Nejlepší matrace 2020 – recenze, zkušenosti & Jak vybrat?

Nejlepší matrace 2020 – recenze, zkušenosti & Jak vybrat?

Pro náročné

Dormeo 8v1 iMemory S Plus II

Dormeo 8v1 iMemory S Plus II je vysoce kvalitní a navíc hypoalergení matrace o tloušťce 20 centimetrů

Orientační cena: 9 000Kč

Zlatá střední cesta

Dormeo Siena

Matrace Dormeo Siena patří do 4 skupiny tvrdosti a s výškou 16 centimetrů se hodí pro mladé aktivní osoby.

Orientační cena: 4 000Kč

Lidová cena

proPOSTELE PUR

Matrace pro nenáročné zákazníky s tvrdostí na 3 stupni. Matrace má celkovou výšku 10 cm včetně potahu, samotné jádro což je monoblok pěny je 10 cm.

Orientační cena: 1 000Kč

TOP  1. místo

Pro náročné

1 Dormeo 8v1 Imemory S Plus Ii

Dormeo 8v1 iMemory S Plus II

Orientační cena: 9 000Kč

2. místo

Pro náročné

2 Mpo Memory Comfort 1+1

MPO Memory Comfort 1+1

Orientační cena: 8 000Kč

3. místo

Pro náročné

3 Dormeo Air Select Plus

Dormeo Air Select Plus

Orientační cena: 14 400Kč

4. místo

Pro náročné

4 Panmatraci Skok And Go Exclusive

Panmatraci SKOK and GO Exclusive​

Orientační cena: 6 600Kč

Zlatá střední cesta

5. místo

Zlatá střední cesta

5 Dormeo Siena

Dormeo Siena

Orientační cena: 4 000Kč

6. místo

Zlatá střední cesta

6 Mpo Xena 1+1

MPO Xena 1+1​

Orientační cena: 4 900Kč

7. místo

Zlatá střední cesta

7 Drevocal Lima

Dřevočal Lima​

Orientační cena: 3 300Kč

8. místo

Zlatá střední cesta

8 Tropico Enigma

Tropico Enigma

Orientační cena: 3 400Kč

Lidová cena

9. místo

Lidová cena

9 Propostele Pur

proPOSTELE PUR

Orientační cena: 1 000Kč

10. místo

Lidová cena

10 Matrace Za Hubicku.cz Favorit Hard

Matrace za hubičku.cz Favorit Hard​

Orientační cena: 2 600Kč

11. místo

Lidová cena

11 Panmatraci Mix

Panmatraci MIX​

Orientační cena: 2 000Kč

12. místo

Lidová cena

12 Meradiso Vahu

Meradiso Vahu​

Orientační cena: 1 500Kč

Jak vybrat matraci?

Jak správně vybrat vhodnou matraci pro dokonalý odpočinek? Pokusíme se vám tento výběr usnadnit několika radami.

Zásady dobrého výběru matrace:

ŠEST rad, jak vybrat vhodnou matraci

Přečtete si 6 jednoduchých tipů, jak moudře vybrat vaši novou matraci.

Pro denní spánek volte pevnou matraci s dlouhodobou životností (například latexové, pružinové nebo taštičkové) pro návštěvy nebo přespání volte matrace rozkládací, nebo levnější pěnové. Každá matrace, i ta méně využívaná, by měla být nejpozději po 10 letech vyměněna. 

Tvrdost č. 1 – měkká matrace.

Tyto matrace jsou velmi elastické, ideálně se přizpůsobují tvaru těla, nevytváří protitlak, zabraňují případnému vzniku proleženin, příznivě působí na pokožku a napomáhají k uvolnění svalů. Takto měkké matrace upřednostňují především ženy, osoby s bolestmi kloubů a starší lidé. Jsou to některé matrace ze studené pěny a všechny latexové matrace.

Tvrdost č.2 – střední matrace

Tyto matrace jsou elastické, ideálně se přizpůsobují tvaru těla, nevytváří protitlak a udržují páteř v rovině. Do tvrdosti číslo 2 řadíme širokou škálu matrací a to polyuretanové, sendvičové, pružinové a především matrace ze studených pěn. 

Tvrdost č.3 – tvrdá matrace

Matrace s tvrdostí č. 3 upřednostňují především muži, mladší lidé, zákazníci s vyšší hmotností a obecně všichni, kteří požadují tvrdší spaní. Do tvrdosti číslo 3 řadíme některé typy sendvičových, pružinových a profilovaných matrací, u kterých je použita tvarovaná polyuretanová pěna vyšší tuhosti, vrstva kokosového vlákna nebo studená pěna s vyšší hustotou, popř. s vyšším odporem proti stlačení.

Tvrdost č.4 – extra tvrdá matrace

U matrací této tuhosti zajišťuje tvrdost vysoce objemová hmotnost studené pěny tvarované do masážních nopů, které napomáhají udržet páteř v rovině a lépe prokrvují pokožku. Tuto tvrdost matrací upřednostňují zákazníci vyšší váhové kategorie a muži. 

Dvojí tuhost matrace

Dvojí tuhost znamená, že matrace je kombinovaná ze dvou tvrdostí. Z každé strany je matrace jiná a záleží jen na vás, jak si ji uložíte. Např. tuhosti 2 a 3, které bývají nejčastěji používány do manželských postelí, kdy si každý z páru může zvolit svoji tuhost a přitom se zachová stejná výška lůžka. 

Máte svojí oblíbenou polohu, ve které se vám spí jako v bavlnce? Potom při otázce, jak správně vybrat kvalitní matraci, myslete také na to, jaká poloha je vám v noci nejpříjemnější.

 • Poloha na zádech – Pokud spíte nejraději na zádech, můžete využít všechny typy matrací, protože je váha vašeho těla souvisle rozložená po celé ploše matrace.
 • Poloha na břiše – Zvolte spíše tvrdší matrace, nebo matrace s pevnější střední částí.
 • Poloha na boku – Váha vašeho těla je pouze na malé ploše matrace, proto doporučujeme vybírat z nabídky měkčích pěnových matrací.

Zdravý a kvalitní spánek vám zajistí pouze sladění správné matrace a postelového roštu. Ne každý typ roštu je vhodný pro vaše bolavá záda a také ne každá matrace je vhodná na všechny rošty.

Jaký rošt vybrat?

 • Lamelové rošty – Jsou v současné době nejoblíbenější pro svoji pružnost, prodyšnost a životnost. Kvalitnější lamelové rošty mají vyztuženou bederní oblast a velmi dobře se přizpůsobují tělu i matraci. Nosnost dosahuje až do 150 kg.
 • Laťové rošty – Pokud hledáte levnější postelový rošt sáhněte po roštu z latěk. Tyto rošty jsou oproti lamelovým ale méně pružné, proto se doporučují spíše pro děti nebo lidé s menší hmotností.

Pevný nebo polohovatelný rošt?

Pro osoby, které mají zdravotní problémy nebo jsou upoutány na lůžko by měl být polohovatelný rošt samozřejmostí. Sportovci jistě uvítají, že si u polohovatelného roštu mohou zvednout část u nohou, čímž pomohou v regeneraci svých unavených nohou.

Běžně stojí kvalitní matrace zhruba 10000 Kč za jednolůžko. Pokud nějaký prodejce nabízí kvalitní matraci za 4 tisíce korun, můžete počítat s jistým kompromisem ohledně ceny a kvality. Matrace za takovou částku nemusí mít totožnou kvalitu a především stálost po stejnou dobu, jako matrace dražší. Napovědět může i délka záruky, kterou onen prodejce může nabídnout. U běžně naceněných, kvalitních matrací se záruka pohybuje kolem 10 let. Někde se pyšní zárukou i 25 let, ale ta se nevztahuje na běžné, každodenní opotřebení. 

 • Sendvičové matrace – výplň matrací je složena ze dvou různých materiálů. Tím se zvyšuje jejich životnost a celkový komfort při užívání. Většinou se jedná o kombinaci líné pěny na povrchu a HR pěny tvořící jádro.
 • Bio matrace (zelené matrace) – bio kvalita slibuje, že použitý materiál je v souladu s ekologickými standardy.
 • Zdravotní matrace – jsou opatřené certifikátem, který garantuje, že matrace splňují veškeré požadavky na zdravý spánek. Jde buď o matrace hypoalergenní, hygienické, nebo matrace pro osoby dlouhodobě upoutané na lůžko.
 • Ortopedické matrace – zaručují stabilní oporu páteři. Jsou testované na správné rozložení váhy těla.
 • Gelové matrace – jde o matrace zhotovené ze studené nebo líné pěny. Ve své ložné ploše obsahují gelové segmenty, které zaručují akupresurní body pomáhající během spánku uvolnit svalstvo. Tuhost matrací je bodově rozdílná. Relaxaci těla také napomáhá stálost gelu, která je doživotní. Výhodou gelu jsou jeho hygienické vlastnosti. Roztoči a bakterie nemají šanci se usadit a množit. Proto jsou tyto matrace vhodné pro děti i alergiky.
 • Antidekubitní matrace – jsou ideální proti proleženinám. Jedná se o matrace vyrobené z kvalitní HR pěny, která se přizpůsobuje tvaru těla, a vytváří tak oporu svalům i páteři. Díky tomu u spícího nedochází k proleženinám.
 • Matrace pro seniory – matrace pro starší lidi je potřeba vybírat s ohledem na jejich aktuální zdravotní problémy a zároveň vzít v potaz i možná budoucí omezení. Čím vyšší matrace, tím lepší. Dobré pravidlo pro výběr je, že dotyčnému by měla hrana matrace sahat po jeho hýždě. Tak nebude při vstávání zbytečně namáhat kyčle. Materiálově by měla být dostatečně prodyšná a měla by dokázat rozložit váhu, a tak snížit protitlak na tělo. Tvrdostí je tento typ matrace spíše měkčí. Ideální jsou matrace antidekubitní nebo matrace z líné pěny.
 • Matrace pro malé děti – nejvhodnější matrace pro děti jsou ty tvrdší. Těla dětí se stále vyvíjejí a rostou a tvrdší matrace může podpořit jejich zdravý tělesný vývoj.

Speciální tipy postelových matrací

Kromě dělení matrací podle materiálu se můžete setkat s dalšími druhy matrací.

Zónové matrace – Některé druhy matrací jsou složené ze 3-7 různě tuhých zón. Každá část matrace je při spánku zatížená jiným tlakem a tím matrace zajišťuje rozdílnou oporu a omezuje vznik proleženin.

 • 3 zóny – matrace je pevnější ve střední části, kde je těžiště těla, zbytek matrace je měkčí
 • 5 zón – kromě střední části je přizpůsobená část matrace i na ramena a kolena
 • 7 zón – přechody mezi jednotlivými zónami jsou lépe odstupňovány

Zdravotní matrace – Do této kategorie patří matrace s certifikátem zdravotní pomůcky. Některé z nich mají antidekubitní vlastnosti, kdy zamezují vzniku proleženin. Navrženy jsou také jako ortopedické matrace, kdy poskytují dokonalou oporu těla. Ideální do dětské postýlky, pro seniory a pro ty, kdo hledají nejlepší matraci na bolavá záda.

Nejoblíbenější výrobci matrací

Prohlédněte si lidmi nenakupovanější značky matrací.

Dormeo znamená víc než jen matrace. Už více než 10 let jsou matrace Dormeo synonymem zdravého, pohodlného spánku a spokojeného života. Naším cílem je neustále hledat nové cesty ke zlepšení prostředí ke spánku každého z vás. Anatomické a ortopedické matrace Dormeo zaručí, že budete spát kvalitním, hlubokým spánkem a ráno se budete probouzet do nového dne odpočatí a plni energie. Internetový obchod Dormeo garantuje spolehlivé doručení po celé České republice.

Samotná společnost Tropico byla založena v květnu roku 2000. Dříve se jednalo o menší koncern, ale roku 2007 se stalo Tropico součástí Hilding Anders International. Tropico značně expandovalo, a začalo svoji nabídku rozšiřovat a obohacovat o celou řadu zajímavých technologií.

Tropico nabízí nejenom matrace, ale také rošty a doplňkový sortiment jakou jsou rámy postelí, přikrývky a ortopedické polštáře . Všechny své matrace testuje Tropico na přístroji ErgoCheck, který má pomocí bodového tlaku zjistit, která matrace je pro konkrétního spáče nejvhodnější.

Česká rodinná firma s více než 16 letou tradicí při výrobě matrací, polštářů a dalších lůžkovin. Dbají na ekologickou likvidaci odřezků z matrací a jejich výrobky se pyšní veškterou certifikací. Vysoce kvalitní přírodní materiály zpracovávají ručně, to svědčí o jejich kvalitě. 

Férový prodejce matrací, které dováží přímo z výroby k vám domů. Matrace vytváří přímo na míru a spokojenost zákazníků je velmi vysoká. Nabízí poradenství při volbě matrace na míru zákazníkově potřebám. Mezi bonusy také patří doprava matrace, kterou zajišťuje přímo prodejce sám, nejčastěji o víkendech nebo odpoledních hodinách. 

Disponují nejširší nabídkou matrací za rozumné ceny. Mimo matrací pro dospělé spáče, také nabízí matrace dětské, v té nejvyšší kvalitě. Na trhu jsou již 30 let a využívají špičkových technologií a nejnovějších poznatků z různých vědeckých oborů.

proPOSTELE je originální český výrobce matrací. Specializuje se na výrobu a prodej matrací, roštů, postelí a textilu pro děti i dospělé. Výhodou nákupu na eshopu pro-POSTELE je možnost výroby matrace na míru dle požadovaných rozměrů i vlastností zákazníka. Díky úsilí celého týmu, nabízí jen ty nejmodernější modely matrací a neustále pracují na nových technologiích.

S prodejem matrací mají dlouholetou zkušenost, kterou zužitkovali při tvorbě vlastní kolekce matrací, kterou jinde nenajdete. Vybrali kvalitní materiály, oblíbené konstrukce a nabídli jeden z nejlepších poměrů cena/užitá hodnota na českém trhu. Od roku 2009 u nich nakoupilo přes 70 000 spokojených zákazníků. Prodejny se nachází v Plzni a Praze. Pyšní se nejrychlejším dodáním zboží k zákazníkovi. 

Matrace Curem patří společně s matracemi značky Tropico pod koncept Hilding Anders ČR a.s. Obě značky tedy spojuje společná filosofie a stejně silné, moderní zázemí. Díky tomu se řadí Curem i Tropico mezi stálice na trhu, a s největší pravděpodobností je o jejich prim nikdo jen tak nepřipraví.

Matrace Curem se řadí mezi luxusnější matrace. Curem používá pro výplně svých matrací speciální pěnu CuremFoamTM, která vzniká speciálním nástřikem vysokoobjemové viskoelastické pěny. Kombinace různých tuhostí a typů pěn dodává matracím speciální vlastnosti, které u jiných nenajdete.

I matrace Geltech patří, stejně jako Tropico nebo Curem, pod koncern Hilding Anders. Ta od roku 1976, kdy vyhrála výběrové řízení na dodávky ložního nábytku, drží mezinárodní prim co se týče výroby a distribuce kvalitního spánkového sortimentu.

Stejně jako některé další, i firma Mabo začínala s výrobou zaměřenou na čalouněný nábytek. Matrace přibyly do jejího sortimentu až o dva roky později. Mabo se snaží preferovat co nejkvalitnější materiály a samotná výroba se řídí novými a inovativními postupy. Díky tomu dosahuje vysoké kvality výrobků. Mabo nabízí své matrace ve čtyřech základních sekcích – Ekonomik, Standard, Trend a Extra Line, podle třídy kvality, kterou spotřebitel hledá.

Často kladené otázky

Zde najdete odpovědi na nejčastější otázky zákazníků:

 • Latexové matrace – Matrace je stálá, poddajná a odolná. Díky antialergické a antibakteriální vlastnosti latexu jsou tyto matrace vhodné i do dětské postýlky. Tento druh matrací vyniká také dlouhou životností.
 • Pružinové matrace  – Dnešní podoba pružinových matrací je zcela jiná, než si z historie můžeme pamatovat. Zapomeňte na otlaky z pružin nebo vrzání, to už je minulost. Každá jednotlivá pružina je uložená v samostatném pouzdře, kde je chráněna od ostatních pružin. Matrace z pružin zajišťuje výborné rozložení hmotnosti na celé matraci a také její přirozené tvarování.
 • Pěnové matrace – Patří mezi nejoblíbenější matrace dnešní doby a jsou vyrobeny z různých druhů pěn. Pěnové matrace se velmi snadno tvarují, což zabraňuje proleženinám, protože se matrace vrací do původního stavu. Pokud přemýšlíte nad otázkou, jakou nejlepší matraci pro bolavá záda, vybírejte právě z pěnových zdravotních matrací.
 • Matrace z paměťové pěny – Mezi nejdůležitější vlastnosti líné pěny, jak se někdy tento druh pěny nazývá, patří vzdušnost, reakce na teplotu těla a přizpůsobivost tvaru těla.
 • Matrace z PUR pěny – Tento typ je znám také pod názvem molitanová matrace a představuje ideální poměr mezi kvalitou a cenou. Tyto matrace jsou vhodné pro všestranné použití, pro každodenní spaní, pro přistýlku nebo i občasné přespání pro hosty. Předností je zejména nižší cena a lehkost materiálu. Nevýhodou molitanu je nižší vzdušnost a kratší životnost.
 • Matrace ze studené pěny – Tento typ pěny je díky své struktuře velmi vzdušný, odvětrává vlhkost a rychle se navrací do původního tvaru. Má podstatně delší životnost než matrace z PUR pěny.
 • Matrace z BIO pěny – Při výrobě jsou používány přírodní suroviny a oleje. Tento typ matrací má dlouhou životnost a vynikající ortopedické a elastické vlastnosti.
 • Kokosové matrace – Nejčastěji se objevují matrace s kokosovým vláknem v kombinaci s PUR pěnou. Tento typ je vzdušný a zajišťuje podporu páteře. Kokosové matrace jsou velmi oblíbené i do dětských postýlek.

Zvláštní pozornost musí věnovat výběru matrace lidi s vyšší váhou, jinak se jim matrace při nesprávně zvolených parametrech rychle přeleží, zničí. Při špatném výběru to bývá obvykle po dvou, třech letech. Pokud vás ale nebaví stále shánět novou, stačí se držet pár drobných pravidel.

Základ jsou samozřejmě dobré materiály a matrace musí být vysoká, jak již bylo zmíněno. Vysoká matrace pro těžké váhy začíná od 20 cm, 15cm je málo. A s vysokou nosností. Zpravidla se maximální nosnost u běžných matrací pohybuje do 120 kg, ale počítá se s běžnou váhou člověka, který ji bude užívat. Takže čím větší nosnost, tím lépe… Nejlepší je začít od nosnosti 135 kg. Výrobci nabízejí matrace s nosností 150 kg, ty jsou určené právě těžkým lidem. Matrace musí mít patřičnou tvrdost: vyšší střední tuhosti až tvrdé, podle stupně zatížení. 

Také je důležité, na čem je matrace uložena: pod namáhanou matraci patří lamelový rošt. Nejen že se matrace větrá, ale váha matrace je pak přenášena i na lamely a není proto „pod takovým tlakem“. Lépe se projevují vlastnosti použitých materiálů a taky se vám odmění dlouhou výdrží. 

Na co byste se měli především zaměřit? Kvalitní matrace musí odpovídat normám Evropské unie a být zdravotně nezávadná. To zaručí certifikát Öko-Tex Standard. Používá se pro označení výrobků , které prošly testováním a označují použití zdravotně nezávadných materiálů. Pro děti jsou vhodné matrace, při jejichž výrobě se buďto lepidlo nepoužívá (matrace je z jednoho kusu  nebo jsou jednotlivé díly spojené suchým zámkovým spojem), nebo se používá lepidlo ekologické, zdravotně nezávadné a vodou ředitelné. Budete mít jistotu, že vzduch, který dítě dýchá, je zcela čistý.

Je vhodnější vybrat pevnější a tvrdší matraci než příliš měkkou. Ideální je tedy střední tuhost, matrace si zachová stabilitu a tvarovou stálost a nebudete ji muset příliš brzy měnit. Pořídíte – li matraci určenou právě dětem a s patřičnou certifikací, nebudete tento problém muset řešit, protože ideální tuhost je zohledněna již při výrobě. Zakoupit můžete i matraci oboustrannou, jejíž jedna strana je určena kojencům a druhá strana je vhodná pro děti ve věku batola.

Životnost matrace je pro mnohé osoby důležitým faktorem, ale čím se její životnost snižuje?

 • Otáčení – Pokud je matrace nerovnoměrně zatížená, může po čase ztrácet svoji tuhost a dochází k deformacím. Matraci občas, např. jednou za měsíc otočte.
 • Větrání – Každý člověk se v noci potí. Mnoho lidí trápí dokonce nadměrné noční pocení, kde je větrání matrace opravdu nutností. Kromě otočení občas matraci položte na boční stranu, aby mohla matrace dýchat z obou stran.
 • Snímatelný potah – Vybírejte matraci se snímatelným potahem, který lze snadno vyprat. V potahu se udržuje pot a roztoči. Pokud potah není možné sundat a vyprat je jeho čištění mnohem složitější a nákladnější.
 • Čištění matrace – Při znečištění matrace např. od vylitého čaje nebo jídla ihned odstraňte a vyperte snímatelný potah. V případě, že potah nelze sundat, použijte šetrný čistící prostředek a navlhčeným hadříkem zkuste matraci vyčistit. Pozor na promočení potahu, voda by se neměla dostat dovnitř matrace. Poté nechejte matraci důkladně proschnout. Zejména pěnové matrace jsou velmi náchylné na chemické čistící prostředky.

Může a nemusí, záleží na vašem zdravotním stavu.

Inspirace přichází například z Japonska, nebo také z historie, řada příznivců tohoto způsobu spaní se odkazuje na doby, kdy ještě žádné postele neexistovaly, a označuje spaní na zemi za přirozené pro člověka. Spánek na zemi, ať už s podložkou či bez podložky, má své zapálené příznivce i odpůrce, a to především v řadách odborníků. Jako potenciální klady tohoto způsobu spaní se nejčastěji uvádí odstranění bolesti zad, zlepšení držení těla, povzbuzení krevního oběhu a celkové zlepšení kvality spánku. Někteří odborníci ale naopak varují před zhoršením bolesti, a to zejména v místech jako je kostrč nebo lopatky. Při spaní na podlaze jste také blíže všem nečistotám a prachu, negativní dopad tak může mít zejména na alergiky. Dále se spaní na podlaze nedoporučuje seniorům, osobám se zhoršenou pohyblivostí (z podlahy se hůře vstává) a osobám citlivým na chlad.

Podložky na spaní na zemi

 • Matrace – V průběhu stěhování si pravděpodobně řada z nás zažila období spánku na matraci položené na zemi. Tento způsob se dá srovnat s položením matrace na pevnou desku, v dlouhodobém časovém horizontu tak může mít negativní dopad zejména na životnost matrace.
 • Futon – S futonovým lůžkem se pravděpodobně nejčastěji setkáte v Japonsku, kde je zcela běžné. Jde o pevnější matraci vyrobenou nejčastěji z přírodních materiálů, nejvíce se používá v kombinaci s tatami (podložka ze slámy). Při používání futonu zcela bez podložky může také klesat jeho životnost, zejména kvůli riziku zapaření a vzniku plísní apod.
 • Další alternativy – Ke spaní na zemi můžete využít i různé karimatky, jógamatky, masážní podložky a další, nejzarytější příznivci potom mohou zvolit i holou zem.

Každý volíme matraci dle našich osobních preferencí a dle širokého výběru na našem trhu je možností opravdu nespočet. 

Důležité je, aby matrace podepřela a udržela páteř při spánku v jejím přirozeném tvaru. Meziobratlové ploténky se tak mohou uvolnit a nedochází k jejich deformaci a následné bolesti zad. Pokud máte kvalitní matraci, budete se ráno probouzet odpočatí, plní sil a naprosto bez bolesti zad či dalších kloubů. 

Shrnutí 

Výběr matrace je zásadní otázkou pro klidný a kvalitní spánek, proto výběru věnujte dostatečné úsilí a čas. Na co brát ohled při výběru matrace?

 • Ohled berte na svůj věk a zdravotní stav.
 • To, jak často budete matraci využívat ke spaní, je také důležitou informací k výběru.
 • Důležitá je i preferovaná poloha, pokud spíte na břiše, vybírejte tvrdší matrace, pokud však preferujete spaní na boku, volte matrace měkčí.
 • Dbejte na délku matrace, ta by měla převyšovat spícího o 20 až 25 centimetrů.
 • Obdobná informace platí i u výšky matrace, mladým lidem postačí 15 centimetrů, u seniorů raději volte centimetrů 20. 
 • Adekvátní volba roštu zvýší životnost matrace, díky vhodnému větrání. 
 • Cena by neměla být hlavním kritériem výběru matrace, protože nízká cena může být na úkor kvality a naopak cena vysoká, neznamená vhodnost pro váš spánek.
 • Snímatelný potah, který můžete prát na 60 stupňů v pračce také výrazně zvýší výdrž matrace.
 • Svou matraci měňte každých 7 až 10 let pro zachování kvalitního spánku. 

Doufáme, že jsme vám s výběrem matrace pomohli a pomůžeme vám ke kvalitnímu a klidnému spánku. Protože dobrý spánek zaručuje den plný energie.

Recenze matrací

Přečtěte si recenze nejlepších matrací na trhu:

Dormeo 8v1 iMemory S Plus II - recenze

1. místo – vítěz testu

1 Dormeo 8v1 Imemory S Plus Ii

Dormeo 8v1 iMemory S Plus II je vysoce kvalitní a navíc hypoalergení matrace o tloušťce 20 centimetrů. 3- zónová matrace je vyrobena oceněnou technologií Octaspring®.

Nabízí nosnost 140 kilo a hodí se tedy i pro osoby s vyšší váhou. Jádro matrace je tvořeno z měkčí a tvrdší strany, které se dají otáčet a lépe se přizpůsobí různým lidem a navíc lze otočit i potah z paměťové pěny, který lze prát v pračce. 

Jedinečný odvětrávací systém matrace zaručuje neustále proudění vzduchu a prodlužuje tak její životnost. Pokud hledáte kvalitní hypoalergení matraci s Dormeo 8v1 iMemory S Plus II nešlápnete vedle.

VÝHODY

NEVÝHODY

MPO Memory Comfort 1+1 - recenze

2. místo

2 Mpo Memory Comfort 1+1

Ortopedická matrace v balení 1+1 je vhodná do manželských postelí. Má 7 anatomických zón a nosnost 120kg. Silná vrstva kvalitní viscoelastické pěny zajistí dokonalé vnoření těla do matrace a výbornou oporu svalů a páteře.

Je vhodná při bolestech zad, krční páteře a při problémech s bolestivostí kloubů. Díky výšce 20 cm vyhovuje tato matrace například seniorům, protože umožňuje snadnější usedání i vstávání z postele. Výjimečná konstrukce matrace Memory Comfort spočívá v rozdílných materiálech, a tím i tuhosti každé strany.

Ty lze pak měnit podle nálady nebo aktuálního zdravotního stavu. Všechny druhy potahů matrace jsou antialergenní a pratelné v pračce.

VÝHODY

NEVÝHODY

Dormeo Air Select Plus - recenze

3. místo

3 Dormeo Air Select Plus

Dormeo Air Select Plus je matrací pro náročné od známé značky extrémně pohodlných matrací Dormeo. Díky technologii Octaspring® je až 8 krát prodyšnější než běžná pěnová matrace a kvůli její výšce až 27 centimetrů se perfektně hodí pro seniory nebo osoby s bolestmi zad nebo krční páteře.

Disponuje nastavitelnou tvrdostí od měkké až po střední tvrdost. Duální jádro umožňuje vybrat si mezi tvrdším nebo měkčím povrchem na spaní.

Určitě také oceníte vrstvu Adaptive® pro dynamickou termoregulaci, která vás během zimy udrží v teple a během léta příjemně ochladí. Potah s obsahem tencelu je pratelný a zaručí skvělou prodyšnost.

VÝHODY

NEVÝHODY

Panmatraci SKOK and GO Exclusive - recenze

4. místo

4 Panmatraci Skok And Go Exclusive

Podporu vašemu tělu bude zajišťovat taštičkový blok (systém multipocket o hustotě 289 pružin na m3) a speciální materiál ze studené a visco pěny. 9 zón zaručí klidný spánek i pro osoby s bolestmi zad či seniory.

Jedna strana matrace je podšitá prošívanou přírodní vlnou, která má přirozené izolační vlastnosti. Tím lépe matrace udrží tělesné teplo po dobu spánku a naopak v létě matrace příjemně chladí. Matrace nabízí dvě strany tvrdosti – jednu HARD, která je opatřena masážními nopy, které přispívají k lepšímu prokrvení pokožky a uvolnění svalů.

Kokosová vrstva zmírňuje proleženiny, absorbuje vlhkost a také pot člověka, současně udržuje a reguluje průtok vzduchu uvnitř matrace a stranu SOFT – která je tvořena ovčí vlnou a paměťovou pěnou, která se dokonale přizpůsobí tělu.

VÝHODY

NEVÝHODY

Dormeo Siena - recenze

Zlatá střední cesta č.1

5 Dormeo Siena

Matrace Dormeo Siena patří do 4 skupiny tvrdosti a s výškou 16 centimetrů se hodí pro mladé aktivní osoby. Pěnové jádro je tvrdé, ale díky speciální struktuře otevřených buněk je velmi prodyšné, čímž je zajištěna perfektní ventilace matrace.

Středová část matrace je navržena tak, aby se dokonale přizpůsobila jakékoli poloze ležícího a poskytla dokonalou oporu těla. Potah matrace disponuje ochrannou vrstvou CleanEffect®, která zajišťuje antibakteriální ochranu a ochranu proti prachovým roztočům a zároveň je snímatelný a lze ho prát v pračce.

VÝHODY

NEVÝHODY

MPO Xena 1+1 - recenze

Zlatá střední cesta č.2

6 Mpo Xena 1+1

Matrace Xena s nosností 120 kg a výškou 14 cm vám zajistí zdravý spánek po celou noc. Při výrobě této matrace je použita kvalitní PUR pěna poskytující dobrou oporu těla a tvarovou stálost.

Matrace slouží jako partnerská – můžete si ji otočit podle nálady nebo momentálního zdravotního stavu. Všechny potahy matrace MPO Xena jsou antialergenní a pratelné v pračce. Matrace je vhodná pro rošt nebo i pevnou podložku (například pro spaní na zemi).

7 zón zajistí dobrou oporu všem částem těla v jakékoli poloze ležícího. MPO Xena je díky použitým materiálům i lepidlům zcela ekologická.

VÝHODY

NEVÝHODY

Dřevočal Lima - recenze

Zlatá střední cesta č.3

7 Drevocal Lima

Zdravotní, partnerská matrace s výškou 22 centimetrů se stala několikrát produktem roku. Je možné ji uložit na všechny typy roštů, mimo pevné podložky.

Partnerská matrace znamená, že matrace má z každé strany jinou tuhost. Jejím otočením můžete měnit tužší a měkčí stranu. Každý z páru si tak může zvolit, co mu nejvíce vyhovuje a přitom se zachová jednotná výška lůžka. Matrace má 7 zón. Nosné roznášecí vrstvy jsou tvořeny elastickými pěnami, které jsou tvarovány do masážních nopů. Nopy zabezpečují prokrvení vaši pokožky a uvolní vám všechny svaly během spánku.

Naopak střed jádra této matrace je tvořen pojeným polyuretanem. Matrace Dřevočal Lima je skvělou volbou ve střední třídě a při její volbě nešlápnete vedle.

VÝHODY

NEVÝHODY

Tropico Enigma - recenze

Zlatá střední cesta č.4

8 Tropico Enigma

Model matrace Enigma je určen pro zákazníky hledající středně tuhé – tužší lůžko a hodí se jak pro muže, tak i pro ženy díky nosnosti 130kg. Matrace je složena z pěn Flexifoam, které mají výborné ortopedické vlastnosti. Pěna Flexifoam má vysokou houževnatost a pružnost. Díky výšce 20 cm a 7 zónami pohodlí se dobře přizpůsobí tělu v jakékoli spací poloze.

Vhodné uložení matrace je na pevný laťkový nebo pevný či polohovatelný lamelový rošt. Tropico Enigma ma snímatelný potah, který lze prát v pračce.

VÝHODY

NEVÝHODY

proPOSTELE PUR - recenze

Lidová cena č.1

9 Propostele Pur

Matrace pro nenáročné zákazníky s tvrdostí na 3 stupni. Matrace má celkovou výšku 10 cm včetně potahu, samotné jádro což je monoblok pěny je 10 cm.

Na výrobu se používá kvalitní německá pěna EuroFoam, která svou kvalitou a vlastnostmi se velmi podobá moderním studeným pěnám. Veškeré materiály matrace jsou vyráběny bez použití toxických nebo škodlivých látek.

Nosnost matrace činí 100kg. Je vybavena kvalitním neprošívaným potahem, který má všitý zip ze tří stran pro snadné praní. Potah je prošitý klimatizačním rounem z dutého vlákna. Potah je dokonale hypoalergenní a velmi příjemný na dotek.

VÝHODY

NEVÝHODY

Matrace za hubičku.cz Favorit Hard - recenze

Lidová cena č.2

10 Matrace Za Hubicku.cz Favorit Hard

Tužší 16cm partnerská matrace Favorit Hard 16 z pružných pěn Flexifoam® vyšší objemové hmotnosti pro stabilitu, nosnost a dlouhou životnost matrace. Díky různě tuhým stranám je matrace vhodná jak pro páry jako partnerská matrace, nebo pro ty, kteří si nejsou jisti výběrem tuhosti matrace.

Na jedné ložné ploše je použita studená HR pěna pro vyšší vzdušnost, pružnost a trvanlivost. Bílý pratelný potah je prošívaný klimatizační vrstvou dutého vlákna pro vzdušnost a izolační vlastnosti. Nosnost matrace činí až 135kg a hodí se pro muže i ženy, které preferují tvrdší matrace.

VÝHODY

NEVÝHODY

Panmatraci MIX - recenze

Lidová cena č.3

11 Panmatraci Mix

Základ matrace tvoří líná pěna, která má vynikající ortopedické vlastnosti a dokonale se přizpůsobí tvaru vašeho těla. Ortopedický efekt ještě umocňuje speciální vlněný tvar horní strany, který vaše záda dostatečně „promasíruje“. Tento tvar také zajišťuje rozdělení tlaku a napomáhá správnému uložení páteře během spánku.

Matrace Super MIX je měkká matrace, vysoká 19 cm a unese až 120 kg. Třída tuhosti je 2 a 3, které patří mezi nejoblíbenější na trhu. Modelu Super Mix nechybí ani snímatelný potah. Jeho zajímavou možností je i odepnutí pouze jedné poloviny.

Prát tedy můžete jen tu aktuálně používanou, což ušetří práci. Potah je antibakteriální a prošitý dutým vláknem, které dobře odvádí pot. Prát ho lze v pračce na 40 stupňů.

VÝHODY

NEVÝHODY

MERADISO Vahu - recenze

Lidová cena č.4

12 Meradiso Vahu

Levná matrace s tvrdostí na 2 úrovni se doporučuje pro váhu těla činící 65 až 80 kilogramů. MERADISO Vahu nabízí 7 zón pro lepší přizpůsobení tvaru a rozložení hmotnosti lidského těla.

Základem je tvrdší nastavení tam, kde je třeba podepřít nejvyšší hmotnost. Sedmizónové provedení nejlépe kopíruje anatomii těla.

Matrace je nenáročná na údržbu, potah lze prát v pračce na 60 stupňů a dokonce lze vysušit v sušičce. Výška matrace je 15 centimetrů, což je dostačující pro mladé, zdravé a aktivní osoby.

VÝHODY

NEVÝHODY

Instruktážní video

Slovo závěrem

S jakými matracemi máte zkušenost vy? Jaké? Napište do komentářů 🙂 


Články z blogu:

 

Napsat komentář