VIDEO: Nejlepší pračky a jak je vybírat? [TEST 2024]

Úplně na začátek bych vám chtěl doporučit obecně nejlepší volbu a to pračku LG FA94V5UVW0. Tato pračka nabízí jeden z nejlepších poměrů ceny a kvality. Parametry pračky si projdeme později v článku, ovšem už teď vám můžu říct, že pokud nevíte, jakou pračku vybrat, s tímto modelem nesáhnete vedle.

Videorecenze

Vytvořil jsem pro vás video o nejlepších pračkách.

 • Jako pátá se umístila Whirlpool TDLR 5030L, jakožto nejlepší pračka s horním plněním za 6 500 Kč.
 • Čtvrté místo patří skvělé pračce se sušičkou: Haier HWD80-B14979-S za 18 000 Kč
 • Jako třetí se umístila Whirlpool FFS 7259 B EE, 7 000 Kč, a to s oceněním nejlevnější pračka rozumné kvality
 • Druhé místo patří nadupané a vysoce kvalitní pračce, kterou doporučuji všem, kteří úplně nekoukají na peníze a to Bosch WAV28EH0BY za 34 tisíc Kč.
 • Ale ze všeho nejvíc bych vám doporučil první místo: LG FA94V5UVW0 za 13 000 Kč, protože nabízí jednoduše nejlepší poměr ceny a kvality.
Pracky

Důkladně jsem prozkoumal ty nejlepší pračky a sestavil žebříček těch nejkvalitnějších.  V dnešním videu vám je všechny ukážu a navíc vám řeknu, podle čeho pračky vybírat, případně na co se u výběru zaměřit. Pokud tedy zrovna vybíráte pračku, pak jste na správném místě – po přečtení článku budete mít jasno.

Jak vybrat pračku

Než se ale dostaneme k samotným produktům, pojďme si rychle říct, jak přesně pračku vlastně vybrat.

 • Výběr pračky je důležitý proces, protože pračka je něco, co má člověku sloužit ideálně hodně dlouho.
 • Úplně na začátek se rozhodněte, jaký typ pračky chcete. To znamená, zda chcete jen pračku, nebo ideálně i pračku se sušičkou a zda chcete pračku, která se otevírá klasicky, či která má otevírání zvrchu.
 • Také zvažte velikost pračky – pračka je velký stroj a proto na ni musíte mít místo. Existují pračky velké a pro které musíte mít prostor, ale existují i menší a tenčí, které se nenápadně vejdou do různých koutů domácnosti. 
 • Jakmile máte vymyšlený typ a rozměry pračky, určete si cenu. Pračky se totiž pohybují od vyšších tisíců po řády desetitisíců. Vyberte tak takovou pračku, která vám sedí do rozpočtu.
 • Následně konečně zvažte samotné parametry pračky.
 • Jeden z nejzásadnějších je kapacita nádrže. To určuje, kolik prádla můžete najednou vyprat. Zvolte takovou kapacitu podle velikosti domácnosti a množství prádla, které pravidelně perete.
 • Dále věnujte pozornost energetické třídě pračky, protože ta ovlivňuje vaši spotřebu energie a tím i náklady na elektřinu.
 • Další aspekt, který je u praček podle mě důležitý je hlučnost – pokud je to pro vás důležité, vyberte si spíše tižší pračku.
 • V neposlední řadě se zaměřte na funkce a programy pračky. Různé pračky nabízí různé funkce, jako třeba odložený start, parní mytí atd.
 • Zvažte, zda jsou pro vás tyto funkce důležité a pokud ano, upravte podle toho svůj výběr.

Průzkum trhu a vybírání těch nejdůležitějších střípků informací pro výběr produktu či služby: to je naše! Naši redaktoři tráví nad průzkumem článku desítky hodin a celá naše redakce se řídí naším redakčním kodexem

Nejlepší pračky

Teď už ale pojďme zpět k našemu žebříčku nejlepších praček.

5) Whirlpool TDLR 5030L

Nejlepší pračka s horním plněním

Na páté místo patří můj výběr pro nejlepší pračku s horním plněním a to tento model Whirlpool TDLR. Koupíte ji zhruba za 6 500 Kč a oceníte ji především pokud na pračku nemáte příliš moc prostoru.

Od pračky s horním plěním obecně nemůžeme čekat tak velkou kapacitu, výkon a nabídku funkcí jako od praček s bočním plněním, každopádně tento model jsem vybral, protože spojuje kvalitní provedení, dobrou cenu a malé rozměry.

Do pračky se najednou vejde 5 kg prádla a zvládne ho odstředit maximálně tisícem otáček za minutu. Zákazníci jsou s pračkou spokojení a zmiňují, že jde o normální pračku, která funguje a není kazová.

4) Haier HWD80-B14979-S

Nejlepší pračka se sušičkou

Čtvrté místo obsadila pračka Haier, kterou koupíte za cca 18 000Kč. Jedná se o pračku se sušičkou a nabízí kombinaci výkonu, úspornosti a praktických funkcí, což ji činí skvělou volbou pro moderní domácnost. Kapacitu prádla má 8 kg a otáček zvládne až 1 400 za minutu – to znamená, že dobře odstřeďuje.

Tím, že pračka zároveň obsahuje i sušičku za vás řeší opravdu vše. Čili stačí prádlo vložit dovnitř a za pár hodin ho vytáhnete jak vyprané, tak i suché. Pozor však na přeplnění bubnu – pro praní můžete vložit hodně prádla, ale na správné vysušení je potřeba v pračce nechat trochu místa. Tak je to ale se všemi sušičkami.

Výhodou této pračky je kromě sušičky i jednoduché ovládání, výběr z mnoha programů a spoustu lidí v recenzích zmiňuje, že je pračka opravdu tichá. Mnoho lidí si chválí i pěkný a elegantní design.

3) Whirlpool FFS 7259 B EE

Nejlevnější pračka rozumné kvality

Na třetí místo jsem vybral snad tu úplně nejlepší pračku pro všechny, kteří chtějí ušetřit. Nejedná se sice o nejnadupanější stroj, ale na obyčejné praní prádla stačí víc než dost a ušetříte s ní spoustu peněz. Tato pračka Whirlpool, kterou pořídíte již za 7 000 Kč si tedy vysloužila ocenění nejlevnější pračka rozumné kvality.

Pračku můžete naplnit až sedmi kilogramy prádla a zvládne až 1151 otáček za minutu, což je spíše méně. Váží cca 65 kg, což je také spíše méně. Lidé si však tuto pračku obecně chválí a většina se shoduje na tom, že za tu cenu je to skvělá volba.

2) Bosch WAV28EH0BY

Nejlepší pračka vysoké třídy

Stříbrná medaile patří nejlepší pračce vysoké třídy. Tato pračka Bosch, která stojí okolo 34 tisíc korun, je pračka, které opravdu nic nechybí.

Do pračky se vejde až 9 kg prádla a kvalitně odstřeďuje – zvládne až 1400 otáček za minutu. Díky speciálním funkcím pere rychle a zároveň zvládá účinně odstraňovat nečistoty. Má i funkci Reload, která vám umožní přidat prádlo i během praní. Je navíc vysoce úsporná a tichá. Pračka je ale hlavně chytrá: nabízí spoustu chytrých funkcí a to třeba propojení s mobilem, kde v aplikaci zadáte například barvu, materiál a stupeň znečištění prádla a pračka se postará o zbytek.

Hodně lidí v recenzích vyzdvihuje i chytrou vlastnost automatického dávkování – pračka za vás nastaví prací prostředek a to přesně na mililitry. Celkově se této pračce opravdu nedá nic vytknout – snad až na tu vyšší cenu.

1) LG FA94V5UVW0

Nejlepší poměr cena/výkon

Na první místo patří pračka, která podle mě nabízí úplně nejlepší poměr cena/výkon a to tahle pračka LG, kterou pořídíte už od 13 000 Kč. Do pračky se vejde 9 kg prádla, což je hodně, stejně jako u předchozí nadupané pračky Bosch. Stejně tak zvládne i stejný počet otáček a to 1400 za minutu. Znamená to tedy, že umí vyprat hodně prádla najednou a velmi dobře ho i odstředí.

Pračka je velice efektivní, tichá a má spoustu skvělých nastavitelných funkcí včetně programů pro dětské praní či alergiky, nebo třeba možnost přidání prádla. Spousta lidí na pračce chválí tichost, rychlost, přehledné ovládání, nebo třeba i úsporu energie.

Užitečné odkazy

4.9/5 - (102 votes)

Autor článku:

Zajímá vás něco o nás a jak vybíráme produkty? Garant článku: Daniel Hanuš

Podobné články

Napsat komentář