VIDEO: Nejlepší krmivo pro kočky a jak jej vybírat? [TEST 2024]

Zabodujete určitě s krmivem Applaws Cat Adult kuře & losos, které kočkám chutná a vaši peněženku příliš nepotrápí. Ale k dostání jsou i kvalitnější krmiva, nebo naopak ta s ještě příznivějším poměrem kvality a ceny. Jaká to jsou? Dívejte se dál.

Videorecenze

Vytvořil jsem pro vás video o nejlepších krmivech pro kočky.

Krmivo Pro Kocky

Podrobně jsem prozkoumal nabídku kočičích krmiv a vybral ta nejkvalitnější. Zjistěte, jakými svého kočičího kamaráda potěšíte nejvíce, a jakým se naopak obloukem vyhnout.  

 

Jak vybrat krmivo pro kočky

Než se ale dostaneme k samotným produktům, pojďme si rychle říct, jak přesně krmivo pro kočky vlastně vybrat.

  • Pokud byste měli sledovat při výběru krmiva pro kočky jen jednu věc, je to složení.
  • A to především obsah masa. To by mělo figurovat na prvním místě, protože se ingredience ve složení uvádějí v sestupném pořadí.
  • Od granulí, které obsahují méně než 30 % masa nebo mají na prvním místě obiloviny, dejte raději ruce pryč.
  • Vyhněte se i cukru, umělým dochucovadlům a barvivům. O kvalitě může dost napovědět i barva krmiva – granule by měly být tmavě hnědé.
  • Dále přihlédněte k věku zvířete a samozřejmě i jeho zdravotnímu stavu a individuálním potřebám.
  • Existují granule speciálně určené kastrovaným nebo třeba citlivým kočkám.
  • A jak je to s cenou? Neplatí sice stoprocentně, že dražší rovná se kvalitnější, ale většinou to u granulí tak je. To nejlevnější krmivo totiž logicky nemůže obsahovat vysoký obsah kvalitního masa.

Nejlepší krmiva pro kočky

Teď už ale pojďme zpět k našemu žebříčku nejlepších granulí pro kočky.

5) Carnilove Duck and Pheasant Adult Cats

Nejlepší holistické granule pro kočky

Krmivo Carnilove Duck and Pheasant patří k těm, které svým složením respektují přirozenou skladbu kočičího jídelníčku.

Hlavní roli zde hraje kachna a bažant, pro zajištění imunity, kondice a dostatečný přísun vitamínů a minerálů obsahuje krmivo i lesní ovoce, zeleninu a bylinky.

Zároveň svým složením bojuje proti jednomu z častých kočičích problémů, a to chomáčům chlupů v trávicím traktu. Známkou kvality může být i to, že granule řada chovatelů kupuje opakovaně a naprostá většina z nich hlásí velkou spokojenost.

4) Taste of the Wild Rocky Mtn Feline

Populární kvalitní granule

K velmi populárním krmivům patří i Rocky Mountain od značky Taste of the Wild. Čím si zasloužil oblibu koček i majitelů? Třeba svým složením s chutí a vůní divočiny a zároveň příznivou cenou.

Kočičí jazýčky potěší zvěřinou a lososem, výtažek z juty se stará o dobré trávení a taurin podporuje zrak. Omega mastné kyseliny zase zajistí lesklou srst a správnou funkci nervové soustavy. Granule neobsahují lepek, místo obilovin jsou tu batáty a hrách.

Pokud byste s nákupem váhali, přesvědčit vás mohou i desítky kladných recenzí dalších chovatelů.

3) Brit Premium by Nature Adult losos

Nejlepší poměr ceny a kvality

Příznivým poměrem ceny a kvality zase vyniká Brit Premium by Nature s lososem. 

Jde o české a velmi oblíbené prémiové krmivo, které obsahuje 35 % dehydrovaného lososa, omáčku z kuřecích jater, prebiotika i přírodní antioxidanty. 

Kočkám příjemně voní, takže nejspíš nebudete mít problém s tím, že by nad ním váš čtyřnohý mazlíček ohrnoval nos. Pokud tedy hledáte ekonomicky výhodné krmivo s dostatečným obsahem masa české značky, zkuste toto.

2) N&D GF Cat Adult Lamb & Blueberry

Nejlepší složení 

Jestliže hledáte skutečně top kvalitu, zkuste granule N&D GF Cat Adult. Nadchnout by totiž měly i ty nejnáročnější kočky a jejich chovatele. Neobsahují obiloviny, lepek, barviva ani konzervanty a zakládají si na kvalitních bílkovinách, ovoci a zelenině. 

Konkrétně varianta Lamb & Blueberry s jehněčím masem a borůvkami se vyznačuje dobrou stravitelností a hodí se tak i pro kočky s citlivým zažíváním. 

To potvrzuje i řada majitelů koček v recenzích. Vedle toho pozorují i zlepšení vzhledu srsti a uvádějí, že jde o velmi chutné krmivo. Jen zde platí, že za vynikající kvalitu si trochu připlatíte.  

 

1) Applaws cat Adult kuře & losos

Nejprodávanější granule s dobrým složením

Pouze kuře, losos, zelenina a přírodní extrakty, tak vypadá složení těchto velmi oblíbených granulí. Maso zde tvoří hned 80 % obsahu, naopak v něm nenajdete obiloviny, sóju či konzervanty. Díky tomu je krmivo přirozeně hypoalergenní. 

Podporuje také zdravé trávení, močové cesty i srst a kůži. Pokud chcete své kočce dopřát kvalitu za stále dostupnou cenu, je toto krmivo jednou z nejlepších možných variant. 

Kočičí páníčci si vedle složení navíc pochvalují, že jejich mazlíčkům velmi chutná, a to i těm vybíravým. 

 
4.9/5 - (102 votes)

Autor článku:

Zajímá vás něco o nás a jak vybíráme produkty? Garant článku: Daniel Hanuš

Podobné články

Napsat komentář