VIDEO: Nejlepší drony a jak je vybírat? [TEST 2024]

Úplně na začátek bych vám chtěl doporučit podle mě nejlepší volbu a to dron DJI Mini 2 Fly More Combo. Tento dron nabízí jeden z nejlepších poměrů ceny a kvality. Více o tomhle produktu vám řeknu dále včlánku, ovšem už teď vám můžu říct, že pokud nevíte, jaký dron vybrat, s DJI Mini 2 Fly More Combo nesáhnete vedle.

Videorecenze

Vytvořil jsem pro vás video o nejlepších dronech.

Drony

Důkladně jsem prozkoumal ty nejlepší drony a sestavil žebříček těch nejkvalitnějších. V tomhle článku vám je všechny ukážu a navíc vám řeknu, podle čeho drony vybírat a na co se u výběru zaměřit. Pokud tedy zrovna vybíráte dron, pak jste na správném místě – po přečtení článku budete mít jasno.

Jak vybrat dron

Než se ale dostaneme k samotným produktům, pojďme si rychle říct, jak přesně dron vlastně vybrat.

 • Nejprve si ujasněte, z jakého důvodu si dron pořizujete.
 • Jiné nároky musí splňovat dron, s nímž plánujete létat jen na své zahradě pro zábavu, jiné závodní dron nebo ten, který má pořizovat kvalitní videa a fotografie.
 • S tím pak souvisí také jeho velikost, váhu a skladnost.
 • Tu volte podle toho, jak moc s dronem hodláte cestovat, ale neopomíjejte ani legislativní stránku věci.
 • Drony nad 250 g s kamerou totiž podléhají povinné registraci.
 • Dalším podstatným faktorem je počet vrtulí.
 • Drony s menším počtem vrtulí (např. třemi) jsou sice obratnější, ale méně odolné a kameru obvykle neunesou.
 • U těch s větším počtem vrtulí je to přesně naopak. V dobrém poměru těchto faktorů jsou tak drony se čtyřmi vrtulemi.
 • Zvažte také dosah, který se může pohybovat od několika desítek metrů (u analogového ovládání) až po kilometry (v případě digitálního ovládání).
 • A když už jsme u ovládání, i to hraje roli. Levné modely můžete řídit z mobilu nebo tabletu, ale lepší jsou přímo drony s ovladačem, který je přesnější.
 • A v neposlední řadě se zaměřte na dobu letu. Pozor si dejte na to, že některé drony vydrží ve vzduchu jen pár minut, ty lepší pak desítky.
 • A v neposlední řadě berte v potaz také otázku bezpečnosti. Hodit se pro tyto účely může detekce překážek nebo funkce automatického návratu. 

Průzkum trhu a vybírání těch nejdůležitějších střípků informací pro výběr produktu či služby: to je naše! Naši redaktoři tráví nad průzkumem článku desítky hodin a celá naše redakce se řídí naším redakčním kodexem

Nejlepší drony

Teď už ale pojďme zpět k našemu žebříčku nejlepších dronů.

5) SYMA X5C

Nejlepší dron pro děti

Pokud neustále posloucháte žadonění svých ratolestí o dron, přijde vám vhod páté místo mého srovnání. Dron SYMA X5C stojí jen něco málo přes tisíc korun a je tak pro děti optimální, případně může potěšit i začínající a nenáročné uživatele. Vzhledem k jeho určení se bude hodit důraz na stabilitu a odolnost přístroje, kterou podporuje třeba krytí vrtulí.

Nechybí mu kamera, která dokáže zaznamenávat fotografie i videa s maximálním rozlišením 720p. Vybírat můžete ze dvou režimů rychlostí, létat vydrží maximálně 10 minut a dosah nepřesahuje 150 metrů. To všechno ale nenáročným uživatelům dostačuje, jak potvrzují i desítky spokojených recenzí. V nich lidé mimo jiné oceňují třeba i dostupnost náhradních dílů. 

4) DJI Mini 3 Pro

Nejlepší dron na cestování

Čtvrté místo mého žebříčku patří dronu DJI Mini 3 Pro, který bude skvělým parťákem všem cestovatelům a těm, kteří chtějí mít dron neustále o sebe. Pořídit si jej můžete za zhruba 22 000 Kč. Jak napovídá pojmenování, má dron kompaktní rozměry, snadno jej složíte a navíc jde o odlehčenou verzi, která váží 249 g, což oceníte i s ohledem na povinnost registrace těžších přístrojů.

Vedle toho je u něj ale kladen důraz i na kvalitu záběrů. Těšit se tak můžete na 4K rozlišení, možnost pořizování zpomalených záběrů a dlouhou dobu letu až 34 minut, takže budete mít dostatek času na to najít ten nejlepší záběr. Vedle toho všeho si lidé v recenzích pochvalují také jeho odolnost a stabilitu.

3) Ryze Tech Tello TEL0200

Nejlepší dron do 3 000 Kč 

Pokud nechcete vyloženě dětský model, ale zároveň nepatříte k náročným uživatelům a dron si pořizujete pro zábavu, možná vás zaujme třetí místo žebříčku. Na něm se s cenou necelých 3000 Kč umístil dron Ryze Tech Tello TEL0200.

Nečekejte žádné pokročilé technologie ani nekonečnou výdrž, ale základní dron s HD kamerou a základními funkcemi. Pomůže vám pořídit videa a fotky a umí i přenos na vzdálenost 100 m. Váží jen 80 g, takže jej využijete i na cestách a disponuje dokonce funkcí návrat domů, která se může začátečníkům hodit.

Ve vzduchu vydrží maximálně 13 minut. Lidé jej v recenzích označují také jako snadno ovladatelný, dobře zpracovaný a pro nováčky je to podle mnohých optimální volba.  

2) DJI Air 2S Fly More Combo

Nejlepší dron pro náročné

Stříbrná medaile putuje dronu DJI Air 2S Fly More Combo, který svými parametry potěší i náročnější uživatele. Především pak ty, kterým jde o ty nejhezčí záběry. A tomu odpovídá i cena přesahující 34 000 Kč. Pyšnit se může rozlišením 5,4K a záběry pořizuje s autentickými barvami a poradí si i v šeru. K tomu všemu má spoustu pokročilých funkcí, které vám vytvoří panoramatické snímky, zachytí nejmenší detaily nebo natáčí z mnoha různých úhlů.

Přehlížená není ani otázka bezpečnosti, kdy se dron sám vyhýbá překážkám, a navíc sbírá informace o letadlech či vrtulnících v blízkém okolí. Váží necelých 600 g, takže jej bez problémů sbalíte s sebou na cesty a ve vzduchu vydrží více než půl hodiny. Pokud se rozhodnete do něj zainvestovat, soudě podle zkušeností kupujících naplní vaše očekávání.

1) DJI Mini 2 Fly More Combo

Nejlepší poměr cena/výkon

První místo žebříčku obsadil dron DJI Mini 2 Fly More Combo, který je s cenou okolo 15 000 Kč dobrou univerzální volbou. Je skladný, výkonný a zábavu si s ním užijí pokročilejší uživatelé i začátečníci. Vydrží létat něco málo přes půl hodiny, má praktickou váhu 249 g a samozřejmě mu nechybí integrovaná kamera se 4K rozlišením a vysokou stabilitou.

Abyste už od začátku neměli s jeho ovládáním problém, pomohou vám funkce automatický vzlet nebo přesné vznášení. Vzlétnout umí až do výšky 4 kilometrů a uzpůsoben je tomu i svou odolností proti větru. K jeho výhodám musíme započítat i vysokou oblíbenost u zákazníků, takže si můžete přečíst desítky recenzí. Ale ušetřím vám práci, v naprosté většině jsou z něj lidé nadšení.   

Užitečné odkazy

4.9/5 - (102 votes)

Autor článku:

Zajímá vás něco o nás a jak vybíráme produkty? Garant článku: Daniel Hanuš

Podobné články

Napsat komentář