20 důvodů, proč (ne)kupovat Supra Vaider

K dostání od 2000 Kč v eshopu →

K dostání od 2000 Kč v eshopu →

Zanalyzovali jsme 561 uživatelských recenzí, 9 videopohledů a 2 další zdroje, abychom mohli stvořit plně objektivní recenzi očištěnou od všech nesmyslů:

TŘINÁCT důvodů, proč KUPOVAT Supra Vaider

 • Většina majitelů se shoduje na tom, že boty se velmi snadno čistí.
 • Obuv sice působí masivně, ale je překvapivě lehká, píše řada recenzentů.
 • Lidé na teniskách chválí polstrování na vnitřní straně kolem kotníků a na jazyku, což zvyšuje celkový komfort během nošení.
 • Dva recenzenti tvrdí, že Supra Vaider jsou pohodlnější než jejich Chuck Taylor All Star.
 • Někteří vyzdvihují odnímatelnou vložku do bot a možnost nahradit ji (v případě potřeby) vhodnější, například ortopedickou.
 • Obuv mi dobře padne v běžné velikosti, shoduje se většina uživatelů.
 • Tento videorecenzent a spolu s ním pár skateboardistů vyzdvihuje vlastnosti podrážky. Neklouže a má dobrou přilnavost.
 • Mezi spokojenými kupujícími je mnoho rodičů, kteří obuv koupili pro své děti.
 • Design tenisek je návykový a poutá pozornost okolí, vyzdvihuje hned několik majitelů.
 • Kupující se shodují na tom, že tyto boty padnou téměř ke všemu včetně kraťasů a sukni.
 • Pár lidí vyzdvihlo, že k botám dostali extra pár tkaniček navíc.
 • Kupujícím se na teniskách líbí nenápadné detaily, například logo ve tvaru korunky.
 • Těmto botám neodolal ani zpěvák Justin Bieber, zpěvačka RiIhanna či modelka Karlie Kloss.

K dostání od 2000 Kč v eshopu →

SEDM důvodů, proč NEKUPOVAT Supra Vaider

 • Tenisky jsou užší a tlačí, tvrdí několik recenzentů. Ne vždy pomohla větší velikost.
 • Někteří kupující našli na botách viditelné stopy po lepidle.
 • Někteří recenzenti tvrdí, že od bot za tolik peněz očekávali víc.
 • Několika kritikům vadí delší čas potřebný pro rozchození obuvi.
 • Pár uživatelů kritizuje prodyšnost. Chybí perforace, což může vadit hlavně v létě.
 • Někteří kupující si stěžují na nekvalitní šití či lepení obuvi. Nejčastěji zmiňují oddělení podrážky od svršku..
 • Kritikům vadí vložka do bot. Je prý tenká a bez podpory klenby. Někteří lidé, kteří nosili obuv celý den, pocítili bolest v chodidlech.

K dostání od 2000 Kč v eshopu →

Shrnutí

Supra Vaider sklízí nejvíce chvály za design. Tyhle tenisky, které oslovily i skejťáky, lidé chválí hlavně pro její jednoduchý styl. Právě díky tomu ji mohou obout téměř k čemukoli neformálnímu. Dále vyzdvihují lehkost obuvi (vzhledem k její velikosti) a podrážku, která neklouže a má dobrou přilnavost. Naopak body dolů mají boty za průměrnou odolnost, ale také občasné nekvalitní lepení a špatnou prodyšnost.

Jestliže hledáte solidní obuv na skateboard nebo do města, která neskrývá své kvality za okatý design a současně se dobře čistí, pak vás tento model potěší. Jestliže hledáte vzdušnější tenisky v trochu výraznějším designu, Supra Vaider to nejspíše nebudou.

[wp-review]

K dostání od 2000 Kč v eshopu →

Příběh bot Supra Vaider

Supra Footwear začala psát svou historii v roce 2006. Za vznikem společnosti stojí Angel Cabada, který díky své vizi získal přízeň hvězd skateboardingu. Přidali se k němu Jim Greco, Chad Muska, Erik Ellington, Tom Penny a Dennis Martin. Tahle parta začala sebe sama popisovat jako vizionáře, poháněné hymnou autenticity a individuality.

Kromě skateboardové komunity začaly značce věnovat pozornost překvapivě i hvězdy hudební scény, například Justin Timberlake, Jay-Z či Lil Wayne. S některými z nich Supra v budoucnu navázala spolupráci. Ale zpět do minulosti. Supra ani ne rok po svém vzniku ohlásila příchod modelu Skytop od Chada Muska. Bota sklízela superlativy jako “legendární” a “rebelská”. Po botách se jen zaprášilo a to bylo pro značku signálem, aby přišla s dalšími verzemi. Těmi se staly modely Supra Skytop II, III, IV a ​Skytop V.

Supra zprvu cílila na výrobu kvalitních skateboardových tenisek s poutavými designy. V průběhu časů začala cílit také na dámskou a dětskou obuv, ale i na oblečení a doplňky pro skateboardisty. Mezitím chrlila jednu poutavou teniskou za druhou, například Supra Raider, po němž následoval model Vaider.

Ten byl vlastně vylepšenou verzí Raideru, hlavní změna spočívala v použití vulkanizované podrážky. V roce 2012 Supra vydala 260 stránkovou knihu o své historii. Erik Ellington, který patří do Supra týmu se nechal slyšet, že je velmi poctěn, že může být součástí něčeho tak významného. Značka i v budoucnu plánuje řadu zajímavých kolaborací a své příznivce odměňuje pravidelnou dávkou nových sneakers.

K dostání od 2000 Kč v eshopu →

Styl

Supra Vaider šlechtí jednoduchý styl. Ten dává vyniknout siluetě a možnosti nosit boty téměř k čemukoli neformálnímu a sportovnímu. Obuv zdobí jen nenápadné doplňky v podobě korunky na vnější straně, SUPRA na patě a kombinace korunky a textu na podrážce. Podobně jako Nike Air Jordan mají i Supra Vaider postranní pásky kolem kotníku.

Svršek je kombinací kůže a plátna, ale na trhu se vyskytují i další verze z nepromokavého materiálu. V obchodech najdete hned několik barevných variant včetně modelu Supra Vaider Tuf s ozdobnou perforací a stříbrnou korunkou.

Pohodlí a číslování

Vaider je primárně lifestylová-skateboardová obuv, která není určená na celodenní nošení kvůli nedostatečné vložce do bot. Pokud ale v botách vyrazíte na pár hodin do města, na schůzku nebo na večírek, budete se v nich cítit opravdu příjemně. Boty sice postrádají perforaci, ale mají kvalitní neklouzavou podrážku s dobrou přilnavostí.

Tenisky vám padnou jako ulité, stačí se rozhodnout pro svou běžnou velikost. Jestliže vám třeba vlivem horka sem tam otékají nohy, nic nezkazíte tím, když si vyberete o půl čísla větší velikost.

K dostání od 2000 Kč v eshopu →

Podobné sneakers od značky Supra

Je zde i řada podobných sneakers, které spadají pod značku Supra. Pojďme se jim podívat na zoubek.

Supra Hammer Run

Tenisky Supra Hammer Run pocházejí z rukou slavného ridera Jima Greca. Lidé si zamilovali jejich moderní sportovní vzhled, multifunkčnost i neuvěřitelnou lehkost. Někteří ale nejsou spokojeni s výdrží podrážek a upozorňují na nesedící číslování.

Pokud jste fanoušci značky Supra či přímo Jima Greca, prioritou je pro vás skutečně vysoká pohodlnost při všech možných aktivitách nebo hledáte prodyšnou obuv na léto, tenisky Supra Hammer Run jsou možná ty pravé. Jestliže však nepatříte mezi milovníky absolutního minimalismu nebo boty chcete nosit do úplně každého počasí, s těmito teniskami nejspíš nerozlučnou dvojici nevytvoříte.

Přečíst celou recenzi

Zjistit cenu →

Supra Scissor

Tenisky Supra Scissor jsou produktem relativně nové značky, která postupně získává na popularitě. Uživatelé vyzdvihují především jejich moderní a cool design, vysokou pohodlnost i prodyšnost. Stížnosti se týkaly méně bohatého polstrování a trhání použitého materiálu.

Pokud jsou vaším snem dobře vypadající a zároveň velice pohodlné tenisky nebo toužíte po všestranných a lehkých botách, Supra Scissor si oblíbíte. Jestliže však sháníte boty na hodně dlouhé chození nebo máte rádi obuv s bohatou historií, tyto tenisky vám spíše nedoporučujeme.

Přečíst celou recenzi

Zjistit cenu →

Supra Skytop

Tenisky Supra Skytop patří k nejslavnějším modelům této značky. Lidé je milují pro jejich originální vzhled, dobrou oporu nohy a že si je mohou obléknout k širokému množství outfitů. Několika majitelům se však začala rychle odlepovat podrážka a někteří kritizují i to, že barvy bot nejsou dostatečně výrazné.

Pokud hledáte kotníkové tenisky na každodenní nošení nebo třeba na skejtování, pak by vás Supra Skytop mohly oslovit. Poohlížíte-li se po botách na jiné druhy sportů nebo je pro vás důležité, aby tenisky vydržely dlouhá léta, pak bychom vám je spíše nedoporučili.

Přečíst celou recenzi

Zjistit cenu →

Supra Skytop V

Řada Skytop, kam se řadí i tyto tenisky, patří mezi nejvýraznější počiny této značky. Lidé Supra Skytop V zbožňují pro jejich moderní a pozornost přitahující design, vysoké pohodlí a pevný materiál, který vydrží ježdění na skejtu. Jako nevýhodu však někteří zmiňují, že boty nedovolují nohám dostatečně dýchat a podle některých jsou poněkud předražené.

Jestliže patříte k fanouškům skateboardingu nebo jednoduše toužíte po botách značky, která není úplně „profláknutá“, pak jsou pro vás Supra Skytop V nejspíš dobrou volbou. Pokud ale hledáte boty na běhání nebo vám značka a její spolupráce se skejťáky vůbec nic neříká, pak pravděpodobně najdete i vhodnější páry bot. 

Přečíst celou recenzi

Zjistit cenu →

Video(recenze)

Zdroje

 1. Uživatelské recenze [1][2][3][4][5][6][7][8]
 2. Videopohledy [1][2][3][4][5][6][7][8][9]
 3. Jiné zdroje [1][2]
Ohodnoťně tento článek

Autor článku:

Zajímá vás něco o nás a jak vybíráme produkty? Garant článku: Daniel Hanuš – držitel licence od ČNB na poskytování finančních úvěrů.

Podobné články

Napsat komentář