VIDEO: Nejlepší značky solárních panelů a jak je vybírat? [TEST 2024]

Úplně na začátek bych vám chtěl doporučit podle mě nejlepší volbu a to panely AEG. Tyto solární panely patří ke špičce evropského trhu a navíc jsou prověřeny tisíci domácnostmi v Česku. Více o této značce vám řeknu dále v článku, ovšem už teď vám můžu říct, že pokud nevíte, jaké solární panely vybrat, s AEG nesáhnete vedle. Ačkoliv je značka panelů důležitá, ještě důležitější je samotná instalace. O tu se podle mého zkoumání nejlépe postará společnost Acetex.

Videorecenze

Vytvořil jsem pro vás video o nejlepších značkách solárních panelů.

 • Jako pátý se umístil výrobce Jinko Solar, který klade velký důraz na životní prostředí. 
 • Na čtvrtém místě skončila značka Trina Solar díky nadstandardním zárukám. 
 • Jako třetí se umístil výrobce Risen Energy jakožto léty prověřená značka.
 • A druhou a s ohledem na účinnost top volbou je značka CanadianSolar
 • Já bych vám nejvíce doporučil první místo: panely AEG, které patří ke špičce na evropském trhu a v ČR jsou velmi oblíbeným řešením.
Značky Solárních Panelů

Důkladně jsem prozkoumal ty nejlepší značky solárních panelů a sestavil žebříček těch nejkvalitnějších. V tomhle článku vám je všechny ukážu a navíc vám řeknu, podle čeho solární panely vybírat a na co se u výběru zaměřit. Pokud tedy zrovna vybíráte solární panely, pak jste na správném místě – po přečtení článku budete mít jasno.

Jak vybrat solární panely

Než se ale dostaneme k samotným značkám, pojďme si rychle říct, jak přesně solární panely vlastně vybrat.

 • Jedním z prvních kroků by mělo být důkladné promyšlení toho, kam vlastně panely postavíte, na jakou světovou stranu budou směřovat a v jakém úhlu budou stát.
 • To výrazně ovlivní jejich následnou výkonnost a tím i finální úsporu.
 • Nejvhodnější je umístění na jižní stranu, na severní se umístění nedoporučuje.
 • Co vás bude zajímat především, je samozřejmě výkon a účinnost.
 • Výkon se udává v jednotkách Watt peak, účinnost v procentech.
 • Podle ní jednoduše zjistíte, kolik procent přijatého záření je panel schopný přeměnit na energii. Čím vyšší číslo, tím lépe.
 • Jakmile budete mít zmapované umístění panelu, můžete na základě něj vybrat vhodný typ.
 • Nejčastěji se u nás setkáme s panely monokrystalickými, v nabídce ale najdete i polykrystalickou a amorfní variantu.
 • Rozdíl je mezi jednotlivými modely panelů i v jejich váze.
 • Vždy se ujistěte, že jejich počet a váhu vaše střecha bez problémů zvládne.
 • A nepřehlížejte ani finanční stránku.
 • Ceny panelů se mohou lišit i v řádech desetitisíců a vzhledem k tomu, že jich budete nejspíš pořizovat větší počet, se pak ve finále mohou některé z nich velmi prodražit.
 • Dražší modely však mají i své nesporné výhody a často díky nim můžete ušetřit ještě výrazněji.
 • Nejlepší radou tak je vzít do ruky kalkulačku a počítat.
 • Nezapomeňte také, že můžete výrazně ušetřit díky dotacím. Zjistěte si tedy, zda na ně máte nárok.

Nejlepší značky solárních panelů

Teď už ale pojďme zpět k našemu žebříčku nejlepších značek solárních panelů.

 • 5 – Panely, které myslí na životní prostředí: Jinko Solar
 • 4 – Značka s dlouhou zárukou: Trina Solar
 • 3 – Společnost s dlouhou historií: Risen Energy
 • 2 – Značka s důrazem na účinnost: CanadianSolar
 • 1 – Výběr redakce přední evropský výrobce: AEG

5) Jinko Solar

Panely, které myslí na životní prostředí

Páté místo srovnání obsadila společnost Jinko Solar, která patří skutečně mezi špičku svého oboru. Jde o čínskou společnost, která působí ve 180 zemích světa. Ačkoliv její původ může v některých zákaznících vyvolávat jisté obavy, jsou zbytečné. Společnost získala hned několik ocenění týkajících se kvality i dlouhodobé spolehlivosti svých výrobků, zároveň také klade důraz na udržitelnost a respekt k životnímu prostředí.

Její snažení v tomto ohledu podporuje například certifikát Cradle to Cradle, který získala jako vůbec první čínská společnost. V portfoliu značky najdete produkty řady Tiger Neo, Tiger Pro či Tiger a výběr je tak více než pestrý. Panely vynikají opravdu vysokou účinností a přitom příznivou cenou.  

4) Trina Solar

Značka s dlouhou zárukou

Čtvrté místo žebříčku patří společnosti Trina Solar, která se řadí mezi top 5 předních výrobců na světě. Na trhu působí už od roku 1997, tedy od doby, kdy toho o solárních panelech spousta z nás mnoho nevěděla. Stejně jako další čínské značky staví i ona na co nejlepším poměru kvality a ceny.

Výkonnost panelů Trina Solar se pohybuje od 370 W do 670 W, účinnost od 19,8 % do 22,5 %. K nejoblíbenějším řadám společnosti patří panely Vertex, které jsou určené především pro rodinné domy a vynikají opravdu vysokou účinností, případně TallMax, ty jsou zase vhodné pro komerční objekty. O kvalitách značky hovoří i to, že na některé panely nabízí až třicetiletou záruku na výkon. 

3) Risen Energy

Společnost s dlouhou historií

Na třetí příčce se umístila společnost Risen Energy, která funguje už od roku 1986 a patří k průkopníkům v oboru. Zároveň je třetím největším čínským výrobcem panelů na světě. Mezi její hlavní klady patří vedle dlouholetých zkušeností záruka 25 let na výkon, více než slušná účinnost, vysoká odolnost vůči různým povětrnostním vlivům a také příznivá cena, jak je pro čínské panely typické.

Pokud jde o modelové řady, oblíbená je série Jager s účinností až 21 % a výkonem 455 W, ještě více pak řada Titan, jejíž účinnost sahá až k 21,7 % a výkon až k 550 W. A k plusům této značky můžeme zařadit i spoustu pozitivních recenzí od zákazníků, kteří potvrzují více než solidní výkon a zároveň jsou nadšení z nízkých cen.

2) CanadianSolar

Značka s důrazem na účinnost

Na stříbrné příčce se umístila kanadská společnost CanadianSolar. Ovšem nenechte se názvem zmást, i ona většinu svých produktů vyrábí v Číně. Protože však patří mezi nejuznávanější značky na světě, můžete se na ni obrátit zcela bez obav. Hlavní doménou panelů CanadianSolar je vysoká účinnost. Povedlo se jim dokonce vyrobit solární článek s rekordní účinností 23,81 %, průměr běžných panelů značky je ale o něco málo nižší.

Pro majitele běžných rodinných domů je určená řada HiKu a HiDM, kdy HiKu je o něco účinnější a výkonnější (až 375 W), HiDM zase cenově příznivější. V nabídce značky ale najdete třeba i panel HiKu7 s výkonem až 665 W. Pokud jde o záruky, ty jsou zde standardní, tedy až 25 let na výkon. A kvality značky oceňují i spousty a spousty spokojených zákazníků, kteří značku považují za jednu z nejlepších na trhu. 

1) AEG

Přední evropský výrobce

Na první místo jsem posadil německého výrobce solárních panelů AEG, který je nejen evropskou špičkou, ale zároveň patří i k nejoblíbenějším volbám českých zákazníků. Jen loni proběhlo v ČR více než 8 000 instalací panelů této značky.

Díky nejmodernější technologii půlených článků dosahují panely maximálního výkonu (průměrně zhruba okolo 450 Wp), a to i v náročných podmínkách. A důraz klade i na design. Možná se tento parametr zdá na první pohled nedůležitý, ale pravdou je, že solární panely na střeše nejde přehlédnout a pro spoustu zákazníků hraje vzhled roli.

Ukázkou je například ultra černý panel G12, případně elegantní řada M10. Značka se také pyšní celou řadou různých ocenění, které potvrzují její kvalitu i oblíbenost. Suma sumárum, jestli hledáte opravdu kvalitního evropského výrobce, tady jste na správné adrese.

4.9/5 - (102 votes)

Autor článku:

Zajímá vás něco o nás a jak vybíráme produkty? Garant článku: Daniel Hanuš

Podobné články

Napsat komentář