16 důvodů, proč (ne)kupovat adidas EQT Support ADV

K dostání od 2000 Kč v eshopu →

K dostání od 2000 Kč v eshopu →

Zanalyzovali jsme 876 uživatelských recenzí, 7 videopohledů a 2 další zdroje, abychom mohli stvořit plně objektivní recenzi očištěnou od všech nesmyslů:

DESET důvodů, proč KUPOVAT adidas EQT Support ADV

 • Kupující oceňují vysokou pohodlnost bot. Podle některých z nich je to dokonce ta nejpohodlnější obuv, jakou kdy na nohou měli.
 • Několik lidí na amazonu zmínilo možnost všestranného využití tenisek. Jsou podle nich vhodné jak na běžné nošení, tak na běh.
 • Pár recenzentů uvedlo, že adidas EQT Support ADV obouvají na cvičení v posilovně.
 • Řada spokojených uživatelů mezi pozitiva zahrnuje lehkost bot. Popisují, že když je mají na nohou, je to pocit, jako by nosili ponožky.
 • Tenisky navazují na populární řadu EQT z devadesátých let.
 • Většina lidí pozitivně hodnotí vzhled tenisek. Chválí zejména jejich unikátní design a módní styl. V souvislosti s hodnocením designu se v uživatelských recenzích objevovaly také slova jako fenomenální či futuristický.
 • Boty jsou dostupné v několika barevných verzích.
 • Je jedno, zda máte oblečené džíny či kalhoty na cvičení, adidas EQT Support ADV se hodí ke každému outfitu, tvrdí několik uživatelů.
 • Použitý materiál je kvalitní a zdá se, že dlouho vydrží, udává několik vlastníků tenisek.
 • Někteří majitelé adidas EQT Support ADV zmiňují dobrý poměr mezi kvalitou a cenou bot.

K dostání od 2000 Kč v eshopu →

ŠEST důvodů, proč NEKUPOVAT adidas EQT Support ADV

 • Většina uživatelů včetně tohoto videorecenzenta upozorňuje na obtížné obouvání tenisek. Za vinu to dávají tvaru bot a pro jejich snazší obutí doporučují používat lžíci.
 • Velká část kupujících se shoduje na tom, že tenisky jsou až příliš těsné a doporučují proto pořídit si o půl čísla větší (US číslování)
 • Boty jsou prý příliš úzké v oblasti kotníku a trvá několik dní, než se přizpůsobí.
 • Několik kritiků udává, že se v oblasti kotníku nachází kousek tvrdšího plastu, který kotník při chůzi nepříjemně tře.
 • V několika uživatelských recenzích se objevila výtka, že pod použitým materiálem prosvítají prsty nebo je vidět jejich pohyb.
 • Jeden majitel bot adidas EQT Support ADV si stěžuje na problematickou výdrž podrážky. Říká, že boty má pouze chvíli a podrážka už se na vnitřní straně trhá.

K dostání od 2000 Kč v eshopu →

Shrnutí

Tenisky adidas EQT Support ADV jsou oblíbené zejména pro svou pohodlnost i jedinečný a stylový design. Jako negativa však byly zmiňovány potíže s obouváním, problémy s nesedícím číslováním a přílišná těsnost bot kolem kotníků.

Jestliže hledáte nadprůměrně pohodlné boty, oceníte futuristický styl a zároveň je vaší prioritou dobrý poměr ceny a kvality, pak zde nešlápnete vedle. Pokud však dáváte přednost decentnímu designu či nesnesete fakt, že by použitý materiál mohl být průsvitný, potom se těmto botám vyhněte. 

[wp-review]

K dostání od 2000 Kč v eshopu →

Příběh bot adidas EQT Support ADV

Po smrti zakladatele adidas Adolfa Dasslera v roce 1978 se značka ocitla na pokraji kolapsu. Po deseti letech balancování nad hranicí bankrotu se proto Dasslerovy pokračovatelé rozhodli pro velký restart.

Inpiraci hledali v minulosti. Vraceli se tak k úplným základům, jednoduchým siluetám bot a minimalistickému stylu. Tvůrci zároveň experimentovali s různými materiály s cílem zajistit vysokou funkčnost designu. Jedním z vrcholů těchto experimentů bylo představení nového loga tří pruhů – takového, jak ho známe dnes.

V roce 1991 byl na trh uveden výsledek tvrdé práce – nová řada Equipment (EQT). Vrchní designér Peter Moore pro tlumení nárazů použil polštářové prvky. Rovněž byla využita technologie Torsion, která zadní a přední části nohou umožňovala pohybovat se nezávisle na sobě. Boty adidas EQT byly nabízeny v bílo-černo-zelené kombinaci. Reklama hlásala, že se jedná o „to nejlepší z adidas“.

Úspěch bot na sebe nenechal dlouho čekat. Prodávány byly zejména ve východním Berlíně, kde se tenisky EQT staly součástí německé pouliční kultury a své místo v ní mají dodnes. Produkt se stal vysoce populárním také mezi sběrateli a atlety.

Trendy se ale mění a v roce 2016 byl proto představen renovovaný model adidas EQT Support ADV. Ten v sobě snoubí elementy klasického EQT společně s moderními prvky. Hlavní poselství však zůstává – nabídnout obuv, která je součástí vybavení (vybavení = anglicky equipment). Tedy takovou, jenž nabídne vše, co je nezbytné a nic navíc.

K dostání od 2000 Kč v eshopu →

Styl

Adidas EQT Support ADV jsou inspirované klasickými běžeckými botami. Vyznačují se jednoduchou siluetou s unikátním stylem. Pořídíte je v několika barevných kombinacích. Oproti originálnímu modelu jsou zde tři klasické proužky protáhnuty až na podešev a kolem paty najdete plastové detaily.

Tyto tenisky se díky svému stylovému vzhledu hodí na běžné nošení, díky své funkčnosti jsou zároveň vhodné jako sportovní obuv. Nemusíte se tedy rozmýšlet nad tím, zda si k nim vzít džíny, legíny nebo kraťasy, výsledná kombinace bude vypadat dobře.

K dostání od 2000 Kč v eshopu →

Pohodlí a číslování

Adidas EQT Support ADV patří mezi vysoce pohodlné tenisky, které doporučujeme i pro každodenní nošení. Použitý materiál zaručuje nejen komfort, ale i prodyšnost. Díky tomu se v nich budete cítit pohodlně také při sportu nebo za horkého počasí.

Pozor si však dejte na výběr správné velikosti. Někteří si zakoupili svou běžnou velikost a následná větší těsnost boty jim nevadí. Větší části uživatelů ale nejsou příliš těsné tenisky příjemné. Doporučujeme vám proto pořídit si raději velikost o půl čísla větší (US číslování).

K dostání od 2000 Kč v eshopu →

Další sneakers z edice adidas EQT

Je zde i řada podobných sneakers, které spadají do edice adidas EQT. Pojďme se jim podívat na zoubek.

adidas EQT Cushion ADV

Tenisky adidas EQT Cushion ADV jsou inspirované originálním modelem EQT Cushion z devadesátých let. Jejich majitelé si je oblíbili především pro módní vzhled, lehkost a prodyšnost. Někteří však upozornili na netypickou siluetu, která nemusí sedět každému.

Pokud jste milovníkem stylových a do posledního detailu vyladěných bot nebo sháníte tenisky, které můžete obout téměř kamkoli a téměř k čemukoli, adidas EQT Cushion ADV vám udělají radost. Jestliže je ale pro vás prioritou prvotřídní odolnost nebo patříte mezi příznivce retro designu, s těmito teniskami si nejspíš příliš do oka nepadnete.

Přečíst celou recenzi

Zjistit cenu →

adidas EQT Support RF

Mezi lifestylovými teniskami patří tento model na první pozice. Lidé na obuvi nejvíce chválí vysoký komfort, díky použitým technologiím i materiálům. Vyzdvihují měkké polstrování, které chrání proti otlakům i tak citlivá místa jako je pata. Plusové body získávají také za technologii Torsion a velmi dobré tlumení. Uživatelům naopak vadí tloušťka obuvi, kvůli níž je prakticky nemožné nosit ji v létě. Dále kritizují problematické čištění svrchního materiálu.

Porozhlížíte po komfortních teniskách do města, které vám poskytnou nadstandardní pohodlí a vašemu outfitu vdechnout sportovní look? Tento model může být něčím, co si zamilujete. Pokud hledáte designově prostou obuv, která vám bude dělat službu hlavně v létě a současně jí trocha té špíny neuškodí, zkuste se spíše podívat na jiné tenisky.

Přečíst celou recenzi

Zjistit cenu →

adidas EQT Support ADV Primeknit

Tenisky adidas EQT Support ADV Primeknit rozšiřují oblíbenou řadu EQT z devadesátých let. Lidé je milují především pro jejich jedinečný a stylový design, přijatelnou cenovku i dobrou podporu nožní klenby. Na druhou stranu jim však problémy způsobuje nesedící číslování a nesnadné obouvání.

Pokud se vám líbí design modelů EQT a milujete technologii Primeknit, chcete svým chodidlům dopřát maximální komfort nebo sháníte velice lehké a prodyšné boty, adidas EQT Support ADV Primeknit už si nikdy nebudete chtít sundat. Jestliže ale patříte mezi vyznavače naprosto minimalistického vzhledu nebo raději uvítáte tradiční materiály, svůj výběr si ještě promyslete.

Přečíst celou recenzi

Zjistit cenu →

Video(recenze)

Zdroje

 1. Uživatelské recenze [1][2][3][4][5][6][7][8]
 2. Videopohledy [1][2][3][4][5][6][7]
 3. Jiné zdroje [1][2]
Ohodnoťně tento článek

Autor článku:

Zajímá vás něco o nás a jak vybíráme produkty? Garant článku: Daniel Hanuš – držitel licence od ČNB na poskytování finančních úvěrů.

Podobné články

Napsat komentář