VIDEO: Nejlepší herní konzole a jak je vybírat? [TEST 2024]

Úplně na začátek bych vám chtěl doporučit podle mě nejlepší volbu a to herní konzoli PlayStation 5. Tato herní konzole patří k těm úplně nejoblíbenějším. Více o tomhle produktu vám řeknu dále v článku, ovšem už teď vám můžu říct, že pokud nevíte, jakou herní konzoli vybrat, s PlayStation 5 nesáhnete vedle.

Videorecenze

Vytvořil jsem pro vás video o nejlepších herních konzolích.

 • Jako pátá se umístila konzole SUP 400 in 1 z kategorie retro konzolí. 
 • Na čtvrtém místě skončilo Nintendo Switch OLED jako nejlepší mezi přenosnými konzolemi. 
 • Jako třetí se umístil Microsoft Xbox Series S jako nejlepší konzole do 6 000 Kč.
 • A druhá a naprosto nejlepší, pokud hledáte Xbox konzoli, je Microsoft Xbox Series X.
 • Já bych vám nejvíce doporučil první místo: konzoli PlayStation 5, která je nejpopulárnější volbou zákazníků.
Herní Konzole

Důkladně jsem prozkoumal ty nejlepší herní konzole a sestavil žebříček těch nejkvalitnějších. V tomhle článku vám je všechny ukážu a navíc vám řeknu, podle čeho herní konzole vybírat a na co se u výběru zaměřit. Pokud tedy zrovna vybíráte herní konzole, pak jste na správném místě – po přečtení článku budete mít jasno.

Jak vybrat herní konzoli

Než se ale dostaneme k samotným produktům, pojďme si rychle říct, jak přesně herní konzoli vlastně vybrat.

 • Při výběru herní konzole budete stát především před otázkou, pro jakého výrobce se rozhodnout.
 • V tomto světě panuje věčný boj mezi Playstationem od Sony a Xboxem od Microsoftu.
 • Oba výrobci jsou vysoce kvalitní a tento souboj nemá jednoznačného vítěze.
 • Třetí možností je pak Nintendo Switch, oblíbený především v asijských zemích. Spoustu příznivců má především díky tomu, že je ideální na cesty.
 • Dalším faktorem, na který byste se měli dívat, je nabídka her.
 • U všech výrobců narazíte na exkluzivní tituly, které jinde nenajdete.
 • Pokud tak máte určité preference, volbu vám to velmi usnadní.
 • Přihlédněte i ke zpětné kompatibilitě, která udává, zda budete moci s novou generací konzolí hrát i starší hry.
 • Většinou se výrobci snaží v tomto ohledu vycházet hráčům vstříc, ale je dobré si vše ověřit.
 • S ohledem na množství her, které chcete mít k dispozici, by vás měla zajímat i kapacita úložiště.
 • Dosahovat může až 2 TB a dá se říct, že čím větší bude, tím lépe.
 • Pro váš herní zážitek je podstatné i rozlišení. Full HD je dnes už minimum, standardem je spíše 4K rozlišení, ale narazíte i na konzole s 8K rozlišením.
 • A v potaz vezměte i další funkce konzole. Nemusí totiž sloužit jen k hraní, ale můžete s ní sledovat videa nebo třeba komunikovat skrze sociální sítě.
 • A v neposlední řadě se dívejte na to, co všechno je zahrnuto v základním příslušenství. 

Průzkum trhu a vybírání těch nejdůležitějších střípků informací pro výběr produktu či služby: to je naše! Naši redaktoři tráví nad průzkumem článku desítky hodin a celá naše redakce se řídí naším redakčním kodexem

Nejlepší herní konzole

Teď už ale pojďme zpět k našemu žebříčku nejlepších herních konzolí.

5) SUP 400 in 1

Nejlepší retro herní konzole

Páté místo mého srovnání patří herní konzoli SUP 400 in 1, se kterou se můžete zabavit za cenu okolo 250 Kč. A zábavy ukrývá opravdu hodně a nadchne především ty, kdo si pamatují staré dobré retro hry typu Super Mario, Bomberman, Aladin nebo Tetris. Podobných her je tu hned 400.

Konzole patří mezi ty malé a skladné, takže si ji můžete vzít kamkoliv s sebou a zahrají si na ní všichni členové rodiny, ty nejmenší nevyjímaje. Displej má úhlopříčku 2,4 palce a dobíjet lze konzoli přes USB kabel.  Ačkoliv je od pohledu jednodušší, nechybí jí zvukové efekty nebo možnost propojení s televizí. Pokud nečekáte zázraky a výkřik moderních technologií, ale chcete zavzpomínat na staré časy, tato konzole vás nezklame, stejně jako spousty dalších kupujících.  

4) Nintendo Switch OLED

Nejlepší přenosná herní konzole

Pokud hledáte skutečně promakanou konzoli, kterou si budete moci vzít i na cesty, zaměřte se na čtvrté místo mého žebříčku, a to konzoli Nintendo Switch OLED s cenou něco málo přes 8 000 Kč. Je koncipována tak, abyste ji mohli používat jak v ručním módu, tak i připojenou k televizi.

Její chloubou je vylepšený displej o 7 palcích s úzkým rámečkem, kdy technologie OLED slibuje úžasný zážitek plný živých barev a vysokého kontrastu. A oproti předchozím verzím se vylepšení dočkal i zvuk. Konzole se těší vysoké oblíbenosti a skvělému hodnocení zákazníků, kteří vyzdvihují jak displej, tak i výdrž baterie, praktickou velikost i celkové zpracování.

3) Microsoft Xbox Series S

Nejlepší konzole do 6 000 Kč

Klasické herní konzole nejsou levnou záležitostí, ale pokud hledáte variantu, se kterou se rozhodně nudit nebudete, ale přitom se dá sehnat i za cenu do 6 000 Kč, nepřehlédněte třetí místo žebříčku, tedy Microsoft Xbox Series S. Jde o zatím nejmenší konzoli od Microsoftu, ale rozhodně nebudete ochuzeni o velké zážitky. Zahrajete si na ní tisíce her z různých generací Xboxu.

Do každé z nich vás vtáhne rozlišení 1440 p nebo technologie Ray Tracing pro ještě realističtější zobrazení herního světa. Když k tomu připočtete i vylepšený prostorový zvuk, je jasné, že od konzole se bude těžké odtrhnout. Zvlášť, když se tvůrci zaměřili také na větší ergonomii ovladače. V mnoha pochvalných recenzích hráči označují konzoli jako rychlou, výkonnou, s promakaným vzhledem a skvělými hrami. 

2) Microsoft Xbox Series X

Nejlepší Xbox konzole

Druhé místo mého srovnání patří konzoli Microsoft Xbox Series X, která s cenou okolo 12 000 Kč patří k nejoblíbenějším konzolím od Microsoftu. Tomu odpovídá i pozice finalisty mezi Produkty roku 2022. Zahrajete si na ní hry aktuální i ty starší, a to napříč čtyřmi generacemi Xboxu.

Důraz na vysoký výkon zajišťuje, že můžete přepínat mezi různými hrami. O maximální zážitek se stará 4K rozlišení a do hry vás vtáhne technologie Ray Tracing, která dává hernímu světu realističtější vzhled, nebo prostorový zvuk. A pokud hrajete často a dlouho, uvítáte i propracovanější chlazení. To oceňují i lidé v recenzích, kterým se líbí také vysoký výkon, tichý chod nebo praktické rozměry. 

1) PlayStation 5

Nejoblíbenější konzole

Vyšší desítky pozitivních recenzí, ocenění Produkt roku 2022 i 2021 a mnoho oslnivých parametrů vynesly první místo srovnání konzoli PlayStation 5. Její cena se pohybuje okolo 12 000 Kč a získá si i náročné hráče. Pracuje s technologií Ray Tracing, která slibuje ještě autentičtější zážitek, hrát můžete v 4K rozlišení a technologie HDR zase přináší ty nejživější barvy. Zahrát si tu můžete i hry určené pro předchozí generaci, a to v ještě lepší kvalitě.

A aby vás při hraní nic nebrzdilo, soustředili se výrobci i na proměnu ovladače, který má vylepšenou technologii hmatové odezvy, mikrofon a spoustu dalších vychytávek. O tom, že se nová verze PlayStationu společnosti Sony povedla, vypovídají spousty pochvalných hodnocení. Lidé jsou nadšeni z plynulosti při hraní, grafiky, rychlého načítání i skvělého zvuku. 

4.9/5 - (102 votes)

Autor článku:

Zajímá vás něco o nás a jak vybíráme produkty? Garant článku: Daniel Hanuš

Podobné články

Napsat komentář