VIDEO: Nejlepší elektrické zubní kartáčky a jak je vybírat? [TEST 2024]

Úplně na začátek bych vám chtěla doporučit podle mě nejlepší volbu a to elektrický zubní kartáček Philips Sonicare ProtectiveClean 5100. Tento kartáček nabízí jeden z nejlepších poměrů ceny a kvality. Více o tomhle produktu vám řeknu dále ve videu, ovšem už teď vám můžu říct, že pokud nevíte, jaký elektrický zubní kartáček vybrat, s Philips Sonicare nesáhnete vedle.

Videorecenze

Vytvořila jsem pro vás video o nejlepších elektrických zubních kartáčcích.

Elektrické Zubní Kartáčky

Důkladně jsem prozkoumala ty nejlepší elektrické zubní kartáčky a sestavila žebříček těch nejkvalitnějších. V tomhle videu vám je všechny ukážu a navíc vám řeknu, podle čeho elektrické zubní kartáčky vybírat a na co se u výběru zaměřit. Pokud tedy zrovna vybíráte zubní kartáček, pak jste na správném místě – po přečtení článku budete mít jasno.

Jak vybrat elektrický zubní kartáček

Než se ale dostaneme k samotným produktům, pojďme si rychle říct, jak přesně elektrický zubní kartáček vlastně vybrat.

 • První věcí, na kterou byste se měli zaměřit, je výběr typu kartáčku.
 • Na trhu můžete najít kartáčky sonické, které se hodí i pro citlivé zuby a dásně, protože pracují velmi šetrně.
 • Zvládají i desítky tisíc kmitů za minutu, jsou tiché a mají dlouhou výdrž baterie.
 • Další variantou jsou rotačně oscilační kartáčky, které čistí zuby klasickými krouživými pohyby.
 • Jejich doménou je skvělé čištění zubního plaku, ale nehodí se tolik pro citlivé zuby.
 • Novinkou na trhu jsou magnetické iO kartáčky, které kombinují výhody obou předchozích variant, a jsou tak účinné a zároveň šetrné.
 • Je tedy zřejmé, že se při výběru hodí přihlédnout i ke stavu vašich zubů.
 • Dalším důležitým faktorem by měla být výdrž baterie, případně i způsob napájení.
 • Zásadní jsou také funkce kartáčku.
 • Oceníte funkci časovače, která vás upozorní na optimální délku čištění zubů.
 • Vhodný je i senzor tlaku, abyste věděli, zda netlačíte na zuby příliš.
 • Dívejte se také na množství režimů, které kartáčky nabízí.
 • Některé zvládají jen jeden, jiné vedle čištění umí třeba i masírovat dásně, bělit zuby nebo čistit jazyk.
 • A v neposlední řadě nepřehlížejte údaj o počtu stěrů a kmitů za minutu. Platí zde jednoduché heslo: čím více, tím lépe.
 • Vyplatí se také přihlédnout k příslušenství. Někdy je součástí například UV sanitizér, který kartáčky zbavuje bakterií. 

Průzkum trhu a vybírání těch nejdůležitějších střípků informací pro výběr produktu či služby: to je naše! Naši redaktoři tráví nad průzkumem článku desítky hodin a celá naše redakce se řídí naším redakčním kodexem

Nejlepší elektrické zubní kartáčky

Teď už ale pojďme zpět k našemu žebříčku nejlepších elektrických zubních kartáčků.

5) TrueLife SonicBrush Compact

Nejlepší na cesty

Na páté místo jsem posadila kartáček TrueLife, který pro vás bude ideální volbou na cesty. Je skladný a dostanete jej v praktickém pouzdře, ale především má výdrž akumulátoru neuvěřitelných 720 hodin a vydrží vám tak i 30 dní. A to je za cenu okolo 900 Kč opravdu hodně.

Jde o sonický kartáček se 70 tisíci stěry a kmity za minutu, což je také velmi dobré číslo. Vybíráte si ze čtyř režimů čištění, nechybí funkce časovače a vždy po 30 vteřinách vás kartáček upozorní, že je čas přesunout se na jiné místo v ústech. Sám vám dá také vědět, jakmile přijde čas na výměnu hlavice, a k dispozici budete mít tři různé verze hlavic. Kartáček má i skvělé hodnocení kupujících, kteří vedle výdrže baterie oceňují i jeho výkon a pohodlnou manipulaci.

4) Oral-B Pro 3 3500 Cross Action

Nejlepší oscilační kartáček

Čtvrté místo patří kartáčku Oral-B Pro, jenž jsem vybrala jakožto nejlepší oscilačně rotační kartáček. Pořídíte si jej za cenu okolo 1 700 Kč. Tento kartáček se pyšní skvělou úspěšností při odstraňování zubního plaku, 40 tisíci stěry za minutu a 8 800 kmity.

Pokud máte trochu obavy o jeho šetrnost, potěší vás vizuální senzor tlaku, který vám dá vědět, když tlačíte až moc. Na výběr máte ze tří čisticích režimů. Lidé si v recenzích pochvalují i dlouhou výdrž baterie a mnozí také naprosto dokonale čisté zuby, které po použití mají.

3) Oral-B Vitality 100 CrossAction

Nejlepší levný kartáček

Třetí místo patří kartáčku Oral-B Vitality, který ukazuje, že i do 500 Kč se dá pořídit solidní model. Jedná se o oscilačně rotační variantu, u níž sice nemůžete vzhledem k ceně čekat spoustu moderních funkcí, ale svůj základní účel plní. O vaše zuby se postará díky 7 600 kmitům za minutu a hlavicím navrženým tak, aby díky sklonu vláken vyčistily poctivě opravdu každý zub.

Nenáročným uživatelům bude nejspíš stačit jediný čisticí program, který kartáček nabízí, obejít se budete muset i bez tlakového senzoru. Ale řada uživatelů žádné pokročilé funkce nepotřebuje, jak dokazují i spousty pozitivních recenzí. Lidé v nich oceňují funkci časovače a především si chválí výborný výsledek čištění.

2) Oral-B iO Series 10 Cosmic

Nejlepší bez ohledu na cenu

Stříbrná medaile pomyslně putuje kartáčku Oral-B iO. Jak napovídá název, jedná se o magnetický iO kartáček a pořídíte jej za cenu okolo 8 000 Kč. Nadchnout by ale měl i ty nejnáročnější. Využívá nejmodernější technologie čištění zubů, kdy například za pomoci umělé inteligence mapuje, jak si čistíte 3 plochy zubů, a pomáhá k co nejefektivnějšímu čištění pomocí zpětné vazby.

Zároveň funguje velmi tiše a zaujme i rychlým nabíjením, které stíhá už za 3 hodiny, nebo 7 režimy čištění. Časovač a tlakový senzor jsou samozřejmostí, stejně jako Bluetooth. Kartáček si tak můžete připojit k mobilnímu telefonu. V recenzích lidé navíc oceňují i povedený design a celkovou propracovanost.

1) Philips Sonicare ProtectiveClean 5100 HX6859/29

Nejlepší poměr cena/výkon

První místo mého žebříčku patří kartáčku Philips Sonicare, který vyniká nejlepším poměrem výkonu a ceny. Pořídíte jej za cenu okolo 2500 Kč a jde o sonický kartáček s 31 000 stěry a 62 000 kmity za minutu. Nabízí tři režimy čištění, což je pro většinu uživatelů dostačující číslo.

Je dostatečně šetrný, aby si poradil i s rovnátky nebo korunkami, a nechybí mu základní funkce, jako je časovač, tlakový senzor nebo upozornění na nutnost výměny hlavice.

A oceníte nejspíš i cestovní pouzdro, které je součástí balení. Jako bonus jsou tu desítky kladných recenzí uživatelů. Ti jej vzhledem k ceně označují za naprosto dostačující a perfektně funkční. Tomuto kartáčku zkrátka nic nechybí a měl by vyhovovat velké většině zákazníků.

4.9/5 - (102 votes)

Autor článku:

Zajímá vás něco o nás a jak vybíráme produkty? Garant článku: Daniel Hanuš

Podobné články

Napsat komentář