VIDEO: Nejlepší kontaktní čočky a jak je vybírat? [TEST 2024]

Úplně na začátek bych vám chtěl doporučit podle mě nejlepší volbu, a to kontaktní čočky Cooper Vision Biofinity. Tyto kontaktní čočky patří k těm nejprodávanějším a u zákazníků nejoblíbenějším. Více o tomhle produktu vám řeknu dále v článku, ovšem už teď vám můžu říct, že pokud nevíte, jaké kontaktní čočky vybrat, s Cooper Vision Biofinity nesáhnete vedle.

Videorecenze

Vytvořil jsem pro vás video o nejlepších kontaktních čočkách.

Kontaktní Čočky

Důkladně jsem prozkoumal ty nejlepší kontaktní čočky a sestavil žebříček těch nejkvalitnějších. V tomhle videu vám je všechny ukážu a navíc vám řeknu, podle čeho kontaktní čočky vybírat a na co se u výběru zaměřit. Pokud tedy zrovna vybíráte kontaktní čočky, pak jste na správném místě – po přečtení článku budete mít jasno.

Jak vybrat kontaktní čočky

Než se ale dostaneme k samotným produktům, pojďme si rychle říct, jak přesně kontaktní čočky vlastně vybrat.

  • Zásadní roli by při výběru měl hrát účel čoček daný oční vadou, kterou trpíte.
  • Z tohoto hlediska rozlišujeme oční čočky sférické, které řeší krátkozrakost nebo dalekozrakost, asférické, jež kromě těchto vad korigují také lehký astigmatismus, torické (nebo také astigmatické čočky) a multifokální čočky zaměřující se na presbyopii, vadu nejčastěji související se stářím.
  • Setkat se také můžete s barevnými čočkami, které vám mohou změnit barvu očí.
  • V závislosti na tom, zda chcete čočky nosit každý den, nebo je kombinovat s brýlemi, si vyberte čočky s adekvátní frekvencí nošení.
  • Existují jednodenní, ale třeba i čtvrtletní varianty.
  • Kromě toho se setkáte i s kontinuálním typem, který není třeba vyjímat z oka ani na noc.
  • Přihlédněte také k jejich materiálu.
  • Nejčastěji se setkáte s hydrogelovými čočkami, které jsou vhodné i pro citlivé oči, ale mají nižší propustnost kyslíku, a čočkami silikon-hydrogelovými, které kyslík propouští velmi dobře, dají se nosit i dlouhodobě, ale jsou náchylnější k usazování nečistot.
  • V potaz je třeba vzít také počet dioptrií a průměr a zakřivení čočky, s čímž vám nejlépe pomůže specialista. 

Průzkum trhu a vybírání těch nejdůležitějších střípků informací pro výběr produktu či služby: to je naše! Naši redaktoři tráví nad průzkumem článku desítky hodin a celá naše redakce se řídí naším redakčním kodexem

Nejlepší kontaktní čočky

Teď už ale pojďme zpět k našemu žebříčku nejlepších kontaktních čoček.

5) MaxVue Vision ColorVue Trublends One-Day Rainbow

Nejlepší barevné čočky

Páté místo patří čočkám MaxVue Vision ColorVue Trublends, které nejsou dioptrické, ale za to vám umožní vyzkoušet si, jak byste vypadali s jinou barvou očí.

Za cenu okolo 330 Kč si vyzkoušíte hned 6 různých odstínů, od modré přes zelenou až po nafialovělou. Je přitom jedno, jestli je vaše přirozená barva očí světlá, nebo tmavá, čočky ji totiž dovedou velmi dobře překrýt.

Jde o jednodenní čočky, takže si nemusíte lámat hlavu s jejich ukládáním, jednoduše si je ráno nasadíte a večer sundáte a vyhodíte. K lepšímu zraku vám sice nepomohou, ale poslouží pro zábavu nebo třeba jako součást karnevalového kostýmu. 

4) Acuvue Oasys for Astigmatism

Nejlepší torické čočky

Pokud jsou ve vašem hledáčku čočky pro korekci astigmatismu, tedy nepravidelnost rohovky, pak by vás mohlo zaujmout čtvrté místo mého srovnání, na kterém se umístily čočky Acuvue Oasys for Astigmatism. Balení po 6 kusech stojí okolo 550 Kč. Pokud budete čočky na noc vyjímat, můžete je používat po dobu 14 dní, pokud je chcete používat jako kontinuální, pak je můžete nosit týden.

Disponují UV filtrem, takže se hodí pro spoustu různých aktivit. Technologie Accelerated Stabilisation Design se stará o to, aby vám čočky skutečně sedly a po každém mrknutí se vrací na to správné místo. Jsou vyrobeny ze  silikon-hydrogelového materiálu a pomáhají předcházet pocitu suchosti. To v recenzích potvrzuje i řada spokojených kupujících, kteří si je díky vysokému komfortu kupují opakovaně. 

3) DAILIES AquaComfort Plus

Nejlepší jednodenní čočky

Na třetím místě mého žebříčku se umístily čočky Dailies AquaComfort Plus, které budou vyhovovat všem, kdo se nechtějí příliš zaobírat s ukládáním čoček, ale dávají přednost jednodenním variantám. 30 kusů pořídíte za cenu okolo 400 Kč.

Jde o sférické čočky, u kterých je kladen velký důraz především na pohodlí, což je dělá skvělou volbou i pro začátečníky. Tvoří je materiál Nelfilcon A a pro opravdový komfort jsou tu hned tři zvlhčující složky, které se aktivují v různých fázích nošení. Vyhovovat by tak měly i citlivým očím. Příjemný pocit při nošení potvrzuje i velká spousta zákazníků ve svých hodnoceních, kteří uvádějí, že čočky nedráždí ani po celodenním nošení.  

2) Bausch & Lomb Optima FW

Nejlepší čtvrtletní čočky

Druhé místo mého srovnání patří čočkám Bausch & Lomb Optima FW, které budou vyhovovat těm, kdo potřebují korigovat myopii nebo hypermetropii a dávají přednost dlouhodobému nošení čoček. Stačí je vyměnit jednou za 3 měsíce a 4 kusy stojí okolo 500 Kč. Nosit je můžete bez obav každý den.

Jejich přední strana je uzpůsobena tak, aby se na ní neusazovaly nečistoty, ta zadní se zase snaží o maximální komfort při nošení. Jsou velmi tenké a ani s jejich nasazováním nebudete mít problém. Někomu by mohl chybět jen UV filtr. Lidé si čočky velmi často kupují opakovaně už mnoho let a potvrzují, že jsou odolné i příjemné.

1) Cooper Vision Biofinity

Nejoblíbenější čočky zákazníků

Zlatá medaile putuje pomyslně čočkám Cooper Vision Biofinity, které jsou u zákazníků tak oblíbené, že dokonce několikrát za sebou získaly označení Produkt roku. 6 kusů stojí zhruba 400 Kč a jde o měsíční čočky, které lze nosit kontinuálně.

Jsou vyrobeny ze silikon-hydrogelu a dovedou v sobě uchovávat vodu tak šikovně, že oko udržují co nejdéle hydratované. Podráždění také pomáhá předcházet dobrá propustnost kyslíku a zaoblené okraje čoček. Vedle toho si je, stejně jako řada kupujících, můžete oblíbit pro dobrý poměr ceny a kvality. Lidé oceňují také to, že při nošení nejsou vidět. 

4.9/5 - (102 votes)

Autor článku:

Zajímá vás něco o nás a jak vybíráme produkty? Garant článku: Daniel Hanuš

Podobné články

Napsat komentář