Můj výběr 5 nejlepších projektorů a jak je vybrat? [TEST 2024]

Úplně na začátek bych vám chtěl doporučit podle mě nejlepší volbu a to projektor Vankyo Leisure 530W. Tento projektor nabízí v kategorii univerzálních domácích projektorů jeden z nejlepších poměrů ceny a kvality. Více o tomhle produktu vám řeknu dále ve videu, ovšem už teď vám můžu říct, že pokud nevíte, jaký projektor vybrat, s Vankyo Leisure 530W nesáhnete vedle. 

Videorecenze

Vytvořil jsem pro vás video o nejlepších projektorů.

 • Jako pátý se umístil BenQ MH733 jako ideální model do kanceláře.
 • Na čtvrtém místě skončil Samsung The FreeStyle, nejlepší z kategorie mini projektorů.
 • Jako třetí se umístil Optoma HD146X jako nejlepší 3D projektor.
 • A druhý a naprosto nejlepší, pokud nekoukáte na peníze a hledáte kvalitní domácí projektor, je Epson EB-FH52
 • Já bych vám nejvíce doporučil první místo: Vankyo Leisure 530W, protože jde o univerzální reproduktor s perfektním poměrem ceny a kvality.
Projektory

Důkladně jsem prozkoumal ty nejlepší projektory a sestavil žebříček těch nejkvalitnějších.

V tomhle článku vám je všechny ukážu a navíc vám řeknu, podle čeho projektor vybírat a na co se u výběru zaměřit. Pokud tedy zrovna vybíráte projektor, pak jste na správném místě – po přečtení článku budete mít jasno.

Jak vybrat projektor

Než se ale dostaneme k samotným produktům, pojďme si rychle říct, jak přesně projektor vlastně vybrat.

 • Nejdůležitější je si ujasnit, pro jaké účely si projektor chcete pořídit. Podle toho se totiž budete moci rozhodnout pro jeden z několika typů.
 • Prvním z nich jsou kancelářské projektory, které jsou určené především pro promítání prezentací.
 • Často mívají nižší kontrast a rozlišení, což by byla překážka třeba u promítání filmů, ale zase mají příznivou cenu a pro své účely jsou dostačující.
 • Pokud chcete prezentace posunout ještě dál, pořiďte si interaktivní projektory, které vám umožní díky elektronické tužce různě zasahovat do obrazu.
 • Další kategorií jsou projektory k promítání filmů a hraní her, které už mají lepší rozlišení, třeba i 4K, barevnost i kontrast, případně si můžete celý zážitek ještě vylepšit jejich 3D variantou.
 • Tam už ale počítejte s vyšší cenou.
 • A v neposlední řadě jsou tu také miniprojektory. Jak správně tušíte, mají malé rozměry, takže není problém je kamkoliv přenést. 
 • Pokud jde o další důležité parametry, sledujte už zmíněné rozlišení. Když to zjednoduším, platí, že čím vyšší bude, tím kvalitnější obraz budete moci sledovat.
 • Pokud chcete promítat filmy, alespoň FullHD by mělo být standardem. S tím souvisí i projekční vzdálenost, tedy vzdálenost mezi plátnem a projektorem.
 • Čím dále budete sedět, tím lepší by mělo rozlišení být. Roli hraje i svítivost. Ta může být nízká, například 1000 lumenů, v případě, že budete promítat ve velmi zatemnělé místnosti.
 • Abyste mohli promítat i v denním světle, volte alespoň 3000 lumenů.
 • Zaměřte se i na kontrast, a to především u projektorů pro sledování filmů. Obecně se uvádí, že 10 000:1 by mělo být optimální.
 • Z dalších parametrů zvažte i možnosti umístění projektoru, jeho hlučnost nebo konektivitu. 

Průzkum trhu a vybírání těch nejdůležitějších střípků informací pro výběr produktu či služby: to je naše! Naši redaktoři tráví nad průzkumem článku desítky hodin a celá naše redakce se řídí naším redakčním kodexem

Nejlepší projektory

Teď už ale pojďme zpět k našemu žebříčku nejlepších projektorů.

5) BenQ MH733

Nejlepší projektor do kanceláře

Na páté místo žebříčku jsem posadil projektor BenQ MH733, který je perfektní volbou do firem, kanceláří a konferenčních místností. Pořídit si jej můžete za cenu okolo 22 000 Kč. Čím mě zaujal? Má FullHD rozlišení, vysokou svítivost 4000 lumenů a kontrast 16000 : 1, takže i v denním světle uvidí text ostře také lidé sedící ve větší vzdálenosti od plátna.

Má USB port A, takže si při promítání souborů v mnoha různých formátech vystačíte i bez notebooku. Nechybí mu vlastní ozvučení, zvládá také projekci až ze čtyř různých zařízení. Technologie Smart Eco pak zajišťuje úspornější provoz, který šetří spotřebu energie lampy.

A o jeho kvalitách vypovídají i skvělé recenze kupujících. Ti si jeho svítivost nebo kvalitu obrazu nemohou vynachválit.

4) Samsung The FreeStyle

Nejlepší mini projektor

Čtvrté místo patří projektoru Samsung The FreeStyle, který je podle mého nejlepším přenosným modelem. Jeho cena se pohybuje něco málo přes 20 000 Kč a nadchne vás už na první pohled svým moderním designem. Ale nabízí toho samozřejmě mnohem víc.

Na cestách určitě oceníte automatické vyrovnávání obrazu, díky čemuž ho můžete umístit i na nerovný povrch, aniž by to ovlivnilo váš zážitek. Obraz se také sám automaticky ostří a dokonce se přizpůsobí barvě zdi. Streamovat můžete klidně i z telefonu, projektor můžete ovládat hlasem. Chlubit se může i 360stupňovým zvukem, kontrastem neuvěřitelných 100000 : 1 a životností lampy více než 20 tisíc hodin v eco režimu. 

Váží pouhých 800 g, takže ho s sebou můžete vzít opravdu kamkoliv. Lidé jsou také nadšení z podpory streamovacích platforem nebo možnosti napájení z power banky. 

3) Optoma HD146X

Nejlepší 3D projektor

Třetí místo žebříčku vás zaujme v případě, že si chcete filmy nebo hry užívat v 3D režimu. Ten totiž projektor Optoma HD146X s cenou necelých 20 000 Kč zvládá bez problémů.

Výrobci se u tohoto modelu soustředili na skvělé zobrazení barev a vtiskli mu proto technologii Amazing Colour, vše podporuje také kontrast 25000 : 1. Rozlišení 1080p pak zajistí ostrost každého detailu. Potěší také integrovaný 3W reproduktor, speciální herní mód nebo více než slušná obnovovací frekvence 144 Hz pro zážitek bez blikání.

Lidé si v recenzích pochvalují také jeho skvělou světelnost 3600 lm, tichý provoz i široké možnosti nastavení obrazu.

2) Epson EB-FH52

Domácí projektor pro náročné

Druhé místo žebříčku, na kterém se umístil projektor Epson EB-FH52 s cenou zhruba 19 000 Kč, vás potěší v případě, že nepotřebujete 3D obraz, ale hledáte slušnější domácí model pro větší zážitek při vašich filmových večerech.

Je hodně všestranný, takže vedle filmů zvládá i prezentace, které vám promítne na plochu až 300 palců. Nechybí mu FullHD rozlišení, pyšní se skvělou obnovovací frekvencí 240 Hz a kontrastním poměrem 16 000 : 1. I svítivost je zde skvělá, 4000 lm. Součástí je i 16W reproduktor, promítat můžete vše i bezdrátově, klidně ze svého mobilu.

Lidé si v recenzích pochvalují jeho fungování v eco režimu nebo možnost promítat i z velkých úhlů se stále skvělou kvalitou.

1) Vankyo Leisure 530W

Výběr redakce: univerzální projektor za dobrou cenu

Vítězem srovnání se stává model Vankyo Leisure 530W, který s cenou okolo 4500 Kč vyniká v oblíbeném poměru ceny a kvality. Pokud nejste nároční a nechce se vám dávat za projektor na doma vysoké sumy, toto je model pro vás.

Má FullHD rozlišení s podporou 4K videí, promítat umí s úhlopříčkou až 200 palců, nechybí mu funkce korekce obrazu, 3W reproduktor a stále slušný je i kontrast 10 000 : 1. Podporuje Wi-Fi připojení a promítat můžete klidně i z mobilu nebo dalších chytrých zařízení. Obejít se sice budete muset bez podpory streamovacích služeb, ale to za tu cenu určitě nevadí.

Lidé si v recenzích vedle více než slušné cenovky chválí plynulost obrazu, snadné ovládání i dostatečně hlasitý reproduktor.

Užitečné odkazy

4.9/5 - (102 votes)

Autor článku:

Zajímá vás něco o nás a jak vybíráme produkty? Garant článku: Daniel Hanuš

Podobné články

Napsat komentář