10 nejlepších zážitkových dárků pro muže v roce 2024

Chcete darovat zážitek a nevíte jaký? Máme pro vás výběr deseti nejlepších zážitků pro muže. Poradíme vám také, jak zážitky vybírat, a zodpovíme časté dotazy.


Výběr redakce

Proháněj se na okruhu jako Hamilton.

Orientační cena: od 7 999 Kč


Pro dobrodružné povahy

Tohle není pro ledajaké skautíky.

Orientační cena: od 3 149 Kč


Sázka na jistotu

Dovolenou si rád dopřeje každý.

Orientační cena: od 500 Kč


Pro milovníky dobrého jídla

Nejlepší dárek pro kuchaře.

Orientační cena: od 2 999 Kč

Zazitkove Darky Pro Muze

Dárky formou poukazu na zážitek jsou fenoménem dnešní doby. Když jste chtěli dřív darovat zážitek, museli jste si to s poskytovatelem přímo domluvit. Ty časy jsou pryč. Prodejem poukazů na něco, co může člověk na vlastní kůži prožít, se zabývá hned několik agentur. Vymýšlí se nové a nové možnosti. Člověk si může vyzkoušet něco, co nikdy nedělal, nebo se pustit do zdokonalování dovedností spojených se svým koníčkem. Mužům většinou dáváme zážitkové dárky, které podtrhnou jejich záliby, které pobaví, které mohou prožít s kamarády. Víc než pro ženy se pro pány hodí zážitky prodchnuté adrenalinem. Přečtěte si naše tipy, a pokud si nevyberete, na závěr dostanete pár užitečných rad.

Průzkum trhu a vybírání těch nejdůležitějších střípků informací pro výběr produktu či služby: to je naše! Naši redaktoři tráví nad průzkumem článku desítky hodin a celá naše redakce se řídí naším redakčním kodexem

Proháněj se na okruhu jako Hamilton.

Dárek, který se hodí pro nadšené řidiče a milovníky motorismu. Pokud k tomu ještě rád sleduje automobilové závody, není co řešit. Darujte mu jízdu ve formuli. Rovnou ve dvou formulích. Tento zážitek obsahuje možnost projet se nejprve v nejrychlejším autě na světě (Ariel Atom) a poté ve skvěle hodnocené formuli Mygale F4. Bezpečí je na prvním místě, takže projíždět se bude na prázdném letišti a před jízdou ho čeká instruktáž od profesionálů. Instruktor bude na místě po celou dobu, aby poskytl cenné rady a dohlédl na bezpečí jezdce. Samozřejmostí je také zapůjčení profesionálního vybavení pro automobilového závodníka – helmy, rukavic, kukly a závodních bot. Vybrat si můžete z počtu kol, které si obdarovaný s vaším poukazem užije. Darujte něco opravdu výjimečného.

Orientační cena: od 7 999 Kč

Tohle není pro ledajaké skautíky.

Máte obdarovat tvrďáka? Nebo naopak sušinku, který by potřeboval trochu zmužnět? Darujte mu kurz přežití v přírodě. Na tomto vícedenním kurzu se naučí základní metody, jak přežít v divočině. Bez mobilu, sirek nebo zapalovače. Dostane jen speciální balíček pro přežití, ale po celou dobu mu bude k dispozici instruktor. Naučí se obstarat si pití, jídlo i nocleh. Naučí se spoléhat jen na své síly. Vykročí ze své komfortní zóny a domů se vrátí o trochu víc jako chlap. A jako bonus si může zvolit, na které přírodní podmínky si troufne, protože kurz se pořádá v každém ročním období. Platnost poukazu je 12 měsíců, takže už bude jen a jen na něm, zda se vydá do lesa v parném létě, třeskuté zimě nebo hezky na pohodu na jaře.

Orientační cena: od 3 149 Kč

Dovolenou si rád dopřeje každý.

Zážitek je jedna věc, ale pořádná dovolená je věc druhá. Pokud nevíte, jaký zážitek vybrat, nechte to prostě na něm. Darujte poukaz na dovolenou od cestovní agentury Invia a on si sám vybere. Nemusíte přemýšlet a dáváte mu volnou ruku. Invia přeprodává zájezdy od velkého množství cestovních kanceláří a má obrovský výběr. Přehledné stránky navíc zajistí, že si váš obdarovaný i to samotné vybírání užije. Poukaz má platnost dokonce dva roky, takže se nemusíte bát, že by ho nestihl využít, protože pro tento rok už má v práci vybráno. Nabízí se také ve stylovém grafickém provedení. Poukaz na dovolenou je sázka na jistotu.

Orientační cena: od 500 Kč

Nejlepší dárek pro kuchaře.

Pánové často rádi vaří. Zatímco ženy obstarávají běžné vaření pro rodinu, když jídlo připravuje muž, je to svátek, rituál a potěšení. Znáte to? Má to obdarovaný také tak? Tak mu dovolte posunout jeho kulinářské umění na vyšší úroveň. Darujte kurz vaření pro pravé gurmány. Nabízený kurz vaření se koná na Praze 3 a oslavenec si sám vybere, jaký kulinářský styl se chce naučit. Zda italskou kuchyni, českou klasiku (omáčky, maso a houskový knedlík), italské speciality jako pizzu a čerstvé těstoviny či boloňské ragú. Může se také vydat do sladké Francie a naučit se péct croissanty a francouzské křehké pečivo. Také pro vegetariány se něco najde. Kurz vedou skvělí profesionální kuchaři, žízně se bát nemusí a také se zde naučí povinnou dovednost každého skvělého gurmána – výběr správného vína k danému pokrmu. Doma se bude moct pochlubit certifikátem o absolvování kurzu. 

Orientační cena: od 2 999 Kč

Nejpraktičtější dárek pro řidiče.

Ne každý řidič se chce projíždět ve formuli nebo na závodním okruhu. Někdo se chce taky naučit něco, co se bude hodit v jeho vlastním autě. Zvládat auto ve smyku se opravdu hodí. Nejen v zimě, ale po celý rok na mokrém povrchu nebo na písku. Dá se tedy říct, že tento dárek se hodí pro každého s řidičským průkazem. Jako bonus se nabízí odpočet bodů. Pokud už váš oslavenec nějaké ty body ztratil, tak absolvování tohoto kurzu mu může zachránit řidičský průkaz. A dovednost, kterou se zde naučí, může jemu a jeho spolujezdcům bez přehánění zachránit život.

Orientační cena: od 5 890 Kč

Jako boháč na jezeře.

Ovládat plachetnici není jen tak. Proto to také každý neumí. Plavení na vodě patří k luxusním zábavám boháčů. Dopřejte jemu a partě jeho kamarádů možnost zažít ten pocit. Na Lipně si vypůjčí plachetnici, dostane se mu zaškolení od instruktora (nemusí mít ani průkaz pro vůdce plavidla, pluje se bez papírů) a může se vydat na dobrodružnou plavbu. Tato plachetnice je snadno ovladatelná a bezpečně to zvládne i úplný začátečník. Ubytování netřeba, na palubě se parta i vyspí, když zakotví. Obě nabízené plachetnice ve výběru jsou pro čtyři osoby a spát se dá přímo v luxusní kajutě i ve špatném počasí.

Orientační cena: od 6 290 Kč

Skvělý dárek pro pivaře.

Prohlídka pivovaru sama o sobě je vždy zážitkem. Náš nejslavnější pivovar Pilsner Urquell takovou prohlídku nabízí. Co víc, profíci naučí vašeho oslavence, jak se správně čepuje pivo. Na příští akci tak bude u pípy za frajera. Naučí se čepovat různě, třeba “na šnyta” nebo “na hladinku.” Vyslechne si nějakou tu teorii, jak poznat dobré pivo a znalecky ho ohodnotit. Samozřejmě k prohlídce patří ochutnávka skvělého plzeňského piva. A co by byl takový zážitek bez dobrého jídla? V Plzni vědí, že si bez dobrého pivovarského guláše ochutnávku užít nelze, a proto ho do ceny zážitku zahrnuli.

Orientační cena: od 790 Kč

Dárek pro milovníka slaného koupání.

Surfovat se nemusí jen na australském pobřeží. Nejen, že tam plavou žraloci, kteří si občas spletou surfaře s tuleněm, hlavně je to daleko. V Praze nehrozí žraloci a je to kousek. A stejně dobře si tady užije surfování. Nevěříte? Pak neznáte Surf Arénu. Zážitek v sobě obsahuje instruktáž, výstroj a surfování v uměle vytvořené aréně, kde si s vámi vlny pěkně pohrají. Zážitek si můžete užít ve skupině až 12 lidí a jeho součástí je také video, které dostanete s sebou. A jako bonus taky občerstvení, protože všichni víme, jak při vodních hrátkách vyhládne. 

Orientační cena: od 2 750 Kč

Adrenalinová klasika, která neomrzí.

Pokud je váš oslavenec adrenalinový závislák, darujte mu seskok padákem. To se nikdy neomrzí. Součástí zážitku je tandemový seskok z výšky až 4000 metrů. Díky této výšce si užije 5–10 minut volného pádu. Poletí rychlostí až 200 km/h, než instruktor rozevře padák. Pak si bude moci oddychnout a vychutnávat krásy světa pod sebou pomalým pozvolným sestupem. Celková doba trvání zážitku se pohybuje mezi třemi a čtyřmi hodinami a vybrat si můžete z několika míst po republice.

Orientační cena: od 3 300 Kč

Ať si konečně vystřelí. Tohle není vzduchovka.

Bývaly časy, kdy muži věděli, co to je držet v ruce zbraň. Dokud byla povinná vojna. To už je minulostí, dnes si mimo držitelů zbrojních průkazů jen tak pušku nevyzkoušíte. Ale ony i starší ročníky, které vojnu poznaly, možná rády nostalgicky zavzpomínají. Také pro ně se zážitek hodí. Není třeba vlastnit zbrojní průkaz, střelnice pořádají zážitkovou střelbu pod vedením zkušeného instruktora. Takže bezpečnost je zde na prvním místě. V tomto případě si můžete vybrat ze 3 variant balíčků. V té první si vyzkouší dlouhé zbraně (brokovnici, útočnou pušku a ikonickou AK-47 alias kalašnikov). Druhá varianta přidá také krátké zbraně (revolver Magnum a služební klasiku polo-automatických pistolí – Glock). Třetí varianta obohatí nabídku o samopal Uzi a pravou ostřelovací pušku, se kterou si zkusí střelbu na opravdovou dálku. Dovolte mu zažít na jeden den tu ohlušující palbu a vůni střelného prachu.

Orientační cena: od 2 080 Kč

DESET tipů, jak vybrat zážitkový dárek

Nevybrali jste si z našich tipů nebo ještě váháte? Přečtěte si naše rady a budete moudřejší.

1) Dbejte na jeho limity.

Nejdůležitější u zážitkových dárků je znát limity obdarovaného. Co je pro někoho jen lehké vykročení z komfortní zóny, jiného přitlačí k zemi. Nechcete svým dárkem způsobit stres a pocity méněcennosti. Pokud obdarovaného neznáte tak dobře, ptejte se těch, kdo ho znají lépe. Protože u zážitků je občas snadné se splést.


2) Zeptejte se partnerky.

Partnerka ví sama nejlépe, jaký dárek by si oslavenec přál. Ženy jsou nejlepšími rádci, když jde o dárky. Pokud budete řešit navíc konkrétní vzdálenost nebo datum zážitku, bude právě ona znát jeho itinerář.


3) Dejte to, co chce on, ne to, co chcete vy.

Jistě toužíte, aby vás na zážitek vzal s sebou. Ale odolejte vábení darovat něco, co byste s ním chtěli prožít. Slaví on, ne vy.


4) Necpěte se na zážitek s ním.

Není nic trapnějšího, než dostat zážitek a potom sledovat psí oči dárce, jak čeká, že ho přizveme s sebou. Nedostávejte svého oslavence do této situace. Nechte na něm, aby si sám svobodně vybral, koho na zážitek vezme.


5) Dejte pozor na lokalitu.

Nedávejte svému oslavenci zážitky, které se konají na druhém konci republiky. Chcete věnovat dárek a radost, ne závazek, který stresuje.


6) Pozor na pevně stanovená data.

Vybírejte takový zážitek, kdy si termín může sám zvolit. Pevně stanovená data jsou vždy riziková. Když už vybíráte něco, co má pevně stanovené datum, například divadelní představení, udělejte všechno, co je ve vašich silách, abyste datum sladili s jeho kalendářem.


7) Zajistěte hlídání.

Pokud má váš obdarovaný děti a partnerka se má zúčastnit zážitku s ním, nabídněte hlídání dětí nebo ho s někým domluvte. Jinak dáváte pouhou polovinu dárku a přiděláváte starosti navíc. To samé platí, pokud darujete zážitek trvající víc než jedno odpoledne a oslavenec má psa, kterého by musel doma nechat. Nabídněte se, že chlupáče pohlídáte, nebo mu hlídání zajistěte.


8) Pozor na různá věková a zdravotní omezení.

Zjistěte si, zda se váš obdarovaný vybraného zážitku ve svém věku a se svými zdravotními dispozicemi vůbec může zúčastnit. Případně, zda si může dovolit riskovat zdraví nějakou adrenalinovou aktivitou vzhledem ke svému povolání.


9) Domluvte se se zbytkem rodiny a kamarádů.

Pokud darujete dárek formou zážitku, neriskujte, že se mu sejdou dva podobné nebo stejné poukazy. Dvě láhve whiskey se vypijí, dva kurzy vaření steaku jsou trapas.


10) Složte se.

Zážitky bývají dražší než běžné dárky. Ale někdy je lepší dostat jeden skvělý a pořádný zážitek než deset drobností. Složte se v partě kamarádů nebo s ostatními rodinnými příslušníky a vyberte něco opravdu hodnotného.

Často kladené otázky

V následujících bodech ještě upřesníme několik nejčastějších otázek, které padají na téma zážitkových dárků.

Každý prodejce má trochu jiné podmínky. Ale většinou to probíhá tak, že vy si vyberete zážitek, zaplatíte a poukaz vám přijde na e-mail nebo poštou. Vy ho vytisknete a darujete. Obdarovaný se potom poukazem v tištěné nebo elektronické formě nebo kódem na poukazu prokáže při placení nebo už při samotné rezervaci.

Opět se podmínky liší prodejce od prodejce. Vždy ale najdete způsob rezervace na webových stránkách. Někdy probíhá rezervace přes telefon, jindy přes online systém. Někdy si může sám oslavenec vybrat, jakou formu zvolí. Většinou se doporučuje rezervovat termín alespoň dva týdny dopředu.

Každý prodejce uvádí jinou platnost poukazu. Většinou se pohybuje kolem 12 měsíců, aby měl obdarovaný dostatek času si poukaz vybrat. Ale rozhodně si vždy podmínky zjistěte a oslavence na ně upozorněte. Pozor také na to, že platnost poukazu začíná běžet při jeho zakoupení, nikoliv datem obdarování. Nekupujte ho tedy výrazně předem před oslavou a pokud se třeba oslavy nemůžete zúčastnit, poukaz zašlete e-mailem hned. Nečekejte na chvíli, kdy ho budete moct předat osobně. Připravujete ho o cenný čas a přiděláváte starosti navíc.

Videa

Autor článku:

Zajímá vás něco o nás a jak vybíráme produkty? Garant článku: Daniel Hanuš

Podobné články

Napsat komentář

4.9/5 - (102 votes)