15 důvodů, proč (ne)kupovat Nike Air Max 90 Essential

K dostání od 3600 Kč v eshopu →

K dostání od 3600 Kč v eshopu →

Zanalyzovali jsme 13453 uživatelských recenzí, 8 videopohledů a 2 další zdroje, abychom mohli stvořit plně objektivní recenzi očištěnou od všech nesmyslů:

DESET důvodů, proč KUPOVAT Nike Air Max 90 Essential

 • Lidé na teniskách zbožňují jejich stylový vzhled a řada z nich uvádí, že jim boty ostatní často chválí.
 • Několik uživatelů oceňuje, že je velmi snadné boty vyčistit.
 • Tenisky mají vzhledem ke svým kvalitám férovou cenu, líbí se mnoha kupujícím.
 • Lidé často chválí zajímavé a slušivé barevné kombinace tenisek.
 • Podle mnoha majitelů, včetně tohoto videorecenzenta, boty perfektně sedí na noze a odpovídají běžnému číslování. Chválí si je i lidé s širokými chodidly.
 • Většina recenzujících se shoduje, že jsou boty extrémně pohodlné. Někteří píší, že si v nich připadáte, jako byste chodili ve vzduchu.
 • Jednomu z majitelů se líbí, že se v botách cítí komfortně i na podzim a v zimě.
 • Mnoho lidí na nich miluje to, že se jedná o naprostou klasiku a mají k těmto botám dlouhodobý vztah.
 • Tenisky se dají obléct k mnoha různým outfitům, oceňuje celá řada kupujících. Lidé je rádi nosí k riflím, šortkám i legínám.
 • Uživatelé si často pochvalují, že jsou boty vytvořené velmi kvalitně a vydrží v dobrém stavu dlouhé měsíce.
 • Jedna z majitelek je nadšená, že ji boty dělají vyšší, což se jí při její menší výšce hodí.

K dostání od 3600 Kč v eshopu →

ČTYŘI důvody, proč NEKUPOVAT Nike Air Max 90 Essential

 • Podle několika kupujících mají boty poněkud těsnou a úzkou špičku, což někdy může trochu tlačit na prsty.
 • Pár lidí uvedlo, že jim chvilku trvalo boty rozchodit. Některým se dokonce během této doby tvořily na nohách puchýře.
 • Boty jsou trochu těžší než jaké bylo očekávání několika kritiků.
 • Některým kupujícím nevyhovuje, že je jazyk boty spojený s bočními částmi tenisek a říkají, že se jim kvůli tomu boty hůře obouvají.

K dostání od 3600 Kč v eshopu →

Shrnutí

Tenisky Nike Air Max 90 Essential patří do velmi populární rodiny bot Air Max. Lidé je milují pro jejich moderní a stylový vzhled, oceňují zajímavé barevné kombinace a jsou nadšení i z komfortu, který poskytují chodidlům. Podle některých jsou však boty především v oblasti špičky příliš úzké a jiní považují tenisky za poněkud těžké.

Pakliže patříte k fanouškům řady Air Max, sbíráte ikonické kousky nebo chcete boty, které upoutají pozornost na první pohled, pak nejspíš budete s těmito teniskami spokojeni. Jestliže vás však zajímají boty na sportování nebo fandíte spíše jednoduchému designu tenisek, pak se pro vás najdou vhodnější páry.

[wp-review]

K dostání od 3600 Kč v eshopu →

Příběh bot Nike Air Max 90 Essential

Značka Nike přišla s technologií Air-Sole, tedy vzduchovým polštářkem v podrážce boty, už na konci 70. let. Poprvé svět tuto technologii viděl na botách Nike Air Max 1. Od té doby popularita bot vzrůstala, a to především mezi sportovci a sběrateli tenisek.

Jak je patrné z názvu bot, Nike Air Max 90 vznikly v 90. letech jako druhý vlajkový model této řady. Postaral se o ně jeden z nejslavnějších designérů značky Tinker Hatfield a jejich původní vzhled tvořily především syntetický semiš a kůže. Díky tomu, že byly boty velmi pohodlné, si velmi rychle získaly spoustu kladných ohlasů a lidé si je zamilovali. A milují je dodnes. Od svého uvedení boty prošly mnoha kolaboracemi a vznikl nespočet jejich barevných i designových variant.

Jednou z nich je i model Nike Air Max 90 Essential, který byl představen v roce 2016. Na první pohled se může zdát, že se jedná vlastně o kopii původní verze. Tvůrci však zvolili kvalitnější a lehčí materiály, semiš zde najdeme i na svrchní části bot a jednotka Air-Sole je o něco menší.

K dostání od 3600 Kč v eshopu →

Styl

Tenisky Nike Air Max Essential vynikají nepřehlédnutelným designem. O ten se stará kombinace prémiových materiálů, které jsou na botě použity, a především vzduchová bublina Air-Sole pod patou. Na bocích tenisek najdeme typickou „fajfku“ i nápis Air Max. Jazyk, podrážku i zadní část bot zdobí název značky.

Boty jsou k dostání v mnoha výrazných i neutrálnějších barevných variantách, a tak si snadno vyberete tu, která doladí váš styl. Lidé boty nosí nejraději k riflím, ale také k šortkám či legínám.

K dostání od 3600 Kč v eshopu →

Pohodlí a číslování

Vysoké procento kupujících boty považuje za velmi pohodlné. Je však třeba jim nechat pár dní na to, abyste je prošlápli. Co se týče číslování, můžeme vám s klidem doporučit sáhnout po své běžně nošené velikosti, na čemž se shoduje i většina majitelů bot.

K dostání od 3600 Kč v eshopu →

Další sneakers z edice Nike Air Max 90

Je zde i řada podobných sneakers, které spadají do edice Nike Air Max 90. Pojďme se jim podívat na zoubek.

Nike Air Max 90 Leather

Nike Air Max 90 Leather se podle nalezených recenzí jen stěží vyrovnají svému předchůdci. To ale neznamená, že by neměly co nabídnout. Nejvíce chvály si boty vysloužily za jednoduchý, ale přitom úchvatný design a kožený materiál. Zazněly také názory, že kvalita splnila očekávání.

V negativních recenzích se až moc často objevovala hodnocení typu „úzké“ a „nepohodlné“. Téměř v polovině případů sice pomohla výměna velikosti nebo snaha boty rozchodit, ale druhá polovina kupujících je musela vrátit. Druhým nejčastějším problémem byl znatelný tlak v oblasti nad patou.

Pokud hledáte stylovou fitness obuv, kterou snadno sladíte se svým šatníkem, jsou pro vás Nike Air Max 90 Leather ideální. Na druhou stranu je-li pro vás na prvním místě komfort, tyhle sneakers nikdy nebudou držet prvenství v žebříčku nejpohodlnějších bot.

Přečíst celou recenzi

Zjistit cenu →

Nike Air Max 90 Premium

Nike Air Max 90 Premium jsou devadesátkové tenisky vyrobené z prémiových materiálů. Recenzenti vychvalují především jejich nadčasový design, lehkost i pohodlnost. Na druhou stranu ale upozorňují, že trvá delší dobu, než se boty rozchodí. Z počátku se tak u některých objevily puchýře či oděrky. Jednoho uživatele tenisky dřely i na nártu.

Pokud jste fandové modelu Air Max 90 a chcete ho zažít i v prémiové verzi, hledáte snadno kombinovatelné boty na různé příležitosti nebo vám záleží na prodyšnosti, vaše nohy si tyto tenisky zamilují. Jestliže ale nechcete překonávat počáteční nepohodlí způsobené tužším materiálem nebo vám nic neříká design bot s viditelnou bublinou pod patou, Nike Air Max 90 Premium pro vás nemusí být ty pravé.

Přečíst celou recenzi

Zjistit cenu →

Nike Air Max 90 Ultra 2.0

Tenisky Nike Air Max 90 Ultra 2.0 jsou osvěženou verzí slavného modelu. Jejich tvůrci provedli úpravy na podrážce s cílem dosáhnout co nejnižší váhy. Recenzenti si oblíbili moderní design bot, jejich snadnou kombinovatelnost i to, že opticky zeštíhlují nohy. Na druhou stranu se však našli tací, které nenadchla odolnost bot ani použitý materiál. Kritika směřovala i k podrážce, která se podle některých nevyznačuje perfektní trakcí a při došlapu může vydávat skřípavé zvuky.

Pokud milujete airmaxy nebo přímo model Nike Air Max 90, hledáte multifunkční obuv za přijatelnou cenu nebo svým obutím rádi poutáte pozornost, pak vám tyto tenisky budou perfektně vyhovovat. Pokud vám ale záleží na vysoké kvalitě nebo se vám nelíbí viditelná jednotka Air Sole pod patou, Nike Air Max 90 Ultra 2.0 spíše nebudou botami pro vás.

Přečíst celou recenzi

Zjistit cenu →

Video(recenze)

Zdroje

 1. Uživatelské recenze [1][2][3][4][5][6][7][8][9][10]
 2. Videopohledy [1][2][3][4][5][6][7][8]
 3. Jiné zdroje [1][2]
Ohodnoťně tento článek

Autor článku:

Zajímá vás něco o nás a jak vybíráme produkty? Garant článku: Daniel Hanuš – držitel licence od ČNB na poskytování finančních úvěrů.

Podobné články

Napsat komentář