VIDEO: Nejlepší pákové kávovary a jak je vybírat? [TEST 2024]

Úplně na začátek bych vám chtěl doporučit podle mě nejlepší volbu a to DeLonghi Dedica EC 685.BK. Tento pákový kávovar nabízí jeden z nejlepších poměrů ceny a kvality. Více o tomhle produktu se dočtete dále ve článku, ovšem už teď vám můžu říct, že pokud nevíte, jaký pákový kávovar vybrat, s tímto DeLonghi kávovarem nesáhnete vedle.

Videorecenze

Vytvořil jsem pro vás video o nejlepších pákových kávovarech.

 • Jako pátý se umístil Sencor SES 4040BK, nejlepší kávovar do 3500 Kč.
 • Na čtvrtém místě Sage BES875BSS, který vyniká mezi kávovary s integrovaným mlýnkem. 
 • Jako třetí se umístil Sencor SES 1710BK, kávovar s nízkou cenovkou, který ale stále má co nabídnout. 
 • A druhý a naprosto nejlepší, pokud nekoukáte na peníze, je DeLonghi La Specialista Maestro EC 9865.M.
 • Já bych vám nejvíce doporučil první místo: DeLonghi Dedica EC 685.BK, protože nabízí perfektní poměr ceny a kvality, skvěle vypadá a je ověřený už velkou spoustou kupujících.
Pákové Kávovary

Důkladně jsem prozkoumal ty nejlepší pákové kávovary a sestavil žebříček těch nejkvalitnějších. V tomhle článku vám je všechny ukážu a navíc vám řeknu, podle čeho pákové kávovary vybírat a na co se u výběru zaměřit. Pokud tedy zrovna vybíráte pákový kávovar, pak jste na správném místě – po přečtení článku budete mít jasno.

Jak vybrat pákový kávovar

Než se ale dostaneme k samotným produktům, pojďme si rychle říct, jak přesně pákový kávovar vlastně vybrat.

 • Jedním ze zásadních parametrů při výběru je tlak. Vybírejte kávovar s tlakem alespoň 9 barů, abyste si na své kávě opravdu pochutnali.
 • Neplatí však, že pokud bude tlak dvojnásobný, bude vaše káva dvakrát tak kvalitní, tak se nenechte příliš ovlivnit marketingovými triky.
 • Dalším bodem je pak kvalita zpracování a materiálů. Přeci jen chcete, aby vám kávovar nějakou dobu vydržel, takže se vyplatí investovat do spolehlivého stroje.
 • Roli bude hrát i umístění a rozměry přístroje. Dbejte na to, abyste měli v okolí dostatek prostoru na jeho obsluhu.
 • Praktický je také dostatečně velký zásobník na vodu. Ten volte podle toho, pro kolik osob obvykle kávu připravujete.
 • K důležitým aspektům patří i mletí kávy. Některé kávovary totiž mají integrovaný mlýnek na kávu, což může ušetřit místo i práci.
 • A v neposlední řadě si ujasněte, jaké nápoje budete připravovat. Pokud si chcete pochutnávat třeba na cappuccinu nebo flat white, vybírejte přístroj s tryskou na mléčnou pěnu.
 • S tím souvisí i další bod, a to údržba. Čím jednodušší bude, tím samozřejmě lépe.
 • Vyplatí se přihlédnout také k recenzím, samotné značce a délce záruky pro případ potíží.

Průzkum trhu a vybírání těch nejdůležitějších střípků informací pro výběr produktu či služby: to je naše! Naši redaktoři tráví nad průzkumem článku desítky hodin a celá naše redakce se řídí naším redakčním kodexem

Nejlepší pákové kávovary

Teď už ale pojďme zpět k našemu žebříčku nejlepších pákových kávovarů.

5) Sencor SES 4040BK

Nejlepší pákový kávovar do 3 500 Kč

Na páté místo jsem posadil kávovar Sencor SES 4040BK. Oblíbila si jej totiž řada zákazníků, a to třeba i díky nízké ceně, která se pohybuje okolo 3 200 Kč. Ale i navzdory ní vyniká zajímavými vlastnostmi, jako je vysoký tlak nebo plně automatické čištění, které chybí i u některých dražších přístrojů. Těžko tak v této cenové kategorii budete hledat kvalitnější kávovar.

Vedle toho si lidé v recenzích chválí i napěňovač pěny, rychlé nahřívání a jednoduchost ovládání. Dá se říct, že pro nepříliš náročné uživatele bude dobrou volbou a připraví jim chutný šálek kávy.

4) Sage BES875BSS

Nejlepší kávovar s integrovaným mlýnkem

Jak jsem zmínil, vyhledávaným vybavením pákových kávovarů je integrovaný mlýnek. V této kategorii září přístroj Sage, který obsadil čtvrté místo mého žebříčku. Pořídíte jej za cenu okolo 15 000 Kč, odvděčí se vám ale spoustou vychytávek.

Oceníte třeba dvoulitrovou nádobku na vodu, 18 možností nastavení hrubosti mletí, automatické čištění nebo nahřívač šálků. Nebo, jako jeho spokojení uživatelé, třeba i povedený design, kvalitní provedení nebo široké možnosti nastavení. Dobrým znamením také je, že někteří v recenzích zmiňují i dlouhověkost přístroje. 

3) Sencor SES 1710BK

Nejlepší levný pákový kávovar

Bronzová medaile patří kávovaru Sencor SES 1710BK, který se s cenou okolo 1700 Kč řadí k nejlevnějším volbám. Samozřejmě, nemůžete od něj čekat výkon srovnatelný s kávovary s desetinásobnou cenou a když budete chtít, nedostatky najdete, ale spoustě lidem bude vyhovovat.

Tlak 15 barů je zcela dostačující, nechybí zde tryska na páru nebo automatické čištění a odvápňování a dokonce vám i předehřeje šálek. Kupující na něm vyzdvihují, jak nejspíš očekáváte, hlavně cenovku, řada z nich ale zmiňuje třeba i chuť kávy a její krémovou pěnu.

2) DeLonghi La Specialista Maestro EC 9865.M

Pákový kávovar pro náročné

Druhé místo jsem věnoval kávovaru DeLonghi La Specialista Maestro. Jeho cena sahá přes 30 000 Kč, a tak nejspíš tušíte, že se svými proporcemi zavděčí i náročným kafařům.

Vedle klasického espressa vám nachystá třeba i ledové varianty nápojů, přípravu vám usnadní integrovaný kónický mlýnek, mléko umí napěnit automaticky, nebo se do toho můžete pustit ručně a celou řadu pokročilých funkcí, jako je automatické čištění, časovač nebo nastavení teploty kávy nejspíš tak nějak očekáváte.

A nebudete zklamáni. Stejně jako řada kupujících, kteří oceňují design, spoustu možností nastavení a především vysoce kvalitní výsledek.

1) DeLonghi Dedica EC 685.BK

Nejlepší poměr cena/výkon

A konečně se dostávám k favoritovi číslo jedna, kávovaru DeLonghi Dedica, který jsem ověnčil označením Výběr redakce. A mám k tomu hned několik důvodů. Jednak má skvělý poměr výkonu a ceny a pořídíte jej za zhruba 4 000 Kč, což příliš nezasáhne rodinný rozpočet.

Zároveň je velkým favoritem mnoha zákazníků a také se bude ve vaší kuchyni skvěle vyjímat svým designem, aniž by zabral moc místa. A taky toho samozřejmě hodně umí. Připraví dvě kávy současně, napění mléko a díky funkci “Moje káva” si nachystáte šálek přesně podle sebe. A to naprosto jednoduše, jak potvrzují desítky spokojených zákazníků.

4.9/5 - (103 votes)

Autor článku:

Zajímá vás něco o nás a jak vybíráme produkty? Garant článku: Daniel Hanuš

Podobné články

Napsat komentář