých zastávek na napití (pivo není zahrnuto v ceně zážitku) a zabavíte se tak zhruba na tři hodinky. Tento zážitek je možné absolvovat buď v Praze, nebo v Pardubicích, termín je na domluvě s organizátorem. Platnost poukazu je 12 měsíců. 

Orientační cena: od 1 105 Kč

Pro pivaře se smyslem pro humor.

Tričko je taková sázka na jistotu, jelikož to najde využití zkrátka vždy. Určitě ho ale nejvíce ocení lidé se smyslem pro humor, kteří chápou nadsázku těm totiž můžete vybrat tričko přímo s pivní tematikou a vtipným potiskem. Motivů je celá řada a jistě tak najdete nějaké, které pobaví. Pak už stačí vybrat jen správnou velikost, barvu a máte hotovo. Tento dárek zároveň patří mezi ty levnější varianty, takže může být řešením v případě omezenějšího rozpočtu. 

Orientační cena: od 399 Kč

Gurmánský zážitek z pohodlí domova.

Ne každý je natolik extrovertní a akční, aby se hned vydával do terénu po pivovarech. Ani takový člověk ale nemusí být ochuzený o zajímavý gurmánský zážitek. Degustaci piva je totiž možné darovat i domů. V balení je hned šest různých piv z řemeslného pivovaru Podlesí, který se nachází na úpatí brdských lesů. A aby mohla být chuť piv opravdu plně doceněna, tak k balíčku patří i videodegustace plná informací o výrobě i chuti piva. Obsah balíčku je vždy stejný, až na jeden kousek jedno z piv se mění vždy dle ročního období, ve kterém jej objednáváte, a tak na vás bude čekat malé překvapení. 

Orientační cena: 1 199 Kč

Dárek, který bude nejspíše hodně využíván.

Pokud chcete pořídit něco s pivní tematikou, ale zároveň hledáte trochu praktičtější dárek, tak byste mohli mít radost a udělat tak radost obdarovávanému pivaři z půllitru s gravírováním. Nejzajímavější na tomto dárku je to, že jej lze udělat velmi osobním, na půllitr můžete nechat napsat v podstatě cokoliv. A tak můžete udělat radost nejlepšímu tátovi, popřát všechno nejlepší nebo vymyslet zcela originální vzkaz. Stejně tak máte na výběr i několik typů a tvarů sklenic, jistě tak najdete tu pravou a originální kombinaci zrovna pro vašeho pivaře.

Orientační cena: od 319 Kč

Ideální pro pivaře knihomoly.

Pivo se nemusí jen pít, o pivu je možné i číst, vzdělávat se v jeho degustaci i výrobě, hledat nové informace a sledovat nové trendy. Pro pivaře, kteří rádi sledují i tu teoretickou stránku věci, může být skvělým dárkem tematická knížka. Konkrétně Kniha o pivu je opravdu komplexním průvodcem přímo nabitým informacemi – jednotlivé kapitoly se nazývají Vlastnosti piva, Zrození piva, Pivní styly, Kde poznáte české pivo, Ochutnáváme pivo, Párování piva a jídla a Vaříme s pivem. Je to vkusný dárek, který ani nevyjde příliš draho.

Orientační cena: 450 Kč

Prohlídka známého pivovaru i s degustací.

Nejeden pivař by rád navštívil autentické prostory pivovaru, aby mohl nahlédnout celému procesu pod pokličku a vidět výrobu piva na vlastní oči. Jistě tedy zabodujete, jestliže přesně to darujete v podobě zážitkového poukazu možnost prohlédnout si pivovar a ještě se naučit čepovat pivo. To vše samozřejmě doplněné i ochutnávkou piva Pilsner Urquell. Je asi již zřejmé, že zážitek se koná v prostorách pivovaru Plzeňský Prazdroj. Celkem zabere zážitek asi tři hodinky a kromě již zmíněné neomezené konzumace piva dostanou návštěvníci také guláš. Poukaz je platný 12 měsíců. 

Orientační cena: od 790 Kč

Praktický dárek, který využije každý.

Kosmetika je sázka na jistotu a patří k asi nejčastějším dárkům nejen na Vánoce. Jestli ale hledáte dárek pro pivaře, tak můžete i obyčejný kosmetický balíček posunout o úroveň výš a udělat z toho tak dárek originální a osobní. Pivní sprchový gel nebo šampon s extrakty z pivních kvasnic a chmele krásně voní a navíc mají obě tyto složky pozitivní a blahodárné účinky na pleť. Je to navíc další z dárků, které udělají radost a přitom nemusí zcela vyprázdnit vaši peněženku.

Orientační cena: 200 Kč

Profesionální výuka přímo u pivaře doma.

Tento dárek je velice zajímavý hlavně pro pivaře v okolí Hradce Králové. Vychutnat jej však mohou všichni v okruhu sto kilometrů od tohoto města. V rámci zážitku přijede zkušený lektor i s veškerým potřebným vybavením až k obdarovanému domů a provede ho přípravou a vařením piva krok po kroku s nabitými znalostmi pak proto není problém kdykoliv začít vařit na vlastní pěst. Vše trvá zhruba tři hodiny a na termínu je možno se dohodnout individuálně poukaz platí dvanáct měsíců. 

Orientační cena: od 4 829 Kč

Dárek, který lze využít rovnou na oslavě. 

Chladicí pivní výčep je skvělým dárkem, pokud se chystáte na narozeninovou oslavu. Dárek se tam totiž může rovnou zprovoznit a využít. Není to jen obyčejná nádoba díky chlazení udrží pivo v ideální teplotě. Není třeba zapojovat výčep do elektřiny, chlazení funguje na principu nádoby, kterou naplníte ledem. Snadno se tak využije i na různých zahradních party a grilovačkách. Konkrétně do tohoto modelu se vejde 3,5 litru piva. A samozřejmě nejen piva, bez problémů ho lze využít i na limonády či džusy, takže bude praktickým kouskem kuchyně po celé léto.  

Orientační cena: 989 Kč

Jedinečný pivní zážitek na palubě. 

V Praze je možnost nalodit se na loď Pivovar a spojit tak plavbu a krásu Vltavy s degustací kvalitního piva. Tento dárek tak udělá radost i náročnějším pivařům. Co vše je součástí zážitku? Ochutnávka 5 pivních speciálů, oběd v podobě polévky a pivovarského guláše, pohodová degustace na Vltavě a následná prohlídka pivovaru. To vše v doprovodu příjemné obsluhy a zkušeného sládka. Termín zážitku si vybírá obdarovaný sám, vy mu darujete poukaz, který je platný 12 měsíců.  

Orientační cena: od 649 Kč

Veselý dárek, který pobaví a přitom zůstává praktický. 

Ano, i ponožky patří k dárkovým evergreenům. Jejich přínos většina z nás ocení až v dospělosti, a upřímně se z tohoto dárku radujeme. Ani pivaři nepřijdou v případě ponožek zkrátka, dnes je totiž na výběr již bezpočet designů, barev a vzorů a jedním z nich je i tematika piva. Ponožky se zlatavou, karamelovou a tmavě hnědočernou barvou v doprovodu bílého pruhu symbolizujícího pěnu? Ty jistě potěší a pobaví každého pivaře. Navíc jsou zabaleny do pivní plechovky, což celému dárku ještě o dost přidává. 

Orientační cena: 499 Kč

Praktický půllitr, který udělá radost hlavně v létě.

Jak se, hlavně v letních měsících, vyhnout teplému pivu? Tím se zabýval nejeden pivař. Tomu vašemu můžete tuto starost vyřešit dárkem v podobě chladicího půllitru. Ten funguje na principu dvojité stěny. Mezi stěnami se nachází gel. Když půllitr vložíte do mrazáku a poté si do něj nalijete pivo, tak vydrží studené mnohonásobně déle. Jistě se tak stane praktickým pomocníkem. Stejným způsobem lze navíc samozřejmě chladit i jakýkoliv jiný nápoj, ne vždy je nutné do půllitru nalít pivo. 

Orientační cena: 200 Kč

Dárek, se kterým se pobaví i rodina či přátelé.

Pivní tematika už je k dispozici i mezi společenskými hrami. Pokud tedy chcete udělat radost někomu, kdo si čas od času rád zahraje deskové hry, zkuste mu pořídit přímo Pivní hru. Ta u všech hráčů prověří nejen schopnost takticky sázet, ale samozřejmě hlavně znalosti z oblasti konzumace i výroby tohoto zlatavého moku. Hra je určena pro dva a více hráčů a zabere zhruba 45 minut. Díky většímu množství kartiček určitě neomrzí hned po prvním odehrání! 

Orientační cena: 499 Kč

Uvařit si vlastní pivo nikdy nebylo snazší. 

Pít pivo je jedna věc, ale přichystat si své vlastní, to je něco ještě mnohem zajímavějšího. Radost tak můžete udělat i dárkem v podobě sady na přípravu domácího piva. Balení obsahuje opravdu vše, co je potřeba:  kvásek, chmel, vzduchový uzávěr, svorku na hadičku, skleněný džbán, teploměr, třtinu, dezinfekční prostředek, zátku se šroubovacím uzávěrem, ječné zrno a průhlednou vinylovou hadičku. Samozřejmostí je i přehledný návod s postupem. 

Orientační cena: 1 599 Kč

Protože relax si zaslouží každý.

Originální wellness je možné zažít v Praze, a to v podobě pivní lázně. Darujte tento zážitek ve formě poukazu a dopřejte tak pivaři zasloužený relax a odpočinek, po kterém většina z nás touží, ale málokdo si na něj udělá čas sám od sebe. Tento dárek má mnoho variant můžete vybrat počet osob a zážitek si užít třeba společně. Dále je lázeň možné obohatit také o příjemnou masáž a nakonec ještě přihodit nějaké to tematické občerstvení. V průběhu zážitku je možné neomezeně konzumovat nepasterizované pivo Bernard. Poukaz je platný až 18 měsíců. 

Orientační cena: 2 790 Kč

Pro ty, kdo pivem opravdu žijí.

Znáte pivaře, který tímto nápojem opravdu žije a nejraději by se jím obklopil úplně všude? Takový člověk by mohl mít radost i z povlečení, které má na sobě právě tuto tematiku pivo. Sladké pivní sny sice zaručit nelze, usínání bude ale rozhodně příjemné. Povlečení totiž není jen vtipné, ale i příjemné, ze 100% bavlny a pratelné. V balení je jeden kus pro peřinu a jeden pro polštář, na manželskou postel proto nezapomeňte vzít tento dárek dvakrát. 

Orientační cena: 699 Kč

ŠEST tipů, jak vybrat dárek pro pivaře

Výběr konkrétního dárku nebývá lehký. Neustále jeho nákup odkládáte, protože nevíte, jak se rozhodnout? Třeba vás k tomu správnému nápadu navedou tyto tipy.

1) Stanovte si alespoň přibližný rozpočet.

Při výběru dárku se budete muset řídit hlavně tím, kolik finančních prostředků máte k dispozici. Znát rozpočet vám pomůže s rychlejším rozhodováním, budete se moci rovnou soustředit na určitou kategorii dárků.


2) Filtrujte dle tematiky.

Když už víte, že hledáte dárek s pivní tematikou, tak máte z poloviny vyhráno – už totiž pátráte jen v konkrétní kategorii. Na spoustě webů a eshopů, které jsou na dárky zaměřeny, se dá tento parametr rovnou filtrovat a vy si tak můžete vybírat mnohem rychleji.


3) Zvažte, kolik času na pořízení dárku máte.

U dárků na poslední chvíli je dobré sáhnout například po zážitku, protože ten vám ve formě poukazu přistane obratem v e-mailu. Nebudete tedy riskovat, že třeba nedorazí včas poštou a podobně.


4) Berte v potaz povahu obdarovávaného. 

Není pivař jako pivař. Nejen co se chutě týče, ale i povahově. Někdo je sportovní, akční, jiný spíše introvert. Někdo ocení vtipný dárek, někdo by raději něco vkusnějšího a elegantnějšího. Povaha pivaře, kterému chcete udělat radost, vás může dobře navést ke konkrétnímu dárku.


5) Zeptejte se.

Není nic špatného na tom, když se na rovinu zeptáte, co by si ten druhý přál. Jestliže opravdu nemáte nápady, tak je to vždy lepší varianta, než abyste sáhli po něčem, co bude tak trochu “mimo”.


6) Když nevíte, vsaďte na jistotu. 

Nemáte chuť či energii na originální a velkolepé dary? Není to nutné, i mezi klasickými dárky se najdou dobré tipy a ve chvíli, kdy je propojíte s pivní tematikou, tak máte originální dárek hned! V našem seznamu je to třeba kosmetika, ponožky nebo tričko.

Často kladené otázky

V následujících bodech ještě upřesníme několik nejčastějších otázek, které padají na téma dárků pro pivaře.

Po vybrání zážitku vám na e-mail přijde poukaz, který darujete. Je pak na obdarovaném, kdy si sjedná konkrétní termín a v některých případech i lokalitu s organizátorem. Poukazy mají platnost většinou 12 až 18 měsíců a do té doby je třeba je uplatnit. 

Chcete koupit pivo jako dárek? Nejlepší je, pokud víte, jaké druhy a značky má pivař rád. Pokud ale nemáte možnost toto nijak zjistit, pojměte dárek jako degustaci a kupte mu například set, který má více netradičních chutí.

Videa

Autor článku:

Zajímá vás něco o nás a jak vybíráme produkty? Garant článku: Daniel Hanuš

Podobné články

Napsat komentář

4.9/5 - (102 votes)