Můj výběr 20 nejlepších kočárků a jak je vybírat? [TEST 2024]

Úplně na začátek bych vám chtěla doporučit podle mě nejlepší volbu a to kočárek Cybex Balios S 2v1. Tento kočárek představuje univerzální volbu pro většinu rodičů, a to navíc za dobrou cenu. Více o tomhle produktu se dočtete dále v článku, ovšem už teď vám můžu říct, že pokud nevíte, jaký kočárek vybrat, s Cybex Balios nesáhnete vedle.

Videorecenze

Vytvořila jsem pro vás video o nejlepších kočárcích.

  • Jako pátý se umístil kočárek Hauck Runner 2 jako nejlepší volba do terénu. 
  • Na čtvrtém místě skončil Joolz Aer+, který oceníte hlavně při cestování. 
  • Jako třetí se umístil Kinderkraft Kombinovaný VEO 3v1 díky své příznivé ceně do 7 tisíc.
  • A druhý a naprosto nejlepší, pokud nekoukáte na peníze, je CYBEX Set Mios.
  • Já bych vám nejvíce doporučila první místo: Cybex Balios S 2v1, protože nabízí perfektní poměr ceny a kvality a bude svou univerzálností vyhovovat velké spoustě rodičů.
Kočárky

Důkladně jsem prozkoumala nejrůznější typy kočárků a sestavila žebříček těch nejlepších. V tomhle článku vám je všechny ukážu a navíc vám řeknu, podle čeho kočárky vybírat a na co se u výběru zaměřit. Pokud tedy zrovna vybíráte kočárek, pak jste na správném místě – po přečtení článku budete mít jasno.

Jak vybrat kočárek

Než se ale dostaneme k samotným produktům, pojďme si rychle říct, jak přesně kočárek vlastně vybrat.

  • Nejprve je třeba se zorientovat v typech kočárků.
  • K dostání jsou kočárky s hlubokými korbami, nejčastěji se třemi nebo čtyřmi koly, které se hodí především pro opravdu malá miminka.
  • Dalším typem jsou sportovní kočárky. Ty jsou určeny dětem zhruba od půl roku věku a jejich výhodou je, že zvládnou i náročnější terén.
  • Zvolit můžete i kočárky kombinované, které spojují výhody obou typů.
  • Pokud už děti začínají chodit, ale rychle se unaví, mohou přijít vhod lehké a praktické golfové kočárky.
  • Přihlédnout je tedy potřeba k věku dítěte i prostředí, v němž se obvykle pohybujete. Od toho se budou odvíjet i kola kočárku.
  • Do města stačí malá plastová, do terénu raději volte větší nafukovací gumy.
  • Dalším důležitým aspektem je bezpečnost.
  • Sledujte provedení pásů, chtějte pevnou konstrukci a kvalitní brzdy a praktické jsou i reflexní prvky.
  • Důležité jsou také rozměry a hmotnost, které ovlivní třeba i to, jak snadno se bude kočárek převážet.
  • A v neposlední řadě se zaměřte na pohodlí, své i dítěte.
  • Hodí se nastavitelná rukojeť, úložný prostor, pro děti zase opěrka hlavy i nohou. 

Nejlepší kočárky

Teď už ale pojďme zpět k našemu žebříčku nejlepších kočárků.

5) Hauck Runner 2

Nejlepší kočárek do terénu

Na páté místo jsem posadila kočárek Hauck Runner 2 coby nejlepší kočárek do terénu. Bude tak optimální volbou pro všechny aktivní rodiče, kterým navíc s cenou okolo 5 tisíc korun nezruinuje rozpočet. Jde o sportovní typ kočárku s velkými vzduchovými koly a zvládne tak jakýkoliv terén.

Díky kvalitnímu odpružení bude vaše ratolest v klidu a bezpečí. O její pohodlí se postará i polohovatelná opěrka zad nebo prodlužovací stříška a síťka. Jeho praktičnost na cesty do přírody potvrzují i kupující, kteří si pochvalují snadnou manipulaci nebo nadčasový design.

4) Joolz Aer+

Nejlepší kočárek na cestování

Čtvrté místo mého žebříčku patří kočárku Joolz Aer+, který nadchne všechny rodiče, jež chtějí s dítětem cestovat, ať už autem, nebo letadlem. Za cenu okolo 11 tisíc korun se jedná o velmi praktický golfový kousek. Už jen tím, že jej snadno složíte a rozložíte během chvilky i jednou rukou.

Váží jen 6 kilo, přesto je ale dost prostorný a unese i větší děti, a to až do 22 kg. Nejen u moře pak oceníte sluneční clonu s UPF 50+. Součástí balení je i taška pro cesty letadlem. A i když to není zásadní bod výběru, potěší i designem, za který získal dokonce prestižní ocenění.

3) Kinderkraft Kombinovaný VEO 3v1

Nejlepší levný kočárek

Bronzová medaile putuje kočárku Kinderkraft, který je důkazem, že kombinovanou verzi se stále přijatelnou kvalitou lze pořídit i do 7 tisíc korun. Nechybí mu tedy vanička i možnost úpravy do sportovní polohy, díky čemuž tak bude pár měsíců či let růst s dítětem.

Nafukovací gumová kola s tlumičem nárazů zvládnou i procházku mimo město. A důraz je tu kladen i na bezpečnost. Kočárek je vybaven dvojitou ochranou proti náhodnému sklopení, nechybí reflektory a samozřejmě ani brzdy. A spoustu prvků můžete přizpůsobit velikosti dítěte, ať už jde o bezpečnostní postroj, opěrku na nohy nebo sklon opěradla.  

2) CYBEX Set Mios

Nejlepší kočárek bez ohledu na cenu

Druhé místo mého srovnání obsadil kočárek Cybex Set Mios, nejlepší volba, pokud se nemusíte ohlížet na cenovku. Ta se pohybuje nad 40 tisíc korun, ale získáte toho opravdu hodně. Zjednodušeně se dá říct, že se kočárek hodí pro všechny situace. Jedná se o kombinovanou variantu, která obsahuje i autosedačku a je tak připravena na cesty po městě, autem i letadlem.

Velkorysý vnitřní prostor, maximální pohodlí dítěte díky měkké pěnové matraci nebo všestrannému odvětrávání. A nezaostává ani po stránce pohodlného ovládání, kdy kočárek jednoduše složíte jednou rukou. A pokud čekáte za tuto cenu něco navíc, je to jednoznačně design, který je elegantní a propracovaný.

1) Cybex Balios S 2v1

Všestranný kočárek za dobrou cenu

Pokud bych vám měla ale doporučit jeden jediný kočárek, který bude vyhovovat většině rodičů, byl by to Cybex Balios S 2v1 s cenou okolo 13 tisíc korun. Jedná se o kombinovanou verzi, takže hluboký kočárek snadno proměníte ve sportovní variantu. A to klidně jen jednou rukou.

Těšit se můžete na odpružení všech čtyř kol i nízkou váhu necelých 7 kg. Vysokou kvalitou vynikají i kola, která jsou nepropíchnutelná a vyrazit tak můžete klidně i do lesa. Propracovaná je i stříška, která dítě ochrání před všemi možnými rozmary počasí. A oceníte nejspíš také velkorysý koš, do kterého se vejde až pětikilový nákup.

Jak správně vybrat kočárek

Každý novopečený rodič se dříve či později bude muset zabývat tím, jak vybrat ten správný kočárek pro miminko – nejlépe ještě předtím, než se narodí. Samozřejmě, v poslední době získávají na oblibě také šátky a nosítka. V tomto článku nebudeme řešit rozdíly mezi těmito variantami. Kočárky nesporně zůstávají na prvním místě pro řadu rodičů a pokud jste se právě pro jeden z nich rozhodli, poradíme vám s vytipováním toho správného modelu přesně dle vašich potřeb.

Nejprve se podíváme na základní charakteristiku kočárku a shrneme si, pro koho a kdy je vhodný. Poté navrhneme, jaké parametry byste před jeho pořízením měli vzít v potaz. A nakonec přidáme několik tipů a doporučení, které se budou hodit, až si vybraný kočárek přivezete domů.

Jaké jsou základní vlastnosti kočárku?

Díky kočárku můžete své miminko brát v podstatě všude s sebou. Jiné druhy budou vhodné pro novorozeňata – takové musí poskytovat co největší ochranu. Jiné pro starší děti kolem třetího roku života, které už zvládnou chodit i po svých, ale občas si potřebují trochu odpočinout. Stejně tak rodiče musí přemýšlet, co od kočárku požadují – žijí ve městě a budou jezdit po ulicích, nebo uprostřed hor v terénu?

Ať už chcete vozit dítě jen v kočárku, nebo vození kombinovat s šátkem, kočárek vám pomůže v těchto situacích:

  • na běžný transport během dne, kdy si potřebujete něco zařídit a dítě chcete vzít s sebou
  • na výlety a procházky, když miminko ještě neumí chodit, nebo by dítě danou vzdálenost nezvládlo
  • když potřebujete dítě přebalit mimo pohodlí domova
  • když na cesty potřebujete brát spoustu dalších věcí (kočárek toho spoustu unese v taškách)
  • pokud vašemu miminku nošení v šátku nevyhovuje (není na tom vůbec nic špatného, i když vy sami byste dali této variantě přednost!)

Pokud si pořídíte kvalitní kočárek, budete pravděpodobně za celý život vašeho dítěte potřebovat dva modely. Pro malé ležící miminko hlubokou korbičku a pro odrostlejší dítě něco sportovnějšího, golfový kočárek či trojkolku. Víc k tomu ale už v rámci jednotlivých tipů pro správný výběr.

1) Jak staré je vaše dítě?

Jak už jsme zde zmínili, v základu se kočárky dělí podle toho, pro jak staré dítě jsou určené.

  • Hluboký kočárek – ideální pro novorozence zhruba do sedmi měsíců věku. Poskytuje komfort rovné podložky a dostatek krytu před vnějšími vlivy. Výhodou je kromě dostatku soukromí pro miminko také spousta prostoru na různé příslušenství a drobnosti, které rodič potřebuje mít neustále po ruce.
  • Sportovní kočárek – Od šesti měsíců dál můžete zvolit sportovní verzi kočárku, která už vydrží až do konce (zhruba tří a půl let). Je důležité aby měl polohovatelnou zádovou opěrku. Z tohoto kočárku se může dítě mnohem lépe rozhlížet kolem sebe, má dostatek prostoru a snadněji se z něj může dostat. Mezi sportovní kočárky patří také ty golfové nebo trojkolky pro opravdové rodiče-sportovce.
  • Kombinované – Kompromis mezi dvěma výše zmíněnými, s tímto kočárkem si dítě vystačí po celou dobu. S pomocí drobného přenastavení z něj můžete vytvořit jak hluboký, tak ten sportovní. Nalézt jej můžete také pod názvem “dvojkombinace”. “Trojkombinace” pak v sobě dokonce schovává i autosedačku.

2) Správná kola – představte si, kde budete nejčastěji jezdit

Abyste v budoucnu neměli problém s manipulací a jízdou, zkuste se zamyslet nad tím, kde se nejčastěji pohybujete. Jiný kočárek se bude hodit pro rodinu z města, jiný pro rodiče, kteří upřednostňují přírodu a aktivní životní styl v terénu. Tento parametr ovlivní hlavně kolečka kočárku. Ve městě na ulicích budou stačit menší, plastová, celkově bude kočárek menší a skladnější. Naopak do terénu dejte přednost velkým a gumovým, nafukovacím kolům.
Co se týče počtu kol, nelze přesně říci, která varianta je správná – na výběr máte 3 nebo 4 a každý dává přednost něčemu jinému. Obecně jsou u kol plusovými body otočná přední kolečka a možnost jejich aretace, odpružení a skladnost.


3) Dbejte na kvalitní materiály

Na kvalitní materiál i zpracování je nutné bát hlavně kvůli bezpečnosti vašeho miminka. Kočárek by měl mít pevnou konstrukci – kov vždy vydrží více než plast, i když pak bude kočárek těžší. Veškerá tkanina pak musí být odolná, snadno omyvatelná, nepromokavá… ale hlavně nezávadná z hlediska chemických látek! Pokud si nejste jisti, bude nejlepší sáhnout po známé a prověřené značce, ale to zmíníme ještě v samostatném bodě.


4) Vybírejte produkt od spolehlivých výrobců

Někdy může být lákavé ušetřit peníze a koupit levnější kočárek ze zahraničí nebo z méně oficiálních webů. S ohledem na bezpečí a spokojenost vašeho dítěte však raději vyberte kočárek od značky, která je dostatečně prověřená, známá, má všechny potřebné garance a certifikace a podobně. Investice do kvalitního kočárku se vám vrátí i v jeho trvanlivosti – nerozbije se po chvíli užívání a nebudete tedy muset hned kupovat nový.


5) Chtějte dostatek prostoru v košíku a tašce

Každý kočárek má úložný prostor, který slouží k uložení všech nezbytností na cestu. Velikost tohoto potřebného prostoru určitě nepodceňujte – plenky, jídlo, ubrousky, nákup, lahvička, oblečení, hračka… Postupně se to nahromadí a vy budete rádi za každou kapsičku. Nejvíce místa nabízí hluboký kočárek, a to v podobě spodního košíku a většinou i tašce zavěšené na madlech.


6) Vyberte správné rozměry

Žádné rozměry nejsou vyloženě špatné, musíte však najít ty správné zrovna pro vás. Čím menší kočárek zvolíte, tím bude lehčí – snadno s ním budete manipulovat, brát ho do schodů, do výtahu Nezabere místo v autě ani v domácnosti. Velký kočárek bude na druhou stranu mnohem odolnější, zvládne terénní jízdu. Základem je dostatek prostoru pro miminko – přes to nejede vlak. Zbytek už je na vás a vašich preferencích.

Pokud potřebujete rozměrnější kočárek, ale zároveň víte, že s ním budete občas obtížně manipulovat, hledejte model s odlehčenou hliníkovou konstrukcí.


7) Myslete na skladnost

Tento bod souvisí s rozměry – zvlášť pokud budete často cestovat a brát kočárek do auta, měli byste dbát na jeho skladnost. To samé platí, pokud žijete například v bytě s omezeným prostorem a potřebujete jej zde uskladnit. Kočárek by se měl skládat co nejsnadněji a rychle, zároveň však jistě oceníte pojistku, která zabrání nechtěnému složení omylem.


8) Dobré brzdy a bezpečnost

Každý kočárek by měl mít kvalitní parkovací brzdu, především rodiče sportovci pak ocení také ruční brzdu na madlech v kombinaci se sportovním kočárkem. Když už je řeč o sportovních kočárcích – tam jsou samozřejmostí bezpečnostní pásy. Pokud se chcete na bezpečnost opravdu zaměřit, zkuste kočárek vybavit také bezpečnostním zámkem proti krádeži a GPS lokátorem.

Pro bezpečnost a komfort dítěte myslete také na nepromokavý materiál, ochranu proti slunci, ideálně i otočitelnou sedačku (proti směru jízdy).


9) Nechte si poradit od odborníků

I přes všechny informace je snadné se v přemíře modelů ztratit. Rozhodně proto doporučujeme, pokud si necháte poradit od zkušených prodejců, kteří vědí, o čem mluví. Pokud jim popíšete, jaké jsou vaše požadavky a očekávání, jistě vám pomůže.

Jen opatrně na rady známých nebo na internetových diskuzí. Obecně v rámci péče o miminko a vybavení pro něj existuje neuvěřitelné množství názorů (které se často vzájemně vylučují a odporují si). Nikdy se nezavděčíte všem, takže vyslechněte jen pár konkrétních lidí, kterým důvěřujete a jinak se řiďte svým vlastním rozumem.


10) Kočárek si prohlédněte naživo

U kočárku se opravdu vyplatí vidět je nejdříve naživo – zkusit si jeho skládání, projet se s ním, manipulovat s ním. Jen tak se s jistotou přesvědčíte, že splňuje vaše očekávání a nemusíte ho složitě vracet nebo prodávat na bazaru.


11) Připravte si rozpočet

Poměr cena-kvalita neplatí úplně vždy, obecně se ale podle něj dá řídit. Navíc je dobré vědět, jak velký výdaj vás ve spojitosti s kočárkem čekat.

Do pěti tisíc jde o základní modely bez nějakého širšího vybavení. Větší šance je, že v této kategorii seženete dobrý sportovní model (hluboké kočárky bývají dražší). Pokud vybíráte mezi levnými kočárky, dbejte na kvalitní základ, aby mělo vaše miminko pohodlí a bezpečí – oželte spíše svůj komfort.

Od pěti do patnácti tisíc se zhruba pohybuje střední kategorie, jedná se o kompromis mezi dobrou cenou a kvalitní, plnohodnotnou výbavou. Většina rodičů si v této ceně vybere, a to i když má vyšší požadavky.

Nad patnáct tisíc seženete nadstandardní modely s plnou výbavou. Pokud jste ochotni investovat do kočárku tolik, ideálně zvolte rovnou dvoj- nebo trojkombinaci.


12) Kočárek by se vám měl líbit

Vzhled kočárku není tím nejdůležitějším. Nebudeme si však nic nalhávat, pro rodiče určitou roli hraje. Pokud najdete kočárek podle vašich požadavků, ale vůbec se vám nezamlouvá barva nebo designové řešení, hledejte dál. Těžko byste z něj pak měli radost a chtěli ho používat.

Tipy pro používání kočárku

Pořízením kočárku ještě nic nekončí. Je nutné se o něj také řádně starat. Nejen s tím vám může pomoci několik následujících tipů.

  1. Udržujte kočárek v dobrém stavu – jednotlivé části promazávejte, textílie čistěte
    (většinou je možné je vyprat v pračce). Díky tomu vám kočárek vydrží dlouho a poté, co doslouží u vás, můžete ho díky dobrému stavu darovat nebo prodat někomu dalšímu.
  2. Pokud zvolíte kočárek pro novorozence s hlubokou korbičkou, nezapomeňte vyměnit model kočárku ve chvíli, kdy vám dítě odroste.
  3. Jestli s kočárkem často vyrážíte ven po setmění, nezapomeňte jej vybavit reflexními prvky.
  4. Pokud máte ještě druhé, starší dítě, zvažte pořízení stupátka. S jeho pomocí si může i starší sourozenec odpočinout a na chvíli se svézt.
  5. Stav kočárku pravidelně kontrolujte, zvláště pokud ho rozkládáte kvůli přepravě či skladování.

 

Nejlepší sportovní kočárky

Máte již odrostlejší dítě, které se zajímá o svět kolem a nechce ležet v omezeném výhledu kočárku hlubokého? Pak byste nejspíše měli vybírat mezi sportovními kočárky. Vybere si opravdu každý – existují modely do terénu i do města, skladné i robustní. Tento model oceníte hlavně pokud už chcete být trochu aktivnější. Vzhledem k tomu, že se pořizuje pro starší děti, tak bude sloužit opravdu dlouho (zhruba od půl roku do tří a půl let) – o to důležitější je proto správný výběr.

U sportovních kočárků se dívejte samozřejmě na jejich bezpečnost a kvalitu zpracování. To ale platí u všech kočárků. U tohoto byste se měli zaměřit také na polohovatelnost (zádové opěrky pro dítě a madla pro vás), odnímatelnost hrazdy, pohyblivost sluneční stříšky. Podstatné je také to, na co je kočárek určený Nejvíc je to poznat na pneumatikách – rozmyslete si, zda chcete kočárek do města, do terénu nebo ke sportování. A nakonec je u sportovních kočárků podstatná i nosnost – přeci jen dítě výrazně poroste. Na náš konkrétní výběr nejlepších sportovních kočárků se můžete podívat níže.

  1. THULE Sportovní kočárek Urban Glide 2 (18 000Kč)
  2. VALCO BABY Kočárek sportovní Snap 4 Sport Trend (11 000Kč)
  3. PETITE&MARS Kočárek sportovní Street+ (6 800Kč)

Nejlepší trojkombinace (kočárek 3v1)

S miminkem musíte často chodit na procházky, nakupovat, jezdit autem,… Možná proto hledáte co možná nejuniverzálnější kočárek, díky kterému můžete své dítě brát všude s sebou. V takovém případě byste možná mohli ocenit vlastnosti trojkombinace, která v sobě schovává hluboký kočárek, sportovní variantu kočárku a ještě autosedačku navíc. Díky tomu nejenže ušetříte prostor, ale navíc pořídíte kočárek, který může dítěti vydržet v podstatě celou dobu – od narození až do tří let.

Opět platí, že nejpodstatnější by pro vás měla být bezpečná konstrukce a kvalitní materiál. Na druhém místě je pak účel kočárku, protože opět existují kočárky do terénu a kočárky do města. Dle toho mají buď tři nebo čtyři kola, jiný materiál a jinou hmotnost a ovladatelnost. Co se konkrétních prvků týče, zaměřte se na bezpečnostní pásy a popruhy, snadnost manipulace a nastavení jednotlivých komponentů (madlo, opěrka, sedačka,…) a skládání. Pro snazší rozhodování pro vás máme i několik konkrétních tipů:

  1. NOORDI Kombinovaný kočárek Fjordi II 3v1 (21 500Kč)
  2. Kinderkraft Kombinovaný Prime 3v1 (12 500Kč)
  3. PETITE&MARS Kočárek kombinovaný 3v1 Grand II (10 000Kč)

Nejlepší dvojkombinace (kočárek 2v1)

Dvojkombinace, neboli kočárek 2v1, funguje obdobně jako trojkombinace, jen mu chybí autosedačka. Lze jej tedy používat buď jako hluboký kočárek pro novorozence nebo jako sportovní kočárek pro odrostlejší děti (zhruba do tří let). Pokud tedy zvolíte rovnou dvojkombinaci, ušetříte si starosti s kupováním dalšího kočárku hned za pár měsíců.

Nejpodstatnější je materiál a kvalita zpracování. Kočárek by měl být bezpečný a stejně pohodlný, ať už ho složíte do jedné nebo druhé varianty. Pak se zaměřte na kola – počet i provedení. To se liší podle toho, do jakého terénu je kočárek určen. Poslední by měly přijít na řadu drobné detaily – polohovatelnost jednotlivých částí, prostor pro všechny potřebné věci, skladnost.

  1. EASYWALKER Kočárek kombinovaný Rudey (18 600Kč)
  2. KINDERKRAFT Kombinovaný kočárek 2v1 (8 300Kč)
  3. ANEX Kočárek kombinovaný Anex Sport 2v1 (10 000Kč)

Nejlepší levné kočárky

Kočárky se můžou zcela běžně vyšplhat až do desetitisíců, není proto divu, že někteří rodiče potřebují hlavně kočárek, který odpovídá jejich rozpočtu. I mezi levnějšími modely se přitom dá vybrat dobře. Výhodou levnějších kočárků je, že neutratíte velké peníze za něco, co budete velice brzy vyhazovat nebo předávat dál, protože vám dosloužil.

Vzhledem k nižším cenám je důležité, abyste trochu slevili z nároků na drobné vychytávky a “udělátka” a zaměřili se hlavně na kvalitu základního materiálu a bezpečnost. Ostatně, přiznejme si to, nic víc od kočárku není potřeba. Zaměřte se na snadnou manipulaci s kočárkem, nosnost a kvalitní podvozek s koly, které vydrží takový terén, kam hodláte nejčastěji jezdit. Z jakých konkrétních modelů je možné vybírat? Podívejte se na náš výběr.

  1. KINDERKRAFT Kočárek sportovní Grande Black (4 000Kč)
  2. BOMIMI Cestovní kočárek Popy (1 800Kč)
  3. PETITE&MARS Kočárek sportovní Travel (2 400Kč)

Nejlepší golfky (golfové kočárky)

Příjemně skladný a sportovně laděný kočárek pro odrostlejší děti, to jsou golfky. Jsou v podstatě podtypem sportovních kočárků. Ty ale bývají mnohem těžší a robustnější, zatímco golfky jsou lehké, dobře se s nimi manipuluje a hodí se, pokud potřebujete rychle a snadno cestovat s dítětem. Na delší trasy a každodenní cesty je ale lepší pevnější sportovní kočárek.

Jak už jsme zmínili, největší předností golfek je jejich skladnost a praktičnost. Právě na tu se tedy zaměřte při výběru – mají golfky dostatečnou nosnost, ale zároveň jsou lehké a dobře se vám s nimi manipuluje? Jdou snadno složit? Mají nastavitelná záda, rukojeť, nožičky? A je konstrukce po složení dostatečně pevná? Na škodu není ani dobré odpružení. Na naše tipy se můžete podívat zde:

  1. PETITE&MARS Kočárek golfový Musca (3 000Kč)
  2. KINDERKRAFT Kočárek Lite Up (2 300Kč)
  3. Babypoint Junior 2019 Blue (1 400Kč)

Nejlepší kočárky pro dvojčata (sourozenecké)

Narodila se vám dvojčata nebo dvě děti hodně blízko za sebou? Pak byste jistě měli hledat mezi sourozeneckými kočárky. Název je poměrně přímočarý, takové kočárky mají dvě korbičky a vy tak zvládnete cestovat s oběma dětmi najednou.

Sourozenecké kočárky jinak kromě dvojnásobného prostoru fungují stejně jako ty klasické. Vybírejte tedy, zda chcete hlubokou korbičku nebo sportovní model, zda chcete terénní model nebo spíš do města. Zaměřte se na materiál a konstrukci, na odpružení a zpracování kol. U sportovních modelů můžete vybírat mezi dvěma možnostmi – děti mohou sedět vedle sebe i v řadě za sebou. Nakonec se pak podívejte na polohovatelnost jednotlivých částí, na to, jak se vám s kočárkem manipuluje a na skladnost. Konkrétně se zkuste podívat třeba na tyto modely níže.

  1. ABC DESIGN Zoom Street 2021 (15 000Kč)
  2. HAUCK DUETT 2 black 2020 (8 500Kč)
  3. VALCO BABY Kočárek sourozenecký Snap Duo (7 500Kč)

Často kladené otázky

Máte ještě nějaké nevyjasněné otázky týkající se kočárků? V následující sekci na ně možná najdete odpověď.

Kočárek ve variantě dvojkombinace můžete použít nejdříve s hlubokou korbičkou pro novorozeně a později jej přenastavit na sportovní typ pro odrostlejší dítě. Trojkombinace obsahuje to samé, jen je ještě vylepšená o autosedačku. Tyto varianty jsou samozřejmě dražší, na druhou stranu poslouží po celou dobu, kdy bude váš potomek kočárek potřebovat – nebudete jej muset měnit za nový model.

Pomineme-li kvalitní výrobu, materiály a zpracování jako takové, měli byste volit prověřeného výrobce. Na ověřenou bezpečnost existují také normy, konkrétně se zaměřte na evropskou normu ČSN EN 1888. U autosedačky pak platí odkaz na ECE 44/03. To by vám mělo zajistit, že dle evropských norem je výrobek vhodný pro přepravu dětí v autě.

Můžete si vybrat kočárek, který se vám příjemně řídí a dobře se vám s ním manipuluje. Je ale velice pravděpodobné, že kočárek budete používat nejen vy. Kromě obou rodičů třeba prarodiče, tetičky, strýčkové, starší sourozenci, přátelé,… Aby kočárek a jeho rukojeť sedla každému pohodlně, vyplatí se koupit si takovou, která je výškově nastavitelná.

Pokud máte dvě stejně staré děti, existují i takové varianty kočárků, kam uložíte obě dvě. Buď jsou místa na sezení(ležení) za sebou nebo vedle sebe – je jen na vás, které variantě dáte přednost.

Pokud to nedělá problém vám, tak to nevadí. Je ale důležité vědět, od koho kočárek kupujete – zda se o něj staral, zda jej nijak nepoškodil a podobně. V každém případě prověřte kočárek o to důkladnější kontrole, abyste si byli jisti, že je vše v pořádku.

Shrnutí

V kočárku vaše dítě stráví spoustu času a je proto nesmírně důležité, abyste zvolili ten správný. S trochou hledání, zvažování priorit a snad i s našimi tipy by se vám to však mělo podařit. Zvolte kočárek, který odpovídá vašemu životnímu stylu, vašim potřebám a hlavně který bude dostatečně bezpečný, rozměrný a pohodlný pro vaše miminko. Kočárek není úplně levná záležitost, takže se nebojte hledat důkladně. Pokud vám chtějí kočárek pořídit příbuzní jako dárek, nasměrujte je a upřesněte, co konkrétně budete potřebovat. Byla by škoda mít doma kočárek, který vám nevyhovuje. A třeba jim i zašlete odkaz na tento článek, aby se lépe orientovali! 

Užitečné odkazy

4.9/5 - (102 votes)

Autor článku:

Zajímá vás něco o nás a jak vybíráme produkty? Garant článku: Daniel Hanuš

Podobné články

Napsat komentář