VIDEO: Nejlepší granule pro psy a jak je vybírat? [TEST 2024]

Mezi nejlepší granule patří třeba Brit Care Adult Lamb & Rice, jež jsem zvolil jako nejlepší granule v poměru ceny a kvality. Jde o dlouhodobě velmi populární řadu granulí, se kterou nejde sáhnout vedle. Mají nadprůměrně dobré složení, ale pořád se najdou ty, jež mají ještě lepší složení. Které to jsou? Čtěte až do konce článku pro všechna moje granulová doporučení.

Videorecenze

Vytvořil jsem pro vás video o nejlepších granulích pro psy.

Pro dobré složení jsem vybral ještě extra 5 produktů, které si podle mě zaslouží být v našem žebříčku:

Granule Pro Psy

Prozkoumal jsem ty nejlepší granule pro psy a sestavil žebříček těch nejkvalitnějších. A po přečtení tohoto článku budete vědět, jaké granule jsou nejlepší pro vašeho chlupatého miláčka.

Jak vybrat granule pro psy

Sestavil jsem pro vás tahák, který vám pomůže vybrat ty nejkvalitnější granule pro psy.

 • Pokud je vaší prioritou zdraví a dlouhověkost vašeho psa, v potaz berte na prvním místě složení. S lepším složením roste i cena a vaším kreativním úkolem je najít balanc mezi cenou a složením.
 • Obecně se dá říct, že granule běžně dostupné v supermarketech nejsou nejvhodnjěší pro zdraví vašeho mazlíčka. Jsou šetrnější na peněžěnku, to se jim nedá nechat ubrat. Granule jako Pedigree, Propesko nebo Bono jsou jen některé z nich.
 • Při výběru granulí se nenechte se zlákat reklamami, dívejte se na složení. Na co se u složení dívat?
 • Obsah masa! Obsah masa a obsah masa! Pokud nahlédneme do jídelníčku předků dnešních psů, zjistíme, že tam hraje maso neodmyslitelnou roli. Ač se psi od vlků již v mnohém liší, živočišná složka by měla být stále jedničkou v jídelníčku u většiny psů.
 • Obsah masa v kvalitních granulích by měl být alespoň 30%, ideálně však více.
 • Hledejte ale obsah sušeného masa, obsah červsého masa je poněkud zavádějící, protože to čersvé maso stejně ve finále vysuší a výsledné procento bude daleko nižší.
 • Poctiví výrobci uvádí procento sušeného masa.
 • Druhým aspektem je obsah obilovin. Obiloviny by neměly být hlavní složkou, některé typy, jako je pšenice, mohou dokonce vyvolávat alergie. Třetí faktor je obsah konzervantů, přičemž je lepší volit granule s přírodní konzervací.
 • Orientovat se také můžeme podle clekového obsahu proteinů = ideálně okolo 20-30%. Neplatí, že čím více proteinů, tím automaticky lépe.
 • Většina značek granulí pro psy má řady pro malé, střední a velké psy. Doporučuji držet se řady, která odpovídá velikosti vašeho psa a to z mnoha důvodů, do kterých nemá význam příliš zabrouzdávat, ale je to např. kvůli velikosti granulek či relativní kalorické vyživnosti.
 • To stejné platí pro rozdělení podle věku: štěně, doslělý a senior. Zkrátka řiďte se doporučením výrobce.
 • Poté co najdete granule, které pejskovi vyhovují je obecně doporučované držet se jedné značky. Byť samozřejmě můžete v průběhu života měnit brand geranulí, změna může způspbovat krátkodobé trávicí problémy.
 • V rámci jedné řady granulí však můžete volně experimentovat s různými zdroji masa, jedna řada může mít variantu s kučecím, lososem, jehněčím nebo třeba s hovězím.

Nejlepší granule pro psy

Teď už ale pojďme zpět k našemu žebříčku nejlepších granulí pro psy.

5) Brit Care Lamb & Rice

Nejlepší poměr cena/kvalita

Česká značka Brit u nás patří k těm nejpopulárnějším a nabízí hned několik řad krmiv pro psy. Řada Brit Care Adult zahrnuje tři varianty, z nichž každá je vhodná pro jinou velikost psa.

Všechny se vyznačují hypoalergenním složením a také tím, že jsou určené i psům s citlivým zažíváním. Základem je zde jehněčí maso, které vyniká vysokou stravitelností, a ve složení najdeme třeba i omega-3 mastné kyseliny z lososového oleje s příznivým vlivem na pokožku. Varianta pro velké psy pak myslí i na jejich kosti a klouby vystavené vysokému zatížení.

Pokud se podíváme na hodnocení krmiva zákazníky, zjistíme, že často mezi jeho přednostmi zmiňují dobrou stravitelnost, složení, regulaci hmotnosti, zlepšení kvality srsti a mnozí mají dobré zkušenosti dokonce dlouholeté. Ačkoliv cena pořád o řád dražší než granule ze supermarketu, mezi kvalitními granulemi jde o granule s tím nejlepších poměrem ceny a kvality. Většina kupujících je s cenou spokojena. 

4) Haffit: Granule na míru

Individuální řešení

Existuje nespočet variant granulí pro psy. Pokud se ale chcete vyhnout zdlouhavému studování obsažených surovin a být si jisti jejich kvalitou, nabízí se značka Haffit. U ní si totiž krmivo pro svého mazlíčka sestavíte sami, přesně podle jeho potřeb či chutí.

Nejen, že tak zařadíte ty ingredience, které mu prospívají, ale je to také skvělá cesta jak se vyhnout těm, které mu nedělají dobře. Toto krmivo je tak dobrou volbou i pro psy s alergiemi, nejrůznějšími intolerancemi či nemocemi.

A jak to celé funguje? Vyberete si suroviny (vždy maso a přílohu), vyplníte nezbytné údaje o svém psovi a Haffit se už postará o vypočítání ideálního krmiva podle potřeb vašeho mazlíčka. Vše vám připraví a zašlou až domů. Suroviny používané k výrobě granulí jsou určené pro lidskou spotřebu, takže jejich kvalita je skutečně vysoká.
Z této služby jsou zákazníci vesměs nadšeni. Celý systém je propracovaný a promyšlený a údaje o svém psovi nemusíte zadávat vždy znovu, stačí je jen v případě potřeby aktualizovat. Jediné mínus zde můžeme vidět ve vyšší ceně.

3) Acana Heritage Adult

Sázka na jistotu

Krmivo Acana je důkazem, že ani u psích granulí není třeba rezignovat na původ surovin, který souzní s vašimi preferencemi. Toto holistické krmivo totiž obsahuje maso volně chovaných zvířat, ryb lovených ve volné přírodě nebo vejce z hnízdících chovů. A dopřát jej můžete svým mazlíčkům v některé z těchto variant:

Naopak byste ve složení marně hledali obiloviny a brambory, takže přijde vhod i těm chlupáčům, kterým právě tyto suroviny nedělají dobře.

O oblíbenosti tohoto krmiva mezi chovateli svědčí především to, že jej spousta z nich kupuje opakovaně a podle svých slov jej bude kupovat i nadále. A to díky skvělému složení i dobré kondici svých psů právě po jeho podávání. Přestože cena patří spíše k vyšším, mnozí uvádějí, že za to granule rozhodně stojí. Podle některých je však hůře dostupné.

2) Carnilove Lamb & Wild

Ověřená klasika

Krmivo české značky, Carnilove patří k univerzálním krmivům vhodným pro všechna plemena a potěšit jím můžete i pejsky s citlivým zažíváním. Jeho specifikem je, že je holistické, tedy vytvořené s respektem k přirozené skladbě potravy psů i vlků, a tak jeho velkou část zaujímá “ulovená” kořist. V krmivu tak nechybí svalovina, vnitřnosti, tuk z ryb i zvěřiny, najdeme tu ale i ovoce, zeleninu a bylinky. Naopak obiloviny ani brambory ve složení místo nemají.

Skvělou recepturu, dobrou stravitelnost, složení bez obilovin s vysokým obsahem masa, to je to, co na něm nejvíce oceňují chovatelé ve svých recenzích. Naopak by uvítali příznivější cenu, která patří k těm vyšším.

1) Orijen Original

Nejlepší složení

Původ surovin, které kupujeme, je v dnešní době důležitý pro mnoho z nás. A výjimku nemusíte dělat ani u psího krmiva. Orijen Original je totiž špičkové kanadské holistické krmivo, které obsahuje maso z volně chovaných kuřat a krůt a ryb z přírodních vod nebo vejce z hnízdících chovů. Svým složením se snaží simulovat přirozenou potravu psů v přírodě. Na své si v tomto případě přijdou i pejsci, kterým nesvědčí obiloviny, stejně jako brambory je totiž ve složení nenajdete.

V recenzích se dočteme, že řada chovatelů považuje toto krmivo za to vůbec nejkvalitnější, které mohou svým mazlíčkům nabídnout. Vychvalují si příznivý vliv na kvalitu srsti, skvělé složení a mnozí nelitují vyšší ceny. Další by naopak uvítali cenovku příznivější.

Užitečné odkazy

4.9/5 - (102 votes)

Autor článku:

Zajímá vás něco o nás a jak vybíráme produkty? Garant článku: Daniel Hanuš

Podobné články

Napsat komentář