Můj výběr 5 nejlepších zastřihovačů vousů a jak je vybrat? – srovnání 2024

Úplně na začátek bych vám chtěl doporučit podle mě nejlepší volbu a to zastřihovač vousů Remington MB6850. Tento zastřihovač vousů nabízí jeden z nejlepších poměrů ceny a kvality. Více o tomhle produktu vám řeknu dále v článku, ovšem už teď vám můžu říct, že pokud nevíte, jaký zastřihovač vousů vybrat, s Remingtonem nesáhnete vedle.

Videorecenze

Vytvořil jsem pro vás video o nejlepších zastřihovačích vousů.

 • Jako pátý se umístil Remington MB 4046 jako nejlepší pro údržbu dlouhých vousů.
 • Na čtvrtém místě skončil Philips BT5502/15 jako nejlepší zastřihovač pro strniště.
 • Jako třetí se umístil Gillette King Beard Trimmer jako nejlepší zastřihovač do 800 Kč.
 • A druhý a naprosto nejlepší, pokud nekoukáte na peníze, je Wahl 9864-016.
 • Já bych vám nejvíce doporučil první místo: Remington MB6850, protože nabízí perfektní poměr ceny a kvality.
Zastrihovace Vousu

Důkladně jsem prozkoumal ty nejlepší zastřihovače vousů a sestavil žebříček těch nejkvalitnějších. V tomhle článku vám je všechny ukážu a navíc vám řeknu, podle čeho zastřihovač vousů vybírat a na co se u výběru zaměřit.

Pokud tedy zrovna vybíráte zastřihovač vousů, pak jste na správném místě – po přečtení článku budete mít jasno.

Jak vybrat zastřihovač vousů

Než se ale dostaneme k samotným produktům, pojďme si rychle říct, jak přesně zastřihovač vousů vlastně vybrat.

 • V tomto případě není špatné si na začátku ujasnit, kolik do přístroje chcete investovat. Do značné míry tu totiž platí, že dražší přístroje vám nabídnou větší možnosti úprav a také se vám s nimi bude lépe pracovat.
 • V potaz vezměte i to, jak často se do úpravy vousů budete pouštět. Pokud počítáte s častým používáním, investice litovat nejspíš nebudete.
 • Ale pojďme na to od začátku. Kvalita se u zastřihovačů odráží především do podoby čepelí. Nerezové jsou standardem, ještě kvalitnější jsou titanové čepele. Chtějte také ideálně ty, které se umí samy ostřit, ať si nepřiděláváte práci.
 • Dalším důležitým parametrem je počet nástavců. Obecně se dá říct, že čím více, tím lépe, protože vám umožní mnohem rozmanitější kreace. Přihlédněte i ke způsobu napájení. Praktičtější a používanější jsou dnes akumulátorové zastřihovače, kdy vám při práci nepřekáží kabel.
 • Zaměřte se i na voděodolnost. Ta se bude hodit nejen v případě, že se rádi holíte ve sprše, ale zároveň může značně ulehčit údržbu.
 • A v neposlední řadě možná oceníte i nejrůznější vychytávky. Některé strojky umí odsávat odstřižené vousy, další mají samočisticí čepele, jiné laserové navádění pro maximální přesnost.

Průzkum trhu a vybírání těch nejdůležitějších střípků informací pro výběr produktu či služby: to je naše! Naši redaktoři tráví nad průzkumem článku desítky hodin a celá naše redakce se řídí naším redakčním kodexem

5) Remington MB 4046

Nejlepší pro dlouhé vousy

Páté místo mého srovnání obsadil zastřihovač Remington MB 4046, který je podle mě nejlepší možnou volbou, pokud si chcete udržovat delší vousy. Spousta strojů totiž zvládá úpravy zhruba do 20 mm, tento až do 35 mm. A pro úplnost – minimální délka vousů pro úpravu je pak 11 mm.

Strojek si pořídíte za zhruba 1200 Kč, což je takový zlatý střed. Spolu s ním dostanete tři různé nástavce, hřeben z kančích štětin a nůžky. Disponuje titanovými samoostřícími čepelemi, což slibuje dlouhou životnost i vysokou kvalitu.

Přístroj je omyvatelný a používat ho můžete jak síťově, tak i bezdrátově. V provozu vydrží bez nabíjení 90 minut. Možná oceníte i jeho elegantní design, v recenzích si ale lidé více chválí jeho funkčnost a bohaté příslušenství vzhledem k dobré ceně.

4) Philips BT5502/15

Nejlepší pro strniště

Jestliže hledáte zastřihovač pro úpravu strniště, zaměřte se na čtyřku mého žebříčku, kde najdete Philips BT5502/15. Cena zhruba 1400 Kč se opět řadí k průměru.

Výhodou tohoto přístroje je systém Lift & Trim Pro, který vousy zvedá směrem k břitům a zajišťuje tak perfektní výsledek. Při zastřihávání si můžete zvolit jedno z 40 různých nastavení v rozsahu od 0,4 do 20 mm.

Břity z nerezové oceli jsou samoostřící a díky voděodolnosti přístroje máte značně usnadněné i jeho čištění. Přístroj zvládne i 90 minut provozu, a pokud byste ho náhodou zapomněli dobít, během 5 minut se umí připravit na jedno rychlé zastřižení. Jde o přístroj u zákazníků hojně oblíbený, což dosvědčuje řada pochvalných recenzí. V nich lidé vedle funkčnosti oceňují třeba i jeho kompaktnost a ergonomii.

3) Gillette King Beard Trimmer

Nejlepší zastřihovač do 800 Kč

Nezastřihujete si vousy příliš často a nepotřebujete tak prvotřídní funkce? Pak si možná vystačíte s trojkou srovnání, zastřihovačem Gillette King Beard Trimmer s cenou okolo 600 Kč.

Poradí si s dlouhými i krátkými vousy, a to díky třem nástavcům pro strniště, krátký střih a dlouhý střih, a 11 různým stupňům nastavení. Jeho nerezové čepele slibují dlouhou životnost, hlava i nástavce jsou omyvatelné pod vodou.

Od tohoto přístroje nečekejte spoustu funkcí, ale jednoduchý zastřihovač, který plní to, co má. A to potvrzují i spokojení kupující, kteří pouze upozorňují na delší dobu napájení, což je ale poměrně běžný jev i u dražších přístrojů.

2) Wahl 9864-016

Zastřihovač pro náročné

Poohlížíte se po zastřihovači z kategorie profesionálních přístrojů? Pak zaměřte pozornost na dvojku celého srovnání, model Wahl. Spolu s ním dostanete 8 T-Blade hřebenů, 3 nástavce na vousy a nastavitelný hřeben s 6 délkami.

Díky tomu lze tento přístroj využít nejen na úpravu vousů, ale i na další části těla. Minimální délka ostříhání je 0,6 mm, maximální 25 mm. Čepele jsou z kartáčované karbonové oceli a jsou samoostřící.

Velkým bonusem je zde ohromná výdrž baterie. Zastřihávat vydrží dokonce 240 minut, za hodinu se pak zvládne kompletně nabít, což je rozhodně číslo, které nemá napříč srovnáním konkurenci. Lidé v recenzích jsou také nadšeni z jeho ergonomie, což jen potvrzuje jeho profesionální určení.

1) Remington MB6850

Výběr redakce: poměr cena/výkon

První místo patří modelu Remington MB6850, který s cenovkou zhruba 1600 Kč vyniká v poměru cena/výkon a kromě toho je taky hodně univerzální. Délku hřebenu si můžete nastavit od 2 do 18 mm, což z něj dělá dobrého pomocníka pro kratší i delší vousy.

Na jedno nabití vydrží pracovat až 60 minut, dvouhodinová doba nabíjení také není vůbec špatné číslo. Čepele jsou titanové, takže ani tady výrobci nešetřili. A to má přístroj ještě jednu velkou výhodu v podobě vakuové technologie, která zachytí až 95 % chloupků a vy se tak nemusíte bát nepořádku.

Komoru navíc snadno vyčistíte, ačkoliv je fér zmínit, že přístroj není omyvatelný pod vodou. I tak jsou z něj ale lidé nadšení. Oceňují super ostré břity, variabilitu i zmíněné vakuové čištění.

Užitečné odkazy

4.9/5 - (102 votes)

Autor článku:

Zajímá vás něco o nás a jak vybíráme produkty? Garant článku: Daniel Hanuš

Podobné články

Napsat komentář