VIDEO: Nejlepší klimatizace a jak je vybírat? [TEST 2024]

Úplně na začátek bych vám chtěl doporučit podle mě nejlepší volbu a to klimatizaci Olimpia Splendid ARYAL S1 E INVERTER 10 C. Tato klimatizace nabízí jeden z nejlepších poměrů ceny a kvality. Více o tomhle produktu vám řeknu dále ve videu, ovšem už teď vám můžu říct, že pokud nevíte, jakou klimatizaci vybrat, s Olimpia Splendid ARYAL  nesáhnete vedle.

Videorecenze

Vytvořil jsem pro vás video o nejlepších klimatizacích.

Klimatizace

Důkladně jsem prozkoumal ty nejlepší klimatizace a sestavil žebříček těch nejkvalitnějších. V tomhle videu vám je všechny ukážu a navíc vám řeknu, podle čeho klimatizace vybírat a na co se u výběru zaměřit. Pokud tedy zrovna vybíráte klimatizaci, pak jste na správném místě – po přečtení článku budete mít jasno.

Jak vybrat klimatizaci

Než se ale dostaneme k samotným produktům, pojďme si rychle říct, jak přesně klimatizaci vlastně vybrat.

 • V první řadě si na základě možností svého bytu vyberte vhodný typ klimatizace.
 • Pokud u vás nepřipadají v úvahu stavební úpravy, budou se vám hodit klimatizace mobilní, které lze umístit kamkoliv, ale musíte zajistit odvod tepla ven hadicí a bývají obecně hlučnější.
 • Druhým ze základních typů jsou nástěnné, nebo také stacionární klimatizace, které lze umístit na strop, na stěnu nebo třeba pod parapet. Jsou výkonnější, ale vyžadují stavební úpravy a také bývají dražší.
 • Zásadní je také otázka výkonu. Ten volte především podle velikosti místnosti, kdy pro každých 10 m2 prostoru počítejte zhruba s 1 kW výkonu.
 • Roli v tomto ohledu hrají ale i další faktory, jako je umístění ke světovým stranám, plocha oken, izolace nebo určení místnosti.
 • V potaz berte také hlučnost. Čím větší výkon, tím větší hlučnost můžete očekávat.
 • Pokud budete chtít využívat klimatizaci i přes noc, vyplatí se sáhnout po tišších modelech.
 • Zvažte také energetickou náročnost, protože provoz klimatizace se může poměrně prodražit. Napoví energetické štítky.
 • A v neposlední řadě se zaměřte i na další funkce, které může klimatizace mít.
 • Hodit se může vytápění, časovač nebo možnost nastavení lamel pro proudění vzduchu požadovaným směrem.
 • Protože klimatizace bude prvek, který v místnosti nepřehlédnete, vyplatí se neopomíjet ani otázku designu. 

Průzkum trhu a vybírání těch nejdůležitějších střípků informací pro výběr produktu či služby: to je naše! Naši redaktoři tráví nad průzkumem článku desítky hodin a celá naše redakce se řídí naším redakčním kodexem

Nejlepší klimatizace

Teď už ale pojďme zpět k našemu žebříčku nejlepších klimatizací.

5) Remko BL 262

Nejlepší pro velké místnosti

Na pátém místě mého srovnání se umístila klimatizace Remko BL 262, která bude vhodnou volbou pro velké místnosti. Její cena se pohybuje okolo 36 000 Kč a jde o nástěnnou klimatizace ve splitovém provedení. Dobrou zprávou je, že její instalaci zvládnete i sami a nebude tak potřeba shánět odborníky. Vnější díl navíc můžete umístit takřka kamkoliv, ať už ven na zem, na střechu nebo do místnost.

Klimatizace si poradí s vychlazením místnosti až o velikosti 80 m2, ale vedle chlazení umí také vytápět, filtrovat nebo odvlhčovat prostor. Z ekonomického hlediska potěší energetická třída A++ a z toho praktického zase tichý režim. Pokud se podíváme na recenze, kupující jsou nadšeni především z jednoduchosti instalace.  

4) Sencor SAC MT7048C

Nejlepší mobilní klimatizace

Čtvrté místo obsadila klimatizace Sencor SAC MT7048C, která se bude hodit v případě, že vzhledem k danému prostoru hledáte mobilní variantu. Vedle toho, že ji můžete umístit kamkoliv, potěší také příznivou cenou okolo 5 000 Kč. Hodí se pro místnosti do 26 m2 a vedle režimu chlazení ji můžete využít i pro ventilaci nebo odvlhčení.

Ovládat ji můžete z mobilního telefonu a zapnout ji tedy třeba ve chvíli, kdy se vracíte domů a chcete vstoupit do příjemně vychlazeného prostoru. Vedle toho má také funkci časovače nebo režim spánku, kdy se přístroj ztiší a sníží výkon. Je ale dobré vědět, že tichý chod v tomto případě není hlavní předností klimatizace. Hodnocení kupujících má ale i tak velmi dobré, kvitují třeba to, že chladí velmi rychle.

3) Sinclair Spectrum Plus ASH-13BIS2/W 

Nejúspornější varianta

Na bronzové příčce stojí klimatizace Sinclair Spectrum Plus. Tu jsem vybral pro ty, kterým záleží především na úsporném chodu. Pořídit si ji můžete za cenu okolo 39 000 Kč. Jde o nástěnnou klimatizaci s chladicím výkonem 3,6 kW, která ale zvládá i topení, a to až do venkovní teploty -30 ° C.

Na energetickém štítku najdete údaj A+++, takže klimatizace šetří energie a díky ekologickému chladivu R32 také přírodu. S ohledem na cenu se můžete těšit i na řadu zajímavých funkcí, mezi kterými je třeba týdenní časovač, funkce čištění vzduchu od prachu a neutralizace pachů. A nezklame ani z hlediska hluku, kdy je hlučnost vnitřní jednotky pouze 21 dB.  

2) Toshiba Super Daiseikai 9

Nejlepší bez ohledu na cenu

Pokud se nemusíte ohlížet na cenu, mohlo by vás zaujmout druhé místo mého žebříčku, na kterém je klimatizace Toshiba Super Daiseikai 9. Její cena se pohybuje okolo 45 000 Kč a očekávat tak můžete opravdu výborný výkon 4,5 kW a řadu užitečných funkcí k tomu. Jde o nástěnnou splitovou variantu klimatizace s energeticky úsporným chodem a nízkou hlučností. Ta je u vnitřní jednotky jen 20 dB, u té vnější stále příznivých 48 dB.

Pokud jde o zmíněné funkce, nejen alergici ocení filtrační systém a ionizátor pro neutralizaci pachů a pylu, klimatizace se zvládá také sama čistit. Její už tak úsporný provoz ještě podporuje eco režim, samozřejmostí je funkce pro klidný spánek, denní časovač nebo ovládání lamel. Dá se říct, že ať už od klimatizace očekáváte cokoliv, tento model vám to splní.  

1) Olimpia Splendid ARYAL S1 E INVERTER 10 C

Nejlepší poměr cena/výkon

První místo srovnání patří klimatizaci Olimpia Splendid Aryal, jejíž hlavní výhoda spočívá v příznivé ceně v kombinaci s více než kvalitními vlastnostmi. Za cenu okolo 16 000 Kč získáte nástěnnou klimatizaci, která má vedle chlazení i funkci ventilátoru, topení či odvlhčování.

Její doménou je také nízká hlučnost, jež je u vnitřní jednotky 21 dB. Energetický štítek A++ spolu s ekologickým chladivem R32 slibuje šetrný provoz a úsporu zajišťuje i Inverter System. Vedle toho nechybí ani funkce automatického módu nebo režim Sleep pro nerušený spánek. Výkon 2,9 kW také není zklamáním a tato klimatizace tak znamená poměrně univerzální volbu pro mnoho domácností.

Užitečné odkazy

4.9/5 - (102 votes)

Autor článku:

Zajímá vás něco o nás a jak vybíráme produkty? Garant článku: Daniel Hanuš

Podobné články

Napsat komentář