Nejlepší matrace 2022 – recenze, zkušenosti & Jak vybrat?

Nejlepší matrace 2022 – recenze, zkušenosti & Jak vybrat?

Pro náročné

Dormeo 8v1 iMemory S Plus II

Dormeo 8v1 iMemory S Plus II je vysoce kvalitní a navíc hypoalergení matrace o tloušťce 20 centimetrů

Orientační cena: 9 000Kč

Zlatá střední cesta

Dormeo Siena

Matrace Dormeo Siena patří do 4 skupiny tvrdosti a s výškou 16 centimetrů se hodí pro mladé aktivní osoby.

Orientační cena: 4 000Kč

Lidová cena

proPOSTELE PUR

9 Propostele Pur

Matrace pro nenáročné zákazníky s tvrdostí na 3 stupni. Matrace má celkovou výšku 10 cm včetně potahu, samotné jádro což je monoblok pěny je 10 cm.

Orientační cena: 1 000Kč

Nejprodávanější produkty na Heureka.cz

Obsah článku

Všechny matrace v testu

Strávili jsme více než 50 hodin průzkumem světa matrací. Zde je náš výběr těch nejlepších v roce 2020.

Pro náročné

TOP  1. místo

Pro náročné

1 Dormeo 8v1 Imemory S Plus Ii

Dormeo 8v1 iMemory S Plus II

Orientační cena: 9 000Kč

2. místo

Pro náročné

2 Mpo Memory Comfort 1+1

MPO Memory Comfort 1+1

Orientační cena: 8 000Kč

3. místo

Pro náročné

3 Dormeo Air Select Plus

Dormeo Air Select Plus

Orientační cena: 14 400Kč

4. místo

Pro náročné

4 Panmatraci Skok And Go Exclusive

Panmatraci SKOK and GO Exclusive​

Orientační cena: 6 600Kč

Zlatá střední cesta

5. místo

Zlatá střední cesta

5 Dormeo Siena

Dormeo Siena

Orientační cena: 4 000Kč

6. místo

Zlatá střední cesta

6 Mpo Xena 1+1

MPO Xena 1+1​

Orientační cena: 4 900Kč

7. místo

Zlatá střední cesta

7 Drevocal Lima

Dřevočal Lima​

Orientační cena: 3 300Kč

8. místo

Zlatá střední cesta

8 Tropico Enigma

Tropico Enigma

Orientační cena: 3 400Kč

Lidová cena

9. místo

Lidová cena

9 Propostele Pur

proPOSTELE PUR

Orientační cena: 1 000Kč

10. místo

Lidová cena

10 Matrace Za Hubicku.cz Favorit Hard

Matrace za hubičku.cz Favorit Hard​

Orientační cena: 2 600Kč

11. místo

Lidová cena

11 Panmatraci Mix

Panmatraci MIX​

Orientační cena: 2 000Kč

12. místo

Lidová cena

12 Meradiso Vahu

Meradiso Vahu​

Orientační cena: 1 500Kč

To, co před koupí matrace potřebujete vědět:

 • Při výběru matrace se zaměřte na četnost jejího užívání, jinou matraci zvolíte na chatu, kde budete spát jednu noc v týdnu a jinak se vybírá matrace pro každodenní odpočinek.
 • Důležitá je i preferovaná poloha, pokud spíte na břiše, vybírejte tvrdší matrace, pokud však preferujete spaní na boku, volte matrace měkčí.
 • Nosnost matrace musí být vyšší než váha ležícího, to je jedno ze základních pravidel.
 • Doporučení výšky matrace činí 15 centimetrů pro zdravého člověka, seniorům doporučujeme koupit matraci s výškou minimálně 20 cm. 
 • Délka matrace se odvíjí od výšky ležícího, musí být tedy delší minimálně o 20 cm, ideálně o 25.
 • Šířka jednolůžka je optimálně 90 cm.
 • Matraci vybírejte s ohledem na váš zdravotní stav
 • Adekvátní volba roštu zvýší životnost matrace, díky vhodnému větrání.
 • Cena by neměla být hlavním kritériem výběru matrace, protože nízká cena může být na úkor kvality a naopak cena vysoká, neznamená vhodnost pro váš spánek.
 • Každých 14 dní matraci vysávejte vysavačem.
 • Nejpozději po 10 letech užívání změňte matraci za novou. 
 • Snímatelný potah, který můžete prát na 60 stupňů v pračce také výrazně zvýší výdrž matrace.

Skoro se zdá, že výběr matrace je pěkná alchymie a je to opravdu tak! Trh nabízí velké množství druhů matrací, jako jsou taštičkové, sendvičové nebo ze studené pěny. Při výběru berte ohled na svůj stav, jiné požadavky na výběr matrace má malé dítě, zdravý teenager nebo osoba upoutaná na lůžko. Jedním z hlavních rysů matrací je tvrdost, muži obecně uznávají spíše tvrdší a ženy mají rády matrace měkčí. Dilema manželské postele lze vyřešit matrací s dvěma různými stranami. Pro zlepšení hygieny matrace si pořiďte její chránič, později pocítíte rozdíl. Doufáme, že vám náš článek přinesl odpovědi, které jste hledali.

5 rad, jak vybrat dokonalou matraci

Vhodná matrace je důležitým faktorem kvalitního spánku. Pokud spímnejobe špatně, odráží se to na naší výkonnosti. Pojďme se podívat na to, jak dobře vybrat matraci a na co si dát pozor při koupi.

Výběr vhodné matrace je však poměrně věda, protože na trhu se nachází velké množství druhů. Zkusíme vám výběr usnadnit těmito radami:

1) Jakou zvolit tvrdost matrace?

Tvrdost matrace je částečně otázkou preferencí a zároveň jistou povinností při výběru.

 • Měkká matrace – Zapadají sem všechny latexové matrace a některé matrace ze studené pěny, jsou velmi elastické a nevytváří velký protitlak. Nejoblíbenější jsou mezi ženami a staršími lidmi s bolestmi kloubů.
 • Středně tvrdé matrace – V této kategorii narazíme na nejširší spektrum matrací, například pružinové, sendvičové i polyuretanové. Středně tvrdé matrace jsou vhodné pro malé děti a dospělé bez obtíží.
 • Tvrdé matrace – Tyto matrace preferují muži a osoby s vyšší váhou, protože pevně drží tělo a nepropadají se. Tvrdé matrace se vyrábí v různých verzích jako sendvičové matrace, pružinové nebo profilované s různými typy pěn.
 • Extra tvrdé matrace – Jsou vyrobeny pro osoby s vysokou váhou, nejčastěji z vysoko objemové studené pěny, která velmi dobře podepírá tělo.

Pokud máte manželskou postel a nemůžete se shodnou na určité tvrdosti celé matrace, volte dvojí tuhost matrace. To znamená, že jedna konkrétní matrace má dvě strany tvrdosti, nejčastěji měkkou a středně tvrdou. Každý z partnerů si může zvolit svou tvrdost a lůžko zůstane stejně vysoké.


2) Cenovka matrace

Cena matrace se běžně pohybuje kolem 9 000 Kč za jednolůžko. Samozřejmě se prodávají matrace za mnohem nižší cenu, ale počítejte také z nižší kvalitou a především stálostí materiálu. Je vysoce pravděpodobné, že matrace za 3 000 Kč se dříve proleží. Dražší matrace mívají záruku až 10 let.

Věděli jste, že: Existují matrace se zárukou 25 let? Dávejte si však pozor, reklamace se nevztahuje na běžné opotřebení, například proležení. 

3) Důležitost polohy spánku na výběr matrace

Zdá se vám to jako zbytečný faktor? Opak je pravdou, pro výběr matrace je nejoblíbenější spací poloha poměrně zásadní. Zkusíme vám přiblížit, proč tomu tak je.

Pokud nejraději spíte na zádech, nejste nijak omezeni při výběru matrace. Vaše váha se rozloží a nepotřebujete tak v určitém místě těla vyšší podporu.

Matrace tvrdší nebo ty se zpevněným středem jsou vhodné pro osoby spící na břiše. Měkčí pěnové matrace uvítají lidé s oblíbenou polohou na boku, protože jen malá část těla je na ploše matrace.


4) Četnost spánku na matraci

Ano, to je opravdu zásadní faktor výběru. Jestliže vybíráte matraci pro každodenní odpočinek, investujte do kvalitní matrace s dlouhou životností, která se vám po roce používání neproleží, jsou to především matrace latexové, taštičkové nebo pružinové.

Pakliže chcete matraci na občasné přespání, například na chatu, nebo do postele v pokoji pro hosty volte levnější pěnové matrace. Nebo matrace rozkládací, které později můžete znovu uklidit do skříně.

Věděli jste, že: Každá matrace, i ta málo používaná by se měla po maximálně 10 letech vyměnit? Stálost materiálu už začíná povolovat a matrace přestává být komfortní. 

5) Výběr matrace dle specifických potřeb jejich uživatelů

Každý jsme jiný a díky tomu máme specifické potřeby na spánek. Velmi se od sebe liší matrace vhodné pro seniory například od matrací pro mladé, zdravé osoby. Podíváme se na ně…

Matrace pro děti

U dětských matrací platí podobné prvky výběru jako u matrací pro miminka. Větší děti velmi často už spí v postelích o dospěláckých rozměrech, ale matraci musí přizpůsobit nízké váze dítěte a především vývoji páteře, kde je hlavní dobrá opora celého těla. Z tohoto důvodu jsou velmi oblíbené matrace latexové s kokosovým jádrem, které zaručuje dobrou prodyšnost matrace. I zde je vhodné koukat  na tvrdší matrace a pratelný potah.

Matrace pro miminka

Málo kdo si je vědom toho, že miminka tráví v postýlkách mnohem více času oproti dospělým lidem. Volte tedy ideálně matraci s vyšší tvrdostí, například tvrdost č. 4 nebo 5. Při výběru koukejte na materiál, ze kterého je matrace zhotovena, v nejlepším případě by mělo jít o přírodní materiály, jakými je například kokosové vlákno nebo koňské žíně. Chybu neuděláte ani s antialergenním potahem, který lze prát na co nejvíce stupňů v pračce. Odborníci radí, že matrace pro děti by se měla měnit nejpozději po 5 letech.

Matrace pro seniory

Pro seniory je nejlepší co nejvyšší matrace, při orientaci u výběru platí, že hrana matrace má dosahovat ležícímu po hýždě, aby se příliš nenamáhala kyčel u vstávání. Špatnou volbou nebudou matrace z líné pěny, nebo takzvané antidekubitní matrace, které se hodí pro seniory upoutané na lůžko a zabraňují proleženinám.

Matrace pro osoby s vyšší hmotností

Problémem dnešní doby je vyšší procento osob s nadváhou nebo dokonce obezitou. Trh s matracemi na tento aspekt zareagoval rychle a nabízí matrace s nosností do 150kg. Jedná se především o matrace taštičkové a pružinové. Mají silné jádro, které zabraňuje rychlému prolehání, což je hlavním problémem u běžných matrací, pokud na ně lehávají lidé s vyšší váhou.

Matrace pro alergiky

Osoby s alergiemi by při výběru matrace měli zbystřit, v některých materiálech se velmi snadno usídlují bakterie a plísně. Jaká pravidla platí pro matraci vhodné do postele alergikovi? Musí být dostatečně vzdušná a  mít pratelný potah. Nejlépe tyto vlastnosti splňuje matrace z latexu nebo ze studené pěny.

Matrace pro hosty

Spí vaše návštěva na nepohodlném gauči? Můžete pořídit takzvanou přistýlkovou matraci, která má výšku asi 6 centimetrů a zaručuje lepší komfort než spánek na pohovce. Velmi často se vyrábí z paměťové pěny a mají pratelný potah. Jako další alternativy se nabízí matrace nafukovací – ty mají výhodu v dobrém skladování a při nafukování pumpičkou si zlepšíte fyzičku.

Matrace pro osoby s bolavými zády

Pomocí dobře zvolené matrace můžete přejít bolestem zad. Výběr takové matrace je poněkud ošemetný. Matrace by měla být dostatečně tuhá, aby poskytla dokonalou podběru vaší páteře v jakékoliv poloze spánku. V tomto případě doporučujeme navštívit prodejnu s matracemi a vzorky si dobře ozkoušet.

Materiály matrací

Na trhu nalezneme mnoho použitých materiálů v matracích. Jaký si vyberete je čistě na vás.

Pružinové matrace

Pružinové matrace jsou charakteristické skvělým rozložením váhy ležícího a příjemné tvarování podél těla. Pokud si od babiček pamatujete rozvrzané matrace a pružiny otlačené do těla, nemusíte se lekat. Dnešní pružinové matrace mají pružiny v ochranných pouzdrech a jsou velmi stálé.

Typy pružin:

 • Klasické pružinové jádro – Jádro matrace tvoří pružiny, které jsou spojeny spirálami k sobě. Výhodou takové matrace je skvělá vzdušnost materiálu a dá se použít na pevný i laťkový rošt.
 • Taštičkové (kapslové) jádro – Jsou velmi podobné běžným pružinovým jádrům, s tím rozdílem že každá pružina má svou taštičku (obal), díky tomu dobře masírují tělo a ideálně se přizpůsobují poloze těla. Tato verze je vhodná na polohovatelný rošt.
 • Mikro-kapslové jádro – Každá pružina má své jádro a v jedné matraci se jich nachází tisíce. Mají ještě lepší vlastnosti vůči poloze ležícího.

Latexové matrace

Dlouhá životnost je rysem latexových matrací. Díky antialergenním a antibakteriálním vlastnostem své umístění nacházejí i postýlkách nejmenších dětí.


Pěnové matrace

Pěnové matrace jsou doporučovány pro osoby s bolestmi kloubů a i díky tomu jsou na špičce oblíbenosti. Nevytváří na těle proleženiny, protože se snadno tvarují podle polohy ležícího. Vyrobeny jsou z různých druhů pěn.

 • Matrace z paměťové (líné) pěny – Dobré ortopedické vlastnosti líné pěny jsou způsobeny její reakcí na tlak a teplotu lidského těla. Kvalitou matrace z paměťové pěny je její stálost a vzdušnost.
 • Matrace molitanová (z PUR pěny) – Jedná se o cenově přijatelné matrace, které se hodí pro mnoho využití, i pro denní spanek. Ale nevýhodou je, že se rychle proleží a jsou málo vzdušené.
 • Matrace ze studené pěny – Tento typ matrace se díky své struktuře vyznačuje dobrou vzdušností, odvětráváním vlhkosti a rychle se navrací do původního tvaru.
 • Matrace z BIO pěny – BIO pěna je výjimečná obsahem přírodních olejů (například sojový olej), které zlepšují elasticitu materiálu. Použitím olejů se snížila nutnost použití nerostných surovin (ropy) a ušetřili se přírodní zdroje. Matrace z BIO pěny se podobá líným a studeným pěnám.

Jak vybrat vhodný rošt pod matraci?

Rošt pod matrací zajišťuje vhodnou cirkulaci vzduchu pod matrací. Díky tomu méně kondenzuje voda v těle matrace a prodlužuje se tak její životnost. Pokud je matrace položená na pevné desce a není dostatečně větraná, hrozí množení plísní a bakterií. Díky vodě v matraci se může i zapařit, zápach pak nelze odstranit. Za předpokladu, že jste příznivci spaní na tvrdé desce, volte matraci pružinovou, která o trochu lépe větrá, než-li matrace z jednoho kusu pěny.

Podívejme se na různé druhy roštů:

Laťkový rošt

Tento typ roštu není příliš používaný, protože se doporučuje především pro děti nebo osoby s nízkou váhou (do zhruba 60kg). Proto patří k nejlevnějším na trhu, je vyroben ze smrkového dřeva, které není tolik odolné, aby vydrželo větší váhu. Ideální jsou pěnové nebo pružinové matrace pro tento typ roštu z důvodu lepšího tvarování.

Věděli jste, že: Délka mezi jednotlivými laťkami by neměla být delší než 6 cm? Mohlo by dojít k ničení matrace. 

Lamelový rošt

Lamely se vyrábí většinou z březového nebo bukového dřeva, protože je dřevo dostatečně pružné a odolné. Je proto lamelový rošt jeden z nejoblíbenějších na našem trhu. Doporučíme kombinovat s matracemi latexovými nebo pěnovými. Obvyklá nosnost lamelového roštu je 130kg.


Destičkový rošt

Jsou na trhu méně dostupné a jejich vysoká cena jim příliš nenahrává. Výrobci uvádí luxusní komfort destiček a doporučené jsou pro všechny verze matrací.

Různé označení matrací

Nejen materiál je důležitý pro výběr matrace. Jsou i další označení, či typy, kterými se matrace označují:

 • Sendvičové matrace – Matrace je složena ze dvou částí, běžně jde o kombinaci tvrdého jádra a líné (paměťové) pěny.
 • Ortopedické matrace – Jak už název napovídá, jde o matrace pro osoby se zdravotními problémy, nejčastěji s bolestmi zad a kloubů.
 • Zdravotní matrace – Ano, jsou to matrace se zdravotní certifikací ohledně antialergenních nebo hypoalergenních vlastností.
 • Bio matrace – Jsou vyrobeny z recyklovaných materiálů a jejich likvidace není zátěží pro přírodu.
 • Gelové matrace – Matrace jsou díky obsaženému gelu vhodné pro děti, roztoči a bakterie nemají šanci se množit v těle matrace. Jsou vyrobeny ze studené, nebo líné pěny a gel dodává matraci potřebnou stálost.
 • Antidekubitní matrace – Jsou formou ortopedických matrací, zabraňují proleženinám a hodí se pro osoby dlouhodobě upoutané na lůžko.
 • Kokosové matrace – Tyto matrace jsou oblíbené do dětských postýlek. Nejčastěji se vyrábí v kombinaci s PUR pěnou pro lepší stálost materiálu. Kokosové matrace dobře větrají.

Zónové matrace – co to znamená?

Matrace s různými zónami jsou takové, kde má matrace různou oporu na různých částech těla. V reálu to znamená, že nejpevnější bývají tam, kde leží střed lidského těla. Díky tomu matrace zamezuje proleženinám a otlakům. Nabízí ideální oporu těla.

 • 3 zóny – matrace je pevnější ve střední části(těžiště těla) a ostatní části matrace jsou měkčí
 • 5 zón – kromě střední části je přizpůsobená část matrace i na ramena a kolena
 • 7 zón – v oblasti ramen má elastickou část, oblast zad má měkčí zónu, bedra se vyznačují tvrdší částí, v těžišti těla je matrace elastická a pružná.

Rozměry matrací

Prostor, který si při spánku dopřáváte musí být dostatečný, na jednolůžko je minimální hodnota 90 cm šířky. Samozřejmě se přechodně vyspíte i na lůžku o menší velikosti, ale dlouhodobě by to nemuselo být vhodné pro vaši páteř.

U manželské postele je tento rozměr 2 krát větší, tedy 160 cm. Mnoho výrobců nabízí variantu atypických matrací o různých velikostech. Můžete si tedy vytvořit pohodlné letiště, kde se vyspí i 3 dospělí.

Pozor si dávejte i na délku matrace, ta by měla být minimálně o 20 cm větší než je výška ležícího, protože nohy koukající z postele nejsou nic příjemného.

Mezi nejprodávanější rozměry matrací patří: 90 x 200 cm, 140 x 200 cm, 180 x 200 cm (manželská postel), někdy také 200 x 220 cm. Je možné nechat si postel i matraci vyrobit na míru.


Do manželské postele pořídit jednu matraci, nebo dvě?

Výhodou pořízení jedné matrace do manželské postele je absence drážky uprostřed postele a rozjíždění matrací od sebe. Naopak u velké matrace je poměrně komplikovaná manipulace, převlékání prostěradla a jsou velmi cítit pohyby partnera.

Péče o matraci a životnost

Přinášíme několik snadných tipů, jak vaší matraci udržet v co nejlepší kondici :

 • Matraci co nejčastěji otáčejte – Matrace se spánkem zatěžuje nerovnoměrně, není tedy od věci matraci pravidelně otáčet a střídat tedy její strany.
 • Větrat, větrat, větrat – Ano, zde není o čem hovořit, pravidelně matraci větrejte aby nedocházelo ke kondenzaci vody v jejím středu.
 • Vysávat – Když měníte povlečení matrace, zkuste ji i vysát. Odstraníte prach, který se v ní usazuje.
 • Určitě používejte pod matraci rošt – Ten napomáhá dobré cirkulaci vzduchu pod matrací a snižuje tak možnost zapaření.
 • Čištění matrace – Pokud je nutné matraci vyčistit, vyhněte se chemickým čističům nebo alespoň hlídejte vhodnost čističe k materiálu matrace.
 • Chránič matrace – Je to dobrý pomocník v udržování čistoty matrace. Volte takový obal, který lze prát v pračce alespoň na 60 stupňů.

Jaká je průměrná životnost matrace?

Běžná životnost matrace se udává okolo 7 až 10 roky, ale mnoho lidí na výměnu kvůli finanční stránce výměny matrace nespěchá. Po takové době je vhodné ji vyměnit, z největší pravděpodobností bude již proležená a takový stav není vhodný pro kvalitní podepření páteře. Pokud si však myslíte, že je stále v dobré mechanické kondici zkuste se zamyslet, jaké množství prachu, kůže a dalších věcí může obsahovat její jádro.


Jak matraci správně čistit?

Do svého uklízecího rituálu zařaďte vysavač, ten využívejte s nástavcem pro vysávání lůžkovin. Buďte pečliví a neopomíjejte různé záhyby matrace.

Zápachu se zbavíte použitím jedlé sody. Tu vysypejte na matraci a krouživými pohyby kartáče ji vmasírujte do matrace. Nechte působit minimálně půl hodiny až hodinu. Poté dobře vysajte vysavačem.

Tip pro vás: Pokud chcete osvěžení matrace pozvednou na vyšší úroveň, nakapejte na jedlou sodu esenciální oleje. Do ložnice považujeme za dobrou volbu levanduli. 

Co je to chránič matrace?

Je podložka, která se vkládá mezi potah matrace a prostěradlo. Hlavním důvodem pořízení chrániče matrace by mělo být zlepšení hygieny. Chrániče jsou pratelné, snadno se udržují. Kromě zmíněného zlepšení hygieny ještě dodávají na tepelném komfortu a mohou být i voděodolné.

Nejoblíbenější výrobci matrací

Dormeo

Už více než 10 let jsou matrace Dormeo synonymem zdravého, pohodlného spánku a spokojeného života. Jejich cílem je zlepšování kvality spánku. Anatomické a ortopedické matrace Dormeo zaručí, že budete spát kvalitním, hlubokým spánkem a ráno se budete probouzet do nového dne odpočatí a plni energie. Internetový obchod Dormeo garantuje spolehlivé doručení po celé České republice.

Tropico

Samotná společnost Tropico byla založena v květnu roku 2000. Dříve se jednalo o menší koncern, ale roku 2007 se stalo Tropico součástí Hilding Anders International. Tropico značně expandovalo, a začalo svoji nabídku rozšiřovat a obohacovat o celou řadu zajímavých technologií.

Tropico nabízí nejenom matrace, ale také rošty a doplňkový sortiment jakou jsou rámy postelí, přikrývky a ortopedické polštáře . Všechny své matrace testuje Tropico na přístroji ErgoCheck, který má pomocí bodového tlaku zjistit, která matrace je pro konkrétního spáče nejvhodnější.

MPO

Česká rodinná firma s více než 16 letou tradicí při výrobě matrací, polštářů a dalších lůžkovin. Dbají na ekologickou likvidaci odřezků z matrací a jejich výrobky se pyšní veškterou certifikací. Vysoce kvalitní přírodní materiály zpracovávají ručně, to svědčí o jejich kvalitě.

Panmatraci

Férový prodejce matrací, které dováží přímo z výroby k vám domů. Matrace vytváří přímo na míru a spokojenost zákazníků je velmi vysoká. Nabízí poradenství při volbě matrace na míru zákazníkově potřebám. Mezi bonusy také patří doprava matrace, kterou zajišťuje přímo prodejce sám, nejčastěji o víkendech nebo odpoledních hodinách.

Dřevočal

Disponují nejširší nabídkou matrací za rozumné ceny. Mimo matrací pro dospělé spáče, také nabízí matrace dětské, v té nejvyšší kvalitě. Na trhu jsou již 30 let a využívají špičkových technologií a nejnovějších poznatků z různých vědeckých oborů.

proPOSTELE

proPOSTELE je originální český výrobce matrací. Specializuje se na výrobu a prodej matrací, roštů, postelí a textilu pro děti i dospělé. Výhodou nákupu na eshopu pro-POSTELE je možnost výroby matrace na míru dle požadovaných rozměrů i vlastností zákazníka. Díky úsilí celého týmu, nabízí jen ty nejmodernější modely matrací a neustále pracují na nových technologiích.

Matrace za hubičku.cz

S prodejem matrací mají dlouholetou zkušenost, kterou zužitkovali při tvorbě vlastní kolekce matrací, kterou jinde nenajdete. Vybrali kvalitní materiály, oblíbené konstrukce a nabídli jeden z nejlepších poměrů cena/užitá hodnota na českém trhu. Od roku 2009 u nich nakoupilo přes 70 000 spokojených zákazníků. Prodejny se nachází v Plzni a Praze. Pyšní se nejrychlejším dodáním zboží k zákazníkovi.

Matrace Curem

Matrace Curem patří společně s matracemi značky Tropico pod koncept Hilding Anders ČR a.s. Obě značky tedy spojuje společná filosofie a stejně silné, moderní zázemí. Díky tomu se řadí Curem i Tropico mezi stálice na trhu, a s největší pravděpodobností je o jejich prim nikdo jen tak nepřipraví.

Matrace Curem se řadí mezi luxusnější matrace. Curem používá pro výplně svých matrací speciální pěnu CuremFoamTM, která vzniká speciálním nástřikem vysokoobjemové viskoelastické pěny. Kombinace různých tuhostí a typů pěn dodává matracím speciální vlastnosti, které u jiných nenajdete.

Matrace Geltech

I matrace Geltech patří, stejně jako Tropico nebo Curem, pod koncern Hilding Anders. Ta od roku 1976, kdy vyhrála výběrové řízení na dodávky ložního nábytku, drží mezinárodní prim co se týče výroby a distribuce kvalitního spánkového sortimentu.

Matrace Mabo

Stejně jako některé další, i firma Mabo začínala s výrobou zaměřenou na čalouněný nábytek. Matrace přibyly do jejího sortimentu až o dva roky později. Mabo se snaží preferovat co nejkvalitnější materiály a samotná výroba se řídí novými a inovativními postupy. Díky tomu dosahuje vysoké kvality výrobků. Mabo nabízí své matrace ve čtyřech základních sekcích – Ekonomik, Standard, Trend a Extra Line, podle třídy kvality, kterou spotřebitel hledá.

Často kladené otázky

Zde najdete odpovědi na nejčastější otázky zákazníků:

Může a nemusí, záleží na vašem zdravotním stavu.

Spaní na zemi má řadu příznivců z řad široké veřejnosti. Odkazují se na doby, kdy postele ještě neexistovaly. Uvádějí, že spánek na zemi jim zlepšil krevní oběh, srovnal pátěř a celkově zlepšil kvalitu spánku jako takového. Mnoho odborníků, lékařů, se však domnívá, že se je jedná o holý nesmysl a ještě upozorňují na možné komplikace bolestmi zad v místě lopatek.

Pokud matrace jeví známky mechanického poškození (proležení, díry, …) je na čase se poohlédnout po nové. Nejpozdějším termínem výměny je 10 let od koupě.

Obě dvě varianty mají své pro a proti:

Nákup matrace na eshopu:

+ matraci můžete do 14 dnů vrátit bez udání důvodu

+ výběr matrace provádíte v klidu domova, bez nátlaku prodejce

– nemůžete si matraci dokonale osahat, vystavujete se riziku, že vám materiál nebude příjemný.

Nákup matrace v kamenném obchodě:

+ Matraci si ozkoušíte a osaháte

+ s výběrem vám může pomoci kvalifikovaný personál

– matrace mívají vyšší cenu než na internetu

Tuto záruku nabízí nejeden prodejce, dejte si však pozor, že záruka se nevztahuje na mechanické poškození, jakým je proležení.

Nová matrace je opatřena ochranným obalem, který má nosná ucha, která usnadňují stěhování matrace. Některé bývají zavinuté do role, aby se pohyb s ní nekomplikoval.

Každý preferuje jiné tvrdosti matrace, pro zdravého člověka se doporučuje používat matraci o tvrdosti 4 nebo 5.

Je to individuální, někteří nový majitelé jsou nadšeni hned po prvním spánku a další se ještě několik dalších dní budí rozlámaní. Obecně se udává, že proces zvykání trvá asi týden.

Pokud je u vás noční pocení opravdu silné, poohlédněte se po matraci, která obsahuje tencel, ten přirozeně absorbuje vlhkost a vytváří suché prostředí pro spánek.

Recenze matrací

Přečtěte si recenze nejlepších matrací na trhu:

Dormeo 8v1 iMemory S Plus II - recenze

1. místo – vítěz testu

1 Dormeo 8v1 Imemory S Plus Ii

Dormeo 8v1 iMemory S Plus II je vysoce kvalitní a navíc hypoalergení matrace o tloušťce 20 centimetrů. 3- zónová matrace je vyrobena oceněnou technologií Octaspring®.

Nabízí nosnost 140 kilo a hodí se tedy i pro osoby s vyšší váhou. Jádro matrace je tvořeno z měkčí a tvrdší strany, které se dají otáčet a lépe se přizpůsobí různým lidem a navíc lze otočit i potah z paměťové pěny, který lze prát v pračce. 

Jedinečný odvětrávací systém matrace zaručuje neustále proudění vzduchu a prodlužuje tak její životnost. Pokud hledáte kvalitní hypoalergení matraci s Dormeo 8v1 iMemory S Plus II nešlápnete vedle.

VÝHODY

NEVÝHODY

MPO Memory Comfort 1+1 - recenze

2. místo

2 Mpo Memory Comfort 1+1

Ortopedická matrace v balení 1+1 je vhodná do manželských postelí. Má 7 anatomických zón a nosnost 120kg. Silná vrstva kvalitní viscoelastické pěny zajistí dokonalé vnoření těla do matrace a výbornou oporu svalů a páteře.

Je vhodná při bolestech zad, krční páteře a při problémech s bolestivostí kloubů. Díky výšce 20 cm vyhovuje tato matrace například seniorům, protože umožňuje snadnější usedání i vstávání z postele. Výjimečná konstrukce matrace Memory Comfort spočívá v rozdílných materiálech, a tím i tuhosti každé strany.

Ty lze pak měnit podle nálady nebo aktuálního zdravotního stavu. Všechny druhy potahů matrace jsou antialergenní a pratelné v pračce.

VÝHODY

NEVÝHODY

Dormeo Air Select Plus - recenze

3. místo

3 Dormeo Air Select Plus

Dormeo Air Select Plus je matrací pro náročné od známé značky extrémně pohodlných matrací Dormeo. Díky technologii Octaspring® je až 8 krát prodyšnější než běžná pěnová matrace a kvůli její výšce až 27 centimetrů se perfektně hodí pro seniory nebo osoby s bolestmi zad nebo krční páteře.

Disponuje nastavitelnou tvrdostí od měkké až po střední tvrdost. Duální jádro umožňuje vybrat si mezi tvrdším nebo měkčím povrchem na spaní.

Určitě také oceníte vrstvu Adaptive® pro dynamickou termoregulaci, která vás během zimy udrží v teple a během léta příjemně ochladí. Potah s obsahem tencelu je pratelný a zaručí skvělou prodyšnost.

VÝHODY

NEVÝHODY

Panmatraci SKOK and GO Exclusive - recenze

4. místo

4 Panmatraci Skok And Go Exclusive

Podporu vašemu tělu bude zajišťovat taštičkový blok (systém multipocket o hustotě 289 pružin na m3) a speciální materiál ze studené a visco pěny. 9 zón zaručí klidný spánek i pro osoby s bolestmi zad či seniory.

Jedna strana matrace je podšitá prošívanou přírodní vlnou, která má přirozené izolační vlastnosti. Tím lépe matrace udrží tělesné teplo po dobu spánku a naopak v létě matrace příjemně chladí. Matrace nabízí dvě strany tvrdosti – jednu HARD, která je opatřena masážními nopy, které přispívají k lepšímu prokrvení pokožky a uvolnění svalů.

Kokosová vrstva zmírňuje proleženiny, absorbuje vlhkost a také pot člověka, současně udržuje a reguluje průtok vzduchu uvnitř matrace a stranu SOFT – která je tvořena ovčí vlnou a paměťovou pěnou, která se dokonale přizpůsobí tělu.

VÝHODY

NEVÝHODY

Dormeo Siena - recenze

Zlatá střední cesta č.1

5 Dormeo Siena

Matrace Dormeo Siena patří do 4 skupiny tvrdosti a s výškou 16 centimetrů se hodí pro mladé aktivní osoby. Pěnové jádro je tvrdé, ale díky speciální struktuře otevřených buněk je velmi prodyšné, čímž je zajištěna perfektní ventilace matrace.

Středová část matrace je navržena tak, aby se dokonale přizpůsobila jakékoli poloze ležícího a poskytla dokonalou oporu těla. Potah matrace disponuje ochrannou vrstvou CleanEffect®, která zajišťuje antibakteriální ochranu a ochranu proti prachovým roztočům a zároveň je snímatelný a lze ho prát v pračce.

VÝHODY

NEVÝHODY

MPO Xena 1+1 - recenze

Zlatá střední cesta č.2

6 Mpo Xena 1+1

Matrace Xena s nosností 120 kg a výškou 14 cm vám zajistí zdravý spánek po celou noc. Při výrobě této matrace je použita kvalitní PUR pěna poskytující dobrou oporu těla a tvarovou stálost.

Matrace slouží jako partnerská – můžete si ji otočit podle nálady nebo momentálního zdravotního stavu. Všechny potahy matrace MPO Xena jsou antialergenní a pratelné v pračce. Matrace je vhodná pro rošt nebo i pevnou podložku (například pro spaní na zemi).

7 zón zajistí dobrou oporu všem částem těla v jakékoli poloze ležícího. MPO Xena je díky použitým materiálům i lepidlům zcela ekologická.

VÝHODY

NEVÝHODY

Dřevočal Lima - recenze

Zlatá střední cesta č.3

7 Drevocal Lima

Zdravotní, partnerská matrace s výškou 22 centimetrů se stala několikrát produktem roku. Je možné ji uložit na všechny typy roštů, mimo pevné podložky.

Partnerská matrace znamená, že matrace má z každé strany jinou tuhost. Jejím otočením můžete měnit tužší a měkčí stranu. Každý z páru si tak může zvolit, co mu nejvíce vyhovuje a přitom se zachová jednotná výška lůžka. Matrace má 7 zón. Nosné roznášecí vrstvy jsou tvořeny elastickými pěnami, které jsou tvarovány do masážních nopů. Nopy zabezpečují prokrvení vaši pokožky a uvolní vám všechny svaly během spánku.

Naopak střed jádra této matrace je tvořen pojeným polyuretanem. Matrace Dřevočal Lima je skvělou volbou ve střední třídě a při její volbě nešlápnete vedle.

VÝHODY

NEVÝHODY

Tropico Enigma - recenze

Zlatá střední cesta č.4

8 Tropico Enigma

Model matrace Enigma je určen pro zákazníky hledající středně tuhé – tužší lůžko a hodí se jak pro muže, tak i pro ženy díky nosnosti 130kg. Matrace je složena z pěn Flexifoam, které mají výborné ortopedické vlastnosti. Pěna Flexifoam má vysokou houževnatost a pružnost. Díky výšce 20 cm a 7 zónami pohodlí se dobře přizpůsobí tělu v jakékoli spací poloze.

Vhodné uložení matrace je na pevný laťkový nebo pevný či polohovatelný lamelový rošt. Tropico Enigma ma snímatelný potah, který lze prát v pračce.

VÝHODY

NEVÝHODY

proPOSTELE PUR - recenze

Lidová cena č.1

9 Propostele Pur

Matrace pro nenáročné zákazníky s tvrdostí na 3 stupni. Matrace má celkovou výšku 10 cm včetně potahu, samotné jádro což je monoblok pěny je 10 cm.

Na výrobu se používá kvalitní německá pěna EuroFoam, která svou kvalitou a vlastnostmi se velmi podobá moderním studeným pěnám. Veškeré materiály matrace jsou vyráběny bez použití toxických nebo škodlivých látek.

Nosnost matrace činí 100kg. Je vybavena kvalitním neprošívaným potahem, který má všitý zip ze tří stran pro snadné praní. Potah je prošitý klimatizačním rounem z dutého vlákna. Potah je dokonale hypoalergenní a velmi příjemný na dotek.

VÝHODY

NEVÝHODY

Matrace za hubičku.cz Favorit Hard - recenze

Lidová cena č.2

10 Matrace Za Hubicku.cz Favorit Hard

Tužší 16cm partnerská matrace Favorit Hard 16 z pružných pěn Flexifoam® vyšší objemové hmotnosti pro stabilitu, nosnost a dlouhou životnost matrace. Díky různě tuhým stranám je matrace vhodná jak pro páry jako partnerská matrace, nebo pro ty, kteří si nejsou jisti výběrem tuhosti matrace.

Na jedné ložné ploše je použita studená HR pěna pro vyšší vzdušnost, pružnost a trvanlivost. Bílý pratelný potah je prošívaný klimatizační vrstvou dutého vlákna pro vzdušnost a izolační vlastnosti. Nosnost matrace činí až 135kg a hodí se pro muže i ženy, které preferují tvrdší matrace.

VÝHODY

NEVÝHODY

Panmatraci MIX - recenze

Lidová cena č.3

11 Panmatraci Mix

Základ matrace tvoří líná pěna, která má vynikající ortopedické vlastnosti a dokonale se přizpůsobí tvaru vašeho těla. Ortopedický efekt ještě umocňuje speciální vlněný tvar horní strany, který vaše záda dostatečně „promasíruje“. Tento tvar také zajišťuje rozdělení tlaku a napomáhá správnému uložení páteře během spánku.

Matrace Super MIX je měkká matrace, vysoká 19 cm a unese až 120 kg. Třída tuhosti je 2 a 3, které patří mezi nejoblíbenější na trhu. Modelu Super Mix nechybí ani snímatelný potah. Jeho zajímavou možností je i odepnutí pouze jedné poloviny.

Prát tedy můžete jen tu aktuálně používanou, což ušetří práci. Potah je antibakteriální a prošitý dutým vláknem, které dobře odvádí pot. Prát ho lze v pračce na 40 stupňů.

VÝHODY

NEVÝHODY

MERADISO Vahu - recenze

Lidová cena č.4

12 Meradiso Vahu

Levná matrace s tvrdostí na 2 úrovni se doporučuje pro váhu těla činící 65 až 80 kilogramů. MERADISO Vahu nabízí 7 zón pro lepší přizpůsobení tvaru a rozložení hmotnosti lidského těla.

Základem je tvrdší nastavení tam, kde je třeba podepřít nejvyšší hmotnost. Sedmizónové provedení nejlépe kopíruje anatomii těla.

Matrace je nenáročná na údržbu, potah lze prát v pračce na 60 stupňů a dokonce lze vysušit v sušičce. Výška matrace je 15 centimetrů, což je dostačující pro mladé, zdravé a aktivní osoby.

VÝHODY

NEVÝHODY

Instruktážní video

Slovo závěrem

S jakými matracemi máte zkušenost vy? Jaké? Napište do komentářů 🙂 


Články z blogu:

 

Napsat komentář