Můj výběr 5 nejlepších spacáků a jak je vybrat? [TEST 2024]

Úplně na začátek bych vám chtěl doporučit podle mě nejlepší volbu a to spacák Warmpeace Viking 600. Tento spacák nabízí jeden z nejlepších poměrů ceny a kvality. Více o tomhle produktu vám řeknu dále ve videu, ovšem už teď vám můžu říct, že pokud nevíte, jaký spacák vybrat, s Warmpeace Viking 600 nesáhnete vedle.

Videorecenze spacáků

Vytvořil jsem pro vás video o nejlepších spacáků.

  • Jako pátý se umístil Husky Kids Magic jako nejlepší varianta pro děti.
  • Na čtvrtém místě skončil Husky Majesty Ladies, vítěz mezi spacáky pro ženy.
  • Jako třetí se umístil Trimm Balance jako nejlepší spacák do 1500 Kč.
  • A druhý a nejlepší i pro náročné podmínky je Husky Dopy.
  • Já bych vám nejvíce doporučil první místo: Warmpeace Viking 600, protože nabízí perfektní poměr ceny a kvality.
Spacáky

Důkladně jsem prozkoumal ty nejlepší spacáky a sestavil žebříček těch nejkvalitnějších. V tomhle článku vám je všechny ukážu a navíc vám řeknu, podle čeho spacák vybírat a na co se u výběru zaměřit. Pokud tedy zrovna vybíráte spacák, pak jste na správném místě – po přečetní článku budete mít jasno.

Jak vybrat spacák

Než se ale dostaneme k samotným produktům, pojďme si rychle říct, jak přesně spacák vlastně vybrat.

  • Nejprve ze všeho si ujasněte, kdo, kde a kdy bude ve spacáku přespávat. Jinak budete samozřejmě vybírat, pokud hledáte spacák, který si budou čas od času půjčovat všichni členové rodiny na nárazová přespání na chatách, jinak v případě, že ve spacáku plánujete nocovat v zimě v horách.
  • Ale pojďme na to od začátku. V zásadě se setkáte se třemi typy spacáků.
    • Prvním z nich jsou letní spacáky, které jsou lehké, skladné, většinou levné a ideální na tábor nebo fesťák. Teploty pod 5 °C už jsou u nich ale problém.
    • Teploty okolo mrazu lépe zvládají třísezónní spacáky. Využívat je můžete od jara do podzimu a jde o poměrně univerzální volbu.
    • Do mrazů jsou pak určené zimní spacáky, které jsou taky hodně pohodlné, většinou skladné a lehké, ale zároveň nejdražší.
  • V otázce teploty pak přihlédněte k hodnotě označované jako komfortní teplota, která říká, při kolika stupních se ve spacáku vyspí žena bez toho, aby pociťovala chlad.
  • Dalším důležitým faktorem je tvar. Rozhodovat se budete mezi velkými a pohodlnými dekovými spacáky a menšími, ale hřejivějšími mumiovými spacáky.
  • Dále se do tvaru promítá i určení spacáku. Například modely určené ženám bývají kratší, pro děti jsou k dostání “rostoucí” spacáky.
  • Obecně se uvádí, že spacák by měl být zhruba o 20 cm delší, než výška postavy.
  • Přihlédnout nezapomeňte také k náplni spacáku. Setkat se můžete se spacáky z mikrovlákna, které je lehké, skladné a má dobré termo-izolační vlastnosti.
  • Levnější variantou je pak duté vlákno, to je ale také objemnější a tolik nevydrží.
  • Nejdražší je náplň z peří, přírodního, velmi hřejivého a přitom skladného materiálu, ke kterému se ale váže náročnější údržba.
  • Jak je vidět, materiál hraje roli nejen v tom, jaké počasí spacák zvládne, ale i v otázce skladnosti a praktičnosti.
  • A v neposlední řadě je dobré vědět, že spacáky mají také různé speciální funkce, jako jsou vnitřní kapsy nebo propracované zipové systémy, což pro někoho může být také důležitým parametrem.

Nejlepší spacáky

Teď už ale pojďme zpět k našemu žebříčku nejlepších spacáků.

5) Husky Kids Magic

Nejlepší spacák pro děti

Páté místo žebříčku obsadil spacák Husky Kids Magic z kategorie dětských modelů. Pořídíte si jej za cenu okolo tisíce korun, ale nemusíte se bát toho, že byste jej museli vyměňovat za jiný hned, jakmile vám dítko trochu povyroste. Součástí je totiž odepínatelný spodní díl, který spacák šikovně prodlouží. Jde o třísezónní spacák, jehož komfortní teplota je 3 °C. Spacák má mumiový tvar pro lepší udržení tepla, syntetickou náplň z dutého vlákna a je spojovatelný. Nechybí mu ani vnější kapsa na nezbytnosti nebo zámek zipu, aby se během spaní spacák nerozevíral. Rodiče jsou s ním z velké míry spokojeni, označují jej za pohodlný, praktický, lehký, někteří jen uvádějí, že do chladného počasí příliš vhodný není.

4) Husky Majesty Ladies

Nejlepší spacák pro ženy

Pokud se poohlížíte po spacáku pro ženy za rozumnou cenu, sáhněte po Husky Majesty Ladies, čtyřce mého srovnání. S cenou okolo 1600 Kč nezklame v poměru kvality a ceny, ale ani jinými vlastnostmi. Jde o třísezónní mumiový spacák, kde vám bude teplo až do teploty 4 °C. A pokud jste zimomřivější, přijde vhod odnímatelný zateplovací vak na nohy. O teplo se stará náplň z dutého vlákna, pomůže i stahování okolo hlavy a zateplovací léga okolo zipu. Zákazníci v recenzích si pochvalují jeho nízkou váhu, komfort, velmi oceňují vak na nohy a také jeho nízkou cenu. Jen upozorňují, že se hodí pro postavu maximálně o výšce 175 cm. 

3) Trimm Balance

Nejlepší spacák do 1500 Kč

Třetí místo mého žebříčku, spacák Trimm Balance, by mohl zaujmout ty, kteří hledají univerzální spacák na občasné přespání, a nechtějí do něj příliš investovat. Model je totiž k mání už za zhruba 1300 Kč. Jde o mumiový spacák vhodný pro muže i ženy, který je dokonce určený k celoročnímu využití. Příjemně vám v něm bude i v teplotách lehce pod nulou. Stará se o to náplň z dutého vlákna, z vnější části pak voděodolný nylon. Spacák je lehký a spojovatelný, což je také vyhledávaný faktor. Podle kupujících by mu možná slušelo pár vychytávek, jako je zajištění zipu, ale vzhledem k ceně jsou z naprosté většiny spokojeni. A to jak z hřejivosti, tak i celkového provedení a skladnosti.

2) Husky Dopy

Nejlepší spacák do extrémních podmínek

Pomyslná stříbrná medaile putuje spacáku Husky Dopy, který vás může doprovázet třeba i při náročných horských expedicích. Pořídíte si jej za zhruba 5000 Kč, ale umí toho hodně. Jak správně tušíte, jde o zimní spacák, kde se budete cítit pohodlně i v teplotách – 9 °C, a to díky náplni z husího peří. Vnitřní a vnější část spacáku pak tvoří lehký a prodyšný nylon. Ve spacáku se s ohledem na jeho velikost pohodlně vyspí osoby s výškou až 195 cm. Vyšší cena slibuje celkovou propracovanost, která se ukazuje v nejrůznějších praktických vychytávkách. K těm patří nejen vnitřní a vnější kapsa nebo stahovací límec, ale třeba i protiskluzové pásy zabraňující klouzání po podložce nebo vnitřní zateplovací léga. Lidé si chválí jeho prostornost, nízkou váhu i kvalitní výplň.

1) Warmpeace Viking 600

Výběr redakce: poměr cena/výkon

Trefou do černého pro nepříliš náročné zákazníky, kteří chtějí zlatý střed, je podle mě Warmpeace Viking 600. Jde o třísezónní spacák s cenou okolo 4000 Kč, který je skladný, lehký a udrží vás v teple i při teplotách lehce pod nulou. Postará se o to výplň z kachního peří, k celkovému komfortu přispívá i zateplovací límec. Některé by mohlo potěšit i to, že pochází z dílny české značky. Důraz je tu kladen na kvalitu zipů. Ty mimo jiné zajišťují i to, že je spacák také spojovatelný. Nechybí mu ani vnitřní kapsa nebo kompresní obal. To všechno jsou parametry, díky nimž ve své kategorii už po několik let získává označení Produkt roku. A k plusovým bodům mu musíme připočítat i desítky kladných recenzí, v nichž si lidé chválí jeho praktičnost, hřejivost i skladnost.

Užitečné odkazy

4.9/5 - (102 votes)

Autor článku:

Zajímá vás něco o nás a jak vybíráme produkty? Garant článku: Daniel Hanuš

Podobné články

Napsat komentář