VIDEO: Nejlepší tablety a jak je vybírat? [TEST 2024]

Úplně na začátek bych vám chtěl doporučit podle mě nejlepší volbu a to tablet Samsung Galaxy Tab A8. Tento tablet nabízí jeden z nejlepších poměrů ceny a kvality. Více o tomhle produktu vám řeknu dále v článku, ovšem už teď vám můžu říct, že pokud nevíte, jaký tablet vybrat, s Samsung Galaxy Tab A8 nesáhnete vedle.

Videorecenze

Vytvořil jsem pro vás video o nejlepších tabletech.

Tablety

Důkladně jsem prozkoumal ty nejlepší tablety a sestavil žebříček těch nejkvalitnějších. V tomhle článku vám je všechny ukážu a navíc vám řeknu, podle čeho tablet vybírat a na co se u výběru zaměřit. Pokud tedy zrovna vybíráte tablet, pak jste na správném místě – po přečteí článku budete mít jasno.

Jak vybrat tablet

Než se ale dostaneme k samotným produktům, pojďme si rychle říct, jak přesně tablet vlastně vybrat.

 • V první řadě si promyslete účel tabletu.
 • Někdo jej plánuje využívat na hraní her, jiný pro zabavení dětí, další na něm chce řešit neodkladné pracovní záležitosti nebo třeba kreslit.
 • Pro každý z těchto požadavků existuje vhodný typ a od nich se také budou odvíjet další parametry.
 • K těm patří třeba úhlopříčka tabletu. Ta se pohybuje od 7“ až po 14″.
 • Ruku v ruce s velikostí jde pak i praktičnost nebo vhodnost na cesty, tak na to nezapomínejte.
 • Pozornost věnujte i rozlišení displeje. HD je dnes spíše standardem, Full HD už slibuje větší kvalitu a QHD opravdu skvělé detaily.
 • Dalším důležitým parametrem je i operační systém. Existují i tablety Windows, většinou se však setkáte s modely Android a iOS.
 • Pokud máte i další elektroniku Apple, nejspíš bude iOS jasnou volbou, Android ale zase potěší příznivější cenou.
 • Pozornost věnujte i velikosti operační paměti.
 • Standardem jsou alespoň 4 GB, 8 GB už slibuje skvělý výkon.
 • A v potaz vezměte i uživatelskou paměť určenou k ukládání souborů. 16 GB je dnes spíše minimum, určitě se nebojte ani 64 GB nebo více.
 • A v neposlední řadě se dívejte po výdrži baterie.
 • Ta se pohybuje zhruba od 7 do 14 hodin a především při častém cestování může jít o velmi podstatný faktor. 

Průzkum trhu a vybírání těch nejdůležitějších střípků informací pro výběr produktu či služby: to je naše! Naši redaktoři tráví nad průzkumem článku desítky hodin a celá naše redakce se řídí naším redakčním kodexem

Nejlepší tablety

Teď už ale pojďme zpět k našemu žebříčku nejlepších tabletů.

5) Samsung Galaxy Tab A7 Lite WiFi 32GB

Nejlepší tablet pro děti

Páté místo mého srovnání obsadil tablet Samsung Galaxy Tab A7, který vám kápne do noty, pokud hledáte tablet pro děti. S cenou lehce přes 3000 Kč ale nejde o žádnou dětskou hračku, nýbrž o model, který můžete využívat i vy. Má však speciální dětský režim a budete tak mít kompletní dohled nad tím, k čemu a jak budou děti tablet využívat. Vyhovovat jim bude i co do velikosti, která je v případě displeje 8,7 palců, váha přístroje je pak jen 366 g.

Z dalších vlastností může potěšit ovládání gesty, selfie kamera i zadní objektiv, velikost paměti 32 GB i dostatečná výdrž baterie okolo 8 hodin. V recenzích si lidé pochvalují praktickou velikost pro malé dětské ručky, dostatečný výkon i rozumnou cenu.

4) Doogee T20 LTE DGE001911

Nejlepší tablet na SIM kartu

Čtvrtá příčka náleží tabletu Doogee T20, který padne do oka těm, co potřebují tablet i se slotem na SIMku. Tento model s cenou necelých 5000 Kč totiž podporuje využití až dvou nano SIM karet. Ale zaujme i v mnoha dalších ohledech. Má 10,4″ displej s 2K rozlišením a technologií regulující modré světlo, 4 vyladěné reproduktory, výdrž baterie až 10 hodin a velký výkon, díky kterému si do sytosti užijete i hraní her.

RAM s kapacitou 8 GB a 256GB paměť pak jen podtrhují skvělé vlastnosti tohoto tabletu. V recenzích si lidé nejvíce pochvalují poměr výkonu a ceny, líbí se jim design tohoto modelu, rychlé nabíjení i dostatečně velký displej. Pokud nemáte jiné specifické požadavky než právě slot pro SIM kartu, nebudete zklamáni.

3) Lenovo Tab M9 ZAC30003CZ

Nejlepší tablet do 3 000 Kč

Tablet Lenovo Tab M9, třetí místo žebříčku, je odpovědí na otázku, zda se dá sehnat dobrý model i do 3000 Kč. Za cenu pohybující se okolo této částky sice nemůžete očekávat ty nejoslnivější parametry, ale na druhou stranu je nenároční uživatelé často nepotřebují. A jako základ poslouží tento tablet výborně. Pyšní se obdivuhodnou výdrží baterie až 13 hodin, moderním designem a také nízkou hmotností necelých 350 g.

Úhlopříčka displeje 9 palců a rozlišení HD bude dostačující, stejně jako 8MPx zadní fotoaparát nebo duální reproduktory. Příjemným bonusem je tu mód pro čtenáře. Lidé si v recenzích pochvalují rychlost tabletu, samozřejmě příznivou cenu a stále dobrou rychlost. Většinu z nich potěšil i přiložený základní obal.

2) Apple iPad 10.2 Wi-Fi

Nejlepší tablet pro náročné

Hledáte spíše něco extra a cena pro vás nehraje zásadní roli? Pak prozkoumejte druhé místo mého srovnání, tablet Apple iPad 10.2. Ocenění produkt roku 2022 si totiž nevysloužil jen tak pro nic za nic. Cena přesahuje 8 500 Kč, a tak se můžete těšit na opravdu promakané funkce a parametry.

Hlavní doménou je tu skvělý výkon, který vám umožní nerušeně a naprosto plynule provádět jakékoliv úkony, od přepínání mezi několika aplikacemi až po hraní her. 10,2 palců široký displej je opatřen speciální technologií, která se přizpůsobuje barvami okolnímu prostředí, takže si sledování čehokoliv opravdu vychutnáte.

Samozřejmostí je u Applu důraz na zabezpečení a sympatickým počinem je i lepší zpřístupnění iPadu pro lidi s nejrůznějším postižením. Recenzí na tablet najdete desítky, negativa se v nich prakticky nevyskytují. Uživatelé výrobek označují jako prvotřídní a cenu považují vzhledem k funkcím za více než adekvátní. 

1) Samsung Galaxy Tab A8 Wi-Fi

Nejlepší poměr cena/výkon

První místo patří tabletu Samsung Galaxy Tab A8 s cenou okolo 5000 Kč, který je premiantem v oblíbeném poměru výkonu a ceny. Jde o velmi oblíbený model s hmotností 508 g, displejem s velikostí 10,5 palce a velmi tenkým tělem. Jeho doménou je také dlouhá výdrž baterie a rychlé nabíjení díky technologii Fast Charging.

Důraz je zde kladen i na co nejpříjemnější práci s tabletem, takže není problém více otevřených oken současně, rozdělení displeje nebo nahrávání přednášek či lekcí a připojování poznámek. RAM 4 GB a velikost paměti 64 GB bude většině uživatelů stačit. A co říkají recenze? Uživatelé jsou nadšeni z rychlosti tabletu, ceny i praktických rozměrů a hmotnosti, které umožňují příjemnou manipulaci.

Užitečné odkazy

4.9/5 - (102 votes)

Autor článku:

Zajímá vás něco o nás a jak vybíráme produkty? Garant článku: Daniel Hanuš

Podobné články

Napsat komentář