15 důvodů, proč (ne)kupovat Vans Authentic Platform

K dostání od 1400 Kč v eshopu →

K dostání od 1400 Kč v eshopu →

Zanalyzovali jsme 244 uživatelských recenzí, 6 videopohledů a 1 další zdroj, abychom mohli stvořit plně objektivní recenzi očištěnou od všech nesmyslů:

DESET důvodů, proč KUPOVAT Vans Authentic Platform

 • Téměř všichni kupující jsou nadšeni z vyšší platformy. “Jsem díky nim vyšší, což mi zvyšuje sebevědomí,” píše jedna z nich.
 • Obuv je příjemně lehká, shoduje se mnoho majitelů. Jeden tvrdí, že občas během procházky zapomene, že ji má na nohou.
 • Boty mají skvělou přilnavost, chválí nejen skateboardisté.
 • Kupujícím padla obuv v jejich běžné velikosti. Navíc ji nebylo potřeba rozchodit.
 • Většina se shoduje na tom, že tyhle boty ladí se vším včetně některého formálního oblečení.
 • V těchto botách sklízí mnoho majitelů komplimenty.
 • Někteří kupující, vlastnící původní model, píší, že v nich Authentic Platform vzbuzují vzpomínky na rebelská léta.
 • Nošením tohoto modelu dáte najevo své spříznění se skate komunitou.
 • Lidé na teniskách vyzdvihují neutrální styl, vhodný pro všechny věkové kategorie.
 • Některé recenzenty oslovila dostupnost barev, které je v kombinaci s nízkou cenou motivují k nákupu více než jednoho páru tenisek.

K dostání od 1400 Kč v eshopu →

PĚT důvodů, proč NEKUPOVAT Vans Authentic Platform

 • Některým kritikům nejvíce vadí špatné lepení. Stačilo pár nošení k tomu, aby se svršek oddělil od podrážky.
 • Několik uživatelů zaznamenalo rozpouštění barev. “Barva se zapustila do tkaniček,” píše majitel Authenticů ve vínové barvě.
 • Pár uživatelů nedoporučuje tyhle tenisky na celodenní nošení. Píší, že z nich měli puchýře.
 • Po velmi krátkém čase se prošoupala vložka do bot, tvrdí někteří.
 • Bílá podrážka se velmi snadno zašpiní, svršek se velmi problematicky čistí, vadí některým recenzentům.

K dostání od 1400 Kč v eshopu →

Shrnutí

Tenisky bohaté na skate historii si lidé nejvíce oblíbili pro jejich jednoduchý design a vyšší platformu. Právě ta přidává plusové body celkovému outfitu, ale také pár centimetrů navíc jejich nositelům. Majitelům naopak vadí nízká kvalita materiálů. Ve určitém procentu případů se od sebe jednotlivé materiály oddělily. Někteří také kritizují pracnější čištění.

Pokud hledáte tenisky, které šlechtí jednoduchý styl a budete je moci obout k pestré škále outfitů, případně chcete dát skrze obuv spříznění se skate komunitou, tyhle boty si jistě oblíbíte. Jestliže je pro vás na prvním místě odolnost, dlouhá životnost a možnost obout je nejen do města, ale také na sport, nejspíše vás tento model neosloví.

Hodnocení sneakers podle Entuzia
 • 89.0%
  Naše hodnocení - 89.0%
89%

K dostání od 1400 Kč v eshopu →

Příběh bot Vans Authentic Platform

Slunná Kalifornie, město Anaheim, rok 1966. Na adrese 704 E. Broadway otevírají bratři Paul a Jim Van Dorenové prodejnu neformální obuvi. Pod jednou střechou boty vyrábí i prodávají, což oslovilo místní natolik, že je v den otevření zahrnuli 12 objednávkami. Odpoledne už si nesou domů první pár. Tahle rychlovýroba s sebou nesla rychlá rozhodnutí, a proto nebyl čas dávat botám jména.

Místo toho dostávaly číselná označení. První model, později známý jako Vans Authentic, dostal označení #44. Prodával se od 2,49 do 4,99 dolarů ve třech různých stylech. Jsou pravděpodobně jediným Vans modelem, který nezdobí ikonický jazz stripe, tzn. křivka. Ta se objevila až na Vans Old Skoolv roce 1977. Jak čas plynul, styly i barvy přibývali neuvěřitelnou rychlostí. Došlo i na mnoho zajímavých kolaborací. Na své si přišli jak fanoušci Star Wars i Disneyho.

Authenticům podlehla i řada známých osobností, kteří se k nim hrdě hlásili a nosili je nejen ve volném čase, ale klidně i na koncertech nebo předáváních hudebních cen. V průběhu časů se čtyřicetčtyřky staly symbolem punku a nezávislosti. Vans Authentic Platform navazují na svého slavného předchůdce, od kterého se liší jen vyšší platformou.

K dostání od 1400 Kč v eshopu →

Styl

Vans Authentic Platform jsou minimalistické boty s ikonickou Vans siluetou. Od svého předchůdce se liší jen v jedné věci: platformě. Ta je o poznání vyšší, konkrétně má 3,2 cm. Vše ostatní je na těchto botkách při starém: low-top střih, jemné prošívání, waflová podrážka a Vans štítek na vnější straně bot.

Model se vyrábí v mnoha poutavých barvách a úpravách, například se zvířecími vzory nebo obarvenou podrážkou. Původní Authentic si můžete na stránkách výrobce customizovat podle svých představ.

K dostání od 1400 Kč v eshopu →

Pohodlí a číslování

Na každodenní krátkodobé nošení jsou tyhle boty perfektní. Jsou celkem lehké a vzdušné, lze je nosit i bez ponožky a díky skvělé přilnavosti je ocení i skateboardisté. Tenisky mají širší profil, takže vám budou pohodlné ať už máte širší, nebo užší chodidla.

V případě tohoto modelu můžete zůstat věrni své běžné velikosti. Obuv není třeba předem rozchodit, měla by být pohodlná od prvního dne.

K dostání od 1400 Kč v eshopu →

Podobné sneakers od značky Vans

Je zde i řada podobných sneakers, které spadají pod značku Vans. Pojďme se jim podívat na zoubek.

Vans Authentic Lite

Tenisky Vans Authentic Lite představují odlehčenou verzi jedné z nejvíce ikonických siluet značky Vans. Bez problémů zapadnou do skate parku i na ulici. Lidé si je oblíbili pro jejich pohodlnost, extrémně nízkou váhu i jednoduchý a roztomilý vzhled. Nepotěšila je však nižší kvalita, která se projevuje především rychlým ochozením podrážky a blednutím barev.

Pokud jste fandové designu původního modelu, toužíte po lehkých a prodyšných botách ideálních na léto nebo sháníte obuv téměř za pakatel, Vans Authentic Lite si zamilujete. Pokud ale máte rádi futuristický vzhled a divočejší barevné kombinace nebo chcete boty, co vydrží roky, tyto tenisky pro vás spíše nebudou ty pravé.

Přečíst celou recenzi

Zjistit cenu →

Vans Slip-on

Vans Slip-On jsou jedním z nejkultovnějších modelů značky Vans. Uživatelé si je zamilovali pro nízkou cenu, pohodlnost i stylový design, který se hodí k téměř každému outfitu. Někteří ale upozornily na problematickou výdrž bot, kdy na nich opotřebení začíná být vidět již po pár měsících nošení. Několika dalším se zdálo, že se v nich hodně potí noha.

Jestliže hledáte snadno čistitelné a pohodlné tenisky, chcete mít na výběr ze široké palety barev a vzorů nebo je pro vás prioritou cenově dostupná obuv, tyto boty vám udělají radost. Pokud vám však nic neříká historie těchto tenisek, sháníte vysoce odolnou obuv nebo nejste ochotni čekat, než se bota rozchodí, Vans Slip-On pro vás pravděpodobně nebudou ty pravé.

Přečíst celou recenzi

Zjistit cenu →

Vans Sk8-Hi Lite

Tenisky Vans Sk8-Hi Lite patří mezi vylepšené verze ikonického modelu Vans Sk8-Hi. Lidé si je zamilovali pro jejich stylový design ladící s velkým množstvím looků, vysokou lehkost bot a také komfort podpořený měkkou podrážkou. Jako minus však někteří uvádějí nepříliš dobrou kvalitu bot, kvůli čemuž příliš dlouho nevydrží, a také to, že se jim od bočních částí tenisek zabarvily tkaničky.

Jestliže jste fanoušky klasických modelů, líbí se vám hi-top siluety a zároveň toužíte po botách, které budou lehké, pak jsou pro vás Vans Sk8-Hi Lite jako stvořené. Pokud však hledáte tenisky vhodné i do terénu nebo chcete, aby vám boty dělaly společnost dlouhá léta, najdou se pro vás vhodnější modely.

Přečíst celou recenzi

Zjistit cenu →

Vans Sk8-Hi Slim

Společnost Vans jeden ze svých nejslavnějších modelů představila i ve zúžené variantě. Lidé tenisky Vans Sk8-Hi Slim (Zip) milují pro jejich klasický vzhled poutající pozornost, multifunkčnost i snadnou kombinovatelnost. Někteří ale upozorňují na zmatečné číslování nebo na to, že je nutné překonat počáteční nekomfort spojený s příliš pevným materiálem. Verze bez zipu se pak podle některých těžce obouvá, na druhou stranu má ale zip tendenci k zasekávání.

Pokud obdivujete nadčasový design Vans Sk8-Hi, máte užší chodidla nebo sháníte pohodlné tenisky na každou příležitost, s těmito botami vytvoříte nerozlučnou dvojici. Jestliže ale nemáte rádi kotníkové tenisky, nic vám neříká filozofie značky Vans nebo od bot vyžadujete maximální kvalitu, Vans Sk8-Hi Slim (Zip) vám doporučit spíše nemůžeme.

Přečíst celou recenzi

Zjistit cenu →

Vans Old Skool Lite

Vans Old Skool Lite představují klasickou verzi v odlehčeném stylu. Původně skate boty, které se dnes používají spíše jako lifestylová obuv. Uživatelé oceňují nízkou váhu i jejich minimalistický vzhled, který se hodí na každou příležitost a ke každému outfitu. Někteří z nich si ale stěžují na kvalitu použitého materiálu nebo na to, že chvíli trvá, než boty rozchodíte.

Po těchto teniskách sáhněte, pokud patříte mezi fanoušky klasické verze Vans Old Skool, vyžadujete vysoký komfort při každém kroku nebo sháníte cenově dostupnou obuv. Pokud je však vaší prioritou dlouhá výdrž nebo perfektní trakce bot, tyto tenisky vám doporučit nemůžeme. Pro amatérský skateboarding vám postačí, pokud však skejtování berete vážněji a plánujete tenisky pořádně vytěžovat, pak má smysl uvažovat spíše o Vans Old Skool Pro či jiných profi skejtových botách.

Přečíst celou recenzi

Zjistit cenu →

Video(recenze)

Zdroje

 1. Uživatelské recenze [1][2][3][4][5][6][7][8]
 2. Videopohledy [1][2][3][4][5][6]
 3. Jiné zdroje [1]

Napsat komentář