VIDEO: Nejlepší tiskárny a jak je vybírat? [TEST 2024]

Úplně na začátek bych vám chtěl doporučit podle mě nejlepší volbu a to tiskárnu Brother HL-L2352DW. Tato tiskárna nabízí jeden z nejlepších poměrů ceny a kvality. Více o tomhle produktu vám řeknu dále ve videu, ovšem už teď vám můžu říct, že pokud nevíte, jakou tiskárnu vybrat, s touhle tiskárnou nesáhnete vedle.

Videorecenze

Vytvořil jsem pro vás video o nejlepších tiskárnách.

 • Jako pátá se umístila tiskárna Canon PIXMA G3430 jakožto nejlepší inkoustová tiskárna.
 • Na čtvrtém místě skončila tiskárna Xiaomi Mi Portable Photo Printer, která vyniká na poli přenosných tiskáren. 
 • Jako třetí se umístila tiskárna HP LaserJet M110we 7MD66E, nejlepší mezi opravdu levnými variantami. 
 • A druhá a naprosto nejlepší, pokud hledáte vysoce výkonnou tiskárnu do kanceláře, je OKI C824n.
 • Já bych vám nejvíce doporučil první místo: tiskárnu Brother HL-L2352DW, protože nabízí perfektní poměr ceny a kvality.
Tiskárny

Důkladně jsem prozkoumal ty nejlepší tiskárny a sestavil žebříček těch nejkvalitnějších. V tomhle článku vám je všechny ukážu a navíc vám řeknu, podle čeho tiskárnu vybírat a na co se u výběru zaměřit. Pokud tedy zrovna vybíráte tiskárnu, pak jste na správném místě – po přečtení článku budete mít jasno.

Jak vybrat tiskárnu

Než se ale dostaneme k samotným produktům, pojďme si rychle říct, jak přesně tiskárnu vlastně vybrat.

 • Nejdříve se rozhodněte, zda bude pro vaše potřeby lepší inkoustová, nebo laserová tiskárna.
 • Inkoustová tiskárna se více hodí pro méně častý tisk, pořídíte si ji obvykle za o něco příznivější cenu a například v případě fotografií tiskne kvalitněji.
 • Pro častější tisk se ale z hlediska úspory více hodí laserové tiskárny, byť je jejich pořizovací cena o něco vyšší.
 • Odpadá ale potřeba doplňování inkoustu a nehrozí jeho vyschnutí. Pracují také výrazně rychleji.
 • Tím ale možnosti nekončí a k dispozici jsou třeba také termosublimační nebo kapesní tiskárny.
 • Zásadní je tedy ujasnit si, co a jak často budete tisknout. Od toho se bude odvíjet i rozlišení.
 • Pro běžné dokumenty stačí 300 dpi, ale například pro tisk zmíněných fotografií se poohlížejte po vyšších číslech.
 • A zvažte i formáty a materiály, na které chcete tisknout.
 • Pokud vám stačí běžný formát A4, máte výběr jednoduchý, ale třeba oceníte i možnost tisknout na obálky nebo třeba fotopapír či větší formáty.
 • Dále se zamyslete i nad tím, jestli vám bude opravdu stačit jen samotný tisk, nebo využijete multifunkční tiskárnu, která umí také skenovat a kopírovat.
 • A v neposlední řadě nepřehlížejte velikost tiskárny. Zvlášť, pokud ji vybíráte do menší domácí kanceláře. 

Průzkum trhu a vybírání těch nejdůležitějších střípků informací pro výběr produktu či služby: to je naše! Naši redaktoři tráví nad průzkumem článku desítky hodin a celá naše redakce se řídí naším redakčním kodexem

Nejlepší tiskárny

Teď už ale pojďme zpět k našemu žebříčku nejlepších tiskáren.

5) Canon PIXMA G3430

Nejlepší inkoustová tiskárna

Páté místo mého srovnání patří tiskárně Canon, která potěší všechny, kdo v dnešní nabídce, kde přeci jen převažují laserové tiskárny, hledají inkoustovou variantu. Pořídíte si ji za cenu okolo 3 700 Kč a její velká výhoda spočívá už v tom, že jde o multifunkční model, který umí také kopírovat a skenovat.

S dalšími zařízeními ji propojíte přes USB i WiFi, takže můžete tisknout třeba rovnou z mobilu. Své uplatnění najde i při tisku vysoce kvalitních materiálů nebo dokonce fotek, o což se postará rozlišení 4800 dpi. A na inkoustovou tiskárnu si nevede špatně ani v rychlosti tisku, kdy zvládne černobíle vytisknout i 11 obrázků za minutu. Lidé si v recenzích pochvalují také její úspornost.

4) Xiaomi Mi Portable Photo Printer

Nejlepší přenosná tiskárna

Na čtvrté místo jsem posadil tiskárnu Xiaomi z kategorie stále populárnějších kapesních tiskáren. Stojí okolo 1300 Kč a patří v tomto ohledu k hodně oblíbeným volbám, o čemž svědčí i ocenění Produkt roku 2022.

Využívá termosublimační technologie, která se hodí především pro tisk fotek, na který je primárně určená. Stačí tak vybrat fotku ze svého telefonu, spárovat jej přes Bluetooth s tiskárnou a začít s tiskem. Za 45 vteřin už se můžete na své dílo dívat ve fyzické podobě.

Na jedno nabití můžete vytisknout až 20 fotek. A to kdekoliv, díky rozměrům 12,4×8,5×2,5 cm je totiž tiskárna maximálně skladná. Což oceňují i kupující v recenzích, kteří si vedle toho chválí i snadné spárování a ovládání.

3) HP LaserJet M110we

Nejlepší tiskárna do 1 500 Kč

Třetí příčka náleží tiskárně HP LaserJet, která je důkazem, že i do 1500 Kč je možné pořídit solidní tiskárnu. Hodit se bude hlavně pro příležitostné použití při tisku 100 až 1000 stránek měsíčně. Protože je laserová, nemusíte se bát vyschnutí inkoustu.

S ohledem na nízkou cenu nečekejte žádné pokročilé funkce, ale pokud vám stačí černobílý tisk a formát A4, dostanete, co čekáte. Nezabere příliš místa, spárujete ji s ostatními zařízeními přes WiFi i USB a rozlišení 600 dpi je pro běžné dokumenty dostačující. Kupující navíc její tisk označují v recenzích za rychlý, líbí se jim i její kompaktnost.

2) OKI C824n

Nejlepší do větších kanceláří

Stříbrná medaile pomyslně putuje laserové tiskárně OKI, která bude ideální volbou pro velmi častý tisk třeba v kancelářích. Za cenu okolo 24 000 Kč se můžete těšit na vysokou rychlost 26 stránek za minutu, rozlišení 1200 dpi a hodit se bude i zásobník na 300 listů papíru.

Vytisknete si tu i formát A6 nebo A3 a pro snadnější ovládání jí nechybí displej. A ve firmě se bude hodit i řada vychytávek, jako je ověřování uživatelů nebo funkce Privat Print pro důvěrné dokumenty. Uživatelé si v recenzích pochvalují snadné ovládání a označují kvalitu tiskárny za odpovídající ceně. 

1) Brother HL-L2352DW

Nejlepší poměr cena/výkon

Na první místo jsem dosadil tiskárnu Brother, která je velmi univerzální a její výkon je v perfektním poměru s cenou okolo 2700 Kč. Jde o vcelku skladnou laserovou tiskárnu, která se hodí do domácností i menších kanceláří.

Tiskne rychle (až 30 listů za minutu), ekonomicky a relativně tiše. Zvládá i automatický oboustranný tisk, což není úplně běžné. Rozlišení 600 dpi bude pro klasické dokumenty stačit, stejně jako formát A4. O snadné ovládání se postará možnost propojení přes USB i Wifi. K plusům musím zařadit i velké množství pozitivních recenzí, v nichž lidé oceňují rychlý a levný tisk a snadné spárování.

Užitečné odkazy

4.9/5 - (102 votes)

Autor článku:

Zajímá vás něco o nás a jak vybíráme produkty? Garant článku: Daniel Hanuš

Podobné články

Napsat komentář