19 důvodů, proč (ne)kupovat adidas NMD

K dostání od 2500 Kč v eshopu →

K dostání od 2500 Kč v eshopu →

Zanalyzovali jsme 2346 uživatelských recenzí, 11 videopohledů a 3 další zdroje, abychom mohli stvořit plně objektivní recenzi očištěnou od všech nesmyslů:

DVANÁCT důvodů, proč KUPOVAT adidas NMD

 • Podle názorů několika youtuberů jde o nejstylovější adidasky s technologií Boost.
 • Většina lidí si vychvaluje nadprůměrné pohodlí; někteří říkají, že mají pocit jako by nosili ponožky.
 • Různobarevné “lego bloky” na boku boty dodávají unikátní design a tenisky díky tomu vybočují z řady; říká ve své video recenzi tento tester.
 • Několik kupujících zmínilo, že jde o skvělé boty na léto – jsou prodyšné.
 • Bota je poměrně lehká, chválí si řada recenzentů.
 • Tyto tenisky mají obrovský brand a jsou známé po celém světě
 • Materiál bot se dá snadno čistit, tvrdí jeden sneakerhead ve videu.
 • Tyhle boty jsou vyrobené z velmi příjemného materiálu, chválí si tito experti na tenisky
 • K dispozici je obrovské množství barevných provedeních i různých modelů.
 • Podle jednoho zákazníka obchodu Finishline.com je bota velice pružná a látka se přizpůsobí tvaru nohy.
 • Název NMD je odvozen od slova “nomád”, což oslovilo řadu mladých lidí s láskou pro cestování nebo pro rychlý městský životní styl.
 • Někteří ve svých uživatelských recenzích říkají, že jsou adidas NMD ještě pohodlnější než Nike Roshe; jiní zase dodávají, že NMD jsou modernější verze Nike Roshe, které prý pomalu vychází z módy.

K dostání od 2500 Kč v eshopu →

SEDM důvodů, proč NEKUPOVAT adidas NMD

 • Testeři se shodují, že jsou to primárně lifestylové tenisky; baví-li se o Boost technologii, jsou na běh lepší adidas Ultraboost nebo Pureboost.
 • U kolekce NMD se číslování liší model od modelu, např. u Primeknit modelů lidé kupují o číslo menší než běžně a u modelů z textilie pak o půl čísla menší nebo podle své pravé velikosti.
 • Pár majitelů bot adidas NMD se udivovalo nad velmi dlouhými tkaničkami, které jsou zde podle nich zbytečné.
 • Poslední dobou tenisky ztrácí “hype” a začínají se prodávat ve velkém, což se nelíbí resellerům a sběratelům vzácných tenisek.
 • Tyto tenisky postrádají vložku, což se nelíbilo několika uživatelům
 • Několika lidem se boty zničili po pár měsících – kazová je prý tkanina na špičce a “lego bloky” na bocích bot.
 • Zářivě bílá podrážka Boost se z boku prý snadno zašpiní

K dostání od 2500 Kč v eshopu →

Shrnutí

Boty adidas NMD se řadí mezi nejznámější boty současnosti. Lidé na nich oceňují ikonický vzhled, výborné pohodlí a prodyšnost. Někteří si však stěžovali na to, že se materiál trhá, bílý Boost se z boku snadno zašpiní a že tenisky postrádají vložku. Jde o lifestylové tenisky, které svým pohodlím předčí řadu bot, ale nevyrovnají se komfortu jiných “boostů” jako např. adidas Ultraboost či Pureboost. Firma adidas zde dokázala spojit dobré pohodlí s nevšedním designem.

Pokud jste fanoušci známých brandů a hledáte originální volnočasové boty, přičemž nechcete dělat kompromisy na pohodlí, pak pro vás adidas NMD mohou být moudrá volba. Jestliže naopak chcete pohodlné boty na běh, které vydrží více než jen celodenní nošení ve městě, potom má smysl dívat se po jiných.

Hodnocení sneakers podle Entuzia
 • 86.0%
  Naše hodnocení - 86.0%
86%

K dostání od 2500 Kč v eshopu →

Příběh bot adidas NMD

V roce 2015 se společnosti adidas dařilo obrovsky. Vydali Yeezy Boost 350 a Ultraboost, což jsou jedny z nejúspěšnějších bot za celou jejich historii. Na konci téhož roku oznámili, že vydají úplně nový model jakožto prý největší projekt, na kterém kdy pracovali. Nikdo z veřejnosti však netušil, jak budou vypadat.

Nic Galway, autor tenisek NMD a dlouholetý designér u adidasu, se inspiroval ze tří tenisek: Micro Pacer, Rising Star a Boston Super. Jeho filozofie byla stvořit sneakers symbolizující život na cestách a životní styl dnešních moderních lidí; od toho také název NMD = nomád.

A tak ještě v roce 2015 svět zažil vůbec první vydání adidas NMD. Výsledek? Všechny zásoby se prodaly téměř okamžitě. Hodnota některých kousků stoupla až na 1000 dolarů. Boty přilákaly pozornost mnoha sběratelů tenisek i resellerů. Společnost adidas postupně doplňovala adidas NMD o nové vydání, které byli časem více a více dostupnější.

Dnes jsou adidas NMD oblíbenou siluletou, kterou na ulici pozná téměř každý. V této úspěšné sérii adidas pokračuje různými releasy jako jsou např. adidas NMD XR1NMD R2NMD R1 či ​NMD R2 Primeknit.

Styl

Při pohledu na tenisky pozornost okamžitě upoutají “lego bloky” na bocích a ikonicky zakřivený tvar paty. Zvláštností u NMD je to, že nemají jazyk. Jsou to jednolité tenisky, kde tkaničky hrají téměř jen okrasnou roli. Tím však NMD trochu křivdíme, protože utažením tkaniček nohu něco málo upevníte. Z boku září bílá “boostová” podrážka, která prosvítá i zevnitř. Uvnitř boty nenajdete vložku, nýbrž malé okénka přímo do podrážky z Boostu.  

I na českém trhu máte na výběr z desítek různých barevných provedeních, proto není těžké zvolit takové, jenž sedí k vašemu stylu. Většinou jde o modely, které se hodí ke všem myslitelným outfitům.

K dostání od 2500 Kč v eshopu →

Pohodlí a číslování

Díky technologii Boost a pružnému materiálu svršku boty je i celodenní chůze v adidas NMD velice pohodlná. Zejména Primeknit verze je velmi prodyšná a stává se z ní tak vhodná obuv i do letního počasí. Rozhodně však bota není stavěná na tvrdé tréninky a pro běh, jde totiž o čistě lifestylové tenisky, jak je i sama společnost adidas propaguje.

Nevýhodou je rozličnost v číslování u jednotlivých modelů NMD. Proto doporučujeme si před koupí důkladně pročíst uživatelské nebo naše recenze konkrétního modelu. Například adidas NMD Primeknit doporučujeme pořídit o číslo menší než jste zvyklí. U normálního textilového modelu doporučujeme řídit se vlastní velikostí, pokud máte užší chodidlo; a jestliže máte širší chodidla, berte o půl čísla menší (US číslování). 

Další sneakers z edice adidas NMD

Je zde i řada podobných sneakers, které spadají do edice adidas NMD. Pojďme se jim podívat na zoubek.

adidas NMD R1 Primeknit

Adidas NMD R1 Primeknit lidé zbožňují pro svůj mimořádný komfort, prodyšnost, měkký došlap a nízkou váhu. Za přednost lidé považují i fakt, že boty mohou kombinovat s velkým počtem outfitů. Když se o nich mluví kriticky, zmiňuje se to, že se snadno zašpiní a nehodí se na větší sportovní zátěž. Jsou to lifestylové tenisky do města a pokud to nebudete respektovat, pravděpodobně se vám brzy začne ničit “primeknitový” svršek bot.

Jestliže hledáte boty na běžné nošení do města, prodyšné tenisky na léto nebo stylové kecky, jenž budou lidé na ulici poznávat, pak vám adidas NMD R1 Primeknit budou dobře sloužit. Pokud naopak sháníte všestranné boty, které bez problému užijete i při sportu, pak doporučujeme poohlédnout se po více sportovně orientované obuvi.

Přečíst celou recenzi

Zjistit cenu →

adidas NMD R2

Tenisky adidas NMD R2 pokračují úspěšnou edici NMD, která v roce 2016 doslova dobyla svět. Uživatelé si je oblíbili pro jejich originální vzhled, měkký došlap díky technologii Boost a celkovou kvalitu materiálů, zejména pak prodyšného Primeknitu.  Stěžují si však na nepříjemné dření nohy kusem plastu na vnitřní straně boty a že se tenisky snadno špiní a špatně čistí.

Adidas NMD R2 jsou vhodné pro toho, kdo od obuvi vyžaduje vysoký komfort při nošení a zároveň mu záleží i na módním vzhledu bot. Pro někoho, kdo hledá tenisky za nižší cenu, pohybuje se v blátivém prostředí, nebo není příznivcem moderních technologií Boost a Primeknit, tohle nejspíš ty pravé boty nebudou.

Přečíst celou recenzi

Zjistit cenu →

adidas NMD R2 Primeknit

Pravděpodobně se není čemu divit, že byl kolem bot v období jejich vydání takový rozruch. Tehdy i dnes lidé na teniskách vyzdvihují především použité technologie Primeknit a Boost. Díky nim je řada lidí označuje za velmi pohodlné a lehké tenisky, futuristického a přitom jednoduchého designu, který ladí snad ke všemu. Kritici naopak poukazují na neodolnost svršku, který se poměrně brzy roztrhne. Také jim vadí zkrácené vázání, ale i fakt, že se boty problematicky čistí.

Jestliže hledáte dostatečný komfort a styl v jednom páru tenisek, toužíte po technologicky zajímavých botách a patříte k příznivcům adidas, pak jsou pro vás adidas NMD R2 Primeknit příjemnou volbou. Jestliže hledáte všestranné tenisky nejen do města, ale také na sport, jejichž údržba bude snadná stejně jako vázání, pak vám nejspíš tento model radost neudělá.

Přečíst celou recenzi

Zjistit cenu →

adidas NMD CS2

Tenisky adidas NMD CS2 patří do populární řady bot NMD. Lidé si je zamilovali pro jejich flexibilní svrchní materiál, pohodlné obouvání díky siluletě bez šněrování, a také pro vysoký komfort zajištěný především „boostovou“ podrážkou. Jako minus však někteří uvádějí, že materiál bot příliš nevydrží, a několik majitelů tlačí do chodidel plastový blok na vnitřní straně tenisek.

Pakliže vás už nebaví boty na zavazování nebo máte široká chodidla, pro která se vám tenisky špatně vybírají, mohly by být adidas NMD CS2 trefou do černého. Jestliže si však chcete pořídit boty z odolného materiálu do terénu nebo hledáte sneakers pro každé roční období, pak se raději poohlédněte jinde.

Přečíst celou recenzi

Zjistit cenu →

adidas NMD XR1

Tenisky NMD XR1 patří k novějším modelům značky, ale rychle si našly širokou fanouškovskou základnu. Lidé se do nich zamilovali pro jejich vysoké pohodlí podpořené boostovou podrážkou, lehký a prodyšný svrchní materiál a také jednoduché obouvání. Někteří však kritizují nepřesné číslování bot i to, že tenisky nemají dostatečně propracovanou oporu nohou.

Pokud zrovna sháníte ideální boty na léto, které se navíc budou hodit téměř k jakémukoliv outfitu, pak by pro vás adidas NMD XR1 mohly být trefou do černého. Jestliže se však poohlížíte po pevnější obuvi do terénu nebo nechcete za boty utratit moc peněz, raději hledejte dál.

Přečíst celou recenzi

Zjistit cenu →

Podobné sneakers od značky adidas

Je zde i řada podobných sneakers, které spadají pod značku adidas. Pojďme se jim podívat na zoubek.

adidas Iniki Runner

Tenisky adidas Iniki Runner si lidé zamilovali pro jejich klasický design s moderními technologiemi, pohodlnou podrážku i příznivou cenu. Někteří kritizují nedostatečný výběr barevných kombinací, nepřesné číslování i to, že zde chybí vyjímatelná vnitřní vložka.  

Pokud patříte k fanouškům tenisek s retro vzhledem a hledáte boty, v nichž se budete cítit pohodlně po celý den, pak jste na správné adrese. Nejspíš vás ale nepotěší, jestliže hledáte boty na sport nebo tenisky s materiálem vhodným i do terénu.

Přečíst celou recenzi

Zjistit cenu →

adidas Ultra Boost

Boty adidas Ultra Boost lidé milují především díky komfortu, který nabízí boostová technologie. Chválí si také pružný materiál i přilnavou podrážku, která se hodí do suchého i mokrého počasí. Jako nevýhodu pak někteří označují vysokou cenu bot i nepřesné číslování.

Pokud jste fanouškem moderních a populárních bot, ve kterých můžete strávit mnoho hodin denně, aniž by vás bolely nohy, mohla by pro vás být investice do adidas Ultra Boost správným tahem. Jestliže však hledáte stylové boty pro občasné nošení nebo na jiné druhy sportu, než je běh, pak se pro vás patrně najdou vhodnější páry.

Přečíst celou recenzi

Zjistit cenu →

adidas Pure Boost

Adidas Pure Boost doplňují řadu tenisek jako jsou Ultra Boost nebo NMD s populární pěnovou platformou Boost. Podle uživatelů se vyznačují lehkou váhou, vysokou kvalitou a jednoduchým designem, který se hodí k jakémukoli outfitu. Někteří recenzenti ale nejsou spokojeni s chybějícími vložkami do bot a část z nich si neoblíbila ani unikátní konstrukci jazyku tenisek, který není oddělen od zbytku obuvi.

Pokud hledáte vysoce pohodlné a prodyšné boty, oblíbili jste si moderní technologii Boost nebo máte širokou nohu a obtížně proto sháníte padnoucí obuv, adidas Pure Boost pro vás budou tou správnou volbou. Jestliže však za tenisky nechcete příliš utrácet nebo sháníte boty pro vytrvalostní běh mimo město, svůj výběr byste si měli ještě promyslet.

Přečíst celou recenzi

Zjistit cenu →

Video(recenze)

Zdroje

 1. Uživatelské recenze [1][2][3][4][5][6][7][8]
 2. Videopohledy [1][2][3][4][5][6][7][8][9][10][11]
 3. Jiné zdroje [1][2][3][4][5][6][7]

Napsat komentář