VIDEO: Nejlepší myčky nádobí a jak je vybírat? [TEST 2024]

Úplně na začátek bych vám chtěl doporučit podle mě nejlepší volbu a to Bosch SMS4EVI14E. Tato myčka nádobí nabízí jeden z nejlepších poměrů ceny a kvality. Více o tomhle produktu vám řeknu dále ve videu, ovšem už teď vám můžu říct, že pokud nevíte, jakou myčku nádobí vybrat, s touto myčkou Bosch nesáhnete vedle.

Videorecenze

Vytvořil jsem pro vás video o nejlepších myčkách nádobí.

 • Jako pátá se umístila nejlepší úzká myčka Electrolux EEM63310L
 • Na čtvrtém místě skončila myčka Bosch SMD6TCX00E jakožto nejlepší varianta co se týče úspory energií.
 • Jako třetí se umístila nejlepší vestavná myčka klasických rozměrů Whirlpool WIO 3O540 PELG.
 • A druhá a naprosto nejlepší, pokud nekoukáte na peníze, je Miele G 7200 SC.
 • Já bych vám nejvíce doporučil první místo: Bosch SMS4EVI14E, protože nabízí perfektní poměr ceny a kvality a doma ji už má opravdu velká spousta zákazníků, kteří jsou z ní nadšeni.
Myčky Nádobí

Důkladně jsem prozkoumal ty nejlepší myčky nádobí a sestavil žebříček těch nejkvalitnějších. V tomhle videu vám je všechny ukážu a navíc vám řeknu, podle čeho myčky nádobí vybírat a na co se u výběru zaměřit. Pokud tedy zrovna vybíráte myčku nádobí, pak jste na správném místě – po shlédnutí videa budete mít jasno.

Jak vybrat myčku nádobí

Než se ale dostaneme k samotným produktům, pojďme si rychle říct, jak přesně myčku nádobí vlastně vybrat.

 • Nejdůležitější je si hned na začátku ujasnit, jaký typ myčky hledáte.
 • Na výběr máte mezi samostatně stojícími a vestavnými myčkami.
 • U samostatně stojící myčky vždy vidíte, v jaké fázi mytí zrovna je a můžete ji volně přesouvat, pokud potřebujete.
 • Vestavná oproti tomu nenarušuje design interiéru, je tišší, ale nemáte takový přehled o tom, kolik času do umytí nádobí zbývá. I u nich ale někdy najdete alespoň světelnou signalizaci.
 • Dále zvažte její velikost, a to s ohledem na prostorové možnosti i počet členů domácnosti.
 • Prozkoumejte také, zda vám vyhovuje vnitřní uspořádání.
 • A důležitým parametrem je i spotřeba vody a energie. Tyto údaje najdete na energetickém štítku.
 • Obvykle se spotřeba pohybuje okolo 10 litrů.
 • Kvalitnější přístroje umyjí nádobí kvalitně i s menším množstvím vody.
 • Zvažte také, jaké pokročilé funkce, jako je třeba odložený start nebo zónové mytí, využijete.
 • Důležitou roli může hrát i hlučnost, a to například v menších bytech.
 • A v neposlední řadě se vyplatí prozkoumat i zkušenosti těch, kdo již myčku zakoupili. 

Průzkum trhu a vybírání těch nejdůležitějších střípků informací pro výběr produktu či služby: to je naše! Naši redaktoři tráví nad průzkumem článku desítky hodin a celá naše redakce se řídí naším redakčním kodexem

Nejlepší myčky nádobí

Teď už ale pojďme zpět k našemu žebříčku nejlepších myček nádobí.

5) Electrolux EEM63310L

Nejlepší úzká myčka

Páté místo žebříčku patří myčce Electrolux, která vyniká svými vlastnostmi i poměrem ceny a kvality mezi úzkými myčkami. Ty jsou oblíbenou volbou pro menší kuchyně a domácnosti s malým počtem členů. Zakoupíte ji za cenu okolo 12 tisíc korun a jedná se o myčku vestavnou, takže si jí v interiéru prakticky nevšimnete.

I přesto, že je myčka menších rozměrů, zvládne umýt 10 sad nádobí a má samostatnou zásuvku na příbory, pokud tento typ preferujete. Nezklame hlukem ani spotřebou a 8 programů je také více než slušné číslo. Po umytí se sama otevře, což kupující v recenzích hojně oceňují. Stejně jako třeba tichý chod a dobře umyté i usušené nádobí. 

4) Bosch SMD6TCX00E

Nejenergičtější varianta

Na čtvrté místo jsem posadil myčku Bosch, která pro vás bude trefou do černého, pokud hledáte energeticky úspornou variantu za stále slušný peníz. Cena okolo 27 000 tisíc korun sice patří k vyšším, ale energetický štítek A může leccos vynahradit. Spotřeba vody 9,5 litru v programu Eco je spíše průměrná, ale spotřeba energie 54 kWh už opravdu zaujme.

Kromě toho se do této vestavné myčky vejde hned 14 sad nádobí, je tichá a třeba oceníte i speciální funkce, jako je vzdálené zapnutí nebo extra sušení. A pokud čekáte na to, jak zvládá svou základní činnost, tedy mytí, kupující v recenzích označují kvalitu mytí za výjimečnou. V tomto ohledu tedy také nepokulhává.

3) Whirlpool WIO 3O540 PELG

Nejlepší vestavná myčka

Třetí místo žebříčku patří vestavné myčce Whirlpool, která bude optimální volbou pro všechny, kdo hledají vestavnou myčku klasických rozměrů bez dalších specifických parametrů se slušnou cenovkou. Stojí okolo 14 tisíc korun, což je takový zlatý střed.

Její vlastnosti jsou ale v mnoha ohledech spíše nadprůměrné. Energetický štítek B je více než solidní. Zvládne umýt až 14 sad nádobí a k tomu myčka nabízí 10 různých programů včetně technologie 6. smysl, díky níž sama pozná úroveň znečištění a upraví tomu cyklus mytí. Lidé v recenzích oceňují také tichý chod, dostatečnou kapacitu i kvalitu mytí.

2) Miele G 7200 SC

Nejlepší, když nemusíte koukat na cenu

Stříbrná medaile pomyslně putuje myčce G 7200 SC značky Miele, které se často přezdívá Ferrari mezi myčkami nádobí. A pravdou je, že negativní recenze byste u této značky opravdu hledali hodně dlouho. Jen si za ni něco málo připlatíte, tato vás vyjde na zhruba 30 tisíc korun.

Je však úsporná – spotřeba vody 8,4 litru u cyklu Eco je hodně slušné číslo, stejně jako energetická spotřeba 54 kWh, a kromě toho má snad všechny pokročilé funkce, na které si vzpomenete.

Odložený start, automatické otevírání dvířek, automatický nebo intenzivní program… O vaše nádobí bude prostě maximálně postaráno. Což potvrzují i lidé v hodnoceních, kteří oceňují skutečnou promyšlenost a funkčnost přístroje.

1) Bosch SMS4EVI14E

Nejlepší poměr cena/výkon

Pokud bych však měl vybrat jednu myčku, kterou bych vám doporučil, je to Bosch SMSE4VI14E, výběr redakce a zlatý medailista v jednom. V poměru ceny a výkonu byste jen těžko hledali povedenější kousek, navíc ji prověřila už velká spousta uživatelů.

Jedná se o volně stojící myčku s cenou okolo 12 tisíc korun, která má variabilní vnitřní uspořádání, tichý chod, funguje úsporně (ačkoliv se v tomto ohledu najdou ještě lepší myčky), po domytí se automaticky otevře a navíc ji můžete ovládat skrz mobilní aplikaci. To mimochodem vyzdvihují i lidé v recenzích, stejně jako spotřebu nebo množství programů. 

Užitečné odkazy

4.9/5 - (102 votes)

Autor článku:

Zajímá vás něco o nás a jak vybíráme produkty? Garant článku: Daniel Hanuš

Podobné články

Napsat komentář