15 důvodů, proč (ne)kupovat adidas NMD XR1

K dostání od 2900 Kč v eshopu →

K dostání od 2900 Kč v eshopu →

Zanalyzovali jsme 7225 uživatelských recenzí, 9 videopohledů a 2 další zdroje, abychom mohli stvořit plně objektivní recenzi očištěnou od všech nesmyslů:

DESET důvodů, proč KUPOVAT adidas NMD XR1

 • Mnoho kupujících uvádí, že ačkoliv jsou boty dražší, rozhodně stojí za koupi a kvalita odpovídá ceně.
 • Vysoké procento kupujících do nebes vychvaluje vysoký komfort bot. Jeden z nich říká, že má při nošení pocit, jako by si boty zapomněl doma.
 • Lidé zbožňují stylový design bot. Někteří uvádějí, že tenisky vypadají ve skutečnosti ještě mnohem lépe než na fotce.
 • Tenisky mají díky svrchnímu materiálu výbornou prodyšnost, shoduje se řada kupujících včetně tohoto recenzenta.
 • Spousta majitelů bot oceňuje, že boty vypadají dobře téměř se všemi věcmi, které mají v šatníku.
 • Řada vlastníků bot je nadšená z boostové podrážky, která podle nich dodává ještě větší pohodlí při nošení.
 • Několik lidí oceňuje, že je jazyk boty spojen s postranními částmi a tenisky se tak snadno obouvají.
 • Lidé si často pochvalují, že jsou boty kvalitně vyrobené a vydržely jim tak dlouhou dobu.
 • Kupa majitelů se do tenisek zamilovala natolik, že vlastní hned několik párů tohoto modelu. Jeden z nich dokonce zmiňuje, že boty nakoupil pro celou svou rodinu.
 • Pár kupujících oceňuje, že díky pružnému materiálu je velmi příjemná především špička boty, kde je dostatek místa pro prsty.

K dostání od 2900 Kč v eshopu →

PĚT důvodů, proč NEKUPOVAT adidas NMD XR1

 • Pár kritikům se nelíbí, že na spojích boty jde mírně vidět lepidlo, které jednotlivé části boty spojuje.
 • Několika majitelům vadí, že tenisky kvůli tenkému materiálu neposkytují chodidlům dostatek opory.
 • Boty mají nepřesné číslování, shoduje se poměrně velké množství uživatelů. Zatímco ti s úzkou nohou radí koupit si boty o něco menší, majitelé širokých chodidel doporučují sáhnout po větší velikosti.
 • Někteří kupující říkají, že chvíli trvá, než boty rozchodíte.
 • Tenisky jdou kvůli svému textilnímu materiálu špatně vyčistit, stěžuje si několik uživatelů.

K dostání od 2900 Kč v eshopu →

Shrnutí

Tenisky NMD XR1 patří k novějším modelům značky, ale rychle si našly širokou fanouškovskou základnu. Lidé se do nich zamilovali pro jejich vysoké pohodlí podpořené boostovou podrážkou, lehký a prodyšný svrchní materiál a také jednoduché obouvání. Někteří však kritizují nepřesné číslování bot i to, že tenisky nemají dostatečně propracovanou oporu nohou.

Pokud zrovna sháníte ideální boty na léto, které se navíc budou hodit téměř k jakémukoliv outfitu, pak by pro vás adidas NMD XR1 mohly být trefou do černého. Jestliže se však poohlížíte po pevnější obuvi do terénu nebo nechcete za boty utratit moc peněz, raději hledejte dál.

Hodnocení sneakers podle Entuzia
 • 89.0%
  Naše hodnocení - 89.0%
89%

K dostání od 2900 Kč v eshopu →

Příběh bot adidas NMD XR1

V roce 2015 dostala značka adidas nápad vytvořit botu, která nebude speciálně vyvinutá pro určitý druh sportu, ale bude vyrobená pro chození po ulicích. Na základě tohoto nápadu vznikl dnes velmi oslavovaný model s názvem NMD. Na svědomí jej má dlouholetý designér značky Nic Galway. Jeho cílem bylo stvořit botu s tak unikátním designem, že bude rozpoznatelný i z dálky. Zároveň však chtěl, aby každý prvek na teniskách měl svůj účel.

Název NMD je zkratkou slova nomád, tedy člověka, který je neustále v pohybu a žije v různých koutech světa. To bylo přesné ztělesnění vize Nica Galwaye, který chtěl, aby tenisky nosili převážně lidé, kteří cestují. Bota tak vlastně symbolizuje život bez hranic. A právě proto je po těchto teniskách stále taková poptávka. Není to kousek pro sběratele, ale kupují je lidé, kteří je opravdu nosí – děti, turisté, pracující.

První z řady NMD byly tenisky NMD_R1. Značka jim dodala boostovou podrážku a jemný svršek pro co nejvyšší komfort. V roce 2016 pak přišel na svět model NMD XR1, který má spojovat vědu a módu v jednom jediném kousku inovativních tenisek.

K dostání od 2900 Kč v eshopu →

Styl

Tenisky NMD XR1 jsou moderní a jednoduché, ale zároveň vynikají spoustou zajímavých prvků. Čistý design boty ozvláštňují panely na bocích tenisek, klícka s děrováním na tkaničky a pozornost přitahuje i pata boty s páskem s nápisy.

Majitelé boty rádi nosí téměř k čemukoliv, co mají ve skříni – k riflím, šortkám, svetrům, ale i sportovnějším šatům.

K dostání od 2900 Kč v eshopu →

Pohodlí a číslování

Vysoký komfort patří k největším výhodám těchto tenisek, na čemž se shoduje i vysoké procento kupujících. Svrchní část je z lehkého a pružného materiálu, který zajišťuje, aby nohy mohly pohodlně „dýchat“. Komfort zvyšuje také boostová podrážka.

Co se týče číslování, zde se rozhodujte především podle tvaru svého chodidla. Pokud je užší, můžete zvolit i o půl čísla menší botu. Pokud je naopak široké, raději jděte o půl nebo o celé číslo výš.

K dostání od 2900 Kč v eshopu →

Další sneakers z edice adidas NMD

Je zde i řada podobných sneakers, které spadají do edice adidas NMD. Pojďme se jim podívat na zoubek.

adidas NMD CS2

Tenisky adidas NMD CS2 patří do populární řady bot NMD. Lidé si je zamilovali pro jejich flexibilní svrchní materiál, pohodlné obouvání díky siluletě bez šněrování, a také pro vysoký komfort zajištěný především „boostovou“ podrážkou. Jako minus však někteří uvádějí, že materiál bot příliš nevydrží, a několik majitelů tlačí do chodidel plastový blok na vnitřní straně tenisek.

Pakliže vás už nebaví boty na zavazování nebo máte široká chodidla, pro která se vám tenisky špatně vybírají, mohly by být adidas NMD CS2 trefou do černého. Jestliže si však chcete pořídit boty z odolného materiálu do terénu nebo hledáte sneakers pro každé roční období, pak se raději poohlédněte jinde.

Přečíst celou recenzi

Zjistit cenu →

adidas NMD R1 Primeknit

Adidas NMD R1 Primeknit lidé zbožňují pro svůj mimořádný komfort, prodyšnost, měkký došlap a nízkou váhu. Za přednost lidé považují i fakt, že boty mohou kombinovat s velkým počtem outfitů. Když se o nich mluví kriticky, zmiňuje se to, že se snadno zašpiní a nehodí se na větší sportovní zátěž. Jsou to lifestylové tenisky do města a pokud to nebudete respektovat, pravděpodobně se vám brzy začne ničit “primeknitový” svršek bot.

Jestliže hledáte boty na běžné nošení do města, prodyšné tenisky na léto nebo stylové kecky, jenž budou lidé na ulici poznávat, pak vám adidas NMD R1 Primeknit budou dobře sloužit. Pokud naopak sháníte všestranné boty, které bez problému užijete i při sportu, pak doporučujeme poohlédnout se po více sportovně orientované obuvi.

Přečíst celou recenzi

Zjistit cenu →

adidas NMD R2

Tenisky adidas NMD R2 pokračují úspěšnou edici NMD, která v roce 2016 doslova dobyla svět. Uživatelé si je oblíbili pro jejich originální vzhled, měkký došlap díky technologii Boost a celkovou kvalitu materiálů, zejména pak prodyšného Primeknitu.  Stěžují si však na nepříjemné dření nohy kusem plastu na vnitřní straně boty a že se tenisky snadno špiní a špatně čistí.

Adidas NMD R2 jsou vhodné pro toho, kdo od obuvi vyžaduje vysoký komfort při nošení a zároveň mu záleží i na módním vzhledu bot. Pro někoho, kdo hledá tenisky za nižší cenu, pohybuje se v blátivém prostředí, nebo není příznivcem moderních technologií Boost a Primeknit, tohle nejspíš ty pravé boty nebudou.

Přečíst celou recenzi

Zjistit cenu →

adidas NMD R2 Primeknit

Pravděpodobně se není čemu divit, že byl kolem bot v období jejich vydání takový rozruch. Tehdy i dnes lidé na teniskách vyzdvihují především použité technologie Primeknit a Boost. Díky nim je řada lidí označuje za velmi pohodlné a lehké tenisky, futuristického a přitom jednoduchého designu, který ladí snad ke všemu. Kritici naopak poukazují na neodolnost svršku, který se poměrně brzy roztrhne. Také jim vadí zkrácené vázání, ale i fakt, že se boty problematicky čistí.

Jestliže hledáte dostatečný komfort a styl v jednom páru tenisek, toužíte po technologicky zajímavých botách a patříte k příznivcům adidas, pak jsou pro vás adidas NMD R2 Primeknit příjemnou volbou. Jestliže hledáte všestranné tenisky nejen do města, ale také na sport, jejichž údržba bude snadná stejně jako vázání, pak vám nejspíš tento model radost neudělá.

Přečíst celou recenzi

Zjistit cenu →

Video(recenze)

Zdroje

 1. Uživatelské recenze [1][2][3][4][5][6][7][8][9]
 2. Videopohledy [1][2][3][4][5][6][7][8][9][10][11][12][13]
 3. Jiné zdroje [1][2]

Napsat komentář