VIDEO: Nejlepší čističky vzduchu a jak je vybírat? [TEST 2024]

Úplně na začátek bych vám chtěla doporučit podle mě nejlepší volbu a to čističku Ionic-CARE Triton X6. Tato čistička vzduchu nabízí jeden z nejlepších poměrů ceny a kvality. Více o tomhle produktu vám řeknu dále v článku, ovšem už teď vám můžu říct, že pokud nevíte, jakou čističku vybrat, s Ionic-CARE nesáhnete vedle.

Videorecenze

Vytvořila jsem pro vás video o nejlepších čističkách vzduchu.

 • Jako pátá se umístila čistička Levoit Core Pet 350-RAC jako nejlepší volba pro domácnosti se zvířaty. 
 • Na čtvrtém místě skončila čistička Dyson Pure Cool TP00 díky skvělému vzduchovému výkonu. 
 • Jako třetí se umístila čistička Sencor SHA 8400WH jako nejlepší volba do 2 000 Kč.
 • Druhá a naprosto nejlepší, pokud nekoukáte na peníze, je OneLife OneLife X
 • Já bych vám však nejvíce doporučila první místo: Ionic-CARE Triton X6, protože nabízí perfektní poměr ceny a kvality a opakovaně získává ocenění Produkt roku.
Cisticky Vzduchu

Důkladně jsem prozkoumala ty nejlepší čističky vzduchu a sestavila žebříček těch nejkvalitnějších. V tomhle videu vám je všechny ukážu a navíc vám řeknu, podle čeho čističku vzduchu vybírat a na co se u výběru zaměřit. Pokud tedy zrovna vybíráte čističku vzduchu, pak jste na správném místě – po přečtení článku budete mít jasno.

Jak vybrat čističku vzduchu

Než se ale dostaneme k samotným produktům, pojďme si rychle říct, jak přesně čističku vzduchu vlastně vybrat.

 • Zásadní roli ve výběru čističky hraje typ filtru. Je tedy dobré se zamyslet nad tím, jaký druh nečistot by měla čistička primárně zachytit.
 • Nejčastěji se setkáte s HEPA filtrem, uhlíkovým filtrem a UV světlem.
 • Nebojte se, většina čističek kombinuje více typů filtrů a zbaví vás tak bakterií, virů a plísní, další zvládají také kouř či prach.
 • Dalším velmi podstatným parametrem je vzduchový výkon, který uvádí, kolik m3 vzduchu projde čističkou za hodinu.
 • Je tedy třeba jej přizpůsobit velikosti místnosti.
 • Abyste zjistili, jak velký výkon potřebujete, vynásobte objem místnosti 2,5×, u alergiků klidně 4×.
 • Protože budete čističku nejspíš využívat v obytné části domu, zaměřte se také na její hlučnost.
 • Ta by neměla být vyšší než 60 dB, což je zhruba úroveň běžného rozhovoru.
 • Na noc se doporučují čističky s hlučností pod 30 dB.
 • Pozornost věnujte i dalším funkcím.
 • Některé čističky mají třeba noční režim nebo samy posuzují kvalitu ovzduší a přizpůsobují tomu svůj výkon.
 • Pamatujte, že čističku je nejlepší umístit do středu místnosti a není možné ji zakrýt nebo schovat.
 • V potaz proto berte i rozměry a design přístroje.
 • Nabízí se i otázka, jak je to se spotřebou. Většina čističek má spotřebu okolo 30 až 50 W, což odpovídá běžné žárovce.
 • Účtů za elektřinu se tak bát zrovna nemusíte.

Průzkum trhu a vybírání těch nejdůležitějších střípků informací pro výběr produktu či služby: to je naše! Naši redaktoři tráví nad průzkumem článku desítky hodin a celá naše redakce se řídí naším redakčním kodexem

Nejlepší čističky vzduchu

Teď už ale pojďme zpět k našemu žebříčku nejlepších čističek vzduchu.

5) Levoit Core Pet 350-RAC

Nejlepší čistička pro domácnosti se zvířaty

Na pátém místě se umístila čistička vzduchu Levoit Core, která, jak už napovídá název, bude skvělou volbou pro milovníky zvířecích mazlíčků. Pořídíte si ji za příjemnou cenu okolo 3 500 Kč, přitom ale nabízí řadu zajímavých funkcí.

A to třeba 3vrstvou filtraci s filtrem Hepa H13, ARC formuli pro odstranění zvířecích pachů nebo patentovanou technologii pro maximální cirkulaci. Ve výsledku tak čistička odstraní až 99,97 % všech nečistot.

Nechybí funkce časovače, technologie pro noční režim, kdy se hluk sníží na 24 dB a přístroj získal dokonce ocenění Energy Star za svůj energeticky nenáročný provoz. Pokud tedy hledáte čističku do místností do 40 m2, v nichž pobýváte se svými zvířecími kamarády, tohle by mohla být správná volba.   

4) Dyson Pure Cool TP00

Čistička s nejvyšším vzduchovým výkonem

Čtvrté místo mého srovnání patří čističce Dyson, která vyniká obrovským vzduchovým výkonem a potěší tak ty nejcitlivější, jako jsou astmatici a alergici. Stojí zhruba 9000 Kč a její vzduchový výkon činí dokonce 1490.4 m3/h, což je skutečně dechberoucí údaj. Její Hepa filtr si poradí i s ultra jemnými nečistotami, ať už jde o bakterie, pyl, nebo mikroskopické kousky kůže či srsti zvířat.

A vzhledem k o něco vyšší ceně se můžete těšit na celou řadu vychytávek, jako je časovač, dálkové ovládání nebo ventilátor pro příjemné ochlazení v horkém létě. Sama vás také upozorní, až přijde čas na výměnu filtru. Lidé v recenzích oceňují i její elegantní vzhled nebo tichý chod.

3) Sencor SHA 8400WH

Nejlepší čistička do 2 000 Kč 

Pokud nejste nároční a bojujete s rozpočtem, možná vás zaujme třetí místo mého srovnání, a to čistička Sencor. Pořídíte ji do 2 000 Kč, její vzduchový výkon 178 m3/h vůbec není špatný a i hlučnost 50 dB se dá zvládnout.

O příjemnější dýchání se stará čtyřstupňový filtrační systém s Hepa filtrem, uhlíkovým filtrem a UV-C lampou. Finanční úsporu v tomto případě ještě podtrhuje fakt, že jde filtry jednoduše vyčistit a znovu použít.

Nastavit můžete 3 rychlosti čištění, nechybí ani funkce časovače a háček není ani v energetické náročnosti. To všechno dohromady z ní dělá oblíbenou volbu spousty méně náročných zákazníků, kteří jsou s jejím výkonem a funkčností podle recenzí spokojení.

2) OneLife OneLife X

Nejlepší bez ohledu na cenu

Stříbrnou medaili ode mě získává čistička OneLife. S cenou okolo 26 000 Kč nad ní nejspíš budou uvažovat hlavně ti, kteří se nemusí zrovna ohlížet na rozpočet. A ona se jim odmění skvělými funkcemi. Vyniká revoluční technologií plazmového filtru, který má nad běžnými filtry navrch v oblasti hluku, energetické spotřeby i účinnosti, kdy zneškodní až 99,99 % škodlivých částic.

Navíc obsahuje znovupoužitelný filtr, který není potřeba nikdy měnit. Což znamená více než zajímavou úsporu, navíc díky tomu neprodukujete další odpad, což zase potěší všechny, komu záleží na životním prostředí.

Za zmínku stojí i to, že je čistička vyrobená z recyklovatelných materiálů. A pokud vám záleží na designu, rozhodně nebudete zklamaní ani v tomto ohledu.

1) Ionic-CARE Triton X6

Nejlepší poměr cena/výkon

A konečně se dostáváme k prvnímu místu, a to čističce Ionic-Care. Má příznivou cenovku okolo 3500 Kč a těžko byste hledali oblíbenější model. Pravidelně získává ocenění Produkt roku, a to především díky skvělému poměru výkonu a ceny.

Jde o čističku a ionizátor v jednom s téměř 100% účinností při zachycování nečistot. Vybírat můžete ze 3 výkonnostních stupňů, vzduchový výkon činí 65 m3/h a velkou doménou je nehlučný chod. Ke kladům řadíme i filtry s neomezenou životností, které znamenají velkou úsporu. Pokud byste si stále nebyli jistí, zda do této čističky jít, můžete si projít tisíce recenzí hlásajících opravdu vysokou spokojenost kupujících. 

4.9/5 - (102 votes)

Autor článku:

Zajímá vás něco o nás a jak vybíráme produkty? Garant článku: Daniel Hanuš

Podobné články

Napsat komentář