VIDEO: Nejlepší kapslové kávovary a jak je vybírat? [TEST 2024]

Úplně na začátek bych vám chtěl doporučit obecně nejlepší volbu a to kávovar Krups Nescafé Dolce Gusto Infinissima. Tento kávovar nabízí jeden z nejlepších poměrů ceny a kvality. Parametry kávovaru si projdeme později v článku, ovšem už teď vám můžu říct, že pokud nevíte, jaký kávovar vybrat, s Krups Nescafé Dolce Gusto Infinissima nesáhnete vedle.

Videorecenze

Vytvořil jsem pro vás video o nejlepších kapslových kávovarech.

Kapslove Kavovary

Důkladně jsem prozkoumal ty nejlepší kapslové kávovary a sestavil žebříček těch nejkvalitnějších. V tomhle článku vám je všechny ukážu a navíc vám odhalím, podle čeho kapslové kávovary vybírat, případně na co se u výběru zaměřit. 

Pokud tedy zrovna vybíráte kapslový kávovar, pak jste na správném místě – po přečtení tohoto článku budete mít jasno.

Jak vybrat kapslový kávovar

Než se ale dostaneme k samotným produktům, pojďme si rychle říct, jak přesně kapslový kávovar vlastně vybrat.

  • Zásadní roli při výběru kapslového kávovaru hraje několik věcí. Jedna z nejdůležitějších je rozhodně chuť kávy a kompatibilita kapslí.
  • Některé kapslové kávovary mají totiž veliký výběr kapslí, typů kávy a chutí, jiné jich mohou nabízet méně. Důležitým bodem je také cena kapslí.
  • Některé kávovary sice nemusí být tak drahé, ovšem později zjistíte, že se vám kapsle vlastně prodraží pomalu na cenu druhého kávovaru.
  • Vyberte proto takový kávovar, který bude sedět k vašemu rozpočtu a u kterého vás nebude bolet dokupovat kapsle.
  • Mezi další důležité body patří třeba i údržba a čištění kávovaru – vybírejte ideálně takový kávovar, který nedělá velký nepořádek a jednoduše se čístí.
  • V neposlední řadě pak můžete zvážit i vaše osobní preference: třeba vzhled a velikost kávovaru, jak se kávovar hodí do vaší kuchyně, nebo třeba i něco specifického jako je dopad kávovaru na životní prostředí – můžete třeba vybrat kávovar s ekologickými kapslemi.

Průzkum trhu a vybírání těch nejdůležitějších střípků informací pro výběr produktu či služby: to je naše! Naši redaktoři tráví nad průzkumem článku desítky hodin a celá naše redakce se řídí naším redakčním kodexem

Nejlepší kapslové kávovary

Teď už ale pojďme zpět k našemu žebříčku nejlepších kapslových kávovarů.

Nejlepší na kapsle Tchibo Cafissimo

Na pátém místě se umístil kávovar Tchibo Cafissimo Milk White, který je nejlepším v kategorii kávovarů na kapsle značky Tchibo Cafissimo. Kávovar pořídíte za 2600 Kč a kapsle jednoduše dokoupíte přímo na oficiálním eshopu Tchibo, nebo ve spoustě jiných obchodů.

Nápojů a kapslí do kávovaru není takový výběr jako u konkurenčních značek, ale klasiky zde samozřejmě najdete.

Stroj má nádržku na mléko a funkci šlehání, což se hodí pro náročnější uživatele, početnější domácnosti, či třeba kanceláře. Kávovar má navíc i funkci proplachování, což lehce usnadňuje údržbu.

Nejlepší kávovar na kapsle Tassimo

Čtvrté místo jsem věnoval kávovaru Bosch Tassimo My Way, určený na kapsle značky Tassimo. Kapsle Tassimo patří obecně k těm lehce dražším, ovšem to kompenzuje opravdu veliký výběr káv a nápojů všeho druhu včetně čokolád, čajů, mléčné pěny a dalších.

Kávovar neumožňuje pěnění čerstvého mléka, takže mléko buďto dolijete do kávy zpětně, nebo můžete využít nápojů s mlékem přímo v kapslích.

Cena kávovaru je okolo 2000 Kč, údržba i čištění je snadná a většina lidí si chválí i moderní, černobílý design, který se hodí domů i do kanceláře.

Nejlepší levná volba 

Bronzovou medaili získal Nescafé Dolce Gusto Piccollo XS, který je podle mě nejlepší mezi levnými kapslovými kávovary. Je určen na kapsle Nescafé Dolce Gusto, které obecně vychází o něco levněji, než předchozí Tassimo či Tchibo.

Kávovar se dá pořídit už za 1400 Kč, což znamená, že od něj nemůžete čekat zázraky, ovšem na to jak je levný, tak si ho lidé dost pochvalují. Je malý, takže je skladný, což může být výhoda.

Na druhou stranu se do něj nevejde moc vody, proto se hodí spíše pro menší domácnosti – nezvládne připravit tolik nápojů naráz. Dále si také někteří uživatelé stěžují, že je kávovar poměrně hlučný.

Nejkvalitnější kapslový kávovar (kapsle Nespresso)

No a na druhé místo v mém žebříčku jsem zařadil DeLonghi Nespresso Gran Lattissima, což je vysoce kvalití a špičkový stroj, kterému nechybí opravdu nic. Díváte se na prémiový kousek, který dělá téměř tak kvalitní kávu jako automatický kávovar nižší třídy.

Krmit ho budete kapslemi Nespresso, má objemnou nádržku na vodu a na mléko, a kávu extrahuje rychleji než většina konkurenčních strojů, což zapříčiňuje dobrou chuť výsledné kávy.

Má velice jednoduché ovládání, rychlý start, snadno se udržuje a navíc je to opravdu designový kousek, který rozzáří vaši kuchyň. Všem těmto skvělým funkcím však odpovídá i cena, která se točí okolo 9500 Kč.

Výběr redakce: Nejlepší poměr cena / výkon 

Kávovarem, který bych vám milerád doporučil je Krups Nescafé Dolce Gusto Infinissima. Druhé místo je sice kvalitnější, ovšem tento kávovar nabízí prostě nejlepší poměr cena / výkon. 

Pořídíte ho už za 2000 Kč a je určen na cenově dostupné kapsle Dolce Gusto, kterých je navíc opravdu velký výběr. Kávovar se jednoduše používá, čistí i udržuje, má větší zásobník vody a není tak hlučný jako jeho levnější kolega. 

Navíc je velice designový a tak se hodí jak do domácnosti, tak i do kanceláře.

Užitečné odkazy

4.9/5 - (103 votes)

Autor článku:

Zajímá vás něco o nás a jak vybíráme produkty? Garant článku: Daniel Hanuš

Podobné články

Napsat komentář