VIDEO: Nejlepší sušičky prádla a jak je vybírat? [TEST 2024]

Úplně na začátek bych vám chtěla doporučit podle mě nejlepší volbu a to sušičku Beko DPY 8506 GXB1. Tato sušička nabízí jeden z nejlepších poměrů ceny a kvality. Více o tomhle produktu vám řeknu dále ve videu, ovšem už teď vám můžu říct, že pokud nevíte, jakou sušičku prádla vybrat, s Beko nesáhnete vedle.

Videorecenze

Vytvořila jsem pro vás video o nejlepších sušičkách prádla.

 • Jako pátá se umístil sušička Hoover NDP4 H7A2TCBEX-S jako nejlepší volba s kompaktními rozměry. 
 • Na čtvrtém místě skončila sušička LG RC8TV9AVHN díky velmi tichému chodu. 
 • Jako třetí se umístila sušička PHILCO PD 7 jako nejlepší model v ceně do 7 000 Kč. 
 • A druhá a naprosto nejlepší, pokud nekoukáte na peníze, je Bosch WTX87EH0EU.
 • Já bych vám nejvíce doporučila první místo: Beko DPY 8506 GXB1, protože nabízí perfektní poměr ceny a kvality a patří k velmi populárním volbám zákazníků.
Sušičky Prádla

Důkladně jsem prozkoumala ty nejlepší sušičky prádla a sestavila žebříček těch nejkvalitnějších. V tomhle článku vám je všechny ukážu a navíc vám řeknu, podle čeho sušičku vybírat a na co se u výběru zaměřit. Pokud tedy zrovna vybíráte sušičku prádla, pak jste na správném místě – po přečtení článku budete mít jasno.

Jak vybrat sušičku prádla

Než se ale dostaneme k samotným produktům, pojďme si rychle říct, jak přesně sušičku prádla vlastně vybrat.

 • Hned na začátku je dobré si ujasnit, jaký typ sušičky hledáte.
 • V nabídce můžete narazit na ventilační sušičky, ty ale u nás nejsou příliš rozšířené, případně i sušičky s pračkou v jednom.
 • Nejběžnější jsou ale kondenzační sušičky.
 • Některé vysouší za pomoci topného tělesa, které sice pracuje rychle, ale spotřebuje velké množství energie, další využívají tepelné čerpadlo.
 • Jsou úspornější, šetrnější a také nejpopulárnější.
 • Tím se dostáváme k dalšímu důležitému parametru, kterým je energetická třída a také účinnost sušení.
 • Označuje se písmeny, kde A značí nejefektivnější práci.
 • Aspektem, který je třeba zvážit, zvlášť, pokud máte početnější domácnost, je také kapacita sušičky.
 • Nezapomeňte promyslet také její umístění. Od toho se budou odvíjet rozměry, případně to, zda je možné sušičku postavit na pračku.
 • Většina sušiček obsahuje nádobku na vodu, kterou stačí po sušení vylít, ale najdou se i modely, které vyžadují připojení na odpad, tak pozor na to.
 • A v neposlední řadě věnujte pozornost hlučnosti.
 • Pokud bude sušička stát v technické místnosti daleko od obývacího prostoru, příliš ji řešit nemusíte, ale jestliže ji hodláte využívat v malém bytě, určitě tento faktor nepřehlížejte. 

Průzkum trhu a vybírání těch nejdůležitějších střípků informací pro výběr produktu či služby: to je naše! Naši redaktoři tráví nad průzkumem článku desítky hodin a celá naše redakce se řídí naším redakčním kodexem

Nejlepší sušičky prádla

Teď už ale pojďme zpět k našemu žebříčku nejlepších sušiček prádla.

5) Hoover NDP4 H7A2TCBEX-S

Nejlepší kompaktní sušička

Páté místo mého srovnání obsadila sušička Hoover NDP4, která zaujme především svými kompaktními rozměry. Pokud tedy doma bojujete s každým centimetrem, možná se stane vaším favoritem. Její cena se pohybuje okolo 14 tisíc korun a suší pomocí účinného tepelného čerpadla, takže je zařazena v energetické třídě A++.

Nabízí hned 16 různých programů, takže si poradí třeba i s jemným prádlem, vlnou nebo sportovní obuví. Pojme až 7 kg prádla, což vzhledem k menší hloubce i šířce není vůbec špatné. Vše můžete řídit pomocí aplikace v mobilu, takže máte nad sušením vždy maximální kontrolu. Lidé na sušičce nejvíce oceňují právě množství programů, rozměry i snadné ovládání a čištění.

4) LG RC8TV9AVHN

Nejtišší varianta

Čtvrté místo patří sušičce LG RC8TV9AVHN, která bude ideální volbou pro ty, kdo potřebují co nejtišší model. Za cenu okolo 15 tisíc korun dostanete sušičku s hlučností 62 dB, což je mezi těmito spotřebiči jedno z nejnižších čísel. Ale potěší i dalšími parametry.

Pojme 8 kg prádla, nabídne 14 programů včetně programů pro alergiky, který redukuje až 99,9 % prachových roztočů, a vedle toho nadchne i po stránce energetické účinnosti, v níž získala to nejlepší hodnocení A+++.

Z hlediska údržby zaujme automatickým čištěním kondenzátoru. A i v tomto případě můžete vše ovládat praktickou aplikací. V recenzích si uživatelé chválí, dle očekávání, hlavně tichý chod, ale také kvalitu sušení.

3) PHILCO PD 7

Nejlepší sušička do 7 000 Kč

Bronzová medaile putuje sušičce Philco PD 7. Ta by vám mohla sednout v případě, že hledáte mašinu s nízkou cenou, ale stále dobrou kvalitou. Cenově se s touto sušičkou vejdete do 7 tisíc korun, nezaostává ani co do kapacity, kdy v ní usušíte až 7 kg, prádla a nezklame ani hlučností, která se pohybuje okolo 65 dB.

Vybírat můžete z 15 programů a součástí je technologie AntiCrease bránící mačkání prádla. Nečekejte žádné pokročilé funkce, ale potěší alespoň možnost odloženého startu. Pokud nejste nároční, nejspíš nabídne vše, co hledáte. To potvrzují i spokojené recenze uživatelů, kteří jsou nadšeni z nízké ceny i rychlosti sušení.

2) Bosch WTX87EH0EU

Nejlepší bez ohledu na cenu

Stříbrná medaile patří sušičce Bosch WTX87EH0EU, která bude variantou pro ty, co chtějí co možná nejvyšší kvalitu a promakané funkce a netrápí je otázka ceny. Pořídíte si ji za zhruba 27 tisíc korun, ale její parametry tomu odpovídají. Nízká hlučnost, velká kapacita až 9 kg a 18 vychytaných programů nejspíš očekáváte.

Nadstandardem je tu ale třeba technologie AutoClean, kdy se kondenzátor i filtr automaticky vyčistí, funkce Iron Assist spočívající v ošetření párou pro perfektní vyhlazení prádla nebo funkce zajišťující maximální šetrnost. A nechybí ani program pro alergiky. Jednoduše řečeno, cokoliv od své sušičky chcete, najdete u tohoto modelu. A potvrzují to i spokojené recenze zákazníků. 

1) Beko DPY 8506 GXB1

Nejlepší poměr cena/výkon

A dostáváme se k prvnímu místu mého žebříčku, na které usedla sušička Beko DPY 8506. Pořídíte si ji za cenu okolo 10 tisíc korun a nezaostává v žádném z důležitých parametrů. Kromě toho se také těší velké popularitě u kupujících. Proč? Zvládne i 8 kg prádla, díky hlučnosti 64 dB vás nebude příliš rušit a při sušení si budete vybírat z 16 programů, které si poradí třeba i s dětským oblečením, košilemi nebo vlnou.

Parní program SteamCure usnadní žehlení, hodit se může i program na osvěžení prádla ze skříně. Sušička se stala dokonce produktem roku 2022, a tak bude vyhovovat velké většině domácností. Což potvrzují i stovky pozitivních recenzí, v nichž uživatelé hodnotí poměr kvality a ceny jako naprosto skvělý.

Užitečné odkazy

4.9/5 - (102 votes)

Autor článku:

Zajímá vás něco o nás a jak vybíráme produkty? Garant článku: Daniel Hanuš

Podobné články

Napsat komentář