VIDEO: Nejlepší grafické tablety a jak je vybírat? [TEST 2024]

Úplně na začátek bych vám chtěl doporučit podle mě nejlepší volbu a to grafický tablet Wacom One M. Tento grafický tablet nabízí jeden z nejlepších poměrů ceny a kvality. Více o tomhle produktu vám řeknu dále v článku, ovšem už teď vám můžu říct, že pokud nevíte, jaký grafický tablet vybrat, s Wacom One M nesáhnete vedle.

Videorecenze

Vytvořil jsem pro vás video o nejlepších grafických tabletech.

 • Jako pátý se umístil Wacom Intuos Pro Paper M, ideální volba pro ty, co preferují kreslení na klasický papír. 
 • Na čtvrtém místě skončil XP-PEN Artist 12 Pro A12P jako nejlepší grafický tablet s displejem. 
 • Jako třetí se umístil XP-PEN Star G430S jako nejlepší grafický tablet do 1 000 Kč. 
 • A druhý a naprosto nejlepší, pokud nekoukáte na peníze, je Wacom Cintiq 16.
 • Já bych vám nejvíce doporučil první místo: Wacom One M, protože nabízí perfektní poměr ceny a kvality.
Grafické Tablety

Důkladně jsem prozkoumal ty nejlepší grafické tablety a sestavil žebříček těch nejkvalitnějších. V tomhle článku vám je všechny ukážu a navíc vám řeknu, podle čeho grafické tablety vybírat a na co se u výběru zaměřit. Pokud tedy zrovna vybíráte grafický tablet, pak jste na správném místě – po přečtení článku budete mít jasno.

Jak vybrat grafický tablet

Než se ale dostaneme k samotným produktům, pojďme si rychle říct, jak přesně grafický tablet vlastně vybrat.

Omlouvám se za chybu. Zde jsou věty z původního textu v odrážkovém seznamu:

 • Prvním bodem, nad kterým je dobré se zamyslet, je typ grafického tabletu.
 • Na trhu existují dva.
 • Prvním z nich je levnější a tudíž rozšířenější tablet bez displeje, kdy výsledek své tvorby promítáte na monitor počítače.
 • O něco přirozenější kreslení umožňuje tablet s displejem, za který si ale trochu připlatíte.
 • Na to navazuje další podstatný faktor, a to velikost displeje, potažmo snímací plochy.
 • Označuje se podobně jako oblečení písmeny S, M a L.
 • Je jasné, že pohodlněji se vám bude kreslit na větší displej, zase ale zabere více místa a na cesty nebude úplně praktický.
 • Pozornost věnujte i rozlišení.
 • Opět platí, že čím vyšší bude, tím lepší kvalitu můžete očekávat.
 • K dalším důležitým faktorům patří citlivost přítlaku a doba odezvy, které mají vliv na plynulost a komfort při práci.
 • Je dobré vzít v potaz i kompatibilitu se zařízeními a programy, s nimiž chcete tablet využívat.
 • Vyplatí se prozkoumat blíže i vlastnosti samotného pera, případně to, zda je možné pořídit jiné.
 • A v neposlední řadě věnujte pozornost i dalším funkcím, které tablet může mít.
 • Některé umí snímat více bodů najednou, jiné mají antireflexní úpravu, další mají nastavitelná tlačítka, která vám urychlí práci.

Průzkum trhu a vybírání těch nejdůležitějších střípků informací pro výběr produktu či služby: to je naše! Naši redaktoři tráví nad průzkumem článku desítky hodin a celá naše redakce se řídí naším redakčním kodexem

Nejlepší grafické tablety

Teď už ale pojďme zpět k našemu žebříčku nejlepších grafických tabletů.

5) Wacom Intuos Pro Paper M

Nejlepší pro fanoušky klasického papíru

První místo mého srovnání, grafický tablet Wacom Intuos Pro Paper, je ideální volbou pro ty, kteří chtějí spojit moderní technologie s klasickým papírem. S cenovkou kolem 10 000 Kč nabízí unikátní zážitek, kdy si k tabletu připnete papír a můžete kreslit jako obvykle. Co je ale skvělé, tablet vaši práci ukládá v editovatelném formátu, takže ji můžete snadno upravovat a sdílet. Připojení k počítači je jednoduché pomocí USB kabelu nebo Bluetooth, a díky funkci Touch Ring můžete snadno upravovat a používat zkratky podle vašich potřeb.

Uživatelé ve svých recenzích chválí precizní tahy tohoto tabletu a dobře vychytanou ergonomii, což je pro dlouhodobé používání klíčové. Designově je tablet také atraktivní, což je pro mnoho uživatelů důležitým kritériem. Celkově je Wacom Intuos Pro Paper skvělou volbou pro ty, kdo hledají spojení tradičního kreslení s moderními technologiemi a komfortem digitální tvorby.

4) XP-PEN Artist 12 Pro A12P

Nejlepší grafický tablet s displejem

Jestliže hledáte tablet s displejem za rozumnou cenu, možná vás osloví čtvrté místo mého srovnání – tablet XP-PEN Artist. Za cenu něco málo přes 6 000 Kč nabízí širokou škálu funkcí, které ocení nejen začátečníci. S úhlopříčkou displeje 11,6 palce, rozlišením 5080 lpi a 8192 úrovněmi přítlaku poskytuje vysokou preciznost, umožňující dokonce kreslení linek tenkých jako vlas. Ovládání je intuitivní díky 8 expresním tlačítkům a kruhovému ovladači Red Dial, které si můžete přizpůsobit podle svých potřeb.

Spokojení kupující si v recenzích všímají také dobře zpracovaného pera a celkové kvality povrchu tabletu, což přispívá k pohodlnému a efektivnímu používání. XP-PEN Artist je tedy atraktivní volbou pro ty, kdo hledají kvalitní tablet s displejem za dostupnou cenu a ocení široké možnosti nastavení a vysokou preciznost při práci.

3) XP-PEN Star G430S

Nejlepší grafický tablet do 1 000 Kč

Bronzové místo patří grafickému tabletu XP-PEN Star, který může zaujmout všechny nenáročné uživatele, naprosté začátečníky nebo třeba i děti. Jde o model bez displeje za necelých 700 Kč, na kterém sice nevytvoříte nejpropracovanější grafická díla, ale pro jednodušší kreslení, hry nebo podpisy dokumentů funguje dostatečně. Má rozlišení 5080 lpi a úroveň přítlaku 8192 není vůbec špatná.

Díky jeho malým rozměrům a nízké váze si jej můžete vzít s sebou prakticky kamkoliv, k počítači jej připojíte jednoduše přes USB. Pokud nebudete mít nereálná očekávání, nezklame vás, což podepisují i spokojení kupující.

2) Wacom Cintiq 16

Nejlepší pro náročné

Stříbrná příčka patří tabletu Wacom Cintiq s cenou okolo 15 000 Kč. Už ta dává tušit, že jde o přístroj, který nadchne i zkušenější a náročnější uživatele. Samozřejmostí je zde displej s rozlišením 5080 lpi, antireflexní plochou a úpravou zajišťující odolnost proti poškrábání. Umožňuje spoustu možností nastavení tak, aby vás při práci nebolela ruka.

Při kreslení sám rozpoznává náklon pera a rychlost odezvy 25 ms slibuje vysoký komfort. Za zmínku stojí i samotné pero, které není nutné nabíjet, ale samo si bere energii přímo z tabletu. Na boku tabletu najdete tlačítka, jejichž funkci si nastavíte sami podle potřeb. Že je tento přístroj ve své cenové třídě jednička, potvrzují i nadšení kupující. Podle nich zaujme i profesionály, práce s ním je maximálně jednoduchá a pochvalují si i provedení pera.

1) Wacom One M

Nejlepší poměr cena/výkon

Absolutním vítězem se stává tablet Wacom One M, který uspokojí snad všechny kreativce, kteří jdou po oblíbeném poměru výkonu a ceny. Stojí zhruba 1300 Kč a dá se říct, že klasický papír umí nahradit perfektně. Slouží k tomu rozlišení 2540 lpi, dostatečně velká aktivní plocha pro vaše návrhy a také praktická váha necelého půl kila, což dělá z tabletu vhodnou volbu i na cestování.

Rozumí si s většinou grafických programů, stačí ho jen skrze USB propojit s počítačem. Výhodou tohoto modelu je vylepšené pero, které je přesnější a citlivější. To zaručuje nejen lepší výsledky, ale také přirozený pocit při kreslení. Navíc k němu nejsou potřeba baterie. Jde o u zákazníků velmi oblíbený model, což dokazují desítky kladných recenzí. Intuitivnost ovládání, rychlost odezvy, rozměry – to všechno si v nich lidé pochvalují.

4.9/5 - (102 votes)

Autor článku:

Zajímá vás něco o nás a jak vybíráme produkty? Garant článku: Daniel Hanuš

Podobné články

Napsat komentář